Мобилен интернет за лаптоп

От: Мобилен интернет за лаптоп

В България предплатения нет е с цената на порция риба Балон (а тя е скъпа, за тези който не знаят). По-добре си вземи на договор, сега има на Виваком 50% отстъпки за целия договор на тарифите и за 7,90 взимаш все едно за 15.80 плана, който е добър. Иначе развръщаш кесията и плащаш яко.
 
От: Мобилен интернет за лаптоп

@mvmrik че покритието е над 90% на страната. Явно си голям карък щом ги целиш тези места :)
 
На глобул има бууст със смси като свършат бързите мегабайто за 1,50 лв. 100 или 200 според тарифния план големите планове взимат по 200

макс телеком е готин за вътре в града и ако пътуваш само до там където има софия банско -сънито :)

там където ми трябваха от 2011 се седи в очаква се включване зоната... сега даже са ги махнали тези зони от картата
 
От: Мобилен интернет за лаптоп

Нали искате да пробвате как е мобилния нет, без да сключвате договор за флашки и т.н, да не се набутвате (тази дума, която възникна с българските телекомуникации), та:

взимате си смартмобифона, в браузера пишете m.facebook.com и гледате, как се зарежда без снимки. Ако ви устройва си закупувате устрийството с интернета и мирясвате. Ако не ви устройва, на Сименс продават мобилни базови станции. Малко повече от 14 хил. ерва са ама повече подробности не знам.
 
От: Мобилен интернет за лаптоп

Явно ще си взема на Глобул или Виваком за 1 година... Не ми се искаше да включвам договор, но явно няма друг избор.
Ако някой знае друг знае до около 30лв +/- предплатен ще е супер.
 
От: Мобилен интернет за лаптоп

Ползвам флашка на М-Тел без договор (само, когато се прибирам в Б-я). Купих я преди 3 години за около 70 лв. с картата. Иначе, доста бързо се изнизват мегабайтите... Докато тук в Словакия не продават разкодирани флашки (на бяло), порових се в нета и разкодирах друга флашка и си ползвам различни карти, когато ми се налага да пътувам.
 
От: Мобилен интернет за лаптоп

Аз ползвам на Виваком 1500 мегабайта за 10 лв. на месец след като преподписах ми вдигнаха от 750 Мб на 1500 Мб, скороста преди да се изчерпи лимита е доста висока.

П.С. Между другото най-редовно забравям да я платя, но досега не се е случвало да ми бъде спряна услугата (просрочвам с поне един месец):lol:
 
От: Мобилен интернет за лаптоп

Аз ползвам на Виваком 1500 мегабайта за 10 лв. на месец след като преподписах ми вдигнаха от 750 Мб на 1500 Мб, скороста преди да се изчерпи лимита е доста висока.

П.С. Между другото най-редовно забравям да я платя, но досега не се е случвало да ми бъде спряна услугата (просрочвам с поне един месец):lol:

При два месеца неплатени ги спират, така ми казаха.
 
От: Мобилен интернет за лаптоп

Утре ще подпиша договор с Мтел... Исках с Виваком, но като не съм техен клиент таксите са двойно и тройно по-високи.

Колега не прави грешката М-тел, Виваком имат за 7,90 лв на месец 3 ГБ трафик, което няма еквивалент. Единственото кофти е предплащането, което обаче се връща след 2-рата платена такса. Помисли хубаво, а и скороста след изразходването на трафика е 128К, а не 64 както при конкуренцията.
 
Минах през всички мобилни оператори и единствено Vivacom имат покритие наистина навсякъде при това с 3g! Другите оператори или нямат покритие навсякъде или то е 2g.

maxtelecom да си закриват бизнеса и да си заминават - по-голям смях от тях не може да има. А си мръднал някъде извън основните градове, а си останал без интернет.

Vivacom имат покритие навсякъде и 3g - никоя друга фирма няма услуга с такова покритие и качество.
 
От: Мобилен интернет за лаптоп

Колега не прави грешката М-тел, Виваком имат за 7,90 лв на месец 3 ГБ трафик, което няма еквивалент. Единственото кофти е предплащането, което обаче се връща след 2-рата платена такса. Помисли хубаво, а и скоростта след изразходването на трафика е 128К, а не 64 както при конкуренцията.
Колега, днес бях в офиса им и готов да сключа договор, но се оказва, че ако не съм им клиент ще ми е двойна цената, да плащам по 15лв като няма да го ползвам през повечето време, не виждам смисъл. Също така трябва да си закупя и устройство на стойност 60лв. Ще го ползвам най-много през 4-5 месеца от годината. 12 месеца Х 15лв = 180лв на година + 60лв устройство = 240лв за 1 година, в която ще го ползвам най-много през 4-5 месеца. При Мтел, като техен клиент от много години ще ми подарят устройството, покритие имат там където пътувам, защото аз до сега ползвах този от телефона, но той е много по-бавен и не ми върши работа, дори да си проверя поща.
 
От: Мобилен интернет за лаптоп

Е щом е такова положението си отивай в М-тел и това е. Абе всички са си е*али майката, с извинение към по-чувствителната аудитория.
 
От: Мобилен интернет за лаптоп

Е щом е такова положението си отивай в М-тел и това е. Абе всички са си е*али майката, с извинение към по-чувствителната аудитория.

Ще видя ако имат тест период от поне 15-20 дни, да ги тествам преди да подпиша договор.
 
От: Re: Мобилен интернет за лаптоп

Минах през всички мобилни оператори и единствено Vivacom имат покритие наистина навсякъде при това с 3g! Другите оператори или нямат покритие навсякъде или то е 2g.

maxtelecom да си закриват бизнеса и да си заминават - по-голям смях от тях не може да има. А си мръднал някъде извън основните градове, а си останал без интернет.

Vivacom имат покритие навсякъде и 3g - никоя друга фирма няма услуга с такова покритие и качество.

много добре са се ориентирали maxtelecom-а, разликата между 3g и 4g е доста голяма, отделно те отскоро(кам 1-2 години мисля) почнаха да си изграждат мрежата, като си изградят мрежата на по голямата част от страната 3g то ще е доста смешно

от wiki to
3G - Скоростите които предоставя са от 384 kbit/s до 2,4 Mbit/s.
4G (на английски: fourth generation) е четвърто поколение безжични мобилни мрежи. Тя е наследник на 3G и 2G стандартите. Като 4G мрежите обикновено са най-малко четири пъти по-бързи от 3G мрежите.Като технологията поддържа максимална скорост на обмен на данни до 100 Mbps

и като гледам телекома предлага неограничен трафик
 
От: Мобилен интернет за лаптоп

На село не знам колко G е интернетът, но правя 1-2 мегабита с Виваком преди да свърши лимитът и е доста добре. :)
 
Re: От: Re: Мобилен интернет за лаптоп

Ех тая Wikipedia как само я четеш през пръсти. Ето ти цитат от същата статия, коята си чел, но си пропуснал долното изречение:


Последните технически постижения доведоха до създаването на 3,5G стандарт, носещ името HSDPA (на английски: High Speed Downlink Packet Access), позволяващ сваляне на данни от Интернет със скорости от 3 до 14 Mbit/s.

И да, Vivacom мрежата е точно такава. Въпросния стандарт носи няколко различни наименования като: 3.5G и 3G+.

И пак казвам НЯМА друг оператор като Vivacom, който да има покритие навсякъде и ТО ДА Е 3G (3G+ за тия дето се хващат за запетайките)! Maxtelecom са гадни смешници предлагащи услугата си на изключително ограничени места, да не говорим че най-често дори в големите градове трябва да си голям късметлия, ако имаш покритие. Най-често в едната стая има, а в другата стая няма....

много добре са се ориентирали maxtelecom-а, разликата между 3g и 4g е доста голяма, отделно те отскоро(кам 1-2 години мисля) почнаха да си изграждат мрежата, като си изградят мрежата на по голямата част от страната 3g то ще е доста смешно
от wiki to
и като гледам телекома предлага неограничен трафик

Някой ден като си я изградят може и да изглежда смешно, ама първо трябва да го направят, че тогава да си търсят клиенти!
 
От: Мобилен интернет за лаптоп

Страшна драма с тоя договор! И между другото чети какво ти се пише като искаш съвет: не ти говоря за неограничена скорост, а липса на лимит на трафика. Явно ще трябва да го облека в пример:
Имам адон към сметката на картата на мобилният със 100мб при макс скорост, след което намалява скоростта, но не спира трафика. Реално съм стигал за 10 дни до 500мб.
Не разбирам какво очакваш да получиш като цена за услуга без ангажимент? Логиката едва ли се нуждае от обяснение, но принципа винаги е бил прост: ти поемаш ангажимент да си клиент на оператора, той ти дава по-ниска цена. Няма как да си с предплатена услуга на ниска цена. Ако го обърнеш през търговска гледна точка и се поставиш в позицията на продаващ едва ли и ти би дал ниска цена на някой, който няма ангажимент към теб...
Както казах и в предходното си мнение - Глобул вече са на Теленор. Прогнозите са за много сериозно наливане на пари, тъй като заради тази продажба изостанаха. Последното не мисля, че ще е проблем. Все пак Виваком са най-големи като услуги защото са наследник на монопол, който е сложил ръка на инфраструктурата, което им дава сериозно предимство на пазара и възможности за кроссубсидирани услуги до полуда. Но пък много се клатят с големите си дългове и регулярните препродажби на всеки 2-3 години...
 
От: Мобилен интернет за лаптоп

В спецификацията за мобилен интернет пише за какво е полезно да се използва. За какви приложения. Не се опитвайте да преиначавате нещата. Операторите го продават за бизнес нужди, имейл, да отвориш презентация и фирмената ви страница. Къде търсите 14 часа браузване, сваляне, торенти, ъплоуд и т.н. Нека не превръщаме нещата в смешни, а в реални. Знаеш ли какво казват господата за "такива клиентьИ" като не им върши работа мобилния нет, да си купят макара с 5 км кабел и да обикалят града с него.
Аз имам бизнес нужди да кача съдържание в 10 сайта, за което ми трябва много голям трафик. Не всички използваме по 10 мб на месец и щракаме с пръсти. Мобилният интернет означава, че имаш устройство което си носиш с теб и си имаш интернет.

Аз съм на Макс телеком. Идеален е - висока скорост, кеф ми с мен из големите градове на България и по морето. Има си карта с покритие на сайта им. Съобразявам се с покритието за това къде ще ходя, но поне знам, че ще имам интернет и ще мога да върша работа. А от една бисквитка могат да работят двама души без проблем. На мен ми трябва много трафик и то не за да си гледам филмчета, а като човек администрира някой сайта и трябва да създаде съдържание е нормално известно време да се рови докато го открие, а пък след това да си го качи и по сайтовете. Планчетата които предлагат операторите са смешни. Опа, грешка, плачевни са. Какви 2500 мб, тия нормални ли са?
 
От: Мобилен интернет за лаптоп

Страшна драма с тоя договор! И между другото чети какво ти се пише като искаш съвет: не ти говоря за неограничена скорост, а липса на лимит на трафика. Явно ще трябва да го облека в пример:
Имам адон към сметката на картата на мобилният със 100мб при макс скорост, след което намалява скоростта, но не спира трафика. Реално съм стигал за 10 дни до 500мб.
Не разбирам какво очакваш да получиш като цена за услуга без ангажимент? Логиката едва ли се нуждае от обяснение, но принципа винаги е бил прост: ти поемаш ангажимент да си клиент на оператора, той ти дава по-ниска цена. Няма как да си с предплатена услуга на ниска цена. Ако го обърнеш през търговска гледна точка и се поставиш в позицията на продаващ едва ли и ти би дал ниска цена на някой, който няма ангажимент към теб...
Както казах и в предходното си мнение - Глобул вече са на Теленор. Прогнозите са за много сериозно наливане на пари, тъй като заради тази продажба изостанаха. Последното не мисля, че ще е проблем. Все пак Виваком са най-големи като услуги защото са наследник на монопол, който е сложил ръка на инфраструктурата, което им дава сериозно предимство на пазара и възможности за кроссубсидирани услуги до полуда. Но пък много се клатят с големите си дългове и регулярните препродажби на всеки 2-3 години...

Да, драма е с този договор. Защото нито един оператор не заслужава да подписвам договор за 1 или 2 години,а реално да го ползвам през 4-5 месеца. Да, когато намалее скоростта се опитай да качиш или да направиш някаква промяна по някой сайт чрез FTP. За 10 дни няма как да съм на 500мб... За тези 5 дни, може би ще съм двойно или повече над тях. Като цена очаквам да получа около 30-40лв на месеца, може би и повече бих дал, стига да си струва и да няма договор.
 

Горе