Мнения за хард диск SSD

От: Re: От: От: Мнения за хард диск SSD

само дето статията е 2008 година това беше преди пет + години

от тогава ссдтата станаха няколко пъти по бързи (няколко стотин процента) доста по издръжливи и няколко пъти по евтини

Съгласен съм. Това съм го отчел в последното изречение, но все пак не са станали достатъчно евтини и големи, като памет, за да реша да си взема. Особено за десктоп компютър.
 
От: Мнения за хард диск SSD

От години ползвам SSD-та и на desktop и на лаптопи. Разликата с HDD като бързодействие е осезаема особено на лаптоп. Преди месец сложих SSD на стар лаптоп със CPU Core 2 Solo (едноядрен) и все едно машината е друга -debian-a буутва до loгин на X за 8 секунди. Даже почнах да разнасям това лаптопче вместо нов с i5, защото батерията му кара по 7-8 часа.. Цените наистина са много различни от тези преди 4-5 години и според мен SSD-тата вече са достъпна периферия.
 
harkon, направил съм десетки тестове на какви ли не SSD и HDD дискове и лично съм се убедил за това какво получавам срещу конкретна цена. След като за теб не е рентабилно не ги ползвай - твое право си е, но да го обръщаме на лични напатки и обиди няма да стане. Като искаш да обиждаш обиждай жена ти, майка ти и тн - там където са те учили на това.

Тук единствения спор може да бъде с факти, но със статии от пред 4 години някак не става. Преди 4 години SSD дисковете бяха буквално флашки - скоростите на четене и писане бяха дори по-слаби от нормалните HDD-та. За цената пък да не говорим. Днешните SSD-та имат различни характеристики, които обаче за теб нямат значение явно. За мен имат и ги ползвам.
 
От: Re: Мнения за хард диск SSD

harkon, направил съм десетки тестове на какви ли не SSD и HDD дискове и лично съм се убедил за това какво получавам срещу конкретна цена. След като за теб не е рентабилно не ги ползвай - твое право си е, но да го обръщаме на лични напатки и обиди няма да стане. Като искаш да обиждаш обиждай жена ти, майка ти и тн - там където са те учили на това.

Патка си ти. Надявах се поне българския да знаеш, след като два реда прав текст не можа да прочетеш на английски.
С coolice вече се разбрах по въпроса. С доказани келеши и неграмотни люде, няма за какво да говоря.
 
От: Мнения за хард диск SSD

Пуснах тази програма дето препоръча колегата GTA-RACER, Paragon Total Defrag. След което ми поиска да рестартирам компа, направих го и windows-a се срина :( Мисля, че всичко това е от хард диска ми.
Вече наистина е време да си купя един SSD, гледам в mostbg има няколко вида и незнам кое да си избера :)

KINGSTON
KINGSTON SSD SVP200S3 60GB 92.64 99.37 BGN
KINGSTON SSD SVP200S3B 60G KIT 128.51 137.47 BGN
KINGSTON SSD 60GB SV300S37A 94.89 101.61 BGN

INTEL
INTEL 40G SSD 310 /MSATA 137.47
INTEL 60G SSD 520 KIT 917130 149.43
INTEL 60G SSD330 KIT 921603 112.82 120.29 BGN

ADATA
ADATA SSD S396 TURBO 60GB 93.39 100.12 BGN
ADATA SSD SP900 64GB SATA3 103.10 111.32 BGN
ADATA SSD SP800 64GB 97.13 104.60 BGN

Кое препоръчвате и какви са цените за доставка от този сайт?
 
От: От: Мнения за хард диск SSD



Мисля, че са добро решение. Сега ще чакам да видя какво ще кажеш :)
Чувал съм, че тези HDD-та над 1 ТБ често давали някакви проблеми. Дано твоя е хубав :)
 
От: От: Мнения за хард диск SSD

Мисля, че са добро решение. Сега ще чакам да видя какво ще кажеш :)
Чувал съм, че тези HDD-та над 1 ТБ често давали някакви проблеми. Дано твоя е хубав :)

Утре ще ги сложа и ще видим резултата :)
 
От: Мнения за хард диск SSD

Сложих ги вече дисковете, за SSD-то мога само да кажа, че разликата е много голяма :)
Инсталирах win-a и викам да пробвам с един Shut down :) 2 секунди и компа се изключи и програмите работят много по бързо.
Препоръчвам ви го ;)

screen
537807_489224804461761_1088594542_n.jpg
 
Последно редактирано:
От: Препоръчайте дистрибуция на Linux

Както някой написа и по нагоре - каквато и дистрибуция да пуснеш все нещо няма да работи - сега се сещам за принетра ми дето е с УиФи - Един господ знае какво трябваше да търся да му заредя за да мога да го подкарам под Линукс.

Другото което забелязвам е че явно Уин 7 се справя много по добре с управлението на РАМ паметта в сравнение с ХП - Самата седмица при зареждане заема повече място от РАМ-та обаче след това като отворя няколко браузъра с по една камара прозорци заетата РАМ памет едвам минава 2ГБ а при ХП-то напълваше 3-те ГБ и почваше да пълни виртуалната което яко бавеше машината.

И още едно прозрение което и други преди са го писали във форума - Смяната на хард диска с SSD е по важно от колкото да минеш напред с две поколения на процесора и паметта.

Ако бях сменил диска преди да купя новият лаптоп сигурно въобще нямаше да взимам друга машина - Разликата е просто покъртителна.

Това е ясно, ама много пари тея SSD-та :( На мен сравнително добър вариант ми се вижда гледам сега са пуснали вариант примерно 120gb SSD + HDD. Буташ операционната и важните програми на ССД-то 120гб стигат и останалите работи на HDD-то.
 
Re: От: Препоръчайте дистрибуция на Linux

Това е ясно, ама много пари тея SSD-та :( На мен сравнително добър вариант ми се вижда гледам сега са пуснали вариант примерно 120gb SSD + HDD. Буташ операционната и важните програми на ССД-то 120гб стигат и останалите работи на HDD-то.


да само за ос програмите и файловете по който работиш аз понеже от миналата година съм с такова съм с 60ка а стария хард е в кутия :)
 
От: Препоръчайте дистрибуция на Linux

Взех чисто нов ДЕЛ 17-ка с 500гб с Intel® Pentium® 2117U - процесор и му поръчах още преди да пристигне 60гб Кингстън КС300 - Което се оказа грешка защото когато инсталирах 8-цата без да съм и качвал още нищо вече беше ударила над 30гб отделно че 60ГБ реално са 50 и няколко - Та като накачвах всички работи останаха само 10ГБ свободни

След това за старият ми ДЕЛ (Коре дуо T2250 САТА1) поръчах 120ГБ Кингстън и му качих 7-ца (след като качих всичко което ми трябва на С зае около 30ГБ)

Резултатите са покъртителни
Новият ДЕЛ със оригиналният диск зареждаше 8-цата за около 25 секунди с новият я зарежда за около 8 секунди
Старият ДЕЛ с новият диск зарежда 7-цата за около 25 секунди (от които около 7 секунди отначало му трябват да покаже логото на ДЕЛ и реално уина почва да се зарежда след 8-мата секунда)

Старият ДЕЛ с новият диск работи по добре и по бързо от новият ДЕЛ с оригиналният диск (за целите за които го ползвам - игри не играя)
http://ark.intel.com/compare/71469,27232
Старият е с 3гб рам 533мгх (качих му 4гб разпознава 3.3 и работи нестабилно по добре не слагайте 4ГБ) - Новият с 8гб 1600мгх - и двата са с вградено видео

Както написах и по горе ако първо бях сменил диска на старият ДЕЛ сигурно нямаше и да купя новият - отделно че новият има сума ти неща които не ми харесват - Отвратителна пластмаса по която непрекъснато остават следи все едно си ял баничка преди да работиш - Копчетата доста раздалечени и леко ги бъркам като пиша - малък Шифт трудно се сменят езиците - Няма бързите бутони за увеличаване и намаляване на звука като при старият модел и тн.

Решение за старият диск е да се купи рамка (caddy) с която да се сложи на мястотото на СД-то а за самото СД кутия да стане външно на УСБ

ПП
Кул знам че няма да ме посъветваш нищо лошо :)
Принтера е Адвент WP10
 
Последно редактирано:
От: Препоръчайте дистрибуция на Linux

Малко да разводня темата :) Реших да си сложа SSD на лаптопа, 120гб. Кое от 2те ще ми препоръчате:

1. http://laptop.bg/ssd_drives-samsung-samsung_ssd_840_120gb

2. http://laptop.bg/ssd_drives-kingston-kingston_ssd_sv300s37a_120gb

Може и да е 3ти вариант, ама да е от laptop.bg че лаптопа ми е оттам и ще ми го сложат безплатно :)
 
От: Препоръчайте дистрибуция на Linux

Аз бих предпочел Кингстъна - А и тук е по евтин спрямо Самсунга в момента го има на пормоция в Амазон с безплатна доставка за 65 паунда

Ако ще взимаш Самсунг по добре вземи Про версията ако не те бъркат парите.

ПП
Това ако лаптопа ти е със Сата3 - ако не е търси най евтиното и гледай иопсовете
 
От: Препоръчайте дистрибуция на Linux

Аз бих предпочел Кингстъна - А и тук е по евтин спрямо Самсунга в момента го има на пормоция в Амазон с безплатна доставка за 65 паунда

Ако ще взимаш Самсунг по добре вземи Про версията ако не те бъркат парите.

От лаптоп препоръчаха Самсунга, защото те правели лаптопите с тях и на 500 бройки имали 2 дефектирали май, нещо такова, смисъл доказали са се като надеждни за тях. Просто нямат впечатления от Кингстъна. Иначе като гледам review-та Kingston-а е по-добър, при самсунга има много разлика при read/write a kingston-a са изравнени. Освен това май Самсунга е SATA 2, а Кингстъна SATA 3.

Сега виждам послеписа. Не съм сигурен, ама май ми е Сата2. Но четох, че макар че е Сата2, един диск със Сата3 ще го използва по-добре възможностите на Сата2 и освен това разлика в ежедневни задачи не се забелязва при комп със Сата 2 или 3, ако ССД-то е 3. Та ССД със Сата3 е по-добрия вариант дори лаптопа да е с 2.
 

Горе