Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Коя банка ползвате за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)


  • Общо гласове
    189
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Колеги, имате ли представа дали новите безконтактни карти на ЦКБ Debit MasterCard вършат работа за withdraw-а от PayPal или имат някаква уловка? Служителката в банката ми препоръча да им обърна внимание, вместо да си изкарвам от старите вече Visa Electron.
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Добре. Видях че в PayPal има опция за добавяне на MasterCard карта, това ме заблуди.
Благодаря за бързият отговор.
 
От: От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

От Пейпал до дебитна карта във лева на ЦКБ съм изтеглил над 50К $ последните 2 години и не съм забелязал да имат такси.

ЦКБ имат 1,2 % такса за всички чуждестранни преводи или поне беше така, когато аз имах сметка там.
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

някой знае ли на дск освен таксата за превод вземат ли и някакъв процент от самата сума ?
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Postbank - 2% е таксата. При тях съм от 2012 и затова реших да проуча за друга банка с по-малка такса.

Societe - днес ходих там и мацката ми каза, че за да си открия индивидуална разплащателна сметка трябвало да имам регулярни постъпления от заплата, или нещо такова. Даже не й казах чао :)

ЦКБ - там мацката заяви, че няма такса за refund за дебитните карти, но ЗАСЕГА. Това можело да се промени по-нататък. Но как и да е, открих си сметка, пък ще видим. Лимита за теглене май е 4000 лв на ден (и за седмица) :shock: Само не знам дали не беше по-добре да я направя в EUR :)
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

ЦКБ - там мацката заяви, че няма такса за refund за дебитните карти, но ЗАСЕГА. Това можело да се промени по-нататък. Но как и да е, открих си сметка, пък ще видим. Лимита за теглене май е 4000 лв на ден (и за седмица) :shock: Само не знам дали не беше по-добре да я направя в EUR :)[/QUOTE]

Може ли да споделиш колко е месечната такса за поддържане на сметката?
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Като гледам тарифата трябва да е 1.50 лв. Но това число не е от страшните. Баничка с боза. PayPal взима толкова като такса ако някой ти прати 20-тина долара.
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Postbank - 2% е таксата. При тях съм от 2012 и затова реших да проуча за друга банка с по-малка такса.

ЦКБ - там мацката заяви, че няма такса за refund за дебитните карти, но ЗАСЕГА. Това можело да се промени по-нататък. Но как и да е, открих си сметка, пък ще видим. Лимита за теглене май е 4000 лв на ден (и за седмица) :shock: Само не знам дали не беше по-добре да я направя в EUR :)

И аз бях в като теб Postbank, обаче няма такъв refund направо ме яд, колко пари отидоха за 2-3 години, в ЦКБ в момента е 0 % и да го променят едва ли ще изведнъж на 2%.
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Не се разбира и на 2-ма Ви логиката единия 4г. да стои на една банка, другия „2-3г.“. Не чатвам какво е станало след 1-вия, 3-тия, 10-тия, 20-тия месец дори след тегленята и постоянно вземанията на 2% от сумите? С цел преглед на тарифата дали няма нещо упоменато там за това, а от там вече и директна смяна на банката, съответно.
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

При Postbank не съм виждал такси докато бях с първата си карта. Веднага след като я смениха започнаха да се появяват. И сега като гледам движенията е така, макар че 2% са записани и в най-старата им налична тарифа. Нямам обяснение.
А защо цяла година гледам такива такси... ами нямам много нерви да се занимавам с банки, да следя изкъсо плащания и да се ровя в отвратително изглеждащи тарифи. Не съм имал и проблеми с банката при никое плащане, така че таксата ми беше все едно като дам бакшиш. И все пак се загледах по тарифите и затова сега ще пробвам ЦКБ :)
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

ЦКБ - там мацката заяви, че няма такса за refund за дебитните карти, но ЗАСЕГА. Това можело да се промени по-нататък. Но как и да е, открих си сметка, пък ще видим. Лимита за теглене май е 4000 лв на ден (и за седмица) :shock: Само не знам дали не беше по-добре да я направя в EUR :)[/QUOTE]

Разглеждам тарифите им и не виждам колко е refund за дебитните им карти. Може да ли цитираш коя е точката?

http://www.ccbank.bg/media/filer_pr...11_24032016_11042016_zapoved_158_11042016.pdf
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

ЦКБ - там мацката заяви, че няма такса за refund за дебитните карти, но ЗАСЕГА. Това можело да се промени по-нататък. Но как и да е, открих си сметка, пък ще видим. Лимита за теглене май е 4000 лв на ден (и за седмица) :shock: Само не знам дали не беше по-добре да я направя в EUR :)

Разглеждам тарифите им и не виждам колко е refund за дебитните им карти. Може да ли цитираш коя е точката?

http://www.ccbank.bg/media/filer_pr...11_24032016_11042016_zapoved_158_11042016.pdf
 
Последно редактирано:
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

За дебитните карти няма такса за получаване на пари, има само за кредитните и е 2 % от сумата
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Колеги, как си проверявате сметките на ЦКБ? Ако е през онлайн банкиране, то има ли някаква такса за него?
Благодаря
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

За ЦКБ услугата за Интернет банкирането се нарича ccb lite и освен да си гледаш движенията по сметките, които имаш там, можеш и да правиш преводи към чужди сметки, но има лимит- 500 лв на ден. Ако искаш по големи лимити, трябва предварително да посочиш сметките към които ще превеждаш. Освен това можеш да си плащаш битовите сметки пак чрез тази услуга. Не ти трябва ел подпис и е безплатно.
 
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

За ЦКБ услугата за Интернет банкирането се нарича ccb lite и освен да си гледаш движенията по сметките, които имаш там, можеш и да правиш преводи към чужди сметки, но има лимит- 500 лв на ден. Ако искаш по големи лимити, трябва предварително да посочиш сметките към които ще превеждаш. Освен това можеш да си плащаш битовите сметки пак чрез тази услуга. Не ти трябва ел подпис и е безплатно.
Супер, благодаря за бързия отговор.
 
Последно редактирано:
От: Най-добрата банка за теглене на пари от PayPal (към кредитна карта)

Аз лично получавам месечни пари през и ползвам Уникредит Булбанк. Таксата за превод към Дебината ми карта е нещо от сорта на 2 евро - нищожна. Изключително доволна съм от този метод, и въпреки че, трансфера не е моментален и отнема няколко дни, винаги получавам върпосната сума.
 
Колеги, я ми потвърдете за ЦКБ - няма такса за превод от пп към ДЕБИТНА карта и онлайн банкирането до 500 лв на ден е безплатно? От 9 години ползвам експресбанк и нещата с тях се развиват все по- надолу. Преди години нямаше никаква такса за превод, после въведоха половин процент, а от тази седмица гледам че явно вече е един процент от сумата и ми става твърде досадно, предвид че постепенно ми натрупаха и към 8-9 лева месечни такси към картата /интернет банкиране което е много тромаво, някакви смс-и и други безсмислени неща които в момента не мога и да си спомня/, а отделно си има и годишни такси за поддръжка на сметка. Мисля, че вече много им стана и смятам да ги сменя.
 
Има такса от PP към ЦКБ, но е на PP, не са банката. Лична сметка. За другото, не знам. Имам фирмено онлайн банкиране и май беше левче за транзакция, но не мога да потвърдя това на 100% тъй като скоро не ми се е налагало да нареждам през сметката. Ако го правя, харесвам си клон и там го правя. ;) И говоря за фирмена де.
 

Горе