Микро Нишови Сайтове - Extended How To

От: Голям зор да съм първи и к'во?

Host Bulgaria, за 2,95 10 сайта, сървър в Америка, никакви проблеми, перфектна цена, какво да иска повече човек :)
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

и аз съм там засега. Ако имаш няколко пъти повече, може да си струва hostgator. Доста го препоръчват също. Но за встъпващи хост българия в сащ, особено при таргет usa сърчове са идеални.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

А Маркет Самурай заслужава ли си парите , когато става въпрос за кийуърд ресърч?Изгледах доста видеота изглежда доста добре- мисля да пробвам тестовата версия .
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

аз ползвам трайла. потърси из интернет, как да ползваш трайла за 40 дни, вместо 14. Дори може и вечно.

Като цяло самурая е много бавен и доседен за мен, но ми е много полезен за проучване на конкуренцията. Показва брой линкове, анкори и pr на страниците, от които са линковете. Това е най-ценното за мен.

Лично аз ползвам Google Keyword Tool за проучване на ключови думи. Мисля, че и traffic travis, безплатната версия, също не е лоша. Сега я ползвам да ми следи позициите. Има си ресърч тул, както и търсене на домейн.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

И аз Маркет Самурай не го ползвам за намиране на думи.
Някак не ме върши голяма работа.
Но за анализа на конкуренцията е просто прекрасен.За това го ползвам постоянно.
Има и опция за проверка на свободни домейни по зададени ключови думи,но и това не го ползвам.
Но за проучване на конкуренцията, ще ти помогне много. :)
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Интересно ми е какви теми ползвате. Питам защоот отнчало се хвърлих на една, обаче нещо не ми хареса и после си моднах twentyeleven темата по подразбиране. Изглежда добре, валидира се, всичко ток и жица, обаче ненадейно направих тест с https://developers.google.com/pagespeed/ и видях, че е значително по-бавна от предната. Със twentyeleven резултата е 69, а със старата 86.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Ползвам една за всички сайтовe, семпла, чиста, черна ctr около 10% и нагоре, ама това зависи и от нишата. Бях пускал снимка с разположението на рекламите.
Blog layout.jpg Маркет Самурая може да ползваш триала безкрайно.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Както казах,тези дни си правих експерименти с намирането на думите.
В крайна сметка смятам че и сам намерих изключително добри думи.
Смятам тук да публикувам информация за думите върху който смятам да изградя сайтове.
В последствие може всеки да добавя каментари до къде и как се развил сайта му.
Нещо като журналите от BHW,а и ако съм направил някой грешки или някой има предложение,ще се радвам на всякакви коментар.
Думите не съм ги търсил по един определен метод,от всеки метод взех по малко и дай да си играем :)


1 Дума
търсения-2 400
рекламодатели-Висок
цена на клик-1,57 лв.
Untitled.jpg


2 Дума
търсения-1000
рекламодатели-Висок
цена на клик-1,34 лв
Untitled1.jpg


3 Дума
търсения-1000
рекламодатели-Средно
цена на клик-1,48 лв
Untitled2.jpg


4 Дума
търсения-1900
рекламодатели-Висок
цена на клик-2,82 лв
Untitled3.jpg

5 Дума
търсения-1000
рекламодатели-Висок
цена на клик-2,97 лв
Untitled4.jpg



5 Дума
търсения-2 900
рекламодатели-Средно
цена на клик-3,45 лв
Untitled5.jpg



6 Дума
търсения-2 900
рекламодатели-Висок
Цена на клик-2,18 лв.
Untitled6.jpg




Надявам се тази тема да послужи като пример за всеки който тепърва, ще започва да се занимава с такъв тип сайтове.Да се видят грешките на опиталите се,с каква конкуренция са се борели,за да имат една бегла представа.
Също така закупих и дума от BHW с 1000+ търсения,но те не ми допадна толкова колкото думите които намерих аз.
Сега нека чуя вашето мнения,за кой от тези думи си заслужава най-много.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Просто търсенията са по ниски и цената за клик е по ниска от тази на думите които аз намерих.Не че не става,но тези са по така :D
Аз съм се насочил към последните 4 думи.
Добра цена за клик,добри търсения и слаба конкуренция.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

1-ва и 6-та изглеждат добри. Това US сърчове ли са или глобал? Имат ли свободни EMD .org, .net или .com? Предполагам са Exact, а не Broad, че аз един път недогледах си взех на базата на broad търсения.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

US сърчове
EMD-имат свободни,някой com/net са заети, но домейните са паркирани и не се класират никъде.
Търсенията са Exact :)
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Вече реших и ще изградя сайтове за думи-1,5-2,6.
А някой може ли да сподели по колко линка пуска и в какъв период набавяте,за да не предозирам и googlе да ме изрита. :)
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Вече реших и ще изградя сайтове за думи-1,5-2,6.
А някой може ли да сподели по колко линка пуска и в какъв период набавяте,за да не предозирам и googlе да ме изрита. :)

Като ти гледам думите, всичките ми изглеждат елементарни. Добре си се справил с ресърча. Та, като гледам колко са лесни, бих се захванал с тези, които имат най-много търсения и свободен exact match домейн.

За линковете точен отговор няма. Много зависи от това какви са линковете, колко бързо се индексират, с каква тежест са, от къде са дошли и още други фактори. За да ти е мирна главата, прави си по малко събмити на всичките статии, пък като отлежи сайта 2-3 месеца, започвай по-стабилен линк билдинг.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Доколкото разбрах, Long tail pro, направо ти дава при ресърча на думите, свободните домейни. Някой пробвал ли я е? Това би било много полезно, тъй като в момента това води до загуба на време.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

На мени лично не ми отнема много време проверката за домейни.
Поне с godaddy това става лесно.
А я да ви попитам ползвате ли някой сайт за проверка за рекламодатели.
Аз ползвам keywordspy.com , но сега намерих няколко думи за които цената на клик е от порядъка на 8-15лв и 1600 търсения месечно,свободни домейни и конкурензия рекламодатели пише или средна или висока.Но аз като търся и не ми отваря много реклами дори николко(може да е и защото не съм от USA) по тези думи,но като ги пусна през keywordspy пише, че има доста реклами.Вие водите ли се по някой такъв сайт ?
А търсенете на думи не е било чак толкова трудно,като се заиграеш веднъж, стига да ти идва муза за думи :D
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Предполагам не правиш търсене в google.bg.

Пробвай у тук - wwp.greenwichmeantime.com/time-zone/usa/websites/google.com/google-usa.htm

Незнам колко е меродавен този сърч, но го ползвам, за да хвърля едно око, дали има тематични реклами при съответното търсене.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

На мени лично не ми отнема много време проверката за домейни.
Поне с godaddy това става лесно.
А я да ви попитам ползвате ли някой сайт за проверка за рекламодатели.
Аз ползвам keywordspy.com , но сега намерих няколко думи за които цената на клик е от порядъка на 8-15лв и 1600 търсения месечно,свободни домейни и конкурензия рекламодатели пише или средна или висока.Но аз като търся и не ми отваря много реклами дори николко(може да е и защото не съм от USA) по тези думи,но като ги пусна през keywordspy пише, че има доста реклами.Вие водите ли се по някой такъв сайт ?
А търсенете на думи не е било чак толкова трудно,като се заиграеш веднъж, стига да ти идва муза за думи :D


Аз и на други места съм казвал. Действително има думи особено при адвокати, застраховки и т.н., които дават сериозни суми за клик. Проблема е, че те са много строго таргетирани. Например да се показват само в Щатите и да дават големите пари за клик от Ню Йорк. Ако някой ти кликне оттам, можеш да получиш 10-15 и повече евро в зависимост от думата, но ако кликне някой от град на 50км от NY, да ти даде само 50 цента, примерно. Да не говорим, че в другите градове може изобщо да не се показва тази реклама и каретата да стоят празни.

Изводът е, че действително има думи, за които се плащат ОГРОМНИ суми (виждал съм кликове по над $100), но да улучиш такъв си е чиста проба късмет. Не си заслужава таргетирането защото най-често подобни кампании траят за кратък период и докато си направите сайта, то рекламата вече няма да я има.
 

Горе