Милен Цветков загина в жестока катастрофа, ударил го дрогиран шофьор

Да, много са боклуците и никой не е в панделата, мамицата им. Забрави и оня пиян наркоман, дето наскоро го хванаха пиян и друсан. Пак амфети и трева. Бахаров, на Захари Бахаров брат му, забравих му първото име....

То пък тоя Бахаров, братче, си е заклет рецидивист - колко пъти - побои, наркотици, хулиганство. Мине се не мине и го прибиран. И така и не го осъждат да полежи, въпреки противообществените прояви, които извършвайки в качеството си на популярна личност утежняват вината... И един артист - “страшен”. В няколко филмири постановки съм го гледал, за нищо не става. Само в Железния Светилник играе майстор дърводелец, който е пияница - е там много добре му се беше получила ролята.
 
Да, много са боклуците и никой не е в панделата, мамицата им. Забрави и оня пиян наркоман, дето наскоро го хванаха пиян и друсан. Пак амфети и трева. Бахаров, на Захари Бахаров брат му, забравих му първото име....
Явор. :) Да, като дървото. :)
 
Е, той е даже на изпитателен срок, когато го хващат пак да кара дрогиран и пиян. И пак не е в затвора. Наистина не мога да разбера тия присъди имат ли някакво значение изобщо или просто ей така си ги дават.
 
Само на мен ли ми се струва странно да казват, че се е блъснал, защото е бил на амфет? Всеки може да провери ефекта на амфетамина, това е стимулант със сходно действие, като на Кокайна. Тайсън Фюри премаза Кличко на Кокайн и въобще подобни наркотици НЕ забавят реакции, а напротив, стимулират сетивата и т.н. Казват също, че е бил и напушен, но според мен това няма почти никакъв ефект заради Амфета.

Та странно ми е как човек на стимуланти не реагира при челен сблъсък, т.е не натиска спирачка.. Но не видях никаква логична консперстивна теория :Д
 
Според мен наркотиците влияят по различен начин на различни психики. При едните може марихуаната да ги доведе до дълбока депресия или състояние на неадекватност. При други - преентосиазиране и превъзбуда. В този случай е имало дори някакъв микс, което на практика варианти за крайния резултат са трудно за разгадаване, имайки и предвид, че явно говорим за един младши наркоман без никакъв опит, демек може и да си е минал границата, защото само с опит може да си я знаеш и да я стигаш, без да я минаваш. :)

Отделно, пренадрусването може да доведе до състояние на супер активност, което е еднакво опасно зад волана. Явно това е фазата, в която е бил и въпросния герой. Но пак е гадаене от моя страна. :)

Колкото до Явор, ще видим до кога ще му се разминава. Не искам да съм лош пророк, но май ще е до първото по-сериозно нарушение, което е свързано в повечето случай с пострадали. :( И пак ще стигнем до задънената улица - нашите неприлагани, мили закони. Което обезсмисля всичко казано по-горе.

След като си в пробация след шофиране в нетрезво състояние, независимо дали си некадърен актьор, богато лекенце, то явно е нещо нормално или се води не много тежко нарушение. Нещо като да счупиш прозореца на съседа, защото е надул музиката след 22:00 часа. Горе долу е това общата картинка. Не смятам, че смърта на някой трябва е причина да се погледне по сериозно на вече извършеното нарушение. Качил си се пиян, дрогиран на кола - още тогава си се води престъпление. А това, че някои не са очистили някой на пътя, си е вече късмет.
 
Та странно ми е как човек на стимуланти не реагира при челен сблъсък, т.е не натиска спирачка.. Но не видях никаква логична консперстивна теория :Д
Ако си гледа в телефона или по-продължително настрани, точно за 2 сек. пътната обстановка се мени.
 
Явно този много пъти е минавал на червено с бърза скорост и все му се е разминавало, но в случая Милен Цветков се оказва на пътя му. Тук проблемите са много по-дълбоки и са свързани с цялото общество. Ясно е, че този наркоман е отговорен за ситуацията, но защо въобще се е стигнало до там? Виновни са родителите, виновни са по-голямата част от хората, които може би в случая също са ядосани и търсят справедливост. Никой не иска да спазва нищо и съм сигурен, че по-голямата част от тези хора също са взимали наркотици или най-малкото са пушили трева. Много карат пияни, други си гледат телефоните или говорят докато шофират, като си мислят, че на тях това не им влияе и нищо не може да им се случи. Да, ама не. Много пъти съм бил свидетел как дадена кола се движи бавно и криволичи леко по пътя - само като я видя знам, че някой говори гледа телефона си - и винаги се оказва така. За повечето е модерно да не се спазват правилата, бутат се, предреждат се с колите си, минават на забранени места - сигурно поне 90% от колите, които виждам всеки ден, го правт. Всеки се оплаква, че държавата ни е зле и че никой нищо не прави, а самия той е същия и иска за него правилата да не важат. Точно тук е коренът на проблема. Има хора, които купуват крадени части за коли и се гордеят с това, че са ги намерили по-евтино, без да се замислят, че така спонсорират крадците и един ден ще разбият тяхната кола. Подкупват полицаи, лекари, винаги гледат да се уредят по някакъв начин, за да са по-напред от останалите и не ивждат цялостната картина или я виждат, но не ги интересува. Докато всеки гледа себе си, независимо че вреди на другите, нещата ще са такива. Лицемерно е някой да се възмущава от другите, а самия той да прави същите или подобни неща.
 
Дейба, верно е забавено... и никой не забеляза.
Ние вкъщи веднага го забелязахме. То е очевидно, че хората се движат твърде бавно. Дори мислех да коментирам, но не остана време. :) Не вярвам обаче да е умишлена манипулация...
 
Дейба, верно е забавено... и никой не забеляза.
Забавено е поради една единствена причина - да се види по-ясно момента на сблъсъка, акцентирайки се именно с това забавяне. :) Видео обработка се вижда, ни всеки може адекватно да прецени, следейки околните обекти, реално и силата на сблъска. ;)
 
Разочарован съм от Г-н Врабчев, един от добрите колеги в бранша. Не знам за какво показва тая манипулация.
 
Ясно си е, че е забавено, иначе изобщо няма да се види добре сблъсъкът, то аудито се движи супер бързо, чак камерата не успява да го хване...
 
Ясно си е, че е забавено, иначе изобщо няма да се види добре сблъсъкът, то аудито се движи супер бързо, чак камерата не успява да го хване...
Това са, според мен, камери от бизнес сградите - там от моя опит знам, че не се слага нещо мега добро и като камера. ;)
 
Да, много са боклуците и никой не е в панделата, мамицата им. Забрави и оня пиян наркоман, дето наскоро го хванаха пиян и друсан. Пак амфети и трева. Бахаров, на Захари Бахаров брат му, забравих му първото име....
Адски много са. Направо не знам колко затвора ще се напълнят и ще стигне ли мястото. По мои изчисления - НЕ. Доколкото съм запознат в Божурище се строи един огромен затвор, готов да поеме и Централния в София, но пак ще им е малък, ако са решили да пращат там хора, които грам не са полезни, дори на против, за обществото. Това са т. нар. тумори в обществото. Някога са били нормални клетки, но с времето и обкръжаваща ги среда са се превърнали именно в това зловредно образование, което избива обществото ни бавно, но сигурно. И именно нашата държава е благоприятната среда, в която те са се развили, набрали скорост и дали своя "принос" в последствие. За жалост именно тази среда дава и лош пример на други едни такива клетки, показвайки им, че такова безхаберие, безмозъчност и анархия лесно може да се размине, ако е скачена или има т.нар. "имунитет" от трети лица или средства.

За жалост това ще доведе до едно нещо, както е и в природата - създаване на антитела, по-силни клетки или каза по-просто в нашия случай - всеки ще решава проблемите си сам, без помощта на каквито и да е органи, уж на които ние им плащаме заплатите. За което съм доста разочарован, но кой ме пита. Ще се разхождаме след време с огнестрелни оръжия, спрейове, ножове, бухалки и така ще се приложи наистина справедливостта, която много семейства не виждат. Въпрос на време е. Вече имам познати, пътуващи с оръжия. Не, защото са глупаци или някакви агресивни шимпанзета, а защото пътуват със семействата си, в едно вече бойно поле, което няма да бъде обуздано много време насам.
 
То пък тоя Бахаров, братче, си е заклет рецидивист - колко пъти - побои, наркотици, хулиганство. Мине се не мине и го прибиран. И така и не го осъждат да полежи, въпреки противообществените прояви, които извършвайки в качеството си на популярна личност утежняват вината... И един артист - “страшен”. В няколко филмири постановки съм го гледал, за нищо не става. Само в Железния Светилник играе майстор дърводелец, който е пияница - е там много добре му се беше получила ролята.

Тоя път на този Явор,специално, няма да му се размине, ще си поседи на топло. От години е много проблемен, знаят си го тука по баровете из София, но брат му го измъква, че беше близък с Божков. Имам двама приятели лично са го шамарили този, бил голямо леке. По-добре е и за него да поседи, вземе да се оправи малко, знае ли човек. Иначе, ако продължава така, рано или късно ще си намери майстора и няма да е сред живите.

За убиеца на Милен Цветков, същата работа, няма да има мърдане, към максимална си отива 12-14 години може би, зависи много от експертизите и най-вече причина на смъртта, защитата може да използва това, че са го изкарали от колата хората и това е довело до фатален край. Иначе така като ги гледам тези от колата убиец не са били тип наркомани от богати семейства, дето друсат кока чат-пат и си удрят някакви елитни пичета, а са си направо долни, пропаднали дроги, въпреки или заради парите са стигнали до много ниско ниво явно. В такива моменти се чудя, защо?

И сега в крайна сметка какво? Убит журналист и други 2-3 пропилени, празни животи на млади хора. Важните въпроси са как и защо се стига дотук. Всеки месец има вече какви ли не зверства и чудесии, обществото е гладно за кръв, зрелища и вендета. После се чувстват спокойни, че някой ще лежи в затвора, щото е богат, наркоман, сочат го с пръст и т.н. Но никой не коментира и не стига до същината на нещата...
До месец никой няма да го помни това, ще има ново. Помните ли убиеца от Сотиря (Сливен), а този от Костенец, а онзи от Нови Искър?
 
Ето още един тъпак, бездарен, и май се е оказало полицай, четейки постовете във Фейсбук. То явно е, че мозък под фуражка не вирее, ама все пак.....

93851400_3012830448801479_2332013413179326464_o.jpg
 
Май няма да има спиране: https://btvnovinite.bg/bulgaria/nova-katastrofa-kraj-paradajs-centar-v-sofija.html

Войната по пътищата се преместват в София. Същите убийци на крака, които са им забранили да пътуват извън София, вече се изявяват в столицата. Както казваше един много умен учен - загуби в природата няма, просто се променя състоянието (средата). ;)
 

Горе