Микро Нишови Сайтове - Extended How To

От: Голям зор да съм първи и к'во?

Ами не знам, сигурно няма, не съм гледал други под думи, тези ми дойдоха на главата, сигурно има и по добри keywords.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

@netsurfer - а и до всички други. Не бързайте все да храните тоя и оня. Тук не пишем, за да си пречим един на друг. Ако искате да се псуваме, дайте да отворим една тема и да се почваме.:twisted:
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Съгласен съм с Алън за незаебаването на сайтовете но лично аз не бих добавял повече от една статия на една две седмици - това донякъде съчетава двата метода не че сайта ще стане ауторити но и шанса да изяде дървото значително намалява.
В този случай обаче бих почнал с дума между 5-10 000 търсения и статиите ще са по думи в обсега 1-5000 - както някой в предните мнения обаче отбеляза не мисля че има смисъл това да се стартира с основна дума от 1000 търсения и да се пишат статии за фрази с по 200-500 търсения освен ако не е много скъп клика в тази ниша.

При тази концепция мисля че спокойно могат да се направят до 20 сайта в един акаунт без да се притеснявате за акаунта.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Този самурай нещо ми куца:).
Примерно тази думичка добра ли е:
ScreenHunter_01 Apr. 17 20.35.gif
Адвордс ми показва:
висока конкуренция
1300 локални УСА търсания
СРС 8лв

Всъщност кои показатели са най-важните? RDP и BLP предполагам:)
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Правилно предполагаш и думата не е лоша. CPC от Adwords или от MS ти показва? От Adwords е по-добре.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Да попитам нещо за Самурая - когато му задавате нов проект само за УСА ли му давате да вади резултатите и прословутите 1000 екзакт мача само за УСА ли са? тоест може да се очаква да се хване и нещо странично от тези показатели.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Правилно предполагаш и думата не е лоша. CPC от Adwords или от MS ти показва? От Adwords е по-добре.
Специално за СРС гледам адвордс.

Всъщносът вие как търсите думичките.

Примерно аз търся по следния ламерски начин:):

Отварям си МС, адвордса с филтирано търсене, годадито на бълк домейни сърч за цом/орг/нет, гугъл преводач, че съм зле с енг, блогера ( и там мятам по едно око) и почвам на бълк да шляпан в адвордса думички, докато не ми изкара 500 резултата, че толкова е макса на годедито за бълк, експорт с ексел и пейст в татето. Ако има свободен подходящ домейн чак тогава правя справка в МС:D
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Да попитам нещо за Самурая - когато му задавате нов проект само за УСА ли му давате да вади резултатите и прословутите 1000 екзакт мача само за УСА ли са? тоест може да се очаква да се хване и нещо странично от тези показатели.

То по дефаут си взима УСА.

Аз имах странен бъг вадеше ми няколко к екзактни, а при провека в гошо нямаше и 300 - така че вече преди да барвам правя файнъл рисърч в гошото
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

На мен по дифоут ми седи всички езици - не съм тествал да ли вади еднакви резултати ако му сложа УСА но мисля че не би трябвало да са еднакви
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Ами аз съм му правил проверки вади ги по УСА.

За всеки случай виж как ти е настроен акк в адуордса и там го сложи на УСА преди да го пуснеш Самурая
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Някой знае ли някакъв тул за проверка на бълк домейни в блогър, дали са свободни? Да не се налага един по един да се пробват, че тези капчи:)..Нещо като това, само че това вече не съществува:mrgreen:
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Оказа се, че Google дава много пари за лайна:

260tqib.jpg


:lol:
 
От: От: Голям зор да съм първи и к'во?

Оказа се, че Google дава много пари за лайна:

260tqib.jpg


:lol:
ScreenHunter_02 Apr. 18 02.39.jpg
Има си хляб в думичката:D
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

няма оферта за МНС по добре в някой релвантен сайт си я качи за лонг тейл
 
Re: Голям зор да съм първи и к'во?

Реално погледнато тези 100лв ще са стриктно ограничени по някакъв гео район и може би кампанията е активна макс 1-2 дни в месеца. При такава дума, смятам, че ще е късмет да правиш по 1-2лв на месец.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Въпросче към майсторите на МС:mrgreen:

Заслужава ли си да се прави сайт за тази думичка:
ScreenHunter_03 Apr. 18 18.22.gif
За първо място май няма да стане, но второ ще може ли да се вземе само с онпейдж и малко социалки( 50-на)
Висока конкуренция
1600 локал УСА
СРС 10лв
Свободен ОРГ домейн
COM е паркиран
Има екзакт МНС на net, но го няма в първите 100 в гугъл.ком. В yahoo i bing е на 6 и 7 позиция с адчойс реклами:mrgreen:
 
Re: Голям зор да съм първи и к'во?

Top 3 или top 5 няма да са ти проблем ако си направиш сайта качествено.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

По какво съдите за това че има достатъчно рекламодатели - по цената за клик или по нещо друго
 
Re: От: Голям зор да съм първи и к'во?

По какво съдите за това че има достатъчно рекламодатели - по цената за клик или по нещо друго

В adwords tool-a колкото по-висока конкуренция ти показва, толкова повече рекламодатели има.
 

Горе