Микро Нишови Сайтове - Extended How To

От: Голям зор да съм първи и к'во?

Google sniper course препоръчвам да погледнете всички, които се хващате с малки ниши.

За тези със скрейпбокс. Използвайте скрейпъра, за да извадите лонтейл и производни кл думи.

Пействате всичко в Г KWT там виждате какво е търсенето.

Или пействте резултатите в адона Google kompetition finder и отмятате да ви дава екзакт резултати - така бързо излизат малки ниши.

Пак пействате резултатите с под 100к за най-малко усилия даже под 20к в KWT и всичко над 2к месечно търсения би трябвало да е ок.

Всички отначало се хвърлят на скъпи думи и пропускат факта че кликовете около 50 цента често са с малка конкуренция.

Микрониши с под 30к екзакт резултата са лесни за класиране. Просто ви трябват повече за прилични доходи.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Аз лично филтирам думите над 7-8 лв. Просто конкуренцията винаги е жестока там.

Моето търсене в GWT изглежд а така:

Global searches < 12000
Local US > 700
Average CPC > 0.75 BGN
Average CPC < 8 BGN
Competition - Medium, High
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Последно време все повече се говори за порязване на adsense сайтовете и по-скоро сайтовете с реклами като цяло.

И се появи Google’s “Page Layout” Algorithm

searchengineland.com/too-many-ads-above-the-fold-now-penalized-by-googles-page-layout-algo-108613

Интересно ми е това, как ще ни се отрази. Трябва да се действа предпазливо.


Едит:

Ей това е донякъде отговор на въпроса:

nichesense.com/how-to-avoid-google-page-layout-penalty
 
Последно редактирано:
От: Голям зор да съм първи и к'во?

То това е за порязване в серп-а, също пише че ако те пореже и си промениш рекламите като мине пак бота ще те върне т.е не вярвам да е голям проблем.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Аз ще почакам до края на Април и тогава ще почвам сериозно да се занимавам, края на Април защото сега в началото на Март ще имам към 250евро финализирани от Адсенса и би трябвало тогава да ги пратят, до сега не съм получавал, та като си ги видя в ръцете тея пари тогава ще почвам сериозно, четох че при първо плащане има някаква проверка.

Иначе в момента разпращам оферти в BHW на хората които предлагат думи, предлагам по 20-25$ на дума като ще взема поне 5 на един път, като от тях изисквам поне 8k local us exact match, средно или високо ниво на рекламодатели, EMD, да не са branded или сезонни, ще видим ще се намери ли някой.

Ще пиша до 2 седмици кат върви и експеримента с white/grey и black hat оптимизацията на 2 сайта които споменах по-рано.

Големия проблем е какво става ако останем без Адсенс Акаунт, всичко заминава, повечето могат и с Амазон ама няма да е същото.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Големия проблем е какво става ако останем без Адсенс Акаунт, всичко заминава, повечето могат и с Амазон ама няма да е същото.

Това е проблема на микро нишовите сайтове, че си зависим на 100% в Гугъл, както откъм серп-а, така и в плащанията. Няма място за грешки, а някой винаги може да ти направи мръсно.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

@dimitar_ak

Ако си в БГ, да знаеш, че трябва да се регистрираш по ДДС като физическо лице, ако ще ги получаваш ти. 250 евра+ месечно, ако правиш си струва. Това не е свързано с плащане на ддс, а с изпращане на дневници по ДДС и VIES. Само ще трябва да ги отчетеш накрая в данъчната декларация.

Аз засега не си искам парите, просто защото на месец са смешна сума и не си струват усилията.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

То подаването на декларации не е проблем, осигуровките които са 110 лв. всеки месец са. Ако си получа парите смятам да направя сайтове изкарващи въросните 250 евро на месец, това ми е първоначслната цел, после още и още, та дори да стигна една прилична сума пак ще правя, ако някой го пореже в серпа, може да продавам част от тях и така.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

И аз се зарибих и си взех една дума, като за тест с по-малко търсения, сега чакам да ми я пратят и ще тествам :))
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

И аз мисля да не спирам, но първо искам да намеря правилния подход. Направих 5-6 сайта и сега ще изчакам да видя ще стигна ли до успех и каква е най-добрата стратегия.

Ако добия увереност, че е постижимо и всичко е наред, ще продължа с по-висок темп, но засега чакам тези, които са създадени в последните 2 седмици да се ранкнат по-добре, като съм ги пуснал с по 30-40 high pr блога в high pr society. Там ме устройва напълно и ако има резултат ще мога да scalе-на доста прилично.

Съществува обаче и риск да бъдат ударени от google, както и всички останали private networks.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Няма смисъл да се регистрираш на този етап. За тези пари прекалено високи такси има. Ако не започнеш стабилно всеки месец по над 200 евра да изкарваш едва ли някой ще ти направи проблем.

По-хубавия вариант е да намериш някое приятелче с фирма. Така за теб почти никакви такси няма да има, а в много фирми да минават такива пари през тях е полезно. Един вид при подходящия човек и двамата ще имате облага ако си прекарваш печалбите през фирмата му.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

@Fozzy

Неприятното е, че за да ги мине през фирма, трябва да направи акаунта на тяхно име. Иначе счетоводно няма начин да се прекарат през фирмата.

Един вид правиш акаунта на името на фирмата, пращат им ги по сметка, те ти ги дават, като си приспадат данък печалбата, която те ще платят.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

@Fozzy

Неприятното е, че за да ги мине през фирма, трябва да направи акаунта на тяхно име. Иначе счетоводно няма начин да се прекарат през фирмата.

Един вид правиш акаунта на името на фирмата, пращат им ги по сметка, те ти ги дават, като си приспадат данък печалбата, която те ще платят.

Да, така ще стане. Данъците са по-малки, а в счетоводно отношение във фирмата е добре да остават пари.

Вече за акаунта, че сигурно скоро ще правя фирмен, не може ли текущия ми да му променя статута? Или нов трябва да се прави?
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

За фирми плащат само с ЧЕК .. там има такси и 15-30 дни чакане да ти осребрят парите ... имайте го в предвид ... и трябва задължително нов акаунт.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Лошото е че ако почнеш отначалото да взимаш без регове и т.н и после стигнеш един етап който вече решаваш да си напълно изряден и отиваш да се регистрираш, сам им се набутваш в ръцете като вече си взимал плащане = глоби, един вид или отначало правиш всичко, или въобще не го.

Едит: Преди 5 дена нали пак пуснаха Пандата, всичко е както си беше, явно не ги пипа Микро нишовите, вече 3-4 пускания и никаква реакция.
 
Последно редактирано:
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Лошото е че ако почнеш отначалото да взимаш без регове и т.н и после стигнеш един етап който вече решаваш да си напълно изряден и отиваш да се регистрираш, сам им се набутваш в ръцете като вече си взимал плащане = глоби, един вид или отначало правиш всичко, или въобще не го.
...

Аз затова и не искам да взимам пари, преди да съм си оправил нещата, защото на по-късен етап като го направиш, ще им светне червената лампа. Дали ще те глобят е друг въпрос, но съществува риск.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Ето думата която вчера си купих за $5,
всички разширения са свободни, взех си .com за $2 , пуснах си 4 статии в iwriter.com за $10, за сега го сложих в blogger за хостинг

Ето и за думата:
Screen Shot 2012-03-03 at 2.01.31 PM.pngScreen Shot 2012-03-03 at 2.02.36 PM.png


1300 УС търсения exact и цена 2,26 лева . Ще видим до къде ще го докарам, това ми е първия микро нишов проект :)
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

netsurfer, имам малък опит, занимавам се едва от няколко месеца като само експериментирам засега. Думичката е добра. За първо място ще ти е малко трудно (по-скоро по-времеемко) да се пребориш, но в топ 10 ще влезеш без никакви усилия.

П.С.: Тоя Маркет Самурай е голяма работа. Колкото и да е бавен, една такава графика ако добиеш достатъчно опит, говори изключително много. 5 секунди ми трябват, за да разбера дали ще се класирам в топ 10, в топ 5, на първо място или усилията няма да си заслужават.
 
От: Голям зор да съм първи и к'во?

Аз също се снабдих с една дума,но все пак да ви попитам вие какво мислите.
Мен лично ме притесняват годините на конкурентите.
Има свободен домейн за думата
12,100 търсения месечно-локално
BGN1.78 цена за клик
Но пък от конкурентите, нито един сайт не е с главната си страница, всеки е сайта.com/думата
new.jpg
 

Горе