Минава Penguin 18-10-2014

От: Минава Penguin 18-10-2014

При мен също има замръзване, при това да не кажа, че е повече от седмица. Явно наистина се случва нещо.
 
От: Re: Минава Penguin 18-10-2014

Точно тогава, почна нещо и има постоянно някакви сътресения. :)
Това кога го забеляза? Аз имам наблюдения от миналата седмица края. ;)
 
От: Минава Penguin 18-10-2014

Я виж ти, бутона "чувствам се късметлия" се появи отново до бутон за google търсене при sugesstions, при търсене. O_O Аз ли не съм забелязала или това е ново?

Може да правят някакви промени и затова така да има "шаване" из серпа.
 
От: Минава Penguin 18-10-2014

Душа, не така, че мъжовете почваме да си мислим за друго O_O.
Иначе при мен го няма още. ;)
Я виж ти, бутона "чувствам се късметлия" се появи отново до бутон за google търсене при sugesstions, при търсене. O_O Аз ли не съм забелязала или това е ново?

Може да правят някакви промени и затова така да има "шаване" из серпа.
 
От: Минава Penguin 18-10-2014

Ето за какво говоря:

LFzTT.jpg
 
От: Re: Минава Penguin 18-10-2014

Да видим след една седмица кой къде.... :) Така де, окончателно. Някой някакви размествания, нищо че едва сутринта е дръгнало.... :)

На моя сайт скочи трафика с 30%, думата, която оптимизирам се е качила само с 5-10 позиции (още е назад от заветното 1-во място), точно по статията, която оптимизирам донася тези 30% повишаване на трафика. :D :D Странна работа.
 
От: Re: Минава Penguin 18-10-2014

Да видим след една седмица кой къде.... :) Така де, окончателно. Някой някакви размествания, нищо че едва сутринта е дръгнало.... :)

Не се знае колко ще е окончателно. Рефреша тръгна четвъртък вечер. Разместванията са брутални в много ниши, но днес е най-силно. На мен ми направи впечатление, че наказани страници при първия рефреш сега лека полека ги връща, но по-назад от предишните им позиции.
 
Re: От: Re: Минава Penguin 18-10-2014

Не се знае колко ще е окончателно. Рефреша тръгна четвъртък вечер. Разместванията са брутални в много ниши, но днес е най-силно. На мен ми направи впечатление, че наказани страници при първия рефреш сега лека полека ги връща, но по-назад от предишните им позиции.

Аз за момента не съм забелязал някакви мега промени поне при сайтове, които наблюдавам. Аз очаквам леко преструктуриране и може би ще даде шанс на отпадналите от миналия пингвин, но само предполагам. Между другото тези ъпдейте нещо много зачестиха....преди време имаше период, в който не се чуваше нищо, а фирмите имаха време да коригират доста неща, преди да посрещнат следващия. Сега каквото са направили, направили, вече е факт. :)
 
Re: От: Re: Минава Penguin 18-10-2014

На моя сайт скочи трафика с 30%, думата, която оптимизирам се е качила само с 5-10 позиции (още е назад от заветното 1-во място), точно по статията, която оптимизирам донася тези 30% повишаване на трафика. :D :D Странна работа.

Чувъркам си един сайт експериментално и там няма разместване за мейн думите, но за нови вече се класира по челните места...а да, и за една топ думичка вече няма събаряне от първо място. Но за мейн - не е мръднало. Което означава само едно - минало е в нишата ъпдейта, но не е намерило подходящи индикации, за да качи за главните, за новото съдържание и поддръжката на сайта е гарантирало новите попълнения при кл. думи.
 
От: Минава Penguin 18-10-2014

И мен започна да ме връща, преди пингвина бях на 3 позиция, когато ме удари минах на 18, сега в момента съм на 10 и продължавам да намалявам дистанцията от първото ми класиране.
 
От: Re: От: Re: Минава Penguin 18-10-2014

Аз за момента не съм забелязал някакви мега промени поне при сайтове, които наблюдавам. Аз очаквам леко преструктуриране и може би ще даде шанс на отпадналите от миналия пингвин, но само предполагам. Между другото тези ъпдейте нещо много зачестиха....преди време имаше период, в който не се чуваше нищо, а фирмите имаха време да коригират доста неща, преди да посрещнат следващия. Сега каквото са направили, направили, вече е факт. :)

Аз говорех за първия рефреш на пингвина октомври (3.0), наказани сайтове от ниши, които следя започна да ги връща сега. Впечатлен съм от последния ъпдейт преди няколко дни, за сефте започна да реже наистина оспамени сайтове с некачествени линкове, а тези които са с добър линк профил ги изстреля нагоре. Говоря за бг, за ен нещата винаги са си били малко по-добре.
 
От: Минава Penguin 18-10-2014

Еееех, добре, че са тези теми, че да разбера, че е минавало някакво гугълско животно.
 
От: Минава Penguin 18-10-2014

някои има ли идея дали линковете от пинтерест и тъмблър са засегнати от пингвина?
 
Re: От: Минава Penguin 18-10-2014

някои има ли идея дали линковете от пинтерест и тъмблър са засегнати от пингвина?

Защо да са засегнати? Няма причина. По-скоро са силни само тези от силните бордове и/или профили. На Google вярвам му е ясно, че е там може да се манипулира, но поне по-малко, защото разчита, че ще се използва предимно от хора, все пак са социални сайтове. А дори и да не е така, ще разчита на количеството сигнали от хората в тези социални мрежи, а именно шеровете. Естествено колкото по-авторитетен и голям в профила, толкова повече трафик ще получи шернатия линк, както и в повече шерове, ако се окаже интересен за аудиторията на тези профили. :)
 
От: Re: От: Минава Penguin 18-10-2014

Защо да са засегнати? Няма причина. По-скоро са силни само тези от силните бордове и/или профили. На Google вярвам му е ясно, че е там може да се манипулира, но поне по-малко, защото разчита, че ще се използва предимно от хора, все пак са социални сайтове. А дори и да не е така, ще разчита на количеството сигнали от хората в тези социални мрежи, а именно шеровете. Естествено колкото по-авторитетен и голям в профила, толкова повече трафик ще получи шернатия линк, както и в повече шерове, ако се окаже интересен за аудиторията на тези профили. :)

И аз така си мисля, но явно не ми ги отчитат SEO инструментите. Наскоро имах постове с 150-200 споделяния (репин/реблог), обаче няма и следа от тях.
Използвам предимно ahrefs.
 
От: Минава Penguin 18-10-2014

При мен се наблюдава следното - проверих 3 страници от магазина си, за които съм сигурен, че с определени ключови думи (3 броя) излизаше на първа и втора страница. Това е преди 4-5 месеца 100% вярно. Днес са респективно на 2 и 4 страница.
Единственото което съм променил, е че добавих в подписа си линк към сайта тук, OpenCart форума и няколко регистрации в директории, но ги изтрих тия дни. Оставих само 2 които уж бяха с по добър рейтинг.
В следствие - махам линковете явно :( Не знам какво друго да направя.
 
От: Минава Penguin 18-10-2014

някои има ли идея дали линковете от пинтерест и тъмблър са засегнати от пингвина?
Преди 2 години в едно ръководство за пингвина това пишеше, но според мен е история, дори и да е имало такова нещо. И аз слагам защото реших да направя голям пинтерес профил, сред време да се класира в ГГ вече имам над 200 линка :D иначе ще стават хиляди, но и сайта ми ще става с хиляди статии.
 

Горе