Най-добрите хостинг компании за 2019 година


  • Общо гласове
    117
  • Poll closed .
Не знам от къде сте прочел за стар софтуер. На cPanel сървърите поддържаме последното поддържано от cPanel, а то е PHP 7.3 и MariaDB 10.3. На сървърите със SPanel поддържаме последната версия на PHP и последната на MariaDB.

Аз "PHP 7.3 и MariaDB" тук не виждам https://www.ns1.bg/hosting/shared-compare.php
 
Отменям си вота за @ns1bg тъй като ме разочароваха след дълги години партньорство. На единия ми план (Облак 4, които е най-високия) имам два wordpress магазина, единия почти без посещения, другия в момента с около 800-1000. Преди 11 дни получих съобщение което гласи "Предложение за сайта.бг" в което е показана статистика, която не разбирам за дневно или моментно натоварване става въпрос, както и предложение да премина към управляем ВПС, като ще направят миграцията безплатно и ако предложението ми допада да им пиша обратно с потвърждение да го направят.

Събота вечерта съвсем случайно си преглеждам статистиките и виждам че единия сайт е заковал на няколко посещения, отварям сайта - пише suspended, влизам в нс1 и виждам съобщение, което гласи "Поради липса на отговор или действия от ваша страна за последните 11 дни се наложи да спрем акаунта."

Та така @ns1bg когато решите че даден потребител/сайт не отговаря на вашите условия на ползване или е преминал лимит, моля формирайте си съобщенията, така както следва, а именно напишете че това е наложително, както и че ако не се предприемат действия, акаунта ще бъде спрян. Разбирам че сте преценили да изпращате любезни съобщения към клиентите си но все пак е хубаво да не получава недоразбирателство.

ПП: След като писах в събота вечерта леко разгневен, момчето от поддръжката все пак включи отново акаунта за което благодаря.

По процедура трябва да се изпрати напомнящо съобщение, ако клиентът не отговори до 3 дни и в това напомнящо съобщение да кажем, че ако не получим съдействие ще сме принудени да спрем достъпа до акаунта.

В случая става въпрос за човешка грешка, за която бяха взети мерки вътрешно, за да не се повтаря. Извинявам се за причиненото неудобство.
 
По процедура трябва да се изпрати напомнящо съобщение, ако клиентът не отговори до 3 дни и в това напомнящо съобщение да кажем, че ако не получим съдействие ще сме принудени да спрем достъпа до акаунта.

В случая става въпрос за човешка грешка, за която бяха взети мерки вътрешно, за да не се повтаря. Извинявам се за причиненото неудобство.
Човешко е стават грешки, надявам се че не съм създал проблеми на колегата. :)

Едно предложение ако приемете, статистиката за натоварването би била по подходяща да се изкарва като графика директно от мониторинга, реално с копи/пейст според мен не е много разбираемо за крайният потребител.
 
Едно предложение ако приемете, статистиката за натоварването би била по подходяща да се изкарва като графика директно от мониторинга, реално с копи/пейст според мен не е много разбираемо за крайният потребител.

В SPanel вече има създадена функционалност за генериране на статистика за всеки акаунт по отделно, която да бъде показвана в графика по дни, часове, седмици, месеци за максимална точност, като тази функционалност ще бъде добавена в графичната част до няколко месеца, тъй като имаме много заявки за нови неща и ги добавяме по ред. Потребителят ще може да си избере от коя дата до коя дата да види натоварването по акаунта си и стастистиката ще се генерира в реално време.
 
Мамицата им на супер хостинг, 70 мегабайта sql файл им утрепа сървъра при импорт:mad::mad:
Чудесен край на работния ден да стоиш и да чакаш съпорта да се размърда...
 
По-ниски цени от Vultr? ^^ Сериозно ли?
Не мога да се ангажирам твърдо какви ще са крайните цени, но поради принципа на изграждане на целия проект (използваме вече съществуваща инфаструктура, изградена за CDN-а, която така или иначе поддържаме и включва доста свободни ресурси, малко свободни IP адреси, и много совбоден мрежови капацитет) ще можем да си позволим значително по-ниски цени от всеки друг, на който този бизнес му е основен и му се налага да инвестира във всичко това. Ще се разпродава само капацитет, който е наличен и свободен, което означава и значително по-малко виртуални машини, които се падат на всяка физическа. Целта е максимално запълване на неизползвания капацитет (минус част, която е заделена за бъдещите нужди на CDN мрежата) .

На работно ниво изглежда, че 1 ядро с 512MB рам , 1TB трафик на 1гбит и 10GB SSD ще е под 7лв. без ДДС.
В момента се пускат BGP сесиите в Прага, като връзката ще е резервирана към два рутера за по-висока непрекъсваемост, а в микса от доставчици са и TATA, за да бъде свързаността супер и към близкия изток.
 
Последно редактирано:
Не мога да се ангажирам твърдо какви ще са крайните цени, но поради принципа на изграждане на целия проект (използваме вече съществуваща инфаструктура, изградена за CDN-а, която така или иначе поддържаме и включва доста свободни ресурси, малко свободни IP адреси, и много совбоден мрежови капацитет) ще можем да си позволим значително по-ниски цени от всеки друг, на който този бизнес му е основен и му се налага да инвестира във всичко това. Ще се разпродава само капацитет, който е наличен и свободен, което означава и значително по-малко виртуални машини, които се падат на всяка физическа. Целта е максимално запълване на неизползвания капацитет (минус част, която е заделена за бъдещите нужди на CDN мрежата) .

На работно ниво изглежда, че 1 ядро с 512MB рам , 1TB трафик на 1гбит и 10GB SSD ще е под 7лв. без ДДС.
В момента се пускат BGP сесиите в Прага, като връзката ще е резервирана към два рутера за по-висока непрекъсваемост, а в микса от доставчици са и TATA, за да бъде свързаността супер и към близкия изток.

България куца с VPS-ите и клаудовете. Веднага се сещам за два провайдъра с по-добра инфраструктура: digitalocean & contabo. Както и по-ниски цени и по-добри ресурси :) Ако цената е 4.99лв с ддс на месец, тогава става.. успех в начинанието
 
България куца с VPS-ите и клаудовете. Веднага се сещам за два провайдъра с по-добра инфраструктура: digitalocean & contabo. Както и по-ниски цени и по-добри ресурси Ако цената е 4.99лв с ддс на месец, тогава става.. успех в начинанието

Попадал ли сте на https://www.ns1.bg/servers/ssd-servers.php ?

DigitalOcean: 1 CPU, 2GB RAM, 50GB SSD - $10 (17.70 лв. без ДДС)
NS1.bg: 1 CPU, 2GB RAM, 50GB SSD - 17.50 лв. без ДДС

DigitalOcean: 2 CPU, 4GB RAM, 80GB SSD - $20 (35.40 лв. без ДДС)
NS1.bg: 2 CPU, 4GB RAM, 80GB SSD - 30.83 лв. без ДДС
 
Последно редактирано:
...
DigitalOcean: 2 CPU, 4GB RAM, 80GB SSD - $40 (70.80 лв. без ДДС)
NS1.bg: 2 CPU, 4GB RAM, 80GB SSD - 30.83 лв. без ДДС
$20 са тия дроплети на DigitalOcean, не $40.
 
Коригирах се.
Попадал ли сте на https://www.ns1.bg/servers/ssd-servers.php ?

DigitalOcean: 1 CPU, 2GB RAM, 50GB SSD - $10 (17.70 лв. без ДДС)
NS1.bg: 1 CPU, 2GB RAM, 50GB SSD - 17.50 лв. без ДДС

DigitalOcean: 2 CPU, 4GB RAM, 80GB SSD - $20 (35.40 лв. без ДДС)
NS1.bg: 2 CPU, 4GB RAM, 80GB SSD - 30.83 лв. без ДДС

4.99 евро - 8 гб рам и 4 ядра в контабо. А и моя коментар беше сравнение с плана на Victor R. И валутите не се обръщат по принцип, но дори и тогава контабо ви кърти отвсякъде :)

18лв (ако обръщам валутата като вас) - 16гб рам, 400мбит връзка с 400гб ссд, къде в България, къде?
 
4.99 евро - 8 гб рам и 4 ядра в контабо. А и моя коментар беше сравнение с плана на Victor R. И валутите не се обръщат по принцип, но дори и тогава контабо ви кърти отвсякъде

18лв (ако обръщам валутата като вас) - 16гб рам, 400мбит връзка с 400гб ссд, къде в България, къде?

Контабо нямат конкуренция на този етап като цена/спецификации. Не знам обаче качеството на какво ниво е.
 
4.99 евро - 8 гб рам и 4 ядра в контабо. А и моя коментар беше сравнение с плана на Victor R. И валутите не се обръщат по принцип, но дори и тогава контабо ви кърти отвсякъде :)

18лв (ако обръщам валутата като вас) - 16гб рам, 400мбит връзка с 400гб ссд, къде в България, къде?

Коментара е разумен, но нека сравняваме коректно. Какъв е unix bench резултата на въпросния сървър от Контабо? И какво става ако опиташ да ползваш тези 400 мегабита продължително? (Виж общите условия и ситния текст под страницата с VPS плановете).

Услугите, които аз искам да предлагам няма да имат скрит текст и не искам да има по сто маймуни на всеки клон (ядро). За цената си, предложението ще включва толкова ресурси, колкото е възможно без overselling.

Ще ти кажа директно, че няма как да получиш 8ГБ рам и 400 ssd за 18лв от никой доставчик към днешно време, както няма и неограничен споделен хостинг, но все пак хората си купуват такива планове. Ако лежиш на идеята, че KVM ресурси не могат да се oversell-ват, помисли пак.

Не съм съгласен и с мнението ти за обръщането на цените. Освен ако не смяташ, че NTT взимат по-малко на гигабит в България, или че Supermicro си продават сървърите на половин цена тук. Във всеки случай трябва да се обръщат валутите. В моя случай това така или иначе няма значение, понеже дори физически машините не са в България.

Без да е в мой интерес ще кажа също, че не съм съгласен с мнението ти за БГ пазара. Да, 100мбит продължава да се предлага и това е странно и да, доставчик на услуги на нашия пазар няма как да има размах като на Vultr и DO. Цените на виртуални и физически сървъри до скоро бяха странни, а за физическите сървъри и сега нещата изглеждат абсурдно при някои. Все пак, ако цената е основното, без оглед на нищо друго, а тя не трябва да бъде (поне според мен), вероятно никога няма да се конкурираме с най-бюджетните решения.
Обаче за нивото, на което искам да бъде услугата, мисля че малко ще бъдат тези с по-добри цени за това, което искам да предлагам.
 
Последно редактирано:
Коментара е разумен, но нека сравняваме коректно. Какъв е unix bench резултата на въпросния сървър от Контабо? И какво става ако опиташ да ползваш тези 400 мегабита продължително? (Виж общите условия и ситния текст под страницата с VPS плановете).

Услугите, които аз искам да предлагам няма да имат скрит текст и не искам да има по сто маймуни на всеки клон (ядро). За цената си, предложението ще включва толкова ресурси, колкото е възможно без overselling.

Ще ти кажа директно, че няма как да получиш 8ГБ рам и 400 ssd за 18лв от никой доставчик към днешно време, както няма и неограничен споделен хостинг, но все пак хората си купуват такива планове. Ако лежиш на идеята, че KVM ресурси не могат да се oversell-ват, помисли пак.

Не съм съгласен и с мнението ти за обръщането на цените. Освен ако не смяташ, че NTT взимат по-малко на гигабит в България, или че Supermicro си продават сървърите на половин цена тук. Във всеки случай трябва да се обръщат валутите. В моя случай това така или иначе няма значение, понеже дори физически машините не са в България.

Без да е в мой интерес ще кажа също, че не съм съгласен с мнението ти за БГ пазара. Да, 100мбит продължава да се предлага и това е странно и да, доставчик на услуги на нашия пазар няма как да има размах като на Vultr и DO. Цените на виртуални и физически сървъри до скоро бяха странни, а за физическите сървъри и сега нещата изглеждат абсурдно при някои. Все пак, ако цената е основното, без оглед на нищо друго, а тя не трябва да бъде (поне според мен), вероятно никога няма да се конкурираме с най-бюджетните решения.
Обаче за нивото, на което искам да бъде услугата, мисля че малко ще бъдат тези с по-добри цени за това, което искам да предлагам.

Относно определянето на цената: твоята гледна точка е откъм разходи на бизнеса, а моята откъм купувач - ако някой хостинг провайдер си държи на локалния пазар, да не слага английски език на сайта тогава :) но ако някой хостинг се стреми да има клиенти от няколко държави, той се конкурира с тях. С бюджет от 20 лева на месец, ти можеш да вземеш много по-мощен vps в чужбина за да стартираш твоя проект отколкото в България, пак лично мое мнение, което може и да съвпада с реалността и фактите, но супер детайлни анализи не ми се правят.
Сега дали ти взимаш хардуера с отстъпка или тези от контабо имат кодове с купони за cisco, това не е моя грижа.

Валута по принцип не се обръща когато се гледа за по-скъпо и по-евтино и се сравнява стандарт (макар, че това излиза вече от темата), защото например в Америка и Германия хората взимат средно по 1500-2000 долара или евро (или лева) след данъци, минимум, а в България? :) Но дори и обърната валутата, пак куцаме с vps-a, въпреки, че нашите стоки са 2х по-евтини (за хора плащащи от еврозоната) или 1.8х по евтини за американците, но дори и те имат някъде там скрити vps провайдъри със спецификации за $5 които ние тук се мъчим да продаваме за 30 лева на месец.

Относно качеството на един хостинг и използването на ресурсите му на 90-100% постоянно - пак е субективна гледна точка. "Ситен текст" няма при контабо, хостинга е немски и си имат условия, макар и много, те са се подсигурили, защото тук за разлика от нашата родина тези условия и споменатите в тях закони и човешки права имат някаква тежест и всеки може да ги погне с адвокат и 100 евро в джоба както се вика.

Аз хостинг на 100% постоянно не използвам и не мога да ти кажа, според мен ако се опре до там че постоянно е на лимита, то софтуера който се хоства не е наред, но това е мое мнение, пак чисто субективно. Контабо нямаше даунтайми докато го ползвах, имейл сървърите бяха бързи и съпорта си беше ок (нито бърз, но не и бавен).

Принципно никой провайдър не прави маркетинг със супер качество, data privacy и бенчмаркове върху плановете... ако пък вие решите да го направите с vps-а, може и да потръгне. 39 дена гаранция за парите е отживелица, понякога подсказва доста за отношението и качеството на дадена услуга.
 
Последно редактирано:
Относно определянето на цената: твоята гледна точка е откъм разходи на бизнеса, а моята откъм купувач - ако някой хостинг провайдер си държи на локалния пазар, да не слага английски език на сайта тогава но ако някой хостинг се стреми да има клиенти от няколко държави, той се конкурира с тях. С бюджет от 20 лева на месец, ти можеш да вземеш много по-мощен vps в чужбина за да стартираш твоя проект отколкото в България, пак лично мое мнение, което може и да съвпада с реалността и фактите, но супер детайлни анализи не ми се правят.
Сега дали ти взимаш хардуера с отстъпка или тези от контабо имат кодове с купони за cisco, това не е моя грижа.

Валута по принцип не се обръща когато се гледа за по-скъпо и по-евтино и се сравнява стандарт (макар, че това излиза вече от темата), защото например в Америка и Германия хората взимат средно по 1500-2000 долара или евро (или лева) след данъци, минимум, а в България? Но дори и обърната валутата, пак куцаме с vps-a, въпреки, че нашите стоки са 2х по-евтини (за хора плащащи от еврозоната) или 1.8х по евтини за американците, но дори и те имат някъде там скрити vps провайдъри със спецификации за $5 които ние тук се мъчим да продаваме за 30 лева на месец.

Относно качеството на един хостинг и използването на ресурсите му на 90-100% постоянно - пак е субективна гледна точка. "Ситен текст" няма при контабо, хостинга е немски и си имат условия, макар и много, те са се подсигурили, защото тук за разлика от нашата родина тези условия и споменатите в тях закони и човешки права имат някаква тежест и всеки може да ги погне с адвокат и 100 евро в джоба както се вика.

Аз хостинг на 100% постоянно не използвам и не мога да ти кажа, според мен ако се опре до там че постоянно е на лимита, то софтуера който се хоства не е наред, но това е мое мнение, пак чисто субективно. Контабо нямаше даунтайми докато го ползвах, имейл сървърите бяха бързи и съпорта си беше ок (нито бърз, но не и бавен).

Принципно никой провайдър не прави маркетинг със супер качество, data privacy и бенчмаркове върху плановете... ако пък вие решите да го направите с vps-а, може и да потръгне. 39 дена гаранция за парите е отживелица, понякога подсказва доста за отношението и качеството на дадена услуга.

Ще се радвам, когато му дойде времето, да пробваш един сървър. Повече приказки от моя страна за това нещо, което не е достъпно за момента са безсмислени, най-малкото защото много неща са неясни на този етап.
Относно Контабо - малкия текст си е отдолу на плановете им дори и в момента, и ясно казва, че ако употребвяваш усреднено повече от 100 мегабита в рамките на 9 дни, връзката ти ще бъде ограничена на 100 мегабита. Как го усредяват не знам, но едва ли ще имаш късмета да е 95th percentile.
Хостинга е немски, но няма директна връзка към DTAG - най-големия интернет доставчик в Германия, т.е. с други думи през час пик връзката към всички тези домакинства е "каквото стане".
Steal time не се докладва от кернела на VPS-ите на Контабо, което едва ли е случайно. Всъщност, би трябвало умишлено да е променено. Все пак, щом ти си доволен, тогава аз не виждам нищо лошо в това.
Със сигурност ще ги изтествам детайлно, понеже съм любопитен да видя на кой наш сървър реално ще отговаря като производителност.

За т.нар. benchmarks - Vultr от ден първи си ги публикуват: https://www.vultr.com/resources/benchmarks/ , като до сравнително скоро го правеха сравнявайки се с DO, Linode и други. По спомен, Linode в един момент май правеха същото, без да съм съвсем сигурен. Нямам представа дали при нас ще има такова нещо. По-скоро нe.

За гаранцията не го разбрах, но нашето няма да предлага никакво връщане на парите. Ще се предлага добавяне на кредит към потребителския профил, в случай че услугите не са били достъпни по някaква причина.
 
Ще се радвам, когато му дойде времето, да пробваш един сървър. Повече приказки от моя страна за това нещо, което не е достъпно за момента са безсмислени, най-малкото защото много неща са неясни на този етап.
Относно Контабо - малкия текст си е отдолу на плановете им дори и в момента, и ясно казва, че ако употребвяваш усреднено повече от 100 мегабита в рамките на 9 дни, връзката ти ще бъде ограничена на 100 мегабита. Как го усредяват не знам, но едва ли ще имаш късмета да е 95th percentile.
Хостинга е немски, но няма директна връзка към DTAG - най-големия интернет доставчик в Германия, т.е. с други думи през час пик връзката към всички тези домакинства е "каквото стане".
Steal time не се докладва от кернела на VPS-ите на Контабо, което едва ли е случайно. Всъщност, би трябвало умишлено да е променено. Все пак, щом ти си доволен, тогава аз не виждам нищо лошо в това.
Със сигурност ще ги изтествам детайлно, понеже съм любопитен да видя на кой наш сървър реално ще отговаря като производителност.

За т.нар. benchmarks - Vultr от ден първи си ги публикуват: https://www.vultr.com/resources/benchmarks/ , като до сравнително скоро го правеха сравнявайки се с DO, Linode и други. По спомен, Linode в един момент май правеха същото, без да съм съвсем сигурен. Нямам представа дали при нас ще има такова нещо. По-скоро нe.

За гаранцията не го разбрах, но нашето няма да предлага никакво връщане на парите. Ще се предлага добавяне на кредит към потребителския профил, в случай че услугите не са били достъпни по някaква причина.

Въпреки, че нямам проект който да се нуждае от vps, може и да се пробва.

Телеком отдавна не е монопол както преди една две десетилетия - https://de.statista.com/statistik/d...rkteten-breitbandanschluessen-in-deutschland/ и падат само надолу, докато доставчици като водафон и телефоника се изкачват. Не съм информиран за тяхната инфраструктура, само знам, че са набъхали vDSL навсякъде и няма оправия по домовете.
Аз лично избягвам всеки техен продукт.

При контабо, ако средната ти скорост в продължение на 9 дена надхвърля 100мегабита, биваш прехвърлян на 100мбита връзка, тоест тези скорости не са гарантирани.

Интересно ми е на твоя сървър дали ще позволиш да оставя един копач и торент тракер които да изцеждат цпу-то и интернет скоростта? За bare metal сървъри това би било нормално, но не знам каква е нормата при vps, тъй като както казах аз такива ресурси на 100% не ползвам. Сайт с хиляди хора в пийк часовете онлайн при мен използва не повече от 20% на един i7 процесор.
 

Горе