1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn more.

Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Дискусията в 'Банки - Банкови Карти' стартирана от hristu, Апр 1, 2009.

?

Коя банка ползвате за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

1. Пощенска Банка

2.2%
  2. ПИБ (мамка им)

18.9%
  3. ОББ

1.6%
  4. ДСК

18.4%
  5. Райфайзен

10.3%
  6. SG Експрес Банк

4.3%
  7. Прокредит Банк

5.9%
  8. Уникредит Булбанк

9.2%
  9. СИБанк

0.5%
  10. ТКБ

0.5%
  11. ЦКБ

26.5%
  12. Инвестбанк

0.5%
  13. Пиреус Евробанк

0.5%
  14. Алфабанк

0.5%
  1. scorebg

scorebg Active Member

Рег.:
    Септ 15, 2011
    Съобщения:
    658
    Харесвания:
    67
    Точки:
    28
    Защото като имаш кредит, си вързан да стоиш при тях, така или иначе, освен другите условия. :)

2. kpetrov

kpetrov Well-Known Member

Рег.:
    Апр 22, 2015
    Съобщения:
    1,036
    Харесвания:
    61
    Точки:
    48
    Ще е чудо да е левче. От две карти към Райфайзен една кредитна и една дебитна, не знам какво правят примерно има един колко си и 5 лева, изведнъж 6-7 лева заминават. Някакви такива. Особено ако прехвърлиш от дебитната към кредитната вземат минимум 5 лева.

3. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    22,503
    Харесвания:
    1,428
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    Нали не говорим и за месечната такса от 10 лева на месец, която си върви да крепят сметките, щото са много тежки и пълни. :) При транзакция е левче, но ще пиша пак, защото ми предстои да ходя и да разпитвам, че ми е нужно нещо. Най-много да е 1,50 лв.

4. KALOS

KALOS Premium

Рег.:
    Ян 21, 2010
    Съобщения:
    597
    Харесвания:
    174
    Точки:
    43
    те двата и половина долара на пп са ясни, експреса си вземат вече отделно за тях други 9 лева за транзакцията; явно ще е ЦКБ, на тия ще им хвърля картата другата седмица.

5. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    22,503
    Харесвания:
    1,428
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    Провери за всеки случай. ;) Ще е интересно ако имат нещо ново....да споменеш. ;0

6. ¦•••SHERIFA•••¦

¦•••SHERIFA•••¦ Well-Known Member

Рег.:
    Окт 1, 2010
    Съобщения:
    1,707
    Харесвания:
    385
    Точки:
    83
    Ахам, значи това е страничен/частен случай с параметър (условност). Аз пиша всеобщо принципно.

Иначе като се има кредит, вързан ли е човек да НЕ може да отива в други банки и да не си отваря банкови сметки с карти там? Ако не е, то значи това ще рече, че винаги се е можело да се отвори нова разплащателна сметка с Visa и към нея да се теглят кинтите. И после да се пращат от там към „банката с кредита“, за да се „покрива“.

7. scorebg

scorebg Active Member

Рег.:
    Септ 15, 2011
    Съобщения:
    658
    Харесвания:
    67
    Точки:
    28
    Разбира се, че не :) Но да поддържам 3-4 сметки с дебитни и там други карти, също е глупост според мен. Въпрос на проучване е наистина.
    Проблемът обаче е друг, дори да намериш подходяща за теб банка, от 3-6 месеца си сменят общите условия, и се въвеждат и нови цени и "услуги" .
    Така например, в закона са предвидени данъчни облекчения за млади семейства, който изплащат ипотека. За да си изкараш един лист А4 (12 реда запис) с подпис и печат в който да пише две неща вноска и лихва по-кредита искат точно 20 лв.
    Иначе всички парадират с това как нямало такси по-сметки, кредити и т.н.. Намират си начин след това си вземат своето, нещо което е видимо и от статистиката - много депозити с почни 0 лихва, затегнато кредитиране а банките чупят всяка година рекорда по-печалби.

8. kpetrov

Рег.:
    Апр 22, 2015
    Съобщения:
    1,036
    Харесвания:
    61
    Точки:
    48
    Не бе, редовно левчета потъват. Примерно от дебитната от онлайн банкиране слагам 30 лева в кредитната,примерно последно, 25 лева, около 9 лева взети нз за какво.

9. prophet

prophet Active Member

Рег.:
    Авг 1, 2013
    Съобщения:
    471
    Харесвания:
    63
    Точки:
    28
    Накратко имам в Paypal сума под 100 лв , и искам да си я изтегля, но нямам карта. Каква е най-добрата карта, или която вие ползвате за теглене от Пейпал? Също така колко пари се плаща такса на месец?

10. ¦•••SHERIFA•••¦

Рег.:
    Окт 1, 2010
    Съобщения:
    1,707
    Харесвания:
    385
    Точки:
    83
    При withdrawal/refund таксите, доста нарядко ги променят, т.е. с години стоят непроменени. Дано да се запази тази тенденция.

Последно редактирано: Ноем 7, 2016
  11. prophet

prophet Active Member

Рег.:
    Авг 1, 2013
    Съобщения:
    471
    Харесвания:
    63
    Точки:
    28
  12. amalgama

amalgama New Member

Рег.:
    Ян 1, 2013
    Съобщения:
    9
    Харесвания:
    1
    Точки:
    3
    ЦКБ имат 1% такса за получаване на пари по карта в новите условия от 1 Ноември. Някой скоро тествал ли е? Останаха ли банки без такава такса?

13. ¦•••SHERIFA•••¦

Рег.:
    Окт 1, 2010
    Съобщения:
    1,707
    Харесвания:
    385
    Точки:
    83
    Кои са тези „нови условия“ (след преглед на всичките PDF-и от „промени по тарифата“ анонсирани) и след преглед на текущата им тарифа по кл. дума „refund“ излизат 4 резултата, отнасящи се за кредитните им карти и са по 1 и 2% с все така точно НУЛА информация за това колко е refund-а по дебитни карти.

Ето си я тарифата за дебитни карти и лимитите, където все така не присъства info колко е refund/withdrawal fee-то => би следвало да си е все така 0%.

А дали са останали банки без такава такса, ако минеш 11 страници назад гарантирано ще намериш този отговор. Намери сили и време обаче за това, някои не намериха и патят (губят пари, разбирай). Оправи и името на месеца в предния си пост.

amalgama харесва това.
  14. amalgama

amalgama New Member

Рег.:
    Ян 1, 2013
    Съобщения:
    9
    Харесвания:
    1
    Точки:
    3
    Да подвел съм се от кредитните, защото при повечето банки е еднаква за кредитни и дебитни. Мерси че ми обърна внимание!

15. Blowsome

Blowsome New Member

Рег.:
    Ноем 16, 2016
    Съобщения:
    6
    Харесвания:
    0
    Точки:
    1
    Преди няколко месеца по същите причини си направих дебитна карта Visa Electron към ПИБ и до сега още я използвам да си тегля от PayPal-а.

16. Bricksn

Bricksn Member

Рег.:
    Ноем 11, 2007
    Съобщения:
    194
    Харесвания:
    2
    Точки:
    18
    Място:
    София
    Здравейте хора, имам следният проблем:
    Доста години подред имах "гарантирана" Виза от ЦКБ. При последното подновяване на картата ми обясниха, че вече не предлагат такива и ми издадоха Виза Дебит, с уверението че това е "висок клас" карта и работи с Пейпал. Ами... сега се опитвам да я добавя и Пейпал ми казва, че не иска да я приеме и да опитам с друга.

Гледам че тук още харесвате ЦКБ като банка за теглене от Пейпал. Аз единичен случай ли съм, че не мога да си я добавя, или трябва да е нещо друг тип?

17. ¦•••SHERIFA•••¦

Рег.:
    Окт 1, 2010
    Съобщения:
    1,707
    Харесвания:
    385
    Точки:
    83
    Понеделник им звъниш на PP и по телефона им го казваш това. Ако могат да я отблокират временно, за да я добавиш. Ест., трябва да се имат минимум поне 5 кинта вътре ПРЕДИ изобщо да бъде добавяна, иначе въобще няма да стане. Authorization charges няма как да станат иначе.

Bricksn харесва това.
  18. Bricksn

Bricksn Member

Рег.:
    Ноем 11, 2007
    Съобщения:
    194
    Харесвания:
    2
    Точки:
    18
    Място:
    София
    Благодаря за бързият и полезен отговор! :)

19. camino

camino New Member

Рег.:
    Авг 10, 2013
    Съобщения:
    25
    Харесвания:
    2
    Точки:
    3
    ОББ нямат още такса за превод от пейпал и обменните им курсове са добри. Не коментирам като банка как са.

20. kpetrov

Рег.:
    Апр 22, 2015
    Съобщения:
    1,036
    Харесвания:
    61
    Точки:
    48
    Мога да кажа, една от най-лошите. Райфайзен, при тях парите потъват някъде...
    Примери - 15 долара от йПей към дебитна, пуф няма нищо.
    Кредитна на +20 лева, онлайн транзакция за 15 лева, след два дни кредитната на минус 17 лева.
    Не става въпрос за единични случи, редовно потъват някакви 2,5,10,15 лв.

Сподели страницата