Намерих една монета, какво да я правя :)

От: Намерих една монета, какво да я правя :)

Ми мани цвета, той е на второ четене. Няма как куцо менте да бъде направено златно - що да се хаби матриала?
Иначе за цвета. Тази виждате ли как жълтенее, все едно е правена уж със сребърни примеси, а едно време не са го правели със сребърен примес както в момента търците, ами повече с мед, както руснаците.
Аз съм се занимавал с монети (не галски ест :D ) и за това скокнах да философствам :)

Реалният цвят е доста по-различен. Това го снимах с телефона си и без много светлина. Като я гледам на живо няма почти нищо общо цвета с този на снимката - по-блед е и не толкова жълт.
 
От: Намерих една монета, какво да я правя :)

Еми дано да е злато, въпреки че много ме съмнява, точно защото едва ли някой би използвал злато за отливка... Ама нищо не се знае - провери си я.
 
От: Намерих една монета, какво да я правя :)

bodyrock, е кой индианец е взимал така пробата?!
За снимките ясно, винаги трябва да се правят на дневна светлина, но не пряко на слънце естествено
 
От: Намерих една монета, какво да я правя :)

Еми дано да е злато, въпреки че много ме съмнява, точно защото едва ли някой би използвал злато за отливка... Ама нищо не се знае - провери си я.
То, по-скоро ако се окаже злато, не бързай да я шиткаш. Ако можеш да ми пратиш снимки с макс рез която можеш, на макро, и под наклон също.
 
От: Намерих една монета, какво да я правя :)

То, по-скоро ако се окаже злато, не бързай да я шиткаш. Ако можеш да ми пратиш снимки с макс рез която можеш, на макро, и под наклон също.

Нямам с какво да я снимам така, само с телефона ама не стават реални цветовете. Иначе аз не съм се засилил да я продавам, то и злато да е няма да е кой знае колко пари сигурно, ще видим.
 
От: Намерих една монета, какво да я правя :)

Давам 10лв за монетата поемам и доставката!
 
От: Намерих една монета, какво да я правя :)

Реалният цвят е доста по-различен. Това го снимах с телефона си и без много светлина. Като я гледам на живо няма почти нищо общо цвета с този на снимката - по-блед е и не толкова жълт.

Логично е да е бронз. Най-лесно за работа и най-ефтино.
 
От: Намерих една монета, какво да я правя :)

здравейте, преди време намерих една монета в градината на село ] това е, ако знаете нещо за нея споделете! :) не ми се струва ценна, но пък ми се струва доста старичка :Д монетата е същата като на снимката, просто сега нямам възможност да я снимам :wink: 005314619.jpg
 
От: От: Намерих една монета, какво да я правя :)

здравейте, преди време намерих една монета в градината на село ] това е, ако знаете нещо за нея споделете! :) не ми се струва ценна, но пък ми се струва доста старичка :Д монетата е същата като на снимката, просто сега нямам възможност да я снимам :wink: Виж файлът 6500

Туй чадо е монета сечена в Османската империя ,конкретно и викат Abdul Aziz (1861-1876) - продава се в ибей за по няколко долара е на виж http://www.ebay.com/itm/10-para-Abdul-Aziz-1861-1876-Ottoman-Empire-Misr-Egypt-/221220241807

тая твойта мяза на дивно менте, ако изобщо снимката ти е автентична щото много бързо гуглата ме насочи към верния резултат като я видя. подозрително бързо ако ма разбираш http://www.rustypennies.com/catalog/pix/bg177.jpg . некси стана като открийте разликите чадо
 
От: От: Намерих една монета, какво да я правя :)

тая твойта ако изобщо снимката ти е автентична....

просто сега нямам възможност да я снимам
.............
 

Горе