1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn more.

Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Дискусията в 'Банки - Банкови Карти' стартирана от hristu, Апр 1, 2009.

?

Коя банка ползвате за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

1. Пощенска Банка

2.2%
  2. ПИБ (мамка им)

18.9%
  3. ОББ

1.6%
  4. ДСК

18.4%
  5. Райфайзен

10.3%
  6. SG Експрес Банк

4.3%
  7. Прокредит Банк

5.9%
  8. Уникредит Булбанк

9.2%
  9. СИБанк

0.5%
  10. ТКБ

0.5%
  11. ЦКБ

26.5%
  12. Инвестбанк

0.5%
  13. Пиреус Евробанк

0.5%
  14. Алфабанк

0.5%
  1. Martin12

Martin12 New Member

Рег.:
    Ноем 16, 2017
    Съобщения:
    6
    Харесвания:
    0
    Точки:
    1
    Колеги,надявам се темата още да е активна ,трябва ми малко инфо.Ситуацията е следната - дълго ползвах ПП и ДСК заедно ,от страна на дск нямам проблеми такса за refund няма ,т.е. в сметката получавам толкова колкото съм пратил ,НО от 1 месец има някаква промяна от страна на ПП и се появи след като ми свърши годността на старата карта и се поднови и след като го активирах.От ПП избирам опцията да ползва conversion rate на този на Виса картата,а не на пейпал,но това не работи и като цъкна withdraw ми показва че парите ще се конвертират от ПП която е с 5 ст. на долу от курса на долара и понеже дебитната ми карта е в левове и от там се прецаквам.Ако открия друга сметка в ЦКБ която ше е в долари ще получавам ли точната сума т.е. за 500 долара трябва да получа 497.50 чисти ? от друга страна ЦКБ има ли такса за refund ? понеже по назад в темата се споменаваше че няма такава такса

Последно редактирано: Ноем 16, 2017
  2. djingibi

djingibi Member

Рег.:
    Ноем 2, 2012
    Съобщения:
    278
    Харесвания:
    13
    Точки:
    18
    Няма значение в коя валута ще ти е картата. Аз съм пробвал да ги прехвърлям в еврова и в доларова сметка. Независимо от това коя валута избираш PP винаги ги конвертира в лева. От 1000 лв. даваш 50-60 лв комисионна на PP заради лошия им курс.

3. camino

camino New Member

Рег.:
    Авг 10, 2013
    Съобщения:
    25
    Харесвания:
    2
    Точки:
    3
    Инфо от преди няколко дни - поговорете си с тях по телефона, има възможност да ви разрешат да си теглите парите в евро, като превалутирането да го прави вашата банка на нейния си курс.
    Всъщност информация от преди 2 минути - можело вече и по сметка да се превеждат парите без ограничение на сумата за еднократен превод.

Blinky харесва това.
  4. rds100

rds100 Premium

Рег.:
    Май 14, 2013
    Съобщения:
    522
    Харесвания:
    41
    Точки:
    28
    Място:
    Varna
    По банкова сметка, ама каква? И с каква такса за превода?

5. camino

camino New Member

Рег.:
    Авг 10, 2013
    Съобщения:
    25
    Харесвания:
    2
    Точки:
    3
    таксата е символична на пейпал - 2-3 лева. ОББ нямат входяща такса превод в БГ и имат най-добрия обменен курс.

6. Seniorina Lombardi

Seniorina Lombardi New Member

Рег.:
    Дек 30, 2017
    Съобщения:
    1
    Харесвания:
    0
    Точки:
    1
    Моля Ви, дайте малко повече инфо! От 2-3 месеца е този кошмар в PayPal с по-ниския с 5 ст курс, преди не превалутираха ако се теглеше на картата, а не в сметката. Сега превалутират и на картата и на сметката с кошмарния си курс.
    Получавам само USD, как мога да ги получа превалутирани от банката ми тук, а не от Pay Pal? Само в Евро ли става? Тогава няма ли Pay Pal пак да превалутира неизгодно доларите ми в евра?

7. Martin12

Martin12 New Member

Рег.:
    Ноем 16, 2017
    Съобщения:
    6
    Харесвания:
    0
    Точки:
    1
    Писа ли им ?

8. djingibi

djingibi Member

Рег.:
    Ноем 2, 2012
    Съобщения:
    278
    Харесвания:
    13
    Точки:
    18
    И при мен оправиха нещата след като им писах. Просто им пишете, че искате да изтеглите средствата във валута (USD, EUR и т.н) за картата завършваща с номер ***. Ще Ви отговорят на емейла, че са направили проверка и че наистина картата е в BGN, ще поискат да потвърдите пак, че искате промяната. След като потвърдите бързо сменят валутата на картата.

Сподели страницата