Мръсните тайни на българския интернет (голям материал от "24 часа")

Test

Well-Known Member
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1811625
Няколко много големи материала, свързани с рекламата в интернет. Пускам темата тук, защото се набляга на продаването на лайкове, страници и т.н. На мен голяма част от написаното ми изглежда доста неточна и повърхностна, а главната цел явно е била просто "24 часа" да си похвалят сайта. Крещящо самохвалство в стил "циганка на пазара продава дървени черпаци". Не харесвам такива работи. Лошо впечатление прави и това, че материалите не са подписани. Тоест авторът е неизвестен.
 
От: Мръсните тайни на българския интернет (голям материал от "24 часа")

От една страна, поднесеният материал е точна контра реклама - авторът е доста изпечен в тази сфера. От друга страна, статията цели слава и почести за "поднесената истина". Истината може да се прикрие, но фактите - не.
 
От: Мръсните тайни на българския интернет (голям материал от "24 часа")

Бати тъпата статия. :) Реклямна, нищо друго. Другото си е ясно. Ако си в тази област знаеш, обобщенията направени са честа практика и съм съгласен с част от тях. Например досадните по-ъпи на едни сайтове, на една ледия, които изкачат когато някой иска да си свали нещо. Всички знае за кой става дума. Или евриния трафик, който се купува на килограм, за да се продаде под формата ка банер реклама. Този открива топлата вода. Не съм съгласен за линковете във фейсбук, които се шерват в големите страници там и било пак в този стил - фейл. Не е много вярно, защото ако си заинтересован - кликаш, ако не - подмикаваш. Това пак е един вид таргетиране, в случай, че автора на статията не е наясно.

И това с днес.бг е малко под въпрос, но нищо. Щом са рекли, така е. :) И в случай, че се допират до Гемиус, нека и там ни даде разяснение. Как от 1000 души на един му изкача едик досаден по ъп, който или игнорира или не попълва правилно данните си, защото всеки се възползва от анунимноста в интернет и последното нещо е да отбележе в някаква анкета какъв доход има. После се имножава и дели и ето ти статистика. Нали? :) Нищо против софтуерът, но ако ще сме обективни, да бъдем такива до край.
 
От: Мръсните тайни на българския интернет (голям материал от "24 часа")

ПИЧА е чел някви неща и главата му е пълна с глупости"едвали ще се отрезви скоро",но има доста да чете :)много инфо за кратко време е набавил :))
 
От: От: Мръсните тайни на българския интернет (голям материал от "24 часа")

"Напоследък търсачката започна стриктно да следи за измами с кликове, тъй като клиентите плащат на брой посещения."

Хахаха, аз пък все си мислех, че винаги си е било така. :)

И само да вметна, че от доста време отпадна идеята със софтуера, генериращ фалшиви посещения. И имаше една схема, която на всеки 10-15 мин. сайта рефрешвяше, за да генерира повече импресии от един посетител, въпреки браузването му из сайта, но о това ското не съм засичял. Малко стара информация четем, до момента не много актуална. :)
 
От: Мръсните тайни на българския интернет (голям материал от "24 часа")

Мисля, че някой 80 годишен дядо ще остане много впечатлен от статията, точно преди да си избърше задника с парчето вестник :oops:
 
От: Мръсните тайни на българския интернет (голям материал от "24 часа")

Типичен пример за "украсяване" и опетняване на родния ни интернет бизнес. В интерес на истината, авторът колкото и да се е ровил в уеб "архивите", определено има талантлив "език".
 
От: Мръсните тайни на българския интернет (голям материал от "24 часа")

"Обичам да се смея" не беше ли на някой от форума? :|

То май повечето от споменатите групи имаха оферти тук. Поне по спомени карам.

На автора грам не пука за бг интернета, а за това да изпропагандира "чистия" трафик на неговата си медия. Грам не му пука, пък и като му гледам писанията, определено не е един от нас или този тип общност, а прост традкач на заплата. И сигурно са го принудили да драсне нещо такова. Но за уеб всеки и дупе дава. Интернетът в БГ е много повече от това, което е описал. Само не знам защо онлайн медийната част на този толкова "четен" вестник е прихванал от телевизиите каналните пропаганди колко кофти място е интернет пространството. И тук в частност българското. :?: :twisted:
 
От: Мръсните тайни на българския интернет (голям материал от "24 часа")

24chasa.bg e от малкото, които не ползват купен трафик

Сайтът на "24 часа" е един от малкото в българското интернет пространство, който хем съдържа оригинални авторски текстове, хем не използва трикове, за да помпи изкуствено броя на посещенията и импресиите.

На мен ли ми се струва или наистина се опитват всячески и те да бръкнат с лапа в онлайн кацата с мед. Печатните издания вече не са това, което бяха и трябва да наваксат.
 
От: От: Мръсните тайни на българския интернет (голям материал от "24 часа")

На мен ли ми се струва или наистина се опитват всячески и те да бръкнат с лапа в онлайн кацата с мед. Печатните издания вече не са това, което бяха и трябва да наваксат.
Не само се опитват, но и го правят нескопосано. Така ли се прави PR? И то какъв. Не купива трафик, прас голям и без това само глупости пише в тези сайтове. Седиш, четеш и тъпееш.

Правенето и позиционирането в интернет като медия не е като да забършеш фолкаджийка в Син Сити. Малко по-сложно е. Да не кажа много по-сложно. Биенето в гърдите колко си велик не е един от умните начини също. Не купуват трафик, то и на вас кой вече ви купувя вестника, и това е загадка. Чак и с днес.бг ще си го мерят. Глупендери.

Последно време само глупости чета по тия вестници и онлайн изданията им. Никой никаква стойност не ти дава. Поредната пумия от деня. Изливаш си я над главата и отиваш на ряботя. Хората трябва да четат обучителни неща, интересни и мотивационни материали, а не платените статии на тия тъпаци, подсилени с мрачни новини и политически глупости. Баси, цял живот хората ще си седят прости. Но няма как, като информацията, която постъпва е такава, това ще е съдбата им.

И автора е един посредствен тип с не много добро бъдеще, четейки глупостите му. Докато шефа му си пръска всеки ден по чалготеките по една негова заплата минимум, то той седи и цял живот е говедо просто. Лапаш го, защото си изявил желание. Много яка преспективя, няма що.
 
Последно редактирано:
От: От: Мръсните тайни на българския интернет (голям материал от "24 часа")

Хората трябва да четат обучителни неща, интересни и мотивационни материали...

резко! :rolleyes:

Тва си е за Предприемач Топ 100...
 
От: От: От: Мръсните тайни на българския интернет (голям материал от "24 часа")

резко! :rolleyes:

Резко, нерезко виж ги хората по улицата - да ти говори за политика и чалга са #1. Стане ли дума как да се изкарат пари, седи и те гледа като идиот. Че чак и ти се подиграва, защото от заплатата няма друго по-добро.

Но майната му, сега говорим (пишем) за кретена, който мисли, че родния интернет е купуване на фейк трафик и препродажбата му. И лошото е, че намесват имена, които хем са за хранене, хем не, защото го правят те.
 
От: Мръсните тайни на българския интернет (голям материал от "24 часа")

Мани ги ората на улицата (те поне окат, поемайки риск), говорим за интернет в тази тема. Фактът, че в него преобладават троглодити, никак не е успокояващ.
 
От: Мръсните тайни на българския интернет (голям материал от "24 часа")

Мани ги ората на улицата (те поне окат, поемайки риск), говорим за интернет в тази тема. Фактът, че в него преобладават троглодити никак не е успокояващ

Аз съм ги манал. Просто някакъв сайт, който налива в крехте мозъци на хората информация, която ги прави тъпи и лесно манипулативни не може да ми анализира бг интернета. Ако забележим стилът е същия - ние сме единствените. Да, ама не. Видяхме и колко са обективки като започнаха хората да хранят оня нещастник на Софтфарма. Да се скрият в дупката, в която са се набитали и да не им знае много плювалника.

А кой царува в интернет...навсякъде е различно.
 
От: Мръсните тайни на българския интернет (голям материал от "24 часа")

А аз си помислих, че наистина ще има мърсотии :twisted:
 
От: Мръсните тайни на българския интернет (голям материал от "24 часа")

Смешници. :lol:
 
От: Мръсните тайни на българския интернет (голям материал от "24 часа")

Колко скандално заглавие :-o
 

Горе