Момиче на 16 съм и искам да спечеля пари от интернет

JuliaR

New Member
На 16 години съм. Започнах да чета форума от скоро. Заинтригувах се много. Моля някой да ми помогне с началните стъпки. Владея английски добре. Ако някой може да ми обясни всичко ще съм ви адски благодарна :) . Мерси предваритело :)
 
От: Момиче на 16 съм и искам да спечеля пари от интернет

Здравей и добре си ни дошла тук.

Еми ще започна с въпроси и аз, за да знам как да те ориентира. Това, че владееш английски е наистина много голямо педимство, защото си е един много различен пазар от БГ. Какво се занимаваш, какви интереси имаш, с какво искаш да пробиеш, като каква виждаш себе си - фрилансър, афилиейт, оптимизатор и т.н.? Важно да знаеш добре какво искаш, както и да се завртиш из форума тук и да видиш кой какво прави и с какво цъка в нета. Ще останеш доволна от престоя си тук. Гарантирам ти го. ;)

Успехи.
 
От: Момиче на 16 съм и искам да спечеля пари от интернет

Ами проблема е, че не съм много добре запозната като цяло.. И не знам точно с какво искам да се занимавам и аз. За това исках малко помощ със това как да започна и кое би ми препоръчал ти от изброените..
 
От: Момиче на 16 съм и искам да спечеля пари от интернет

Здравей,
ако наистина владееш добре англ. език имаш може:
- превод - ен-бг
- копирайтинг (писане,редактиране,модифициране на текстове).

Като за начало ти предлагам да пробваш с това.
Може да пуснеш тема и да разгледаш вече такива в раздел Freelance Jobs & Projects
 
От: Момиче на 16 съм и искам да спечеля пари от интернет

По принцип печеленето на пари от интернет си е кариера :)

Преводите и копито наистина са добър старт (но са само старт, поне според мен) ако пишеш грамотно и имаш добро ниво на езика, който владееш.

След като се научиш как се пишат текстове, вероятно е редно да пробваш афилиейт маркетинг.
Той ще те принуди да се научиш да оптимизираш и да рекламираш, вероятно и как да работиш с AdWords. А накрая и как всъщност да продаваш. Но за там, според мен, ти трябват поне няколко месеца разглеждане и четене :)
 
От: Момиче на 16 съм и искам да спечеля пари от интернет

Ако нямаш сериозен опит в програмирането и дизайна, се хващай със статиите като за начало, гледам повечето ти каки тук това правят :)
 
От: Момиче на 16 съм и искам да спечеля пари от интернет

Почваш със статии, ще направиш малко пари. Ще понаучиш едновременно seo и после партньорски програми
 
От: Момиче на 16 съм и искам да спечеля пари от интернет

О, чудо! До сега е имало поне 50 такива теми в който всеки нарежда автора на темата и сега изведнъж всички са много мили и пълни с идеи и предложения. Интересно ми е каква е разликата? И друг път са писали 16 годишни, и друг път са питали за това какво може да се прави с английски език, и друг път са питали общи въпроси на тема "как да изкарам пари". Но винаги отговорите са заяждания, наредби, бъзици, празни приказки...
 
От: Момиче на 16 съм и искам да спечеля пари от интернет

Са са мирни, мили и тихи, щото са дали своят вот..и разбират, че от тук нататък - само една надежда остава :D
 
От: Момиче на 16 съм и искам да спечеля пари от интернет

Са са мирни, мили и тихи, щото са дали своят вот..и разбират, че от тук нататък - само една надежда остава :D

хахаха

JuliaR Моят съвет е да се хваниш да правиш или това което ти харесва или да това което се търси или ще се търси, или да правиш неща които на другите ( масата от хора ) не им се прави. ( там винаги има работа )
 
От: Момиче на 16 съм и искам да спечеля пари от интернет

О, чудо! До сега е имало поне 50 такива теми в който всеки нарежда автора на темата и сега изведнъж всички са много мили и пълни с идеи и предложения. Интересно ми е каква е разликата? И друг път са писали 16 годишни, и друг път са питали за това какво може да се прави с английски език, и друг път са питали общи въпроси на тема "как да изкарам пари". Но винаги отговорите са заяждания, наредби, бъзици, празни приказки...
Разликата е че е момиче, чудя се даже как още никой не е искал снимка :)
 
От: Момиче на 16 съм и искам да спечеля пари от интернет

Маверик и МВМРИк ( аз ги бъркам тия двамата) пак говорят глупости. Последните 2 такива теми са от момчета и съвсем културно са писали хора и са им обеснявали. Въпроса е как се пуска въпроса, така и тая тема е написана грамотно, защо да не се отговори.
И двамата - съгласете се, че има супер много теми подобни с хубави отговори, всяка седмица има по 1-2 такава тема, пък вие само хейта виждате...
 
Да се включа и аз - заглавието на темата беше доста забавно, още повече, че при по-ниска резолюция се кълца част от него :) Като го четох от телефона бях на косъм да посъветвам госпожицата да се насочи към най-близката магистрала ;) (Това горното е в кръга на шегата)

Сега сериозно - в писането на статии има пари и то доста добри, обаче тук всички сме максималисти, т.е. се опитваме да постигнем възможно повече от възможно най-малко. За това моя съвет към теб е да прегледаш пазара на услугите (чети долното).

На мен ми прави впечатление, че хората предлагащи услуги като създаването на сателити (които всъщност за много важни) се броят на пръстите на едната ми ръка, като дори има оплаквания от тях - иначе казано - нисшата е свободна. Сама можеш да наложиш цена на услугата си, сама можеш да определяш време.

Какво е нужно за създаване на сателит според мен:
1. Писане на 3 статии
2. Регистрация в някоя от свободните платформи като blog.bg/wordpress.com и прочее.
3. Събмит в социалните мрежи на тези статии.
4. Събмит на сателита в директориите.

По груби изчисления спрямо времето което ще е необходимо на мен да го направя това - максимум 2 часа. Сама можеш да прецениш колко време ще ти отнеме това, а и да пробваш преди да представиш услугата си.

При елементарни изчисления и при цена на сателит от 20 лева, това значи, че в натоварен работен ден може да си докарваш 100 лева при 10 часа работа.

Ако някой иска - нека ме коригира, но съм пробвал това горното и цифрите са такива, жалко е, че малко хора предлагат подобна услуга.

О, чудо! До сега е имало поне 50 такива теми в който всеки нарежда автора на темата и сега изведнъж всички са много мили и пълни с идеи и предложения. Интересно ми е каква е разликата? И друг път са писали 16 годишни, и друг път са питали за това какво може да се прави с английски език, и друг път са питали общи въпроси на тема "как да изкарам пари". Но винаги отговорите са заяждания, наредби, бъзици, празни приказки...

Да ти отговоря защо аз дадох полу-нормален отговор - просто защото автора на темата се бе постарал да я напише без грешки.
Плоското ти заяждане, което явно е обвързано с пола на потребителя няма общо с това, че хора които пишат "по 3й т0зи на4ин" искат съвети и не ги получават.
 
Последно редактирано:
От: Момиче на 16 съм и искам да спечеля пари от интернет

ktomov, заяждам се защото съм момче ли? :)

П.С. Не ми е било цел да се заяждам. Направи ми впечатление и си казах мнението :)
 
От: Момиче на 16 съм и искам да спечеля пари от интернет

Добре е че искаш да изкараш пари, но защо започна темата с това че си момиче на 16 години ?

Без да искаш или нарочно търсиш някакво специално отношение

Не искам да съм черноглед но смятам че ако заглавието на темата беше "искам да спечеля пари от интернет" щеше да те нахранят много яко някои лицемери които сега ще ти се мазнят а сигурно и PM ти пращат и реповете ще ти дадат.

Иначе по темата, прави това което ти е кеф а не това което правят другите дори и да е доходоносно,

Тръгнеш ли да правиш нещо по задължение а не за удоволствие си умряла още преди да си започнала дори и да генерираш някакви приходи, това са робски пари.....кървави пари

Успех
 
От: Момиче на 16 съм и искам да спечеля пари от интернет

Може би това с превеждането и писането на статии, наистина е добър старт. Научи се да пишеш хубави статии на определени тематики, намери си клиенти, които да ти дават поръчки, лека полека ще натрупаш връзки и контакти, с времето ще се ориентираш още по-добре в нещата и ще ти се появи някоя сутрин ясна идея с какво точно онлайн искаш да се занимаваш. Тъкмо като станеш на 19 години ще познаваш много хора от форума и бранша като цяло, ще се открият нови възможности. Но най-важното, чети форума редовно :)
 
От: Момиче на 16 съм и искам да спечеля пари от интернет

Здравей.Добре дошла във форума.Тук, ще научиш доста неща, само трябва четене и опити.
Аз бих ти препоръчал за писането на статии и тук
http://www.freelancer.com/
Аз доста пъти се пробвах да предлагам услугите си в този сайт, но така и не можах
нито да пиша на някой купувач, нито пък да поставя някъде офертата си.
Ако някой от форума ползва сайта, ще съм му доста благодарен, ако напише една статия как мога да предлагам офертите си там.
Примерно имам сайт и дадения човек търси услуга която сайта ми предлага
как мога да му пратя лично със сайта си или да добавя сайта си някъде в обявата му, за да види офертата ми.
И ти пожелавам приятно прекарване във форума :)
 
Re: От: Момиче на 16 съм и искам да спечеля пари от интернет

ktomov, заяждам се защото съм момче ли? :)

П.С. Не ми е било цел да се заяждам. Направи ми впечатление и си казах мнението :)

Не съм казал, че се заяждаш за това какъв е твоя пол, а за това, че правиш неуместна забележка за отношението на потребителите към темите пуснати преди тази ;)

На мен също ми направи впечатление и за това се разписах в темата. Едно е да си малоумен тийнеджър, който се опитва да изкара от някъде 5 лева за кутия цигари, друго е ако поне се постараеш да пуснеш грамотно написана тема, което го има по-горе.

И не ме разбирай неправилно, не искам да влизам в конфликти, просто изказването ти за останалите ми се стори прекалено остро, пък я съм си от тая партия де си пази нашите, а нашите сме си тука у форума - нищо повече.

За всеки има пари, стига да намери начина и подхода.

Аз не почнах добре във форума, някои от хората четящи темата го помнят, а и не случайно го публикувах в тема, не за друго, ами просто да се вижда, че дори и от дъното може да постигнеш нещо.

И за да бъда честен, отговорих както според мен беше нормално, а не както обикновено да плясна 5 линка към теми, просто защото съм в настроение днес :)
 
От: Момиче на 16 съм и искам да спечеля пари от интернет

Здравей.Добре дошла във форума.Тук, ще научиш доста неща, само трябва четене и опити.
Аз бих ти препоръчал за писането на статии и тук
http://www.freelancer.com/
На първо време тоя сайт го забрави.

Аз бих те посъветвал да прочетеш няколко пъти какво е предложил ktomov, да се разчетеш какво точно представляват тия сателити и ако услугата ти е качествена ще имаш успех тук.

Успех.

Някои доказаха, че няма глупави въпроси-има глупави отговори ....

П.С. Само аз ли не мога да се оправя с мобилната версия на сайта ?
 
От: Момиче на 16 съм и искам да спечеля пари от интернет

Аз също пробвах няколко пъти с мобилната версия миналата седмица, но се измъчих и лаптопа си влезе в употреба :D
 

Горе