Напускам

Дай бе, момче, в играта сме значи :) Все пак целта е общността да се развива, а не да намаляваме. Благодарение на форума изградих много връзки, финанси, дори започнах проект за онлайн рекламна агенция, съставена от специалисти в различни области, с които да монетизираме проекти.

С леки изключения, тук са събрани много свестни хора. Затова и досега рядко съм представял продукти на рекламната агенция, в която работя, или мои, понеже искам нещо да бъде наистина качествено, за да взема пари от хората :)
 
Успях днес да си взема изпита днес в софтуни със 600 точки от 600 ( 6 задачи ). Майната му на SEO-то вече.
Честито и от мен. И аз бях на изпита ама се оплетох тотално и не можах да го взема. Примерните задачи съм ги решавал ама нещо днес сам се прецаках.
Мисля да не се отказвам и за следващия път ще съм два пъти по-подготвен.
 
Мен тази първата малко ме оплете с минутите към часовете, иначе последната с комбинациите от чарове ме затрудни, първата най-накрая я реших, а имах притеснения за чертането на фигурите задачата, ама тая коледна шапка излезе на късмет с (n/ 2)-1 , очаквах да е доста по-кофти.
Успех другия път, иска си бая решаване на задачи, аз бях подготвил всички задачи от предишните изпити в солюшъни, ама не потрябваха много.
 
Мен тази първата малко ме оплете с минутите към часовете, иначе последната с комбинациите от чарове ме затрудни, първата най-накрая я реших, а имах притеснения за чертането на фигурите задачата, ама тая коледна шапка излезе на късмет с (n/ 2)-1 , очаквах да е доста по-кофти.
Успех другия път, иска си бая решаване на задачи, аз бях подготвил всички задачи от предишните изпити в солюшъни, ама не потрябваха много.
И аз се оплетох много и просто май нямах късмет тая последната доста объркваща беше с тея чарове. А мислех да се записвам януари за следващото ниво. Май няма начин да се запиша без да съм зел първото.
 
Беше много лайняна, аз най-накрая я натъкмих по чудо ей тъй

http://pastebin.com/L073s2GS

На мен 30 минути не ми излизаше заради третия цикъл, бях дал
for (char c = a; c <= second; c++) без да се усетя, че a се върти на всяка итерация и ми съсипваше цялата логика даже мислех да се отказвам, ама накрая се усетих, че трябва да е first.

Няма начин, лошото е че после ще трябва да се минава и fundamentals, а на мен никак не ми се пише CSharp, поне не и на този етап, направо ми се скача в software technologies ама няма начин.


A пък това извращение с дистанцията и минутите и часовете ( първата ) - ей го, иначе една мацка до мен я беше решила с timespan като хората и беше доста красиво нейното решение.

Код:
using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Linq;
using System.Text;
using System.Threading.Tasks;


    class Problem01

    {
        static void Main(string[] args)
        {
        var initialSpeed = double.Parse(Console.ReadLine());
        var firstTimeMinutes = double.Parse(Console.ReadLine());
        var secondTimeMinutes = double.Parse(Console.ReadLine());
        var thirdTimeMinutes = double.Parse(Console.ReadLine());
        var runone = initialSpeed * (firstTimeMinutes / 60);
        double runsecond = (1.1 * initialSpeed )* (secondTimeMinutes / 60);
        double runthird =  0.95 * (1.1 * initialSpeed) * (thirdTimeMinutes / 60);
        double finalrun = runone + runsecond + runthird;
        Console.WriteLine("{0:F2}",finalrun);
    }
}
 
Последно редактирано:
Беше много лайняна, аз най-накрая я натъкмих по чудо ей тъй

http://pastebin.com/L073s2GS
Аааааа същото бях направил само, че там където e "//do nothing" бях сложил break и той ми е прецаквал всичко не се сетих да го махна и да сложа console.writeline под if условието . Задачата съм я бил решил на 90% :D
 
Аз малко офтопик, но да питам случайно да ви учиха на MetaQuotes Language - защото е е C базиран език, ужким в помощ на трейдърите на фин. пазари, ама при мен е мега мъка да разбера и базовите неща.
 
Аз малко офтопик, но да питам случайно да ви учиха на MetaQuotes Language - защото е е C базиран език, ужким в помощ на трейдърите на фин. пазари, ама при мен е мега мъка да разбера и базовите неща.

За първи път го чувам... Това е бейзикс курса, но и занапред го няма предвиден засега към обучението. Може да пишеш на softuni.bg да направят курс, но със сигурност ще е вънешен, а не към задължителното обучение, тоест ще намерят експерт в този език и ще направят курс за сертификат с обучение 2-3 месеца и накрая изпит за сертификата.



пс Видях му синтаксиса, изглежда лесен, но е крайно специализиран към определен таргет, ако информираш софтунито наистина може да направят някакъв външен курс, 2-3 месеца за сертификат.
 
Да принципно е лесен, това е идеята ужким трейдъри и инвеститори, да могат да създават алгоритми за тестване на стратегии.
Реших да питам дали случайно има, сега съм си купил някакви курсове на udemy и се опитвам да разбера кодовете, на няколко алгоротими, които ми направи няколко фрелансъри, но си е хард :D
 
Успях днес да си взема изпита днес в софтуни със 600 точки от 600 ( 6 задачи ). Майната му на SEO-то вече.
Баси!
Айляк, ти влезе в клуба на зубърите! :D
Честито!

NB
Ако си спрял и шльокавицата в Скайпа, утре Слънцето ще го търся на запад при изгрева. :p
 
Нема кяр бате от тая работа.. ще се убедиш пак..
Но иначе ЧЕСТИТО, доста воля си трябва за тая ебана сухоежбина :)
Нещата вече са коренно различни, в момента, а и доста занапред, ше има полза и далавера в
 
Поздравления! Много ми е приятно да чета за хора, които са се променили към по-добро.
Иначе какво те накара да поемеш в нова посока? Естествено, ако са някакви лични причини, може да не ги споделяш. Просто ми е интересно да разбера в твоя случай какво те е подтикнало да направиш това, което си направил.
 

Горе