Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

Ами аз съм в Китай и изпращам пратките. С митничари не се разправям - за малките ни пратки имаме карго и ползваме агент. За контейнерите също ползваме агент. Но много мои клиенти внасят на тази цена по пощата и не плащат мито.

Да, добре. Аз пък съм в България и съм бил по митници, също работя и с логистични фирми. Иначе това с агентите е друга история и там обикновено разговорите с митничаря са за суми за затваряне на очи, не за разпоредби.
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

Ами аз съм в Китай и изпращам пратките. С митничари не се разправям - за малките ни пратки имаме карго и ползваме агент. За контейнерите също ползваме агент. Но много мои клиенти внасят на тази цена по пощата и не плащат мито.
Вие какви стоки изпращате от там. Обемисти ли са, или са дребни?
 
От: От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

Някой може ли да потвърди, как стои въпросът с праговете:
-до 150 евро пише по-нагоре, се плаща ДДС, но не се плаща мито. Е как така, след като ДДС-то се плаща на база на цената с включен транспорт + ДДС? Или в този случай се плаща само ДДС-то?

И какви са обичайните митчнически такси - чета неюа за 40 лв, декларации и т.н. Д ане се вържат на внос, независимо от практката едни 60-70 лв. такси, за да си направя правилно сметката.

Бъдете здрави и красиви!

Поздрави.
 
От: От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

Някой може ли да потвърди, как стои въпросът с праговете:
-до 150 евро пише по-нагоре, се плаща ДДС, но не се плаща мито. Е как така, след като ДДС-то се плаща на база на цената с включен транспорт + ДДС? Или в този случай се плаща само ДДС-то?

И какви са обичайните митчнически такси - чета неюа за 40 лв, декларации и т.н. Д ане се вържат на внос, независимо от практката едни 60-70 лв. такси, за да си направя правилно сметката.

Бъдете здрави и красиви!

Поздрави.

Това е прага за физически лица. Не е в евро, а в лева. Ставките са ((стока + транспорт)*мито)*ДДС, а не обратното

Митнически агент взема според услугата - за декларацията 20-25лв. За други услуги - отгоре на тези пари
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

Имам следният казус ,искам да направя внос на стоки от Китай или Турция като физическо лице.Специфичното е че пратките ми ще са от порядъка на 10-25 кг. и ми трябва човек който да ги освобождава вместо мен.Попаднах на няколко фирми които предлагат подобни схеми като единствено от мен се иска да отида да си я взема от Еконт или Спиди като всичко минава през тях и те се оправят но комисионите им надминават в пъти стойността на пратката ми.Знам,че има вариянти и хора които се занимават с подобни неща но не мога да попадна на такъв човек.Ако имате контакти или идеи ще съм благодарен за инфото.
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

Христо,

Вносът като цяло не е страшен след първите два пъти. ПИша това от личният ми опит и не претендирам за 100% достоверност. Според зависи с какъв куриер ще ви дойде пратката, могат да ви пратят на две места: 1. Митницата на летището( Всички с въздушен транспорт отиват там - DHL, TNT, etc.), където ви трябва ЕОРИ номер задължително, + дължите ДДС и мито без оглед на цената на пратката и 2. Митницата на гарата, където можете да минете без ЕОРИ и мито, ако сте под $150.
Абсолютно ми беше странно защо, казаха ми че двете митници работят под различни директиви.
На която и митница да попаднете - ако си носите чисти и изрядни документи, включващи банково извлечение, фактура, принт скрий на поръчка и въобще всичко, което доказва произхода на вашата поръчка, единственото което трябва да направите е да се обърнете към някой от митническите агенти, които работят в или около митницата. След 2-рият път вносът става рутина.
Ако случайно пратките ви пристигат с DHL, TNT, FEdex и т.н., обадете им се да ви пратят едно пълномощно, чиято нотариална заверка струва 6 лв., връщате им го обратно, заедно с набора документи, който ще ви изискат аз освобождаване на пратката. Ще си спестите 18 -25 лв. за митническа декларация + времето по чупене на главата като за първо ходене на митница. От друга страна пък, ако ще е тенденция този внос, по - добре научете сам как става.
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

И аз имам въпрос, но за ИЗНОС.

Казус: Митнически износ на картичка струваща $4. Нямам договор с клиента. Износът става с Бг пощи да речем. Искам да ползвам данъчен кредит върху стоката. И не искам да ми струва повече от обичайните 10 минути време за дропване в пощата.

Как да докажа, че правя митнически износ?
Ходих на гишетата "износ" на двете митници в София, тотално ме игнорираха. Казаха ми да не се занимавам, защото отнемало време и пари. Погледнаха ме в очите и ми казаха да не се регистрирам по ДДС.
Добре, но нещата не са толкова прости. Имам помещение на партер, имам служители, и трябва да се регистрирам по ДДС. И най - вече, не желая да се крия, нито да укривам доходи.
Как да направя митнически износ с Бг пощи за проклетата картичка, която в действителност ми е основния източник на доходи.
 
От: От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

Здравейте! Досега не съм поръчвал директно от Китай, но реших да пробвам и поръчах в Алиекспрес едно зарядно за дрон за 21,69$ с безплатна доставка. Трудно се ориентирам, но май вече е изпратено с China Post Registered Air в неделя. Има линк за проследяване докато е в Китай, но всичко е на маймуница и не разбирам. После пише: After your order has arrived at its destination, you can monitor the delivery here Destination Post Website. Въпроса ми е като е въздушна поща на митницата на летището ли ще го търся и как ще разбера кога е пристигнало? Платено е с виртуална виза карта в равностойността около 38 лв, но не вярвам да има някаква фактура. Дали ще трябва да платя ДДС като е над 30 лв и какви документи ще ми трябват, когато отивам да си го търся? Благодаря предварително!
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

Ще платиш ДДС само ако отиде на митница зависи китаеца каква стойност е писал ако е до 15 долара няма да платиш нищо и ще ти пристигне бележка от пощата на която ти е адресът за да го вземеш а относно проследяването ползвай 17track
 
От: От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

Благодаря! Относно проследяването е много бавно, но пише: China Post, което вероятно означава, че още е в китайските пощи. А с какво ще пътува после не знам, но остават още 35 дни до затварянето на поръчката. Как мога да разбера какво е писал китаеца като цена? Обикновено той винаги е офлайн, а и надали ще си спомни точно на моята пратка колко е писал
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

щом е от алиекспрес - my-orders->твоята поръчка->constact seller питай го нещо от сорта
Hello what price you declare on package
и той ще ти отговори
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

Да разбираме ли че без значение дали от eBay, amazon aliexpress от където и да си поръчаш щом идва от Китай и е декларирано на стойност над 15$ отива в митница и съответно се плаща ДДС и мито ако се дължи такова? Мисълта ми е понеже искам да си направя една малка търговия през eBay да купувам разни стоки на мога да правя и поръчки до 100-200-300$ ? Има ли други лимити като например килограми или гледат само деклариранта стойност?
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

да много ясно имат скенер и няма как да минете метър. над 300 лева вече в стойност има и мито
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

да много ясно имат скенер и няма как да минете метър. над 300 лева вече в стойност има и мито

А как да пазаруваме според теб за да минем най-тънко така да се каже? Малки дребни поръчки до 50$ - 100 $ ? Като примерно за 100$ кашона ще тежи 10-15 кг.

Все пак ако решим да минаваме легално как се процедира ? Искаме фактура от търговеца в eBay и съответно отиваме с нея да си получим стоката?
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

разпечатваш цената с продукта от страницата и го показваш на митницата, в случай че се заядат показваш и банково извлечение, може и от paypal където трябва да е споменат и проследяващият код който присъства на пратката/tracking number/, а за това как да минаваш метър има много писано във форумът
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

Zdraveite ot kade moga da vidq mitnicheskite taksi na zavivki i tenjeri.Blagodarq na vsichki otzovali se ot foruma.
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

zdraveite nqkoi znae li ot kade i kak moga da vidq kolko mito chte platq za konteiner sas spalno belio Blagodarq
 
От: От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

zdraveite nqkoi znae li ot kade i kak moga da vidq kolko mito chte platq za konteiner sas spalno belio Blagodarq

Нямаш шанс. Тяхната търсачка не работи на шльокавица.
 
От: Мито и всичко за него? Внос на стоки от Китай?

Някой дамски чанти внасял ли е? Изкуствена кожа примерно или текстил? Та да ми каже как са митата? :)
 

Горе