Микро Нишови Сайтове - Extended How To

От: Голям зор да съм първи и к'во?

Думата е страхотна. В топ 10 най-вероятно ще се класираш само ако направиш добро он пейдж сео и събмитнеш сайтмап в уебмастърс туулс. С добра оптимизация до месец макс можеш да си първи.

Какво значи, че си се снабдил с думата? Купи ли я отнякъде? Ако да, може ли да кажеш откъде и за колко? Може и на лично.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Щом са вътрешни страници и като гледам няма линкове кум тях едва ли ще е проблем, моята дума с 18к нали постах и тя е така, след 7 дена съм на втора страница, има няма 30 линка съм направил и то не съм гледал колко са в индекса, още 1 седмица ще я карам по-леко, после ще завъртя една схема с сателитки и артикъл директории на 3 нива и очаквам 1-ва страница.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Аз да се похваля, един сайт се ранква много яко и да чукна на дърво си държи позициите. Дано да няма изпадания. Ето думите (exact match търсения ДНЕВНО):

Дума 1 - 266 търсения - 1-во място;
Дума 2 - 1989 търсения - 3-то място;
Дума 3 - 90 082 търсения - 8-мо място.

Малко ме е страх честно казано. Чудя се дали да го развивам в дългосрочен план, но ме е страх да не отпадна. Другия вариант е да го шитна набързо в някой пазар (по наблюдения 5-6 хилядарки ще взема) и с парите да направя 10-ина сайта, които да правят поне по 20-30 евра на ден (общо).
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Сдобих се с нея след 10 минутно търсене .Хубавото е че и думата е нещо кратко.Домейна .net .org са свободни,а com е паркиран.Само да вкарам другата седмица пари в картата и ще се взимат домейни.Първия път като я минах през самурая и видях зеленото, 7 пъти проверих дали всичко съм търсел точно .Това е първата дума която намирам с търсения над 3000.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Fozzy 5-6k бих го шитнал веднага, направи 10 на негово 2 да отпаднат 8 ще печелят, така тоя изгори ли и отива всичко.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Аз да се похваля, един сайт се ранква много яко и да чукна на дърво си държи позициите. Дано да няма изпадания. Ето думите (exact match търсения ДНЕВНО):

Дума 1 - 266 търсения - 1-во място;
Дума 2 - 1989 търсения - 3-то място;
Дума 3 - 90 082 търсения - 8-мо място.

Малко ме е страх честно казано. Чудя се дали да го развивам в дългосрочен план, но ме е страх да не отпадна. Другия вариант е да го шитна набързо в някой пазар (по наблюдения 5-6 хилядарки ще взема) и с парите да направя 10-ина сайта, които да правят поне по 20-30 евра на ден (общо).
А трафика и приходите му как са?
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

@Fozzy

Купувачите обикновено търсят поне сайт с 4-5 месеца история и със стабилни приходи в последните 60 дни. Сайта изглежда чуден. Дано да стои така и занапред.


Ето думата която вчера си купих за $5,
всички разширения са свободни, взех си .com за $2 , пуснах си 4 статии в iwriter.com за $10, за сега го сложих в blogger за хостинг

Ето и за думата:
Виж файлът 3223Виж файлът 3224

Интересно ми е как ще върви с blogger-a. Досега не съм чувал, някой да експериментира с blogger.
 
Последно редактирано:
От: Голям зор да съм първи и к'во?

key-word.png

И аз ще се мъча с думата по-горе. Свободно EMD org, net и com паркирани.

12хил. Exact търсения и 40к phrase на месец - глобални. 4.4к US еxact, adv. comp. Medium, CPC - 1 лев


Реших малко да си сменя подредбата на странниците.

Досега правих основната статия на Fron Page в 1 blog post и другите в pages. Сега реших да направя и основната страница page, като сменя в настройките на wordpress, reading front page.

Защо го правя ?

Досега имаше 1:1 съдържание:

- mainkeyword.com/main-key-word
- mainkeyword.com

сега вече има само едно - mainkeyword.com

Може да го възприема като дублирано и спамерско по стария начин.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Не знам, май ще го продавам. Досега стотици сайтове съм продал, но само в 2 съм вложил сърцето си. Първия го продадох за 2500, за да си купя първата кола, а после съжалявах защото на автопилот започна да ги прави за тримесечие при новия собственик. Тук ме притеснява същото нещо. Абе май ще му пусна един търг с висок резърв във флипата пък да видим. За приходите:

Декември - 5,32 евро
Януари - 6,29 евро
Февруари - 18,43 евро
Март - 10,77 евро за 1-ви и 2-ри.

Приходите са му малки заради кликаемостта. Думата под 50-60 цента на клик май не ми е давала досега, но ctr-a рядко стига до 1-1.5%
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Ако приходите от последните дни са 5 евро средно, то месечно прави 150. Което би означавало 1500-2500 евра. Нямам опит с поскупко-продажбата, но предполагам, че потенциалните купувачи, ще търсят малко по-стар сайт със стабилни приходи в последните дни.

Ако можеш ги продай, на цена която те устройва.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Ако приходите от последните дни са 5 евро средно, то месечно прави 150. Което би означавало 1500-2500 евра. Нямам опит с поскупко-продажбата, но предполагам, че потенциалните купувачи, ще търсят малко по-стар сайт със стабилни приходи в последните дни.

Ако можеш ги продай, на цена която те устройва.

Не знам, ще пробвам. С висок резърв или ще постигна голям успех или поне ще разбера пазарната стойност. Всичко е до това как ще устроиш търга и дали ще хванеш поне 3-ма човека да наддават за него.

Неведнъж съм продавал сайтове с по 10-20 долара месечни печалби за 500+ долара. Печалбата не е единственият фактор тук.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

@Fozzy

Един такъв въпрос. Сайта, за който в момента говориш, кой е? Този, който визираше в първия пост? :)
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

@Fozzy

Един такъв въпрос. Сайта, за който в момента говориш, кой е? Този, който визираше в първия пост? :)

Да, но сега по трудната дума е по-напред + още една на 3-та позиция с близо 2000 екзакт търсения дневно.

Прави по около 4-5 евра с до 1.5% ctr, а ако някой го дигне до 10-15%, нещата стават идеални.

Не ме разбирайте погрешно, самият сайт, сам по себе си не струва повече от 2000 долара и то само заради позициите, но е създаден по доста интересна тема, по която има милиони запалени лунатици. Тук идеята е да го вземе или някой запален фен с много пари, или някой който да го ползва като сателит или редирект за портал на тематиката.

Ще изчакам още малко. Ако го продам ще бъдете уведомени :)
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

1,5% не е много да, както съм споменавал моите повечето са около 10% с 100% органичен трафик. Каква е конкуренцията при рекламодателите и какви реклами ползваш, за моите ползвам само текстови и е идеално, преди бяха графични/текстови и беше по-ниско ctr-то
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

1,5% не е много да, както съм споменавал моите повечето са около 10% с 100% органичен трафик. Каква е конкуренцията при рекламодателите и какви реклами ползваш, за моите ползвам само текстови и е идеално, преди бяха графични/текстови и беше по-ниско ctr-то

Реклами - само текстови. На 2 от думите конкуренцията е ниска, на другата средна. Просто сайтът е за нещо, което си е бранд. CPC - 0,76лв, 1,59лв и 1,79лв.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

И това с дума на първа страница с 2 740 000.На мен ми се струва доста малко.
Защо не се насочиш към думи с по малко търсения,но висока конкуренция.Така като гледам в BHW с 2 малки сайта,ще вадят същите приходи като с този :)
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

И това с дума на първа страница с 2 740 000.На мен ми се струва доста малко.
Защо не се насочиш към думи с по малко търсения,но висока конкуренция.Така като гледам в BHW с 2 малки сайта,ще вадят същите приходи като с този :)

Е това е проблема, приходите са прекалено малко. И това е едно от нещата, което ме спира да го продам. Искам да видя къде е проблема и да вдигна приходите до макс.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Аааайде изхвърли ме най-накрая. Отдавна го чаках. Бях се закрепил добре по тази дума с 2 700 000 екзакт месечно, обаче не очаквах някой да ме търпи. Топ 20 са световноизвестни компании с по над 10 годишни домейни. Абе на маркет самурая по тази дума почти не можеш да видиш жълти квадратчета, повечето са червени. Та успях, класирах го в десятката, след около 2 седмици ме изхвърлиха - нещо нормално. Другите две думи, на които съм първи и трети формулират близо 70 000 екзакт месечно, което ми е достатъчно.

Каква е поуката? Не се заигравайте с големи играчи и думи. Губите време, нерви и пари. Коткайте си в малките ниши, където никой не иска да ви пипа и това си е. :)

И въпреки, че визирам сайтът от първият пост, с новите класирания вече съм далеч от 100-те уникални посещения дневно.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

При 70 хил. exact е ясно, че не си със 100 посещения.

Предполагам в началото имаше по-малко посещения, от една страна, от по-ниския ранк на втората дума, а от друга, че гугълските сървъри се обновяват по различно време и е трябвало някакво време.

За големи думи си трябват много пари, време и човешки ресурси. За "самотеци" като нас засега не става...
 

Горе