Мисли и действай като богат!

От: От: Мисли и действай като богат!

Моите родители Вискяре, са останали бедни, защото са избрали грешната професия и тогава времената са били доста различни. Това, че аз като дете съм им коствал доста ресурси, не означава, че тези ресурси няма да се възвърнат. В нашата религия всички почитаме и уважаваме родителите си и възрастните хора като цяло. Това е гарант, че те ще имат спокойни старини, а няма да бъдат забутани в някой старчески дом или в отделен апартамент със 150лв. пенсия. А това, че не мисля като тях, не означава че те не са едни от най-скъпите неща за мен на света. Просто аз няма да повтарям грешките, които те са направили.

Но за да им осигуря добри условия на живот, аз трябва да си изградя стабилна месечна печалба, докато те се пенсионират. Защото както всички са наясно, пенсиите в България са смешни, а аз няма да позволя те да мизерстват!

Много ме възмущава, че не цениш родителите си и какво те са направили за теб. Не за друго, но тук във форума има такива и без родители или с по един.
Другото е, че определяш тяхната "бедност" и по принцип несъстоятелност спрямо теб като умишлена. Това са имали хората, това са ти дали.
Ти пак си добре "поставен" кадър, а има такива преди теб, които не знам какво са яли, но според твоята логика трябва да са изчезващ вид и поколение.
Дразни ме очевидно несправедливото ти недоволство, че не си бил като всичките ти съвременници. Но това не е критерий, че твоите деца в дааааааалечното бъдеще реално ще можеш да направиш щастливи.
Ти всъщност нямаш деца! Нали?
Знаеш ли какво е да имаш дете? Да трепериш над него и да си мислиш какво би му се случило, което не зависи от теб?
Някак не пиши за неща, от които нямаш опит, защото ми идва да те мачкам без основание. Такава съм. Лоша. Имай го предвид и не ме заговаряй!
 
От: Мисли и действай като богат!

Cassiopeia Вече сериозно си мисля, че имаш проблеми с разбирането. Какво съм написал по горе - те са едни от най-скъпите неща за мен на света! И ти казваш, че не ги ценя. А всъщност, като казвам родители имам в предвид само баща и баба. Аз загубих майка ми на 2 години. По-точно тя ме изостави. Отново ти казвам - недей да коментираш, след като не си запозната с моята история!

Ето какво е истински предприемач: https://www.youtube.com/watch?v=1V6SqkdalP0
 
От: От: Мисли и действай като богат!

Cassiopeia Вече сериозно си мисля, че имаш проблеми с разбирането. ...
Споко, повредата не е в твоя телевизор, целия форум и го разправяме! :mrgreen:
 
От: От: Мисли и действай като богат!

Cassiopeia Вече сериозно си мисля, че имаш проблеми с разбирането. Какво съм написал по горе - те са едни от най-скъпите неща за мен на света! И ти казваш, че не ги ценя. А всъщност, като казвам родители имам в предвид само баща и баба. Аз загубих майка ми на 2 години. По-точно тя ме изостави. Отново ти казвам - недей да коментираш, след като не си запозната с моята история!

Ето какво е истински предприемач: https://www.youtube.com/watch?v=1V6SqkdalP0

противоречиш си! Имаш ли деца? За да заявиш ... как и какво и защо някой не се справя по-добре от теб?
Знаеш ли пак да питам, какво е детето ти да има температура в три след полунощ и с твоите кинти какво ще направиш?

Моя приятелка скоро ми сподели с бебе как имало температура, тя не оценила, че очевидно е от никнененто на зъби и отиват в Токуда. Реално нищо не правят просто й взимат кинтите за престоя.
Отделно съм споменавала, че работя в такава институция- отива се на проверка за жена родила В къщи, но заявила, че иска да роди в якия Св. Лазар. - тя жената си ражда в къщи, но дължала на Св.Лазар 2 000 лева. Е? Това ли ми обясняваш, че трябва да съм в състояние да плащам? И да съм със самочувствие какво ще дам на децата си?
Ако те почна откъм детски ясли, градини и училища сам ще се откажеш от всичко, което ми постулираш. За това недей. Като имаш излишни, добре дошъл. До тогава, жив и здрав!
 
От: Мисли и действай като богат!

Сериозно? В петък вечер си нямате друга работа? :D
 
От: Мисли и действай като богат!

Сериозно? В петък вечер си нямате друга работа? :D

ама часовниците са ти супер ;) това е важно :)
 
От: Мисли и действай като богат!

Темата се изроди, нищо че беше мъртво родена.
Авторе този линк към уикипедия и Турция какво трябваше да означава? Ето ти един от мен: Франция

Знаеш ли колко му пука на някой в този форум от каква националност и етнос си? Ако очакваше някаква драма, май не се получи.

Ама в тоя форум само шамани се навъдиха. И 19 годишни богаташи се мяркат. Ще ме уморите от смях :D
Айде сега кажи какво продаваш.
 
От: Мисли и действай като богат!

Cassiopeia следя ви цялата тема и особено твоите постове. Търсиш някой от форума да те благославя, че си си изразила мнението, че после и сърдита стана, а да не забравя, че два пъти каза, че няма да пишеш повече. Какво става е тоя форум!?!? БГ МАМА е за тая работа. И аз не съм много сигурен дали трябваше да пиша, но ми идваш в повече. А автора да си следва целите и да не влиза в спорове, безсмислено е
 
От: Мисли и действай като богат!

Темата се изроди, нищо че беше мъртво родена.
Авторе този линк към уикипедия и Турция какво трябваше да означава? Ето ти един от мен: Франция

Знаеш ли колко му пука на някой в този форум от каква националност и етнос си? Ако очакваше някаква драма, май не се получи.

Ама в тоя форум само шамани се навъдиха. И 19 годишни богаташи се мяркат. Ще ме уморите от смях :D
Айде сега кажи какво продаваш.

Писах за етнос, не за да търся драма, а за да Ви разбия представите за турците като цяло. Ние не сме някакви изостанали и неграмотни пещерни хора, че често ни сравнявате с циганите. Нямаме нищо общо с тях, освен по религия. А и няма значение какви стоки или услуги продавам... Скоро очаквайте още една подобна крайна тема, която ще издразни доста хора.
 
Re: От: Мисли и действай като богат!

Ама в тоя форум само шамани се навъдиха. И 19 годишни богаташи се мяркат. Ще ме уморите от смях :D
Айде сега кажи какво продаваш.

Извъдиха се. Да. Какво някой селяк, който да ти спами с глупости ли искаш в бизнес форум.

И за твое учудване някой хора дават информация без да искат нещо в замяна. Ако ти е трудно да го разбереш. Кофти.

Абе гледам ви хора с репутация, постове, опит, а мненията ви са на тукощо регистриран спамар. Нищо креативно.
 
Re: От: Мисли и действай като богат!

Писах за етнос, не за да търся драма, а за да Ви разбия представите за турците като цяло. Ние не сме някакви изостанали и неграмотни пещерни хора, че често ни сравнявате с циганите. Нямаме нищо общо с тях, освен по религия. А и няма значение какви стоки или услуги продавам... Скоро очаквайте още една подобна крайна тема, която ще издразни доста хора.

Дай боже повече. Като гледам се шерва се във Фейсбук стеаницата на форума. Сам си прави изводите дали дразни повече или е полезно повече.

Продължавай с тези теми. И
;)
 
От: Мисли и действай като богат!

Знаеш ли колко му пука на някой в този форум от каква националност и етнос си? Ако очакваше някаква драма, май не се получи.

Ама в тоя форум само шамани се навъдиха. И 19 годишни богаташи се мяркат. Ще ме уморите от смях :D
Айде сега кажи какво продаваш.
При мен пък драмата проработи. От самото начало симпатизирах на момчето, въпреки че не бях съгласна с някои точки от рецептата му, а след като разбрах повече неща за него ми стана много мъчно. Force, знам, че не търсиш съжаление, а кураж, затова ти пожелавам да постигнеш всички възможни успехи и се надявам да бъдеш много щастлив човек !
 
Последно редактирано:
От: От: Мисли и действай като богат!

противоречиш си! Имаш ли деца? За да заявиш ... как и какво и защо някой не се справя по-добре от теб?
Знаеш ли пак да питам, какво е детето ти да има температура в три след полунощ и с твоите кинти какво ще направиш?

Моя приятелка скоро ми сподели с бебе как имало температура, тя не оценила, че очевидно е от никнененто на зъби и отиват в Токуда. Реално нищо не правят просто й взимат кинтите за престоя.
Отделно съм споменавала, че работя в такава институция- отива се на проверка за жена родила В къщи, но заявила, че иска да роди в якия Св. Лазар. - тя жената си ражда в къщи, но дължала на Св.Лазар 2 000 лева. Е? Това ли ми обясняваш, че трябва да съм в състояние да плащам? И да съм със самочувствие какво ще дам на децата си?
Ако те почна откъм детски ясли, градини и училища сам ще се откажеш от всичко, което ми постулираш. За това недей. Като имаш излишни, добре дошъл. До тогава, жив и здрав!

Касиопея, наистина го обърна на бгмама. Във всеки пост драматизираш повече от турски сериал. Все на чувства те избива, как си останала неразбрана и защо не ти дават зелен реп. А това, че само за един месец във форума си направила толкова мнения не е за хвалене, а спам. Не го приемай толкова лично, сякаш автора на темата я е създал специално за теб. Забелязвам тенденция да се нахвърляш на хора с по-малка репутация и мнения от теб - вярвай ми, че се получава положителна репутация и за искрени простотии, както са получава и отрицателна само защото не си симпатичен на някой дебил. Така, че това не е фактор да си упражняваш войнствения характер към новорегистрирали се.
До всички, които осраха темата на момчето: кажете според вас, какви трябва да са навиците на успелия човек (финансово).
 
От: Мисли и действай като богат!

Това, че са осрали темата не е голям проблем. Умния човек умее да разграничава плявата от полезното. Все пак всеки си има глава на раменете. Никога не е излишно да имате още една гледна точка към нещата, а не както повечето хора, които са като коне с капаци да повтарят едно и също "богатите са лоши, алчни, егоисти, измамници, престъпници и т.н.", защото вкъщи така са ги учили...

П.П. Касиопея нямаш си на представа колко човека се свързаха с мен на лични, за да ми кажат да не ти обръщам внимание...
 
Обаче съм забелязал, че мамините синчета, които не са наследили бизнес и пари са много по неопитни и смотани от тези, които са изградили сами богатството и бизнеса си. Някой да е наблюдавал това. Аз имам чувството, че нон стоп го наблюдавам. :)
 
От: Мисли и действай като богат!

И аз го наблюдавам същия ефект при много деца на богати хора. Децата на богатите хора ги деля на 2 вида:
- При богатите, забогатели по престъпни и неясни начини, децата им най-често са наркомани, избягват образованието и са мързеливи. Като цяло с нищо не са полезни на обществото. Това се дължи на факта, че и най-вероятно на родителите им липсва култура и образование. Колко вишисти лихвари или мутри познавате?
- При богатите, забогатели по честен начин(всичко се знае за бизнеса им, декларират си всички доходи и т.н.), децата са доста по-склонни към образование и нямат лоши навици. Това се обяснява с по-високото културно и образователно равнище на техните родители, които са ги възпитали както трябва.

Но проблема с липсата на предприемачески дух се забелязва и при двата вида. Защото на тези деца от раждането до пълнолетието всичко им е било поднесено на готово. Те не са се борили за това което искат, а само са го посочили с пръст. Точно това е предпоставка за липса на "имунитет" при богаташките синчета.

Мога да дам пример с кучетата. Едно улично куче има в пъти по-силен имунитет, отколкото едно домашно породисто куче. Породистото трябва задължително да се ваксинира, за да се предпази от болести. А уличното вече е било подложено на въздействието на тези болести и вече има изграден имунитет към тях. Същото е с бизнеса - на богатите им се поднася на готово, а бедните се учат сами на всичко и най-вече на това да МИСЛЯТ. Според Вас кои ще са по-успешни в живота?

П.П. Не казвам, че богаташките синчета няма да успеят. На тях най-често им оставят "империи" като наследство и тяхната задача е само да я управляват.
 
От: Мисли и действай като богат!

Cassiopeia много си напрегната, отпусни се малко :wink:
 
От: Мисли и действай като богат!

Force, харесва ми начина ти на мислене.
Определено според мен си на прав път!

Мисли позитивно (но не витай в облаците), давай всичко от себе си, вярвай в себе си и в своите възможности!

Позитивизма и вярата са нещата, които помагат най-много на хората да вървят напред. Защото ако си кажеш"аз нищо няма да постигна" най-вероятно дори и няма да се опиташ да го направиш. Ако не правиш нищо, няма да успееш на 100%, ако направиш нещо обаче, нещата са 50/50 - или ще успееш или няма да успееш, но пък ще имаш опита и ще знаеш, че поне си опитал!

Но не прави грешката да се отричаш от приятели и роднини,след време КОГАТО успееш, които са с теб СЕГА! Това да разделяш приятелите си на бедни и богати е голяма грешка. Все едно сега никой от успелите да не иска да общува с теб, само защото доходите ти са 10 пъти по-малки от техните ...
Просто тази точка ми идва малко противоречива.
 
От: Мисли и действай като богат!

Тази тема с приятелите ме касае конкретно мен и е строго индивидуално. В момента не поддържам връзка с нито един приятел, с който сме били заедно от 1-ви до 12-клас поради простата причина че, всички са използвачи и стиснати. Не може аз един човек да го разкарвам навсякъде с колата, без да му искам и стотинка за бензин, а като ми потрябват 5лв. той да ми се прави на шут. Аз търся да се сприятеля с хора, от които ще науча нещо полезно, а не такива, които аз ще ги уча. Търся хора, които знаят какво искат и имат ясно набелязани цели. За съжаление повечето, които отговарят на изискванията вече са емигрирали в чужбина и имам чувството, че останалите тук за нищо не стават(не, че аз съм най-добрия, но имам завишени критерии за личност).
 
От: Мисли и действай като богат!

Аз не случайно казвам за 'тези, които са с теб ' .
използвачи и интриганти - надалеч, ДОРИ и да са супер-успели, защото от тях нищо добро няма да видиш, най-много да те изиграят (а и най-вероятно са 'успели' с мръсно поведение -интриги,мръсни номера и т.н.) ...
 

Горе