Най-добрите щипки за простиране (пране) спред вас

Blinky

Owner
Здравейте приятели.

Малко странен въпрос, но искам да попитам и предполагам ще получа отговор. Не за друго, но много тук сигурно имат щипки за простиране и са доволни от тях. Да споделят с име на марка, линк или картинка на какво е най-доброто, защото често сменям щипки. И имам чувството, че всяка следваща партида, която купуваме е по-бъгава от предишната. А е лято и са доста често използвано средство, след пералнята. :)

Едно време, не знам сега, имаше едни щипки от много здрава и твърда пластмаса, които държаха по много. Сега хем не ги засичам, хем ми казва, че са демоде и има по-здрави вече. Тези по-здрави реално не са такива, а най-обикновени 2 пластмаси, закачани една с друга, които на втората им експлоатация се сдухват.

И дървените нещо не са като едно време. Ако някой може нещо да препоръча, ще се радвам. Знам, че малко мъже ще се включат, но нямаме много ангажименти в домакинството съм сигурен, че някои от вас са назначени на тази длъжност. Така, че няма да е срамно да споделите. :)

Ще очаквам коментарите ви. :)
 
Хаха, разсмя ме с тоя въпрос :) Не разбирам от щипки за простиране, но мога да те посъветвам - купи си сушилня. Вярно, доста ток харчи, шумничка е и доста загрява околното пространство, но пък може да я ползваш и когато времето не е подходящо за простиране. Няма нужда да чакаш нещата ти да съхнат 2 дена, ако е влажно времето.
 
От: Най-добрите щипки за простиране (пране) спред вас

Споделям мнение от жената - дървените щипки - по-добри няма. Всички други пластмасови, които сме пробвали изгарят от слънцето и се трошат.

А и по повод на въпроса ти: Добре дошъл в семейния живот :)
 
От: Най-добрите щипки за простиране (пране) спред вас

Дървените щипки, но не и за бели дрехи, защото оставят петна. За белите дрехи са най-подходящи пластмасовите щипки. При дървените щипки най-добри са големите със здрави телчета, защото има едни мънички, нежнички, обаче не държат и при малко по-буен вятър ще си търсиш гащите по дворовете на комшиите... По начало добра идея е да се простират дрехите наопаки, за да не избеляват от слънцето и да не се цапат от въжетата за простиране. Въобще при закачването се внимава да се слагат щипките на места, където няма да оставят отпечатък, защото после няма махане даже и с упорито гладене.
 
От: Най-добрите щипки за простиране (пране) спред вас

:clap:
:lol:
един шие пердета, друг търси качествени щипки за простиране ... ще падна вече под масата :lol:

Аз подкрепям мнението за сушилнята! Повечето ми приятелки имат и всеки път тайничко им завиждам като се налага да просвам пране.
А иначе аз повече от ... и аз не знам колко години- поне Пет- имам едни пластмасови и въобще не съм обръщала внимание на марка, струва ми се, че са най-обикновени. Ако почнат да намаляват или да се чупят купувам други, защото не са скъпи.

Ако позволите да попитам в тази тема нещо по мъжката част, че ако отворя тема ... може да се получи пак нещо неочаквано за ... глобалното затопляне и виновните.
В банята мивката ми е отдолу с "коляно". Преди време в сифона падна една капачка от паста за зъби и застана по средата и я полузапуши. Оглеждах и опипвах как да го сваля тора коляно, за да я извадя отдолу, но не виждам начин. Някой с опит в свалянето и поставянето, и инструментите, пък аз ще си го свърша. Че като де замля на мъже и ... теорията и готовността да налице, но иначе ... и това би ми бил полезен опит :) Мерси предварително!
 
Мерси за семейния живот. Ама аз и преди това съм с простирал дрехите. Явно не толкова често, за да ми направи впечатление, че има разлика между щипки и щипки. :)

Ще се пробвам със съвета на @rak за дървените щипки за простиране, и се надявам наистина да са решението. :) В момента съм с едни такива с мека пластмаса, които изглежда дори леко прозрачни. Толкова са пестили от материала, че чак се вижда. Отделно като ги махна от простира обикновено в ръката ми остава само едното краче от нея + желязната пластина, която я държи.

За най-добра щипка за простиране все още мислех, че са тези малките, груби от твърдата пластмаса, които бяха хит едно време. Сега даже не мога да ги намеря. Ако си ги спомняте, ще се сетите и за здравината им. :) Значи най-добрите са големите дървени щипки за простиране. Може ли някакви снимчици или линкове. Сещам се за какво ми говорите, но все пак. ;)
 
От: Най-добрите щипки за простиране (пране) спред вас

Отиваш в магазина и каквито щипки ти попаднат вземаш. Ти ще кажеш кола ще избираш, че го мислиш. :wink:

Опс чекай да едитна, че ако женати вземе да прочете, че те базикаме ще ни чака с пушка после. :D
 
От: Най-добрите щипки за простиране (пране) спред вас

Има един компромисен вариант между сушилна машина и простиране. Казва се сгъваем сушилник. Не ти трябват щипки, а когато не го ползваш просто го сгъваш и не заема място.
product_50.gif
 
Re: От: Най-добрите щипки за простиране (пране) спред вас

Има един компромисен вариант между сушилна машина и простиране. Казва се сгъваем сушилник. Не ти трябват щипки, а когато не го ползваш просто го сгъваш и не заема място.
product_50.gif

Такова имаме, то е за вътре, но не обичам да простирам вътре, защото се пълни с влага и отделно предпочитам слънцето да ги напече едно хубаво. :) Иначе си имаме. Супер е простира, само едната клетка леко се е извадила, но ще я наместим.

@gangster, абе не е шега работа. То ходиш купуваш, ама поне веднъж на 6 месеца, че иначе ми идва и това в повече. :)
 
От: Най-добрите щипки за простиране (пране) спред вас

Така е Blinky, сега вече няма хубави щипки. А преди време имаше много хубави, качествени. Все още ползвам едни, пластмасови, на десетина години са, но не са мръднали на милиметър. И никъде няма да ги намериш, защото вече не ги произвеждаме.

В момента съм с едни такива с мека пластмаса, които изглежда дори леко прозрачни. Толкова са пестили от материала, че чак се вижда.

Не това е проблема, има и прозрачни, спестили са от боята на щипките. Но също така и ти си прав - вече не се правят от качествена пластмаса, не спазват технологията.
 
Re: От: Най-добрите щипки за простиране (пране) спред вас

Така е Blinky, сега вече няма хубави щипки. А преди време имаше много хубави, качествени. Все още ползвам едни, пластмасови, на десетина години са, но не са мръднали на милиметър. И никъде няма да ги намериш, защото вече не ги произвеждаме.

Да, и ние имаме от тези, които са старите, здравите щипки. ;) Едни твърди, нали? :) Да, те са.

Не това е проблема, има и прозрачни, спестили са от боята на щипките. Но също така и ти си прав - вече не се правят от качествена пластмаса, не спазват технологията.

Не, идеята е да отидеш и да дадеш в годината поне няколко пъти по 4-5 лева за щипки, а не да купиш едни за толкова и да издържат 2-3 години. ;)
 
От: Най-добрите щипки за простиране (пране) спред вас

Хах, щипки каза.
Ами аз просто отидох на магазина и имаше два вида пластмасови, взех едните и това е. Не бих ползвал дървени, понеже дървото и влагата не се обичат.
Не знам какво им се сдухва на твоите, моите си работят и не мога да си представя нещо да им се развали. Но не съм ги ползвал дълго де, може пък и да се развалят, не знам. Ей такива са: http://www.orbita.bg/index.php?route=product/product&product_id=420
 
От: Re: От: Най-добрите щипки за простиране (пране) спред вас

Да, и ние имаме от тези, които са старите, здравите щипки. Едни твърди, нали? Да, те са.

Да, но те са твърди, защото са се правили с друга пластмаса. А също така формата на щипките е много важна. И не на последно място - телчетата. Една щипка за да е здрава и качествена, трябва да се направи от подходящата пластмаса, да е с подходяща форма и да има здрави телчета. И не на последно място - да е с приятни за окото цветове.

Не, идеята е да отидеш и да дадеш в годината поне няколко пъти по 4-5 лева за щипки, а не да купиш едни за толкова и да издържат 2-3 години.

Ами това говори за "качеството" на бизнесмените. Направи нещо качествено, пък хората сами ще те оценят и ще дойдат при теб.
 
От: Re: Най-добрите щипки за простиране (пране) спред вас

Хаха, разсмя ме с тоя въпрос :) Не разбирам от щипки за простиране, но мога да те посъветвам - купи си сушилня. Вярно, доста ток харчи, шумничка е и доста загрява околното пространство, но пък може да я ползваш и когато времето не е подходящо за простиране. Няма нужда да чакаш нещата ти да съхнат 2 дена, ако е влажно времето.

Купи си, ако искаш повечето ризи и блузи да ти станат над пъпа :lol:
 
От: Най-добрите щипки за простиране (пране) спред вас

Блинки - домашар! :D :beer:
Хубави щипки едва ли ще намериш. Десетина години продавах домашни потреби на едро и дребно. Китайския внос разката мамата на родното здраво производство. Гледа се само цената, щото масовия купувач с празна кратуна, вместо с глава, гледа само това.
Никоя сушилна машина не може да направи с прането това, което може Слънцето. Същото е, като да си купиш готова храна, вместо да си сготвиш вкусно и здравословно.
 
От: Най-добрите щипки за простиране (пране) спред вас

Странно, до сега никоя домакиня не се е оплаквала от сушилнята си, а дори напротив, приема се за удобство съвсем приемливо за времената, в които има развити технологии, а хората все по-малко време за домакинска работа. Това със свиването на дрехите вероятно е от някаква грешка в настройките или при пране на по-висок градус.
А за "изборът" на щипки, дори не знам да има "марка", която да е някакъв критерий за качество. Все едно да се чудя каква марка гъба за миене на чинии да си избера ...
 
Re: От: Re: Най-добрите щипки за простиране (пране) спред вас

Купи си, ако искаш повечето ризи и блузи да ти станат над пъпа :lol:

Имаме сушилня. Чак такава драма със свиването на дрехите няма (но аз и не нося вълнени дрехи). А с малко дете, като понякога се налага да се пускат 2-3 перални на ден и зимата никакъв шанс да изсъхнат на терасата - сушилнята си е голямо спасение.
 
От: Най-добрите щипки за простиране (пране) спред вас

А за "изборът" на щипки, дори не знам да има "марка", която да е някакъв критерий за качество. Все едно да се чудя каква марка гъба за миене на чинии да си избера ...

Сравнението ти е неуместно. Разбира се, че има значение марка, производител на щипки, но ако никога не си ги ползвала и не си се интересувала, няма как да знаеш това. :)
 
От: Най-добрите щипки за простиране (пране) спред вас

Сравнението ти е неуместно. Разбира се, че има значение марка, производител на щипки, но ако никога не си ги ползвала и не си се интересувала, няма как да знаеш това. :)

Аз искам да помогна като споделя марката на щипките, които си ползвам от пет години, но като няма такава, какво да направя? Да проверя в Гугъл, кои са най-качествената марка щипки? Давай ти, ако си използвал качествени марки. Изброй поне три.
 
От: Най-добрите щипки за простиране (пране) спред вас

Аз искам да помогна като споделя марката на щипките, които си ползвам от пет години, но като няма такава, какво да направя? Да проверя в Гугъл, кои са най-качествената марка щипки? Давай ти, ако си използвал качествени марки. Изброй поне три.

Ти май пишеш наизуст, без да четеш какво сме писали другите. Вече написах:

Все още ползвам едни, пластмасови, на десетина години са, но не са мръднали на милиметър. И никъде няма да ги намериш, защото вече не ги произвеждаме.
 

Горе