Модули за Opencart

От: Модули за Opencart

Ivan Staykov
Това го бях направил по производители но го зарязах защото беше много сложно - но може да видиш точно това което ти трябва.
напиши ми емаил на лично да ти го пратя - дано да си го намериш къде защото аз не го помня вече
 
От: Модули за Opencart

Ivan Staykov
Това го бях направил по производители но го зарязах защото беше много сложно - но може да видиш точно това което ти трябва.
напиши ми емаил на лично да ти го пратя - дано да си го намериш къде защото аз не го помня вече

Ще съм ти много благодарен! Имаш лично.
 
От: Модули за Opencart

Здравейте,

Някой дали има опит с този модул "Increase Page Speed Minify Compress Cache Database Optimization"
Имам магазин на OpenCart 2.1.0.2 + Journal.
Да наистина темата е много красива и с много функционалности но най-големият ми проблем в момента, а може би и на други потребители е бързината на зареждане на страниците.
Gtmetrix ми дава "Page load time" зареждане от зашеметяващите 16-17 сек., което много ме изнервя и не знам как може да се оправи.
Магазина има не много продукти - около 1000 качени.
Някой има ли опит за съдействие?
Имам инсталиран Nitropack на Isenselabs.com но и той не подобрява нещата.
Благодаря предварително!
 
От: От: Модули за Opencart

Здравейте,

Някой дали има опит с този модул "Increase Page Speed Minify Compress Cache Database Optimization"
Имам магазин на OpenCart 2.1.0.2 + Journal.
Да наистина темата е много красива и с много функционалности но най-големият ми проблем в момента, а може би и на други потребители е бързината на зареждане на страниците.
Gtmetrix ми дава "Page load time" зареждане от зашеметяващите 16-17 сек., което много ме изнервя и не знам как може да се оправи.
Магазина има не много продукти - около 1000 качени.
Някой има ли опит за съдействие?
Имам инсталиран Nitropack на Isenselabs.com но и той не подобрява нещата.
Благодаря предварително!

Здравей,
Виж си снимките, колко са на брой в първа страница и колко са големи.
Това също може да е причина за бавното зареждане.
Виж също и основния си слайдер, ако има такъв разбира се.
Там също трябва да си оптимизираш снимките.

Самата тема има модул за кеширане.
Пробвал ли си с него?
Ако искаш пиши на лично.
Поздрави!
 
От: От: Модули за Opencart

Здравей,
Виж си снимките, колко са на брой в първа страница и колко са големи.
Това също може да е причина за бавното зареждане.
Виж също и основния си слайдер, ако има такъв разбира се.
Там също трябва да си оптимизираш снимките.

Самата тема има модул за кеширане.
Пробвал ли си с него?
Ако искаш пиши на лично.
Поздрави!

Здравей Angell,
Намалих снимките, които се показват на модулите НАЙ-ПРОДААНИ, НОВИ, НАЙ-РАЗГЛЕЖДАНИ от 32 продукта на 8 и сега сайта зарежда доста по-бързо за 8,2 sec.
Благодаря за съвета!
Иначе самата тема има модул за кеширане, ползвах го, но според мен не се справяше добре и купих NitroPack, но и той не ускорява доста нещата.
 
От: От: Модули за Opencart

Здравей Angell,
Намалих снимките, които се показват на модулите НАЙ-ПРОДААНИ, НОВИ, НАЙ-РАЗГЛЕЖДАНИ от 32 продукта на 8 и сега сайта зарежда доста по-бързо за 8,2 sec.
Благодаря за съвета!
Иначе самата тема има модул за кеширане, ползвах го, но според мен не се справяше добре и купих NitroPack, но и той не ускорява доста нещата.

С по-малко снимки явно е по-добре.
 
Re: От: Re: Модули за Opencart

Всъщност, по скоро нещо такова: kosara.bg/za-bebeto/bebeshki-obuvki-za-bebeto/obuvki-bebe-momche - като дадеш на продукта, ховъра показва размерите, които са налични с някакъв бекграунд, за да се отдели и самия текст. ;)

Това е. Може би не го обясних много добре, трябваше да почна с примера. :)

А нещо по моя въпрос има ли? Или май ще е къстам изпълнение. :)
 
От: Re: От: Re: Модули за Opencart

А нещо по моя въпрос има ли? Или май ще е къстам изпълнение. :)
Цитат Първоначално написано от Blinky Разгледай мнение

Всъщност, по скоро нещо такова: kosara.bg/za-bebeto/bebeshki-obuvki-za-bebeto/obuvki-bebe-momche - като дадеш на продукта, ховъра показва размерите, които са налични с някакъв бекграунд, за да се отдели и самия текст.

Това е. Може би не го обясних много добре, трябваше да почна с примера.

http://kosara.bg/za-bebeto/bebeshki-obuvki-za-bebeto/obuvki-bebe-momche
Това е много яко - ако откриеш или някой друг открие нещо което дори и да е друго ако не е много сложно съм съгласен да се опитам да го преправя.
 
Някои сеща ли се как мога да сложа надценка или да намаля цените на на всички продукти с даден % ?
 
Някои сеща ли се как мога да сложа надценка или да намаля цените на на всички продукти с даден % ?

Със SQL заявка най-лесно. Нещо такова:

Код:
update product set price = round(price/1.175,2)

Междувременно малко работа за някой OC developer :) https://predpriemach.com/threads/Преправяне-на-кеширащ-модул-за-opencart.68117/
 
Днес се замислих:
Ако искам да дам xml feed за да качат някъде продуктите от къде се генерира? Трябва екстеншън ли?
И обратно - с какво импортвам? Пак модул? Тотал импорт про ли?
 
Здравейте,

някой може ли да ме насочи към безплатен модул за НАЛОЖЕН ПЛАТЕЖ?

Благодаря предварително.
 
Последно редактирано:
Да може - има го стандартно в Opencart и се казва плащане при доставка :) - трябва само да си го включиш
 
Благодаря ти, бил е включен. Очаквах при финализирането на поръчката да има опция с наложен платеж допълнително, така както има - вземи от офиса.
 
Здравейте! Нов съм във форума и търся помощ по конкретния проблем - как може да си оправям наличностите така, че като съм вкарал продукт по два или повече критерия. Ще дам пример: като ми свърши примерно един размер и един цвят от даден артикул не мога само него да премахна? С Opencart 2.1.0.2 съм.
 
Слагам опция за цвят и размер и когато искам само примерно размер L, цвят червен да го няма в наличност, а другите размери и цветове си остават в наличност, платформата пак позволява да се поръча.
Не знам как да го наглася?
 

Горе