Минава Penguin 18-10-2014

От: Минава Penguin 18-10-2014

Г почна да ми намаля ранкинга за афф сайтове от края на миналата година. За това, ето как си крия линковете и в момента всичко е тип топ, т.е за момента Г не ги приема като афф.

В html-a:
<a href="out/thebestreview.html" rel="nofollow">read review</a>

В .htaccess
Redirect 302 /out/thebestreview.html http://www.affilaitelinkpath.com/somepath.php

В robots.txt
User-agent: *
Disallow: /out/

Та така, надявам се, че е полезно на някой. :) Идеята ми е, че без да знаеш правилата, няма как да ги заобикаляш без да си играеш на сляпа баба.
 
От: Минава Penguin 18-10-2014

Ето това поддържа 301 и 302: https://wordpress.org/plugins/simple-link-cloaker/ (за да не ровиш в .htaccess)

Това поддържа 301, 302 и 307: https://wordpress.org/plugins/redirection/ (горния е по-удобен)

Това едитва robots.txt: https://wordpress.org/plugins/wp-robots-txt/ Ако вече нямаш плъгин, през който да го едитваш от панела (пр. Yoast SEO)
 
От: Минава Penguin 18-10-2014

Много смешно, в моята нища след 10-та страница, започват да излизат директории, дир за статии и разни такива, които преди ги нямаше никъде Явно ГГ е решил че когато даден сайт одъртее е сериозен. Дори старт.бг се нарежда до сайтове като lesnota.com, малко смешничко, как по едни думи може да на 1-ва страница, а по друго също толкова конкуренти на 12-та. Появили са се някакви сайтове за обяви, но базар и продавалника са изчезнали. И защо показва директориите преди форумите, един ми вика, защото директориите и сайтовете за обяви са по-полезни от формите :D
 
Re: От: Минава Penguin 18-10-2014

И защо показва директориите преди форумите, един ми вика, защото директориите и сайтовете за обяви са по-полезни от формите :D

Този да го почерпиш задължително. :) Сигурно си гледа всичките видеа от поредицата на Мат Кътц. :D
 
От: Минава Penguin 18-10-2014

Г почна да ми намаля ранкинга за афф сайтове от края на миналата година. За това, ето как си крия линковете и в момента всичко е тип топ, т.е за момента Г не ги приема като афф.

В html-a:
<a href="out/thebestreview.html" rel="nofollow">read review</a>

В .htaccess
Redirect 302 /out/thebestreview.html http://www.affilaitelinkpath.com/somepath.php

В robots.txt
User-agent: *
Disallow: /out/

Та така, надявам се, че е полезно на някой. :) Идеята ми е, че без да знаеш правилата, няма как да ги заобикаляш без да си играеш на сляпа баба.

Това е хубаво да го пуснеш като отделна тема, с подходящо заглавие.
 
От: Минава Penguin 18-10-2014

Дам открили сте топлата вода. На отделна тема може да я направите защо не и на цял отделен сайт.:D

Изтриете ми всички мненията заедно с цитатите от тази тема, бре. Мерси! :)
 
От: Минава Penguin 18-10-2014

Пингвинът явно още минава, ама ми даде бонус. Вече втори ден имам двойно повече хора в един малък сайт. От 60 на 120 ми увеличи дневните посещения. А може и това да си е част от нормалния алгоритъм и да няма общо с пингвина?
 
От: Минава Penguin 18-10-2014

Пингвини, мингвини ... мен подобни неща не ме интересуват изобщо. Не се впрягайте излишно за глупости ами си гледайте сайтовете.
 
От: Минава Penguin 18-10-2014

На първи януари 2015 щели да пускат прасе ъпдейта. :twisted:
 
Re: От: Минава Penguin 18-10-2014

На първи януари 2015 щели да пускат прасе ъпдейта. :twisted:

Не е ли по Коледа? :) То тогава е модерно да е прасешко. Абе и до година, да не съм лош пророк, но много ъпдейти ще се ядат, да знаете. ;)
 
От: Re: От: Минава Penguin 18-10-2014

Верно осетих се и аз, а иначе от как спрях да слушам село майсторите (в русия съм, в русия съм) хич не ми дреме на ... за ъпдейтите им :)
Не е ли по Коледа? :) То тогава е модерно да е прасешко. Абе и до година, да не съм лош пророк, но много ъпдейти ще се ядат, да знаете. ;)
 
От: Минава Penguin 18-10-2014

От около една седмица забелязвам абсолютно замръзване на позициите на всички ключови думи от един сайт (проверявам с Free Monitor for Google). Доста преди и по време на ъпдейта всички ключови запитвания променяха своите позиции неколкократно през деня. Някой забелязал ли е такава тенденция?

Не съм сигурен дали поредния ъпдейт има нещо общо с това, но е факт.
 
Последно редактирано:
От: Re: Минава Penguin 18-10-2014

Това кога го забеляза? Аз имам наблюдения от миналата седмица края. ;)
Около четвъртък-петък, макар че правих някои промени свързани с оптимизацията на някои кл. думи, за сега не се появява промяна.
 
Последно редактирано:
От: Минава Penguin 18-10-2014

При мен днес имаше неколкократна промяна на позициите. Първо имаше рязко покачване с по 5-6 позиции нагоре по кл. думи за различни сайтове, след няколко часа всичко се нормализира и се върнаха към предишните си позиции. Това ми е стори странно.
 
От: Минава Penguin 18-10-2014

Прекалено е субективно така да се говори на общо основание. Това с денса и промяната на позициите има много голямо значение и от нишата, не само, че скоро мина пингвина.
 
От: Минава Penguin 18-10-2014

Прекалено е субективно така да се говори на общо основание. Това с денса и промяната на позициите има много голямо значение и от нишата, не само, че скоро мина пингвина.

При мен става дума за различни ниши. В моя случай не мисля, че става дума за пингвин, но все пак се чудя какво може да е...
 

Горе