Милен Цветков загина в жестока катастрофа, ударил го дрогиран шофьор

kamentk

Well-Known Member
Да, много са боклуците и никой не е в панделата, мамицата им. Забрави и оня пиян наркоман, дето наскоро го хванаха пиян и друсан. Пак амфети и трева. Бахаров, на Захари Бахаров брат му, забравих му първото име....

То пък тоя Бахаров, братче, си е заклет рецидивист - колко пъти - побои, наркотици, хулиганство. Мине се не мине и го прибиран. И така и не го осъждат да полежи, въпреки противообществените прояви, които извършвайки в качеството си на популярна личност утежняват вината... И един артист - “страшен”. В няколко филмири постановки съм го гледал, за нищо не става. Само в Железния Светилник играе майстор дърводелец, който е пияница - е там много добре му се беше получила ролята.

$INeed$

Well-Known Member
Да, много са боклуците и никой не е в панделата, мамицата им. Забрави и оня пиян наркоман, дето наскоро го хванаха пиян и друсан. Пак амфети и трева. Бахаров, на Захари Бахаров брат му, забравих му първото име....
Явор. :) Да, като дървото. :)

desoe

Active Member
Е, той е даже на изпитателен срок, когато го хващат пак да кара дрогиран и пиян. И пак не е в затвора. Наистина не мога да разбера тия присъди имат ли някакво значение изобщо или просто ей така си ги дават.

C.Cenov

Well-Known Member
Само на мен ли ми се струва странно да казват, че се е блъснал, защото е бил на амфет? Всеки може да провери ефекта на амфетамина, това е стимулант със сходно действие, като на Кокайна. Тайсън Фюри премаза Кличко на Кокайн и въобще подобни наркотици НЕ забавят реакции, а напротив, стимулират сетивата и т.н. Казват също, че е бил и напушен, но според мен това няма почти никакъв ефект заради Амфета.

Та странно ми е как човек на стимуланти не реагира при челен сблъсък, т.е не натиска спирачка.. Но не видях никаква логична консперстивна теория :Д

Blinky

Owner
Според мен наркотиците влияят по различен начин на различни психики. При едните може марихуаната да ги доведе до дълбока депресия или състояние на неадекватност. При други - преентосиазиране и превъзбуда. В този случай е имало дори някакъв микс, което на практика варианти за крайния резултат са трудно за разгадаване, имайки и предвид, че явно говорим за един младши наркоман без никакъв опит, демек може и да си е минал границата, защото само с опит може да си я знаеш и да я стигаш, без да я минаваш. :)

Отделно, пренадрусването може да доведе до състояние на супер активност, което е еднакво опасно зад волана. Явно това е фазата, в която е бил и въпросния герой. Но пак е гадаене от моя страна. :)

Колкото до Явор, ще видим до кога ще му се разминава. Не искам да съм лош пророк, но май ще е до първото по-сериозно нарушение, което е свързано в повечето случай с пострадали. :( И пак ще стигнем до задънената улица - нашите неприлагани, мили закони. Което обезсмисля всичко казано по-горе.

След като си в пробация след шофиране в нетрезво състояние, независимо дали си некадърен актьор, богато лекенце, то явно е нещо нормално или се води не много тежко нарушение. Нещо като да счупиш прозореца на съседа, защото е надул музиката след 22:00 часа. Горе долу е това общата картинка. Не смятам, че смърта на някой трябва е причина да се погледне по сериозно на вече извършеното нарушение. Качил си се пиян, дрогиран на кола - още тогава си се води престъпление. А това, че някои не са очистили някой на пътя, си е вече късмет.

SoloContraTutti

Well-Known Member
Та странно ми е как човек на стимуланти не реагира при челен сблъсък, т.е не натиска спирачка.. Но не видях никаква логична консперстивна теория :Д
Ако си гледа в телефона или по-продължително настрани, точно за 2 сек. пътната обстановка се мени.

mvmrik

Well-Known Member
Явно този много пъти е минавал на червено с бърза скорост и все му се е разминавало, но в случая Милен Цветков се оказва на пътя му. Тук проблемите са много по-дълбоки и са свързани с цялото общество. Ясно е, че този наркоман е отговорен за ситуацията, но защо въобще се е стигнало до там? Виновни са родителите, виновни са по-голямата част от хората, които може би в случая също са ядосани и търсят справедливост. Никой не иска да спазва нищо и съм сигурен, че по-голямата част от тези хора също са взимали наркотици или най-малкото са пушили трева. Много карат пияни, други си гледат телефоните или говорят докато шофират, като си мислят, че на тях това не им влияе и нищо не може да им се случи. Да, ама не. Много пъти съм бил свидетел как дадена кола се движи бавно и криволичи леко по пътя - само като я видя знам, че някой говори гледа телефона си - и винаги се оказва така. За повечето е модерно да не се спазват правилата, бутат се, предреждат се с колите си, минават на забранени места - сигурно поне 90% от колите, които виждам всеки ден, го правт. Всеки се оплаква, че държавата ни е зле и че никой нищо не прави, а самия той е същия и иска за него правилата да не важат. Точно тук е коренът на проблема. Има хора, които купуват крадени части за коли и се гордеят с това, че са ги намерили по-евтино, без да се замислят, че така спонсорират крадците и един ден ще разбият тяхната кола. Подкупват полицаи, лекари, винаги гледат да се уредят по някакъв начин, за да са по-напред от останалите и не ивждат цялостната картина или я виждат, но не ги интересува. Докато всеки гледа себе си, независимо че вреди на другите, нещата ще са такива. Лицемерно е някой да се възмущава от другите, а самия той да прави същите или подобни неща.

NovaPS

Well-Known Member

nandibandi

Well-Known Member
Дейба, верно е забавено... и никой не забеляза.
Ние вкъщи веднага го забелязахме. То е очевидно, че хората се движат твърде бавно. Дори мислех да коментирам, но не остана време. :) Не вярвам обаче да е умишлена манипулация...

Blinky

Owner
Дейба, верно е забавено... и никой не забеляза.
Забавено е поради една единствена причина - да се види по-ясно момента на сблъсъка, акцентирайки се именно с това забавяне. :) Видео обработка се вижда, ни всеки може адекватно да прецени, следейки околните обекти, реално и силата на сблъска. ;)

mtpv

Active Member
Разочарован съм от Г-н Врабчев, един от добрите колеги в бранша. Не знам за какво показва тая манипулация.

webstil

Well-Known Member
Ясно си е, че е забавено, иначе изобщо няма да се види добре сблъсъкът, то аудито се движи супер бързо, чак камерата не успява да го хване...

Blinky

Owner
Ясно си е, че е забавено, иначе изобщо няма да се види добре сблъсъкът, то аудито се движи супер бързо, чак камерата не успява да го хване...
Това са, според мен, камери от бизнес сградите - там от моя опит знам, че не се слага нещо мега добро и като камера. ;)

John Galt

Well-Known Member
Това ли ще е новата тема стил "COVID-19"? Направо съжалих, че съм го постнал това. :D

$INeed$

Well-Known Member
Адски много са. Направо не знам колко затвора ще се напълнят и ще стигне ли мястото. По мои изчисления - НЕ. Доколкото съм запознат в Божурище се строи един огромен затвор, готов да поеме и Централния в София, но пак ще им е малък, ако са решили да пращат там хора, които грам не са полезни, дори на против, за обществото. Това са т. нар. тумори в обществото. Някога са били нормални клетки, но с времето и обкръжаваща ги среда са се превърнали именно в това зловредно образование, което избива обществото ни бавно, но сигурно. И именно нашата държава е благоприятната среда, в която те са се развили, набрали скорост и дали своя "принос" в последствие. За жалост именно тази среда дава и лош пример на други едни такива клетки, показвайки им, че такова безхаберие, безмозъчност и анархия лесно може да се размине, ако е скачена или има т.нар. "имунитет" от трети лица или средства.

За жалост това ще доведе до едно нещо, както е и в природата - създаване на антитела, по-силни клетки или каза по-просто в нашия случай - всеки ще решава проблемите си сам, без помощта на каквито и да е органи, уж на които ние им плащаме заплатите. За което съм доста разочарован, но кой ме пита. Ще се разхождаме след време с огнестрелни оръжия, спрейове, ножове, бухалки и така ще се приложи наистина справедливостта, която много семейства не виждат. Въпрос на време е. Вече имам познати, пътуващи с оръжия. Не, защото са глупаци или някакви агресивни шимпанзета, а защото пътуват със семействата си, в едно вече бойно поле, което няма да бъде обуздано много време насам.

webstil

Well-Known Member
То пък тоя Бахаров, братче, си е заклет рецидивист - колко пъти - побои, наркотици, хулиганство. Мине се не мине и го прибиран. И така и не го осъждат да полежи, въпреки противообществените прояви, които извършвайки в качеството си на популярна личност утежняват вината... И един артист - “страшен”. В няколко филмири постановки съм го гледал, за нищо не става. Само в Железния Светилник играе майстор дърводелец, който е пияница - е там много добре му се беше получила ролята.

Тоя път на този Явор,специално, няма да му се размине, ще си поседи на топло. От години е много проблемен, знаят си го тука по баровете из София, но брат му го измъква, че беше близък с Божков. Имам двама приятели лично са го шамарили този, бил голямо леке. По-добре е и за него да поседи, вземе да се оправи малко, знае ли човек. Иначе, ако продължава така, рано или късно ще си намери майстора и няма да е сред живите.

За убиеца на Милен Цветков, същата работа, няма да има мърдане, към максимална си отива 12-14 години може би, зависи много от експертизите и най-вече причина на смъртта, защитата може да използва това, че са го изкарали от колата хората и това е довело до фатален край. Иначе така като ги гледам тези от колата убиец не са били тип наркомани от богати семейства, дето друсат кока чат-пат и си удрят някакви елитни пичета, а са си направо долни, пропаднали дроги, въпреки или заради парите са стигнали до много ниско ниво явно. В такива моменти се чудя, защо?

И сега в крайна сметка какво? Убит журналист и други 2-3 пропилени, празни животи на млади хора. Важните въпроси са как и защо се стига дотук. Всеки месец има вече какви ли не зверства и чудесии, обществото е гладно за кръв, зрелища и вендета. После се чувстват спокойни, че някой ще лежи в затвора, щото е богат, наркоман, сочат го с пръст и т.н. Но никой не коментира и не стига до същината на нещата...
До месец никой няма да го помни това, ще има ново. Помните ли убиеца от Сотиря (Сливен), а този от Костенец, а онзи от Нови Искър?

Blinky

Owner
Май няма да има спиране: https://btvnovinite.bg/bulgaria/nova-katastrofa-kraj-paradajs-centar-v-sofija.html

Войната по пътищата се преместват в София. Същите убийци на крака, които са им забранили да пътуват извън София, вече се изявяват в столицата. Както казваше един много умен учен - загуби в природата няма, просто се променя състоянието (средата). ;)

Горе