Моля за съвети и помощ

Saphire

Active Member
Здравейте,
Отдавна искам да направя собствен сайт, на който да мога да качвам проектите, по които работя. Засега ги слагах в Беханс, но някак малко тегаво ми идва понякога. Моля за съвети харесах си темплейт от Темплейт Монстър, какво всъщност ще получа PSD? и после от там нататък какво следва? Ако може малко разяснения относно това. Колебая се между WP и темплейта на монстър?

ето линк към темплейта, който ми допадна http://www.templatemonster.com/website-templates/41211.html
ето и линк пък към WP темата, която също много ми хареса. http://themeforest.net/item/hanna-r...T.seg_1=item_more_thumb&WT.z_author=guuthemes

Това второто го има и само html темплейт. Не знам моля посъветвайте ме какво да купя и колко трудно ще бъде за човека, който ще го модифицира това. Ако има PSD мога и аз да си модна някой неща ама после как става качването и всичко нямам си и идея.


Благодаря на всички отзовали се

ПС: моля , ако темата не е за този раздел да бъде преместена на коректното място
 
От: Моля за съвети и помощ

Здравей, templatemonster дават темплейта и в html, не само psd, но аз бих ти препоръчал wordpess, защото така ще имаш администрация и ще ти бъде по-лесно да добавяш нови проекти, докато при другия вариант трябва да редактираш кода винаги когато искаш да качиш нещо или да намериш някой да ти направи администрация.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2
 
От: Моля за съвети и помощ

Ако решиш да използваш само HTML темплейт, мога да ти помогна да изградим страничките офлайн, след което да ги качиш на хоста. Бих ти препоръчала да разгледаш темите тук - адаптивни HTML5 темплейти. Може и да се изработи различен от тези темплейт с малко повече време. Единственият недостатък е, че всичко е на ръчен режим и при актуализация ще е нужно да го правя аз, въпреки че е не сложна философия ;)
 
От: Моля за съвети и помощ

Здравейте,
Отдавна искам да направя собствен сайт, на който да мога да качвам проектите, по които работя. Засега ги слагах в Беханс, но някак малко тегаво ми идва понякога. Моля за съвети харесах си темплейт от Темплейт Монстър, какво всъщност ще получа PSD? и после от там нататък какво следва? Ако може малко разяснения относно това. Колебая се между WP и темплейта на монстър?

ето линк към темплейта, който ми допадна http://www.templatemonster.com/website-templates/41211.html
ето и линк пък към WP темата, която също много ми хареса. http://themeforest.net/item/hanna-r...T.seg_1=item_more_thumb&WT.z_author=guuthemes

Това второто го има и само html темплейт. Не знам моля посъветвайте ме какво да купя и колко трудно ще бъде за човека, който ще го модифицира това. Ако има PSD мога и аз да си модна някой неща ама после как става качването и всичко нямам си и идея.


Благодаря на всички отзовали се

ПС: моля , ако темата не е за този раздел да бъде преместена на коректното място

Моя съвет е да се ориентираш към WP
 
От: Моля за съвети и помощ

Здравейте :)
Petya77 Благодаря ти
Тоест това означава, че при всеки нов проект, който е нужно да се добави в сайта ще трябва да се пише код? Ако правилно съм разбрала.
Според другите колеги и по-удачно wordpress, но нека да добавя че изобщо нямам никаква представа от сайтове и най-малкото пък от кодиране. Админския панел би ли могъл да бъде управляван от такава като мен? Тоест , ако искам да сложа нов проект ще бъде ли възможно лесно и бързо или няма как да стане в никой от случаите. Ако има някакъв начин аз да си потдържам проектите, тоест да мога да си качвам нещата не бих искала да ангажирам който и да било. Може и да се прави срещу заплащане но пак е разправия става бавно докато се разберем с човека и тн тн.
Извинете за ламерските въпроси, но наистина не знам какво да си закупя а вече купих домейн :)
 
От: Моля за съвети и помощ

wordpress

с инсталирането все ще се оправиш ако трябва с малко помощ

после се публикува публикация - лесно е и е просто като да пуснеш лично съобщение тук във форума

със сигурно ще можеш лесно и бързо да пускаш нов проект и няма да тисе налага да ангажираш никого

иди си вземи един домейн и един годишен хостинг (към 50 лв ще ти излязат и двете годишно) и просто питай ако искаш стъпка по стъпка ще ти опиша какво трябва да направиш ама горе долу кой да е във форума може да го направи същото тъй че когато и да питаш все някой ще удари едно рамо
 
От: Моля за съвети и помощ

Здравейте :)
Petya77 Благодаря ти
Тоест това означава, че при всеки нов проект, който е нужно да се добави в сайта ще трябва да се пише код? Ако правилно съм разбрала.

Да, но да се допълва код. Не бих ти взела стотинка - просто ми хареса портфолиото ти и с удоволствие бих ти помогнала. Но, както те съветват колегите - с WP ще ти е по-леко да администрираш действията си. Имах сайт (домейн) там преди 2 години, но го изтриха и затова си действам по мой метод с ръчно писане. Също и blogger.com можеш да използваш за домейна ти. Преценката си е твоя.
 
От: Моля за съвети и помощ

По-професионално е да си купиш домейн и хост и да си направиш един WP сайт
 
От: Моля за съвети и помощ

Здравейте :)
Petya77 Благодаря ти
Тоест това означава, че при всеки нов проект, който е нужно да се добави в сайта ще трябва да се пише код? Ако правилно съм разбрала.
Според другите колеги и по-удачно wordpress, но нека да добавя че изобщо нямам никаква представа от сайтове и най-малкото пък от кодиране. Админския панел би ли могъл да бъде управляван от такава като мен? Тоест , ако искам да сложа нов проект ще бъде ли възможно лесно и бързо или няма как да стане в никой от случаите. Ако има някакъв начин аз да си потдържам проектите, тоест да мога да си качвам нещата не бих искала да ангажирам който и да било. Може и да се прави срещу заплащане но пак е разправия става бавно докато се разберем с човека и тн тн.
Извинете за ламерските въпроси, но наистина не знам какво да си закупя а вече купих домейн :)

Три години и половина си в този форум, а пишеш неща, дето би написал петокласник, току що регистриран.
Не разбирам - освен да "купуваш неща", нещо друго научила ли си?
И какво разбираш под проекти? В първото ти мнение мислех, че съм разбрал за какво иде реч, но второто ти ме обърка нацяло.
Има хиляди безплатни неща (домейн и хостинг не причислявам към тях) - защо реши, че точно тези платени неща са ти необходими?
 
От: Моля за съвети и помощ

Здравей Вискяр,
всеки учи в различна сфера, но благодаря ти за отзива. Не съм сигурна, че ми помагаш не зная защо е нужна критиката. Задала съм конкретни въпроси и получих отговори на тях. Не не искам да е безплатен хостинга или темплейта. Харесала съм тези неща заради външния им вид не виждам нищо лошо в това. Относно моето писане ще те помоля да не се изказваш неподготвен. НАУЧИЛА съм ДА бъда толерантна към хората. Явно за 3-те години ти не си се научил на същото. Форума е за взаимопомощ и мисля, че тук има хора, които истински желаят да помогнат. Много те моля , ако няма да помогнеш със съвет да спестиш писането си в тази тема

Благодаря на всички, които ме посъветваха
 
От: Моля за съвети и помощ

Здравейте съфорумци,
Взех решение и си закупих тази тема http://themeforest.net/item/hanna-r...T.seg_1=item_more_thumb&WT.z_author=guuthemes
Успях да инсталирам wordpress-a и започнах да правя опити да си настроя темата. Засега съм закачила само лого и една снимка хихи. Нямам нерви днес определено ще може да се оправя , но се надявам, ако имам нужда от рамо да мога да разчитам на вас.
Благодаря ви сърдечно за съветите и коментарите ще ъпдейтвам с инфо ;)
 
От: Моля за съвети и помощ

не е лоша темичката, честито

туй онуй ку я закършиш ше пишеш
 
От: Моля за съвети и помощ

Takaa :) Ето докъде я докарах хубаво върви лека полека. www.dn-graphics.com
Имам питане понеже не съм хич запозната какво трябва да се направи понеже е responsive темата а в различните браузъри се вижда различно?
Как може това да се уеднакви и да се вижда добре на всичките браузъри?
Засега е това инак е лесно що годе за управление то няма кой знае колко неща за пипане тук таме ми се искаше едни неща ама...
Лека полека не съм и свикнала още ;)

Благодаря ви съфорумци отново за съветите
 
От: Моля за съвети и помощ

то това е смисъла на респонсива - да се вижда по възможно най подходящия начин на сякви браузери. естсетвено това не значи еднакво защото просто няма да се вишда нищо на телефон

тествай си сайта тук http://ipadpeek.com/ - изглежда си супер ня сякви резолюции
 
От: Моля за съвети и помощ

Благодаря пробвах с IE8 на един друг комп и ефектите никакви ги няма+ че нещата от портфолиото излезнаха на една колонка като за мобилно устройство. Може да е от рез-а на компа знам ли. После опитах и с chrome на същия комп и там ефектите излипсваха. От моя си ги виждам екстра нещата :)
 
От: Моля за съвети и помощ

Така и не разбрах какво им харесвате на подобни теми - безмислени и страшно неудобни за навигация.
По темата, справила си се по-добре от повечето мастъри тук :p
 
От: Моля за съвети и помощ

Много ме кефи стила ти на работа - личи уравновесеност, професионализъм и идентичност... честито за новото порфолио.. Много пари и успехи!

П.П Само изучаваш типография, или имаш създадени собствени шрифтове и ако да ще се радвам да споделиш нещо
 
От: Моля за съвети и помощ

Много ме кефи стила ти на работа - личи уравновесеност, професионализъм и идентичност... честито за новото порфолио.. Много пари и успехи!

П.П Само изучаваш типография, или имаш създадени собствени шрифтове и ако да ще се радвам да споделиш нещо

Само уча засега :) за жалост не мога да се похваля с нещо свое на този етап. Опитите ми са само в модифициране на вече готов шрифт. Понеже всичко уча сама е малко по-дълго от очакваното ;)
Благодаря ти много за милите думи
 
От: Моля за съвети и помощ

Така и не разбрах какво им харесвате на подобни теми - безмислени и страшно неудобни за навигация.
По темата, справила си се по-добре от повечето мастъри тук :p
Ами за такава като мен дето за пръв път се среща с wordpress от вчера е по-удобно. Инак навигацията не е зле като за една страница това е портфолио не е фирмен сайт ;)

По темата: благодаря ти за комплимента :D
 

Горе