НАП се опитва да заличи малкия бизнес !!!

От: НАП се опитва да заличи малкия бизнес !!!

значи - пазете кеша и не харчете готови пари евдин вид - парите ше станат ценни !
 
От: НАП се опитва да заличи малкия бизнес !!!

Добре че имаме възможност да правим някакви пари в интернет. За това можеш да се свреш някъде в някоя стаичка и ти трябва само нет и компютър. Другите и тази възможност нямат. Аз като гледам накъде отиват работите си казвам , в краен вариант ще се оттегля някъде на тихо и непретенциозно място и ще се издържам от интернет доходи само. Представяте ли си човек с ипотека и малък бизнес, който не върви ами само му се увеличават разходите...не знам каква надежда би имал този човек. А поне на нас ни се пада тази привилегия да работим ако щещ и от някоя схлупена къщурка :), докато си стъпиш на краката.
 
От: НАП се опитва да заличи малкия бизнес !!!

Сега им е на далавера да стригат, после ще се оправдаят я с кризата, я със Станишев. :) И за оправдание, че са си свършили работата ще извадят два доклада от ЕС в които пише "Congratulations" Борисов. :)
 
От: НАП се опитва да заличи малкия бизнес !!!

Отново геноцид над дребният бизнес

Указание на НАП от 25.02.2010.
Начисляват със задна дата осигуровки на самонаети лица като и управители върху 800 лв.
Това противоречи на Конституцията, Решение 7327/09.07.2007 на ВАС.
Бойко Борисов лъсна, той е за унищожение на дребният бизнес и за строежа на Белене.
Какво плаши с неустойки.
Питам България поемала ли е държавни гаранции за поръчаното оборудване или не.
Ако е одобрено ли е от Парламента.
Това е национално предателство.
Долу Борисов, той ще се окаже като Симо-лъжеца, но по-голям!!!!
 
От: НАП се опитва да заличи малкия бизнес !!!

Проблема в БГ е че да не кажа всеки да не обидя някой ами почти всики искат да плащат малки данъци като в офшорни зони а като излязат навън да са като в Финландия Норвегия и др социални държави е няма как да стане тая работа.
Колкото до евалато на Гърция, бяха добре от както са в ЕС и не започна разширяването защото като кърлежи смучеха, така че не ги сочи за пример. Тепърва проблемите им започват и ще им се наложи да поработат а не да гледат спонсорите на ЕС германци и т.н.
 
От: НАП се опитва да заличи малкия бизнес !!!

Грък да работи, това и да го видя няма да го повярвам

Ще изнудват и рекетират Европейския съюз докато не ги изритат от там или самия съюз не се разпадне

Евалата е за това че не ги е страх да заявят и устояват своите искания с цената на всичко

Както каза един от протестиращите гръцки трактористи блокирали границата в интервю за Канал 1 :

"За да работиш трябва да ти плащат, да работиш без да ти плащат това не е работа"

Кога ли ще го проумеят това и поданиците на нашата "държава" ?

Според мен това ще стане когато дръпнат кранчето на сивата икономика от където идват основните доходи на уж работещите за 300 лева, а такива опити вече започнаха пример за това е и тази тема.
 
От: От: От: НАП се опитва да заличи малкия бизнес !!!

Да споделя един основен принцип в икономката - Всичко е навързано!
Ако фалират 50 000 дребни фирми ще видиш какво не те засяга, всеки ще го усети това, дори и обикновения гражданин/селянин.

Прав си. Засяга ги косвено. В скапана (от държавата) икономика колкото и да си добър не можеш да работиш ефективно.

Аз имах предвид, че няма как да плащат повече осигуровки (нали има лимит от 2000 лева за осигурителния доход).
 
Последно редактирано:
От: От: НАП се опитва да заличи малкия бизнес !!!

Отново геноцид над дребният бизнес

Указание на НАП от 25.02.2010.
Начисляват със задна дата осигуровки на самонаети лица като и управители върху 800 лв.

Направо геноцид! Излиза че трябва да си плащаш за да работиш. Като сметнеш си само с 5000 назад от осигуровки за година. Ами счетоводител, ами данъци. Стъпва ти на 8к+. Това ако го разбиеш по месеци става повече от средната заплата.

Излиза че трябва да си плащаш за да работиш. Еми при това положение ни остава само да не работим и да се наредим за помощи както много мургави съграждани.
Ние вкарваме, а те изкарват от държавата. Еми това е неприемливо.
 
  • Like
Реакции: adi
От: От: От: НАП се опитва да заличи малкия бизнес !!!

Еми при това положение ни остава само да не работим и да се наредим за помощи както много мургави съграждани.
Ние вкарваме, а те изкарват от държавата. Еми това е неприемливо.

Така си е отдавна най -ефтино излиза да не работиш ... и пак ще трябва да плащаме
( от тази година знаем здравни осигуровки )
сега обаче като сме в криза още много хора ще го разберат
лошото е че по-лошо ще стане....защото арогантността на управляващите винаги е била голяма

а това да се вкарват задължения със задна дата не знам дали е много законно но ми се струва нередно
 
Последно редактирано:
НАП се опитва да заличи малкия бизнес !!! НАП Sucks

Направо геноцид! Излиза че трябва да си плащаш за да работиш. Като сметнеш си само с 5000 назад от осигуровки за година. Ами счетоводител, ами данъци. Стъпва ти на 8к+. Това ако го разбиеш по месеци става повече от средната заплата.

Излиза че трябва да си плащаш за да работиш. Еми при това положение ни остава само да не работим и да се наредим за помощи както много мургави съграждани.
Ние вкарваме, а те изкарват от държавата. Еми това е неприемливо.
Да, и аз така мисля. Ако сговнат още малко, да ходиме да се редиме за безработни и да си ни плащат отпуски. Защото аз като си плащам данъка обикновено има опашки с абаносови самаряни, които ще ми ги вземат. Нищо, че съм след тях на опашката. Та идеята и ние да сме от взимащите, а не от даващите. Да ги видим от къде ще взимат пари за нас. :)

Бате, спокото нямат интерес да ни го правят така, а ако се изхитрят - към общината и ние за помощи. В крайна сметка нали ние, народа, им плаща неоправданите заплати.

И определено ще се отрази това на икономиката, за това и не ми се вярва да са толкова зле да го приемат. Когато започнеш да си го начукваш сам, което вече го правят от началото, тогава знаеш, че нещата не отиван на по-добре. :)

а това да се вкарват задължения със задна дата не знам дали е много законно но ми се струва нередно

Нередно е не само, а и противоречиво с логика. Все едно нещо да е се е случило днес, но да ни карат да вярваме, че се е случило преди 2 месеца. Антилогично, но в стил правителсвото си е. Трябва да подържат иминжа силен и постоянно.
 
От: От: НАП се опитва да заличи малкия бизнес !!!

Вече има петиция против това указание на НАП

Всеки, който е против това глупаво недоразумение може да удари едно рамо: [URL="http://bgpetition.com/podpiska_nap/index.html"][URL]http://bgpetition.com/podpiska_nap/index.html[/URL] [/URL]

Публикувах линкчето на сайта си! НЕ ТРЯБВА ДА СЕ ОСТАВЯМЕ ТАКА ДА НИ ГРАБЯТ.

Това правителсто ме загуби като гласоподавател!
 
Хр. Митрева: Ще има нови указания, хората да не се притесняват
05.03.2010 14:30 СТАТИЯразмер на шрифта: "Ще има нови указания, хората да не се притесняват“. Това заяви новият управител на НОИ Христина Митрева, специално за БГНЕС. С това на практика призна, че има проблем с указанията, които предизвикаха коментари, особено в средите на собствениците на малки и средни предприятия, предаде репортер на БГНЕС. Митрева потвърди, че още утре с колегите си от НОИ ще се съберат по този повод, за да предложат решение. "Мисля, че няма нищо лошо, когато е допусната някаква грешка, тя да бъде поправена още в началото“, каза още тя. Митрева добави: "Винаги може да се сгреши, въпросът е, когато видим грешката, да оправим нещата възможно най-рано“. Според нея не трябва да се допуска напрежение и да бъде върнато доверието в системата на НОИ. Сред най-сериозните проблеми на поверената й структура са намалените приходи. Митрева е убедена, че трябва да се направи всичко възможно, за да бъдат увеличени приходите, да се подобри спазването на осигурителните задължения, дисциплината на осигурителите и осигурените лица, да се ограничи неправомерното изразходване на средства, ако има такива. /БГНЕС /
 
От: НАП се опитва да заличи малкия бизнес !!!

Между другото, кое точно в текста на указанието Ви притеснява?
Не, че нещо, но то не променя по никакъв начин законодателството или статутът до момента?
 
От: НАП се опитва да заличи малкия бизнес !!!

Е как да не променя е, пич?!? Указва, че трябва да се осигуряваш за всяка дейност в дружеството. Ако си управител и собственик, се осигуряваш веднъж като управител и веднъж като самоосигуряващо се лице - общо на 1 220 лв.
 
От: НАП се опитва да заличи малкия бизнес !!!

Човека иска да каже, че ако някой си издава указания противоречащи на сега действащите закони това не означава че юридически ще издържи нито че си задължен да го спазваш :) Дано я опраят тази грешка иначе не ми се мисли.

Само шитове, но пак се справяхме с тях лека полека, но такова ще ни създаде главоболия и разходи.
 
От: НАП се опитва да заличи малкия бизнес !!!

Еми тук вече стигаме до 2 изхода от казуса:

1. Да променят закона, за да си наложат тъпнята и да ни го натаковат отново.
2. Да се откажат от поредната си глупост, която е плод на изратено съзнание.

Не искам да съм лош пророк, но това е правителството с най-много казуси за момента. Не мога да повярвам, че всяка тяхна глупост не издържа щриздически, сякаш никога не са го чували това животно - закон.

Ако те не го спазват, защо, е въпроса, обикновения гражданин да го прави? Губи логика закона да е само за определени хора, нали? Или се бъркам? :)
 

Горе