Недоимък. Мизерия. Глад. Отчаяние.

От: Недоимък. Мизерия. Глад. Отчаяние.

Егати филосовите :twisted:

А кат ви дойде на вас до гъзеца...съвсем друга песен запевате....ако изобщо имате куража да пеете :) Видели сме го вече в некои теми тоя филм :)

Е ви за пример са си слагам новия подпис (копиран от друг форум)
"Питаш в английски форум - отговарят ти. Питаш в руски форум - питат те и те :) Питаш в български форум - обясняват ти колко си прост :lol: "
Ми а питай и ти нещо де :) .
 
От: Недоимък. Мизерия. Глад. Отчаяние.

Не знам защо, но на тази снимка с тези модерно облечени с нови дрехи хора...нещо не мога да го усетя.

Пише, че е зле от три години. Дрехите може да са по-отрано. И да не са, можеш да се облечеш така модерно само срещу 10 лв. в някоя втора употреба. Очилата могат да се намерят за още 10 лв. щото сигурно са китайско менте на известна марка. Някога много отдавна е можела да отдели 20 лв. за дрехи и аксесоари и това значи, че е много добре ли?

Човек може да е супер богат, но да е без вкус или да не му пука и да ходи като клошар. Обратното, ако си много беден, това не значи, че трябва да ходиш с прокъсани дрипи, защото има стотици магазини за качествени маркови дрехи втора употреба. Там е пълно с неща, които са нови или са носени едва няколко пъти. Само да имаш време да ровиш и търсиш.
 
От: Недоимък. Мизерия. Глад. Отчаяние.

Големи сте дебили бе, баси. Това да нямаш пари да си гледаш децата не е като да нямаш за цигари. Деца се правят и планират при едни условия и възможности, а тези условия могат да се обърнат за секунда и тогава е страшно. Днес си добре утре бизнеса (работата) се срива и бягаш да търсиш медийна изява за да ти оцелеят децата. Това се случва на страшно много хора в момента. Привидно изглеждат добре и просперират, а от вътре е лайна - кредити, сметки, простоии... Тези хора в момента със зъби и нокти се опитват да си задържат живота в нормални граници, ама не на всеки ще се получи.

Ама ко ви обяснявам, като голяма чат от вас отговаряте само за гъзовете си и за някоя стара барака най-много....
 
От: Недоимък. Мизерия. Глад. Отчаяние.

Големи сте дебили бе, баси. Това да нямаш пари да си гледаш децата не е като да нямаш за цигари. Деца се правят и планират при едни условия и възможности, а тези условия могат да се обърнат за секунда и тогава е страшно. Днес си добре утре бизнеса (работата) се срива и бягаш да търсиш медийна изява за да ти оцелеят децата. Това се случва на страшно много хора в момента. Привидно изглеждат добре и просперират, а от вътре е лайна - кредити, сметки, простоии... Тези хора в момента със зъби и нокти се опитват да си задържат живота в нормални граници, ама не на всеки ще се получи.

Ама ко ви обяснявам, като голяма чат от вас отговаряте само за гъзовете си и за някоя стара барака най-много....

Най-доброто мнение до момента. :D
 
От: Недоимък. Мизерия. Глад. Отчаяние.

Големи сте дебили бе, баси. Това да нямаш пари да си гледаш децата не е като да нямаш за цигари. Деца се правят и планират при едни условия и възможности, а тези условия могат да се обърнат за секунда и тогава е страшно. Днес си добре утре бизнеса (работата) се срива и бягаш да търсиш медийна изява за да ти оцелеят децата. Това се случва на страшно много хора в момента. Привидно изглеждат добре и просперират, а от вътре е лайна - кредити, сметки, простоии... Тези хора в момента със зъби и нокти се опитват да си задържат живота в нормални граници, ама не на всеки ще се получи.

Ама ко ви обяснявам, като голяма чат от вас отговаряте само за гъзовете си и за някоя стара барака най-много....

Подкрепям изцяло. Все едно аз съм го писал.
 
От: Недоимък. Мизерия. Глад. Отчаяние.

аааа вече съм питал няколко пъти, стига ми толкова :lol:


теста е прав както винаги..., и наистина едно 60-70% от народа се облича секънд хенд

биаро, и аз това викам ама по моя си начин :) Най-лесното е да "обясниш колко е прост", щото е по-лесно естествено и най-малкото изглеждаш по-умен :p
 
От: Недоимък. Мизерия. Глад. Отчаяние.

За мен единственото любопитно в случая е "Къде е бащата?" и защо никой това не го коментира. Сама жена дете не може да си направи.
 
  • Like
Реакции: snux
От: Недоимък. Мизерия. Глад. Отчаяние.

Човек може да е супер богат, но да е без вкус или да не му пука и да ходи като клошар. Обратното, ако си много беден, това не значи, че трябва да ходиш с прокъсани дрипи, защото има стотици магазини за качествени маркови дрехи втора употреба. Там е пълно с неща, които са нови или са носени едва няколко пъти. Само да имаш време да ровиш и търсиш.

Лично знам един такъв - беше ми съученик. :) Ходи със скъсани дънки, и разлепени маратонки и фланелки на дупки, и караше една жигула дето дрънка и скърца от всякъде, даже веднъж скоростния лост му останал в ръката, и жена му горката изпаднала в истерия, та както и да е успял е да спре и се е разминало без инциденти. Сега кара стар Москвич от татово време, и комшите му казали че има пари да си купи хубава кола, защо все купува стари социалистически бараки, а той им казал: "Аз съм пич и карам Москвич". :wink: Готин лав. Същия този пич вади едни големи тестета пачки с пари по 50 лв. и по 100 лв. а вътре в тях е обзаведено с последен лукс. Казва че нарочно така ходи облякън и кара такива коли за да не биел на очи, иначе имат два магазина с жена му за злато. :) Иначе си има хубави и модерни дрехи, но ги слага при определени случаи и срещи, а в махалата и до МОЛ-а ходи така облякън, сякаш е бил до преди 10 мин. на полята. :)
 
Последно редактирано:
От: От: Недоимък. Мизерия. Глад. Отчаяние.

За мен единственото любопитно в случая е "Къде е бащата?" и защо никой това не го коментира. Сама жена дете не може да си направи.

1223908762_d9a785a3ca_o.png


http://www.burgasnews.com/burgas/intzidenti/60753--deloto-graniti-naj-posle-tragna
 
От: Недоимък. Мизерия. Глад. Отчаяние.

Това ли е твоят начин за борба за оцеляване? С бъркане в кофите ли асоциираш борбата на лъва от аватара си?

Братле, аз действам както на аватаря ми - с колата напред и газ до ламарината. :) Не спирам пред нищо и пред никой. 8)
 
От: От: Недоимък. Мизерия. Глад. Отчаяние.

За мен единственото любопитно в случая е "Къде е бащата?" и защо никой това не го коментира. Сама жена дете не може да си направи.
Аз на тва наблегнах, ама народът го удари на емоция и поддаде на евтиния популизъм.

В случая майката очевидно не е била просто "лашната от живота и/или държавата" и са се случили една или две несполуки - не по нейна вина.
Издънила се е е на много нива, повечето от които се предполага че са под контрола на всеки средноинтелигентен човек.

Не че не ме жегна като прочетох това за степчето.
Но има поне двама възрастни, отговорни за тия деца.

Но всеки веднага обвинява държавата.
Чи кък иначе?!
 
От: От: Недоимък. Мизерия. Глад. Отчаяние.

Лично знам един такъв - беше ми съученик. :) Ходи със скъсани дънки, и разлепени маратонки и фланелки на дупки, и караше една жигула дето дрънка и скърца от всякъде, даже веднъж скоростния лост му останал в ръката, и жена му горката изпаднала в истерия, та както и да е успял е да спре и се е разминало без инциденти. Сега кара стар Москвич от татово време, и комшите му казали че има пари да си купи хубава кола, защо все купува стари социалистически бараки, а им той казал: "Аз съм пич и карам Москвич". :wink: Готин лав. Същия този пич вади едни големи тестета пачки с пари по 50 лв. и по 100 лв. а вътре в тях е обзаведено с последен лукс. Казва че нарочно така ходи облякън и кара такива коли за да не биел на очи, иначе имат два магазина с жена му за злато. :) Иначе си има хубави и модерни дрехи, но ги слага при определени случаи и срещи, а в махалата и до МОЛ-а ходи така облякън, сякаш е бил до преди 10 мин. на полята. :)

И аз имам познат, който е на същия принцп. Верно не е с москвичи скъсани дрехи, но просто си следва идеята - keep a low profile.


ПП You must spread some Reputation around before giving it to Noke again.
 
От: Недоимък. Мизерия. Глад. Отчаяние.

Дори всичко да е както написано, а не както изглежда,
жената просто е пореден пример за безотговорен родител.

Ражда деца, без да е осигурила бъдещето им.
Дори баща не им е осигурила.
На 35 забременява от някой, дето очевидно не ще да гледа деца.

Дебилщина, извинявай.
Не й е виновна държавата.
Тук се усра яко, чак замириса.. Една жена няма как да ходи на работа и да гледа 3 малки деца едновременно, освен ако няма развит печеливш бизнес с пасивни доходи (защото цялото й време отива за тези деца, буквално), но конкретния случай очевидно не е такъв. Жената е инвестирала в семейство и деца (на много жени това им е целта в живота и това не го казвам иронично). Мъжът й я напуска, раждат се вместо едно, три деца. Лошо стечение на обстоятелствата за кратко време. Не била виновна държавата...Тук точно е мястото да се намеси социалното министерство и да помогне с нашите пари.
 
От: Недоимък. Мизерия. Глад. Отчаяние.

Как точно е инвестирала, би ли пояснил, парфюмирания?
Усилията в каква точно посока са били?
 
От: От: Недоимък. Мизерия. Глад. Отчаяние.

И аз имам познат, който е на същия принцп. Верно не е с москвичи скъсани дрехи, но просто си следва идеята - keep a low profile.


ПП You must spread some Reputation around before giving it to Noke again.

Ами доста хора има които ходят скромно облечени и карат коли които да не бият на очи, а всъщност са фрашкани с пари. И така е по хитро - да бъдеш незабелязан. По здравословно и безопасно. :wink:
 
От: Недоимък. Мизерия. Глад. Отчаяние.

Темата пак тръгна към политика...

За мен такива теми са не в ред. И са ми странни хората, дето ги пускат. Някой нещо се сецнал, и айде публично достояние - колко е нещастен, колко е смотана държавата, колко са смотани всички, дето не помагат и не съчувстват...
Така и не ми е ясно що се захванахте с жената. Една от многото в България.
Далеч по-смислена е втората снимка. Ама никой не види, че на стената на фона е някаква организация, за "...обгрижване на самотни хора... и деца". И точно пред тази организация, един човек, евентуално самотен, рови в кофите. За да се самообгрижи!
Явно никой не е прочел статията - на тази жена мъжът и е вече две години в ареста. Не в затвора, а в ареста.
Няколко варианта:
- Мъжът и е невинен. Как може невинен да седи две години в ареста??? През това време какво се случва с неговата работа, неговите приходи, неговото семейство?
- Мъжът е виновен. Защо за толкова време не е осъден? Жена му да го чака ли? Или да си търси друг, понеже мъжа и е осъден "до живот" за убийство?
- Мъжът е виновен. Професия престъпник, почти сигурно има пари настрана. Жена му прави пиар колко е зле, как държат мъжа и в ареста и тя мизерства с три деца.
И така нататъка...

На мен ми бе много по-интересна и обществено по-значима статия "Дянков благослови най-голямата далавера по Черноморието" с връзка долу в ляво, карето "Бургас".
 
Последно редактирано:
От: От: Недоимък. Мизерия. Глад. Отчаяние.

Ами доста хора има които ходят скромно облечени и карат коли които да не бият на очи, а всъщност са фрашкани с пари. И така е по хитро - да бъдеш незабелязан. По здравословно и безопасно. :wink:

Имено това им е идеята, да свалят до минимум притесненията и нервите си за децата, жената, близките си.


Темата пак тръгна към политика...

То нали това е идеята на новината, да покаже колко зле е държавата и как политиците на правят нищо.
 
От: От: Недоимък. Мизерия. Глад. Отчаяние.

Ами доста хора има които ходят скромно облечени и карат коли които да не бият на очи, а всъщност са фрашкани с пари. И така е по хитро - да бъдеш незабелязан. По здравословно и безопасно. :wink:
Всъщност ми се чини че е по-здравословно да правиш обратното.
Българите са страхливи и комплексирани - покажеш ли някоя джипка, ланец, позлатен жиесем, и се спичат на секундата.

Ако се държиш скромно и като мишка, ще има много мераклии да те газят.

Образно казано: "Бий за да те уважават".
В бяла държава биха те уважавали заради други неща, нот тук трудно ще се пласираш освен по горните начини :) .
 

Горе