Недоимък. Мизерия. Глад. Отчаяние.

От: От: Недоимък. Мизерия. Глад. Отчаяние.

Ами доста хора има които ходят скромно облечени и карат коли които да не бият на очи, а всъщност са фрашкани с пари. И така е по хитро - да бъдеш незабелязан. По здравословно и безопасно. :wink:


Имаш пари да живееш както си искаш, ама живееш като скот, защото си в България. Чудесно!
 
От: Недоимък. Мизерия. Глад. Отчаяние.

Как точно е инвестирала, би ли пояснил, парфюмирания?
Усилията в каква точно посока са били?
Прочети пак поста и после излез на чист въздух да поемеш малко кислород:). Ако искаш ми вярвай, но мислих да сложа в кавички ''инвестирала''. То по твоята логика - ''Ражда деца, без да е осигурила бъдещето им'', означава че 80% от бг жените не трябва да раждат, защото ''не са осигурили бъдещето на децата си''. Умнико, я ми кажи твоите критерии за жена, осигурила ''бъдещето на децата си'' или с други думи, какво трябва да притежава/постигне една жена за да има ''правото'' да стане майка на бяло бг дете?
 
От: От: Недоимък. Мизерия. Глад. Отчаяние.

Образно казано: "Бий за да те уважават".
Образно е така. Но става и без джипка и ланец. ;)
 
От: Недоимък. Мизерия. Глад. Отчаяние.

Големи сте дебили бе, баси. Това да нямаш пари да си гледаш децата не е като да нямаш за цигари. .
Дебили много и навсякъде.
Минава баба с внуче край сергията ми, захапала пътьом цигара. Внучето иска малини. Бабата го дръпва яко и злобно му казва, че няма пари...
 
От: От: Недоимък. Мизерия. Глад. Отчаяние.

Имаш пари да живееш както си искаш, ама живееш като скот, защото си в България. Чудесно!

За жалост така се получава, защото нещата тук са много изкривени и рискуваш семейството ти да бъде обект на отвличания и изнудвания.

Всъщност ми се чини че е по-здравословно да правиш обратното.
Българите са страхливи и комплексирани - покажеш ли някоя джипка, ланец, позлатен жиесем, и се спичат на секундата.

Ако се държиш скромно и като мишка, ще има много мераклии да те газят.

Образно казано: "Бий за да те уважават".
В бяла държава биха те уважавали заради други неща, нот тук трудно ще се пласираш освен по горните начини :) .

И това е вярно. За да имат някакъв респект към теб, трябва да се правиш на гад, какъвто всъщност не си. Излиза че колкото и да ти е неприятно да се правиш на такъв само и само да се слееш в средата на баровците, принуден си да играеш театър. Всъщност един от БГ-принципите на оцеляването никой да не те закача. Психиката на българина е такава. В бяла държава ще те уважат по други възгледи, но тук скоро няма да станем бяла държава. Ченгетата и те имат респект от такива баровци, по не ги закачат, повече ги подминават, гледат да не им създават много проблеми, даже и да ти напишат акт, минути след това ще ти го скъса и ще ти намигне и ще ти каже с мазна усмивка че всичко е ОК. Да не забравяме за кого работи системата.
 
От: От: Недоимък. Мизерия. Глад. Отчаяние.

Образно е така. Но става и без джипка и ланец. ;)

Е да, но със джипката и ланеца, ще те уважават още като те видят от километри, без да има нужда да се доказваш, а ако си без джипка и ланец, за да те уважават ще трябва преди това да се докажеш... в биткаджийското раздаване на правосъдие. :) А за това ще изхабиш доста енергия и здраве и време. :)
 
От: От: Недоимък. Мизерия. Глад. Отчаяние.

Е да, но със джипката и ланеца, ще те уважават още като те видят от километри, без да има нужда да се доказваш, а ако си без джипка и ланец, за да те уважават ще трябва преди това да се докажеш... в биткаджийското раздаване на правосъдие. :) А за това ще изхабиш доста енергия и здраве и време. :)
Питай тия с джипките и ланците, дето сме се "засичали", колко съм ги "уважавал". :lol:
Бил съм се два пъти в живота си и се надявам да си остане толкова. С бой нищо не става.
 
За думите и брадвите

За думите и брадвите (юмруците)


В една гора имало пещера и в нея малки мечета. Край пещерата дървар сечал дърва и видял, че едно меченце излязло из един храст и се закачило в шипките. Мъчило се горкото мече да се откачи от острите бодили на шипката, ала не могло. Дърварят го видял, домиляло му, оставил брадвата и отишъл, та помогнал на мечето и го откачил от шипката. После го прегърнал и отнесъл до пещерата, оставил го само да се оправя и се върнал, та грабнал брадвата и започнал работа. Близо някъде била мечката, майката на меченцето, тя видяла какво направил човекът и отишла да му се отблагодари:
— Човече, ти ми стори голямо добро — рекла тя. — Искаш ли да станем приятели?
Човекът се съгласил и двамата се сприятелили. Отначало човекът се боял от мечката, но полека лека свиквал с нея и станали големи приятели. Всякога, когато идвал в гората за дърва, мечката излизала и му помагала, докато натовари колата, а после дълго го изпращала и се уговаряли за нови срещи там, близо до пещерата, където той спасил меченцето й. И човекът, колкото пъти идвал в гората за дърва, все отсядал близо до пещерата, мечката му помагала и се разговаряли като добри другари.
Те станали толкова близки и обичани приятели, че веднъж, когато се разделяли, целунали се по устата, а човекът казал на мечката:
— Ех, добри приятелю, много си добър приятел, всичко ти е хубаво, ама едно ти не струва: мирише ти душата на лошо!
Човекът дори и не помислил добре какво е казал, та не се и досетил, че тази дума може да обиди мечката. А мечката клюмнала. Тежка, като камък, паднала човешката дума в сърцето й и силно я заболяло, ала нищо не му казала, само си протегнала врата и се примолила:
— Човече, я ме удари с брадвата по главата, колкото можеш силно, ако не, ще те изям!
Човекът се позабъркал и мъчил всякак да измоли мечката да не я ударя. Ала тя не отстъпвала от речената дума: удари ме силно и толкова! Не ме ли удариш, ще те изям! И най-сетне, тя като не отстъпила, той замахнал с брадвата и я ударил силно, та й направил голяма рана. Разделили се посърнали, но пак се уговорили да се търсят на същото място край пещерата.
Много пъти ходил след това дърварят в гората, обикалял около пещерата, ала никога не се срещнали с мечката. Той си мислел, че тя е умряла от тежката рана, и не можел да се начуди защо така й хрумнало да иска да я посече, когато били толкова добри приятели. Минали много години и човекът забравил за мечката. Но веднъж случайно връхлетял на нея в гората. Познали се, здрависали се, разговорили се като стари познайници. Когато човекът натоварил колата с дърва и се приготвил да подкара воловете, мечката му рекла:
— Я огледай добре главата ми, приятелю, дали ще видиш раната, гдето някога ме удари с брадвата.
Човекът разгърнал вълната на врата й — раната била зараснала и дори белег нямало, та рекъл на мечката:
— А бре, приятелю, то дори не се познава да е имало рана. А аз, спомням си много хубаво, като че вчера беше, ударих те доста силно тогава и дори мислех, че си умряла от дълбоката рана.
Мечката рекла:
— Видиш ли, добри ми приятелю, че раната зарасна, и аз забравих за нея, но оная дума, дето ми каза тогава, няма да забравя, докато съм жива. От мен да знаеш: дълбока рана заздравява, а лоша дума не се забравя.
 
От: Недоимък. Мизерия. Глад. Отчаяние.

Прочети пак поста и после излез на чист въздух да поемеш малко кислород:). Ако искаш ми вярвай, но мислих да сложа в кавички ''инвестирала''. То по твоята логика - ''Ражда деца, без да е осигурила бъдещето им'', означава че 80% от бг жените не трябва да раждат, защото ''не са осигурили бъдещето на децата си''. Умнико, я ми кажи твоите критерии за жена, осигурила ''бъдещето на децата си'' или с други думи, какво трябва да притежава/постигне една жена за да има ''правото'' да стане майка на бяло бг дете?
Аз ф момента съм на чист въздух бе :mrgreen: . Ако не бях остриган, щеше да ми се вее и перчема, щот духа ветър...

Чакай да ти отговора и на тъпия въпрос:

Жената поне трябва да е намерила някой с когото да сподели отговорността.
Щот в публикацията споменават "докато работила, забременяла...", все едно й се е случила трудова злополука...

Има 2 огромни персонални отговорности в ситуацията.
Но поради царящата обществена глупост (и наближаващи избори), в момента персонална отговорност не се търси, а само ПУБЛИЧНА.

Въобще мислите ли кат пишете,
или само търсите овации от тълпата и от плитката си съвест?

ПС: Някой тук имаше един много хубав подпис: "Ако си жаден, значи е твърде късно да започваш да копаеш кладенец".
 
От: Недоимък. Мизерия. Глад. Отчаяние.

Пише, че е зле от три години. Дрехите може да са по-отрано. И да не са, можеш да се облечеш така модерно само срещу 10 лв. в някоя втора употреба. Очилата могат да се намерят за още 10 лв. щото сигурно са китайско менте на известна марка. Някога много отдавна е можела да отдели 20 лв. за дрехи и аксесоари и това значи, че е много добре ли?

Човек може да е супер богат, но да е без вкус или да не му пука и да ходи като клошар. Обратното, ако си много беден, това не значи, че трябва да ходиш с прокъсани дрипи, защото има стотици магазини за качествени маркови дрехи втора употреба. Там е пълно с неща, които са нови или са носени едва няколко пъти. Само да имаш време да ровиш и търсиш.

тези дрехи не ми се вижда да са на 4 години :mrgreen:
каква е вероятността да намериш дрехи за близнаци в магазин за втора употреба? - дрехите на момичетата са абсолютно днакви..да не кажа същото и за обувките...
много е малка (да не кажа, че близо до нулата) вероятността, за тези дрехи да са от такъв магазин.

Мисля, че дрехите са чистак нови, то си личи и на момчето - те са по-тъмни и си личи, че са чисти и здрави.

не мисля, че са втора употреба!

има и обици - аз бих ги продал още преди три години :) абе с една дума - наконтила се е, все едно ще снима филм.

Ако децата ми нямат какво да ядат - не бих си купил очила, дори и 1 лв да струват :wink:

А мъжа й какво прави в ареста - то там всички са невинни :lol: - казва - щом не могат да намерат доказателство за виновност - да го осовободят - не казва: той е невинен - а е спокойна, че все още не са намерили нищо срещу него :?
 
От: Недоимък. Мизерия. Глад. Отчаяние.

Абе норт, ти някога купувал си ли храна със собствени пари (не че имам в пред вид, че само майка ти пазарува :) ) Имаш ли идея, че едно кило сирене струва точно колкото дрехите на едното детенце?? Я сметни за какви пари говорим на месец тая жена да изхранва децата и себе си, плюс всички шибани режийни и разходи. Ами тия дрехи са стинки пред разхода за храна. И кво кат мангалка ли да ги води тия деца...е така хептем мъж нема да намери...а сигурно това и е една от малкото останали надежди, тия деца да не станат курви кат порастнат

Ейй понякога метате ебаси глупостите, се едно живеете в една стая пред монитора 24/24 и храните инфо единствено от форуми.....
 
От: Недоимък. Мизерия. Глад. Отчаяние.

каква е вероятността да намериш дрехи за близнаци в магазин за втора употреба? - дрехите на момичетата са абсолютно днакви..да не кажа същото и за обувките...
много е малка (да не кажа, че близо до нулата) вероятността, за тези дрехи да са от такъв магазин.

Не знам какъв опит имаш с малки деца и тяхното гледане, но явно клони към нула или по-малко. Дрехите за малки деца ги има с купища из магазините втора употреба и има всичко, за което може да се сети човек на смешни цени. Освен това дрехите за деца на тази възраст там на 99% изглеждат като нови, защото няма време да бъдат износени. Просто децата растат твърде бързо на тая възраст. Освен това може да не са купени, а да са дадени от някоя приятелка или позната на майката. В България е много популярна практика жените да си подаряват бебешки дрехи и за малко по-големи деца една на друга, защото си остават почти нови и им свиди да ги хвърлят. Това не го правят само бедните, а почти всички! От снимката изобщо не може да се разбере какви точно са обиците. Подобни могат да се намерят и в кутии с царевични пръчки от онези с награда вътре. Има "по-луксозни" варианти за по 2-3 лв. от сергиите по улиците.
 
От: От: Недоимък. Мизерия. Глад. Отчаяние.

Абе норт, ти някога купувал си ли храна със собствени пари (не че имам в пред вид, че само майка ти пазарува :) ) Имаш ли идея, че едно кило сирене струва точно колкото дрехите на едното детенце?? Я сметни за какви пари говорим на месец тая жена да изхранва децата и себе си, плюс всички шибани режийни и разходи. Ами тия дрехи са стинки пред разхода за храна. И кво кат мангалка ли да ги води тия деца...е така хептем мъж нема да намери...а сигурно това и е една от малкото останали надежди, тия деца да не станат курви кат порастнат

Ейй понякога метате ебаси глупостите, се едно живеете в една стая пред монитора 24/24 и храните инфо единствено от форуми.....

Не, не съм имал "късмета" баща ми да е мутра и да не знам какво е "Недоимък. Мизерия. Глад. Отчаяние."
също знам, че първо се мисли за храна, след това за останалото.

Купувал съм и продължавам (вече) да си купувам храна и всичко останало сам - знам, че за храна отиват много пари.

Не съм запознат колко струват детските дрехи - но преди гледах едни обувки - съвсем прости - 15-20 лв...
и за ова казах, че тези дрехи ми се струват нови а не от втора употреба магазин

Не знам какъв опит имаш с малки деца и тяхното гледане, но явно клони към нула или по-малко. Дрехите за малки деца ги има с купища из магазините втора употреба и има всичко, за което може да се сети човек на смешни цени. Освен това дрехите за деца на тази възраст там на 99% изглеждат като нови, защото няма време да бъдат износени. Просто децата растат твърде бързо на тая възраст. Освен това може да не са купени, а да са дадени от някоя приятелка или позната на майката. В България е много популярна практика жените да си подаряват бебешки дрехи и за малко по-големи деца една на друга, защото си остават почти нови и им свиди да ги хвърлят. Това не го правят само бедните, а почти всички! От снимката изобщо не може да се разбере какви точно са обиците. Подобни могат да се намерят и в кутии с царевични пръчки от онези с награда вътре. Има "по-луксозни" варианти за по 2-3 лв. от сергиите по улиците.

прав си - към нула
но знам, че новите дрехи и обувки не са много евтини...
 
От: От: Недоимък. Мизерия. Глад. Отчаяние.

Абе норт, ти някога купувал си ли храна със собствени пари (не че имам в пред вид, че само майка ти пазарува :) ) Имаш ли идея, че едно кило сирене струва точно колкото дрехите на едното детенце?? Я сметни за какви пари говорим на месец тая жена да изхранва децата и себе си, плюс всички шибани режийни и разходи. Ами тия дрехи са стинки пред разхода за храна. И кво кат мангалка ли да ги води тия деца...е така хептем мъж нема да намери...а сигурно това и е една от малкото останали надежди, тия деца да не станат курви кат порастнат

Ейй понякога метате ебаси глупостите, се едно живеете в една стая пред монитора 24/24 и храните инфо единствено от форуми.....

Наистина се изложи nortrant в темата, както и други. Направиха "разсъждение по картина", без разсъждение.
 
От: Недоимък. Мизерия. Глад. Отчаяние.

Казвам това което мисля :) знам какво е да нямаш пари, познавам много хора и семейства които и в момента нямат - понякога се случва да нямат дори за храна.
За това такива сапунки по медиите ме дразнят. Все едно е единствена..то така излиза

„Затова всяка помощ за децата ми е добре дошла. Ужас е, като си помисля, че трябва да им купувам якета и обувки за зимата. От всичко имат нужда децата. През последните 5 месеца не си платих общинския наем, за да им купя дрешки за детската градина.

нали дрехите бяха евтини? или тя не знае, че има магазини втора употреба... така ми се струва на мен
има снимки от миналата година - дрехите са с еднакво качество (ако може така да се изразя) - и от тук следва, че са купени от там където и сегашните (от магазин за нови мисля).
Ако бяха от втора употреба - щеше да го спомене - защото в статията само се оплаква.

Мъжът й е обявен за сътрудничество в може би най-грозното и голямо престъпление което може да се извърши - убийство.


Преди живеех нормално. Винаги имах какво да сложа на масата. Сега не е така.
Не искам а си помислям преди от къде пари..
сега не е било така - кога е това "сега" - когато Стоян Колев е в затвора и не може да извършва престъпления?
 
От: От: Недоимък. Мизерия. Глад. Отчаяние.

- Мъжът е виновен. Професия престъпник, почти сигурно има пари настрана. Жена му прави пиар колко е зле, как държат мъжа и в ареста и тя мизерства с три деца.
И така нататъка...

От изчетеното в статиите и аз стигам до тоя извод. Единствено децата са за съжаление в случай, че наистина гладуват, защото те с нищо не са виновни, че са се родили в семейство на мутра и мутреса.
 
От: От: Недоимък. Мизерия. Глад. Отчаяние.

Аз ф момента съм на чист въздух бе :mrgreen: . Ако не бях остриган, щеше да ми се вее и перчема, щот духа ветър...

Чакай да ти отговора и на тъпия въпрос:

Жената поне трябва да е намерила някой с когото да сподели отговорността.
Щот в публикацията споменават "докато работила, забременяла...", все едно й се е случила трудова злополука...

Има 2 огромни персонални отговорности в ситуацията.
Но поради царящата обществена глупост (и наближаващи избори), в момента персонална отговорност не се търси, а само ПУБЛИЧНА.

Въобще мислите ли кат пишете,
или само търсите овации от тълпата и от плитката си съвест?

ПС: Някой тук имаше един много хубав подпис: "Ако си жаден, значи е твърде късно да започваш да копаеш кладенец".
Знаеш ли кое е най-готиното - на тъпия въпрос винаги следва още по-тъп отговор, както е и конкретния случай

Жената поне трябва да е намерила някой с когото да сподели отговорността.
Ем, то тя е намерила, но местния мънимейкър (мажо сваляч) е избегал, след появата на децата и първите по-солидни битови сметки. То това типично за този регион, особено ако е в криза въпросната местност от 111 км.
Останалата част от поста ти е талаш, общо взето и не ми е интересна:)
 
От: Недоимък. Мизерия. Глад. Отчаяние.

Всички обсъждате майката и бащата. За мен доста по - важни са децата. Българските деца са нещо все по - рядко срещано тия дни. Ако наистина тези деца гладуват - трябва да им се помогне. Ако ще майката да е най-големият боклук на планетата и независимо от това, че баща им е в затвора.
 
От: От: Недоимък. Мизерия. Глад. Отчаяние.

На третото изречение некъде съм спрял да ти говора на тебе специално. Би трябвало да си личи - рязко се дига нивото на изказа по-нататък :D , и да искаш и да не искаш трудно ще изконсумираш контента :lol: .

Всички обсъждате майката и бащата. За мен доста по - важни са децата. Българските деца са нещо все по - рядко срещано тия дни. Ако наистина тези деца гладуват - трябва да им се помогне. Ако ще майката да е най-големият боклук на планетата и независимо от това, че баща им е в затвора.
Трябва, няма спор. Дано някой намери подходяща работа на майката.
 
От: От: Недоимък. Мизерия. Глад. Отчаяние.

На третото изречение некъде съм спрял да ти говора на тебе специално. Би трябвало да си личи - рязко се дига нивото на изказа по-нататък :D , и да искаш и да не искаш трудно ще изконсумираш контента :lol: .
Това беше добро:)
Ползваш недефаултни хейт похвати. Изглежда, проявяваш някакви първични признаци на 2-сигнална система (фреш индекс 60 дни), което може само да ме радва:)
Но има едно голямо НО. Проявяваш признаци на снисходителност, което винаги ме е отблъсквало. Надявам се да съм те разбрал погрешно...
 

Горе