НАП се опитва да заличи малкия бизнес !!!

От: От: НАП се опитва да заличи малкия бизнес !!!

Абе много ми е интересно , как са нещата в Румъния :)
Абе не знам как е в Румъния, но мога да ти кажа как е в Турция, че ходя там поне 1 път в годината по почивки, имам приятели и все ги разпитвам.Данъци за малък и среден бизнес - един път в края на годината, нещо като патент.Няма ДДС, няма такси, документи и разправии, няма данък общ доход, никой за нищо не те закача.
Магазинче си отваряш за 1 ден, та и счетоводител не ти трябва, щото няма какво да пресмята, патента е твърда и поносима сума и всеки си го плаща.Това му е задължението само.За осигуровките - кой как прецени, но като отиде на лекар или зъболекар си плаща в брой.Глоби няма, ако не плащаш, твой избор.Държавата не те притиска с нищо.
Да не ви разказвам пък, че ток, вода, газ и т.н. са в пъти по-евтини от тука.А заплатите и пенсиите в пъти по-високи.
Аз винаги, когато отида и гледам завистливо и като втрещен.
Сигурно и в Румъния така ще гледам, нищо чудно.:mrgreen:
Много бълхарска държава сме, язък за нормалните хора.
 
От: НАП се опитва да заличи малкия бизнес !!!

@vitohol, бате на 15-ти е: Стандарт

Тук е шит, голям. Ако трябва за всяка глупост да имаме протести, тази държава ще забръзне тотално. Но мизерията е толкова голяма и всички толкова много за видят от малкото пари, които получават и все пак държавата иска да му вземе, че едвам едвам се вдигат хората. Така си е, просто един омагьосан кръг. :)

На нас всичко ни е скъпо, това е всеобща тайна, независми какви глупсоти говорят по корумпираните медии...в последно време и новини не гледам, знам, че и там не им е много ясно за какво говорят. Но едни е факт - скапана работа е тук.

Но не искам да се отчайваме, това че тия олигофрени са смотани е едно, но едва ли ще имаме възможност да изживеем наново живота си. Просто се борете и си гонете вашите неща, а тия - скоро ще са други. ;)
 
От: НАП се опитва да заличи малкия бизнес !!!

А бе да доживеем до следващата криза :) вече спрях да ги броя ..то се е видяло, че така ще е ..
 
От: НАП се опитва да заличи малкия бизнес !!!

Събира се и група във ФБ по случая, там има информация за протестите:
http://www.facebook.com/group.php?gid=354495013752

Ама като ги чета, проблема май не идва от НАП, а от закона за осигуровките, тоест за да падне трябва да има прегласуване в парламента.

http://www.dnevnik.bg/analizi/2010/03/07/869203_osiguritelni_vnoski_bez_dohodi/
 
От: НАП се опитва да заличи малкия бизнес !!!

Намери се и един политик да вземе позиция по въпроса - www.martindimitrov.com :D
 
Последно редактирано от модератор:
От: НАП се опитва да заличи малкия бизнес !!!

Намери се и един политик да вземе позиция по въпроса - www.martindimitrov.com :D
Евалата, ама кофти, че и той е безсилен. Но дано направи нещо, ако успее, ще си спечели доверието на много потенциални поддръжници.

Ето нещо интересно:

24132124879865947312146.jpg
 
От: НАП се опитва да заличи малкия бизнес !!!

НАП ще се поправи за осигуровките на дребния бизнес

Депутатите от ГЕРБ в бюджетната комисия са настояли НАП да си ревизира указанието за двойните осигуровки за управителите на фирми, което взриви дребния бизнес.

Хайде отдъхнете, ясно че е било грешка която ще се поправи.
 
От: НАП се опитва да заличи малкия бизнес !!!

Е това указание нали било разяснение на закона само, а сега казват, че ще променят указанието, пък нямало нужда от промяна на КСО ??
Да не вземат да го пробутат пак след някой друг месец със задна дата....
 
От: НАП се опитва да заличи малкия бизнес !!!

Не е само този закон проблемен - пълно е с такива.
 
От: НАП се опитва да заличи малкия бизнес !!!

И те като удавник потъващ в плаващи пясаци се хващат за сламка. Проблема е че колкото повече мърдат толква повече затъват. Ако имаха акъл можеше да направят разчети в най-песимистичния варянт, а те хората оптимисти. Дянков си мислеше че тука е САЩ. Повишаваш нещо с 1-2-3% и идват реални приходи веднага в бюджета.

В БГ колкото по-високо/скъпо е нещо толква по-изобретателни стават хората да не го плащат/купуват. Ефекта е отрицателен.
 
От: НАП се опитва да заличи малкия бизнес !!!

В БГ колкото по-високо/скъпо е нещо толква по-изобретателни стават хората да не го плащат/купуват. Ефекта е отрицателен.
Да така е, защото:

1. Примерно от 1000 лева доходи да ти вземат още 200 - не става!
2. Да плащаш на държавата нещо, което реално не получашаш - не става!
3. Да гледаш как карат скъпи коли, а ти събираш пари едвам едвам за сметката си - пак не става.

...и още много причини. Просто като създадат нормален живот в БГ, тогава и хората ще могат да им помагат. Не виждам едните да дават, а другите да крадат. Защото по новините (доколкото са компетентни) само ощетени граждани виждам, не съм видял някой политик да се оплаква от заплатата си, че му е студе в тях... т.н.
 
От: НАП се опитва да заличи малкия бизнес !!!

Здравейте,
Следя от доста време този сайт и много ми допада.
По темата, че тя доста ме късае и мен - вчера попаднах на статия
във в. Сега:
"НАП ще ревизира указанието за осигуровките на дребния бизнес Цветелина Соколова

НАП ще трябва да си ревизира указанието, което взриви дребния бизнес, принуждавайки стотици предприемачи да плащат двойни осигуровки, научи "Сега". Инициативата е на депутатите от ГЕРБ в бюджетната комисия, които са настояли за създаване на работна група между НАП и НОИ, която да реши проблема.
"Не може, ако няма уговорено възнаграждение за управленската дейност, какъвто е масовият случай, да се начисляват осигуровки", обясни пред "Сега" шефът на бюджетната комисия в парламента Менда Стоянова. Това означава, че ще се върне старият ред и управителите на фирми ще могат да се регистрират като самоосигуряващи се и да правят вноски върху минимум 420 лв." - това малко ме обнадеждава.
 
От: НАП се опитва да заличи малкия бизнес !!!

ама дали са го отменили както трябва?
 
Днес са го отменили!
Супер, май се оказа, че наистина е простотия и се осъзнаха. :clap:

Смешковци....всеки път като гледам какво правят си мисля, че не може да е по-зле....и всеки път ме изненадват...неприятно.

Но поне можем да отдъхне.
 
От: НАП се опитва да заличи малкия бизнес !!!

Днес четох в пресата, че представители на НАП ще стачкуват заедно с полицаите.
За какво ли ? Сигурно са им малко премиалните от написан акт - 25 % ?
 

Горе