Намерих една монета, какво да я правя :)

От: Намерих една монета, какво да я правя :)

Ако е истинска е Галска (келтска) и златна и струва над 50 000 долара. По снимка няма как да я оцени никой.

Получих вече няколко предложения от 10 до 20 лева :)

Това е монетата на Астерикс, ще си я запазя :)
 
От: Намерих една монета, какво да я правя :)

Чак са ми смешни в оня форум. Аз въобще не съм лъгал, не виждам и причина да го правя, а ме изкараха някакъв измамник и лъжец, защото съм казал, че я е намерила баба ми. Явно трябваше да си измисля някаква история и да не казвам истината, за по-правдоподобно :) Там сигурно практиката им е да третират всеки като измамник до доказване на противното.

Иначе утре ще се видя с един археолог, благодарение на mantaman и ще видим какво ще излезе.
 
От: Намерих една монета, какво да я правя :)

Ама те и история ли ти искат? Леле, положението там не е никак ОК. Казваш и това е. Който ти вярва, вярва. Който не - ако иска. Не знам хората какво изтрещяха. Че и по форумите започнаха да се правят на велики.

Абе не е лесно явно. Дай ни инфо като вече имаш такова. Говоря за монетата. ;)
 
От: Намерих една монета, какво да я правя :)

Това е все едно да дойде тук някой и де пусне запитване "На един мой приятел, леля му починала и е оставила акаунт с домейни. Та как мислите, колко може да струва според вас pizza.com?"
Как си мислиш, че ще го посрещнат тук потребителите. Въпросът е съвсем примерен, но искам та ти кажа как им звучи въпроса ти на нумизматите и иманярите, които се навъртат там. В България би било доста интересно да се проследи как би попаднала подобна монета. Самата и история може да направи филми и книги, ако има как да я разбереш ... Разпитай баба си :) по обстойно :
 
От: Намерих една монета, какво да я правя :)

Само не знам защо решихте, че искам да я продавам :) Просто исках да разбера каква е :)

Тебе цел ден не можем да те разберем нещо. Аз пък не знам защо пускаш тема като не искаш мнението на хората.
 
От: Намерих една монета, какво да я правя :)

Самата и история може да направи филми и книги, ако има как да я разбереш ...

Ахам... "Шлифера на Леонардо 2 - Галската мадона с широките гащи" :)
 
От: Намерих една монета, какво да я правя :)

Самата и история може да направи филми и книги, ако има как да я разбереш ... Разпитай баба си :) по обстойно :

Ако не може..ще си я измисли :lol:
като за маймуните
 
От: Намерих една монета, какво да я правя :)

Абе момци, защо се вживявате толкова. Монетата е много куцо менте, гарантирам 99.9%. Не виждате ли, че е отливка? Кога са се отливали монети по римско време?! А гладките форми не ги и виждате, това няма как да стане при сечена монета :wink:
 
От: Намерих една монета, какво да я правя :)

Ако не може..ще си я измисли :lol:
като за маймуните

Човек, ти за мен си страшно зле. Не обичам да се заяждам с никого, но по-добре да те игнорирам и да не ти чета повече писанията. Това, че нямаш елементарни познания по наука по-добре не го показвай. Повече не пиши нищо свързано с мен, защото няма да го видя.
 
От: Намерих една монета, какво да я правя :)

Абе момци, защо се вживявате толкова. Монетата е много куцо менте, гарантирам 99.9%. Не виждате ли, че е отливка? Кога са се отливали монети по римско време?! А гладките форми не ги и виждате, това няма как да стане при сечена монета :wink:

Е нищо де, какво пречи да я види човека - и без това ще мине покрай мен утре :)
 
От: Намерих една монета, какво да я правя :)

Иди при тоя човек да ти каже, пък ако е оригинална ме съмнява да ти каже, така че внимавай да не те метне. Най-малкото което можеш да направиш е я да я провериш при златар, а за това как е намерена под леглото на баба ти ще остане загадка ...
 
От: Намерих една монета, какво да я правя :)

Абе дано да една от 30-те :) Не ми се мисли колко сайта и мрежи и чудесии ще напускаш :) ааааа и бая програмисти ще ти се радват :D
 
От: Намерих една монета, какво да я правя :)

Абе дано да една от 30-те :) Не ми се мисли колко сайта и мрежи и чудесии ще напускаш :) ааааа и бая програмисти ще ти се радват :D

Хаха, зарязвам сайтовете, притрябвали са ми :)
 
От: Намерих една монета, какво да я правя :)

В никакъв случай не я носи в музей, както ти казаха някои. Ако беше истинска, а тя не е, щеше най- много да си я гледаш праз витрина.

То май по- скоро баба ти си прави някаква готина шега с тебе. Замисли се как наистина монета на стойност десетки хиляди ще попадне в къщата на баба ти и как чак сега ще я открие? Предполагам, че тя не живее от вчера в тази къща и че от време на време удара по една прахосмукачка под леглото. Нема логика, както казваше един образ. :)
 
От: Намерих една монета, какво да я правя :)

Както казаха най-лесното я провери дали е златна, това е лесно, вече ако е мисли варианти за доказване на автентичност, ама ако не е, няма смисъл да се занимаваш.
 
От: Намерих една монета, какво да я правя :)

Хаха, зарязвам сайтовете, притрябвали са ми :)

не забравяй от къде си тръгнал :) хахах базик

ако питаш мен ,бъди по мнителен "фалшива или менте" тва е човеко,просто бъди внимателен ;)
 
От: Намерих една монета, какво да я правя :)

Здравейте на всички,
тъй като прочетох много неща който не са верни, реших да изразя мнение относно темата на колега, тъй като аз съм въпросният модератор който го модерира там. Първо колегата пусна тема на 02.03 и веднага получи мнение което да го насочи че монета е менте. тъй като беше написал че монетата му се вижда старинна и изсечена, аз учтиво го попитах за една причина да я мисли за сечена (тя е видимо лята). Той обаче се е афектирал явно и редактирал темата си с молба темата да бъде изтрита, както и е направил мой колега рано сутринта. Неясно защо (явно без да помни какво е молил, или нарочно) mvmrik пуска отново темата си тази сутрин. Още първото мнение което получава е че монетата е менте, като моето първо мнение е въпрос "защо е изтрил старата си тема", без аз да зная неговото желание от вечерта. Той обаче не обяснява какво е помолил предната вечер и започва наново изторията за бабата, леглото и крепостите във селото..И както каза stoineff това е като да ви разказвам история че леля ми ми е завещала 10 домейна та ви питам колко струват. Та всички ментета са с история, и във всяка има или баба, или дядо или поне чичо..Как ние да знаем кога някой ни пита сериозно и кога коментираме поредната "баба" с гърнета злато под леглото? Затова и получа следният отговор от мен " Абе не е като да няма разлика от първата ти тема..Аз затова питам къде е тя, и що я изтри?
Защото там беше: "баба ми я е намерила на село" (ама не пишеше че е под леглото) и да не говорим за "на мен ми изглежда стара и изсечена". И затова снощи те попитах защо мислиш че е сечена!
Най-вероятно е лята, и на такава прилича..освен това си е съвременна! Какво обаче прави под леглото или трябва да попиташ баба ти или таласъмите под леглото ако вярваш в тях!
Не ти е нужно да я проверяват! Може да я анализират в ПИБ, но това за разлика от форума струва пари! Не се мъчи, ще струва много повече от стойноста на отливката."
Въпреки че постът отговаря на всичките му въпроси, потребителят анатемоса 5 пъти форума, каза че никой не му отговарял, всички му се пресмивали, заличи си мненията и отказа да продължи всякаква комуникация. Вие можете да прецените дали някои от нашият форум, не му е отговарял, лъгал го е или го е обиждал. Да, имало е присмешки, но пак казвам, ако аз имам подобно отношение във вашият форум вие също ще имате такова сигурен съм :)

Поздрави.
И честит Национален празник на България :)
 
От: Намерих една монета, какво да я правя :)

Ето и моята гледна точка. Влязох в онзи форум с целта да получа компетентен отговор. Още първия беше от модератор, който ме изкара едва ли не че лъжа за това, че баба ми е намерила монетата, пита ме и откъде знам че е изсечена. Аз не съм твърдял че знам, а казах, че ми прилича на такава, понеже не разбирам от монети казвам какви са ми предположенията, за това и зададох въпрос там. Като видях, че не ме взимат на сериозно си викам - сигурно съм сбъркал раздела, за това писах темата да се изтрие и я пуснах в друг. Там пък почнаха още повече подигравки - не я била намерила баба ми, този на монетата бил граничел с научната фантастика и тем подобни. Бил съм тръгнал да продавам ментета и т.н. Изкараха ме едва ли не някакъв измамник, който се опитва да им пробута нещо фалшиво. Въобще не съм предлагал нито продажба, нито каквото и да било, просто питах каква е тази монета.

roca, не знам какви са ви другите потребители, явно повечето са измамници, щом третирате и новите като такива, но аз не съм лъгал никого и не смятам да го правя, за това приемам като лична обида такова отношение към мен. Това да го оставим настрана. Смятам, че хората в този форум ме познават и биха го потвърдили. Никога не съм лъгал някого за каквото и да било, въобще не съм такъв човек. Не си цитирал всичко, но както и да е :)

Между другото ви помолих учтиво да ми изтриете профила от онзи форум, но гледам че още седи. Към кого да се обърна да го направи. Не за друго, но аз освен тази монета нямам причина да влизам там и не искам да присъствам в него.
 

Горе