Некоректно отношение от olx.bg / prodavalnik.com

От: Некоректно отношение от prodavalnik.com

Хаха :) Алегро груп може всичко да скапе :) Не го подценявайте :) Те са уникални просто :)
 
От: Некоректно отношение от prodavalnik.com

Аз вече си изразих "НЕГАТИВНИЯ" коментар в SEO форума, няма да хетвам и тук.
 
От: Некоректно отношение от prodavalnik.com

И аз смятах да пусна една тема ... имах една обява дето сигурно седя месец и реших да я популяризирам, пратих един смс 4.80 и стана промотирана обява, викам супер.
След няколко минути получават имейл, дрън дрън обявата е модерирана и спряна. Как за месец време никои не я модерира, а като лапнаха парите се сетиха че трябва да се изтрие.

В момента продавалника живее от търговци, които продават евтини нерегламентирани стоки, в моментът в които изгорят няколко търговеца и се разбере че продавалник са ги изпели ще залязат както стана с аукро.
 
От: От: Некоректно отношение от prodavalnik.com

И аз смятах да пусна една тема ... имах една обява дето сигурно седя месец и реших да я популяризирам, пратих един смс 4.80 и стана промотирана обява, викам супер.
След няколко минути получават имейл, дрън дрън обявата е модерирана и спряна. Как за месец време никои не я модерира, а като лапнаха парите се сетиха че трябва да се изтрие.

В момента продавалника живее от търговци, които продават евтини нерегламентирани стоки, в моментът в които изгорят няколко търговеца и се разбере че продавалник са ги изпели ще залязат както стана с аукро.

Има и друга причина да ти спрат обявите след като си си платил. Те не могат да си позволят да имат прекалено много промотирани обяви във всяка категория (естествено пари не отказват). Напр в категория дамски дънки има 20+ промо. Местата най-горе на първа страница на категорията са 4. Има ротация. Правете си сметката.
За управление на обявите вече си има решение.....
 
От: От: Некоректно отношение от prodavalnik.com

И аз смятах да пусна една тема ... имах една обява дето сигурно седя месец и реших да я популяризирам, пратих един смс 4.80 и стана промотирана обява, викам супер.
След няколко минути получават имейл, дрън дрън обявата е модерирана и спряна. Как за месец време никои не я модерира, а като лапнаха парите се сетиха че трябва да се изтрие.

В момента продавалника живее от търговци, които продават евтини нерегламентирани стоки, в моментът в които изгорят няколко търговеца и се разбере че продавалник са ги изпели ще залязат както стана с аукро.



В момента се опитват точно да разкарат търговците легални и нелегални. Новото им рекламно мотот е : Продай ненужните си вещи


Живее от рекламите, не от жалките смс-и на 500-600 търговеца
 
От: Некоректно отношение от prodavalnik.com

не ги знам, ама аз съм доволен, пуснах един лаптоп там и след 5 минути вече го бях продал :D
 
От: Некоректно отношение от prodavalnik.com

Обзалагам се, че на всички недоволни обявите им не са били според правилата.
Никой няма да тръгне ей така да трие обяви, ай по сериозно мля ви се. Уж предприемачи го раздавате.
Имат си правила и трябва да се спазват, не казвам, че не стават и грешки ама чак пак такива
 
От: От: Некоректно отношение от prodavalnik.com

В момента се опитват точно да разкарат търговците легални и нелегални. Новото им рекламно мотот е : Продай ненужните си вещи


Живее от рекламите, не от жалките смс-и на 500-600 търговеца

Е нали аукро точно за тва умря, разкараха търговците и уж само регламентирани стоки щяха да се продават ... е да продаваха се още няколко месеца и до там.

Пък с тва мото продай ненужните вещи ... да не сме в Германия да изхвърляме работещи плазми с изтекла гаранция ? Българина купува стоки кажи речи доживотно, а ако продава нещо едва ли би пуснал наддаване и тем подобни простотии. Все ми е в ума че ще достигнат 1 500 000 обяви от хора продаващи ненужните си вещи.

ПП: А да се включи някои вишестоящ от продавалника тук че да го начеша.
 
От: Некоректно отношение от prodavalnik.com

Обзалагам се, че на всички недоволни обявите им не са били според правилата.
Никой няма да тръгне ей така да трие обяви, ай по сериозно мля ви се. Уж предприемачи го раздавате.
Имат си правила и трябва да се спазват, не казвам, че не стават и грешки ама чак пак такива

Не се обзалагай ще загубиш
 
От: Некоректно отношение от prodavalnik.com

Обзалагам се, че на всички недоволни обявите им не са били според правилата.
Никой няма да тръгне ей така да трие обяви, ай по сериозно мля ви се. Уж предприемачи го раздавате.
Имат си правила и трябва да се спазват, не казвам, че не стават и грешки ама чак пак такива


Отговор от екипа на сайта:

Здравейте,

Всяка обява може да съдържа снимка на един модел/размер/цвят, като единствено в описанието може да поясните, че разполагате с други размери и разцветки.


Трябва обявата Ви да е за един модел маратонки с един цвят, след като продадете маратонките с единия цвят, тогава ще имате възможност да публикувате друга обява за другия цвят. Моля, спазвайте правилата.

Хубава вечер!
Поздрави,
Екипът на Продавалник
 
От: Некоректно отношение от prodavalnik.com

Отговор от екипа на сайта:

Здравейте,

Всяка обява може да съдържа снимка на един модел/размер/цвят, като единствено в описанието може да поясните, че разполагате с други размери и разцветки.


Трябва обявата Ви да е за един модел маратонки с един цвят, след като продадете маратонките с единия цвят, тогава ще имате възможност да публикувате друга обява за другия цвят. Моля, спазвайте правилата.

Хубава вечер!
Поздрави,
Екипът на Продавалник

Пак добре че разрешават в една обява да продаваш от един цвят всички размери - Иначе първо трябваше да чакаш да продадеш 38 номер после 39-ти и докато стигнеш до 44 и той сезона им е минал :)
 
От: Некоректно отношение от prodavalnik.com

ТИЯ СА ОЛИГОФРЕНИ честно, как ще ти върнат такъв МАЛОУМЕН ОТГОВОР..... Тия са трагично прости....не знам кой тъпанар им е писал условията.
 
От: Re: От: Некоректно отношение от prodavalnik.com

Норти класипресс 3 и няколко плъгина и го имаш същия като функцианалност даже рейтинга на обявите може да е schema.org и да излиза в серпа...

изработката е най-малкия проблем :)
Алегрото дойдоха с пари и обраха потребителите на малките сайтове + тези пред тв екрана които до сега не знаеха, че може да продадат всичко толкова лесно.

и както каза ти: вече всеки може да продава.
Превърнаха "Продавалник" в разпознаваем бранд за да може да се рекламира от "уста на уста" :)

а сайтовете за обяви преди това бяха рекламирани само в интернет

доста изводи може да си извадим от тяхната работа
сега дали ще фалират - да, но не сега
въпрос на време е, но не мисля, че ще е в близките 1-2 години
 
От: Некоректно отношение от prodavalnik.com

Просто много започнаха да им се товарят сърварите от милионите ненужни обяви и започнаха да се правят на модератори. Иначе в началото можеше да качиш обява и за трева. Сега,като качиш 5 обяви на веднъж задължително задържат една от тях на случаен принцип за "проверка" ей така за всеки случай.
 
От: Некоректно отношение от prodavalnik.com

Интервю с Жанет Баирева, изпълнителен директор Prodavalnik.com ( леко скалъпено от модератроите за да не ги тормоят повече потребителите )



Има ли нови насоки за публикуване на обяви в Продавалник?

Фокусът на Продавалник винаги е бил и ще бъде върху качественото съдържание, това е основата на сайта и ние не спираме да се грижим този тип съдържание да остане водещото при нас. Продавалник се развива и понякога се налагa и ние да развиваме правилата, за да могат адекватно да отразяват новата действителност.



Какво значи качествено съдържание?

В категории като Мода – лични вещи, конкретни обяви за един конкретен продукт, артикули, които са налични. Ние не налагаме правилата – това са критериите на потребителите, които търсят да закупят изгодни продукти в Продавалник. Нашата работа е да им помогнем да ги открият.



Какво продиктува нуждата от нов подход към съдържанието в сайта?

Сайтът расте с много бързи темпове, в момента имаме над 900 000 активни потребители и повече от 1.5 млн. обяви. Категория Мода е една от най-бързоразвиващите се категории и там виждаме голям ръст на обяви тип “каталог” – презентиране на целия асортимент (с размери и цветове) от нова стока на даден потребител или обяви за промоции без конкретни продукти. Забелязваме, че потребителите не харесват да разглеждат страници с еднакви/подобни обяви, което е нормално. Също така не искаме да затрудним откриването на обяви от частни лица, което е сърцето и душата на Продавалник.



Защо не направите допълнителни опции за добавяне на размери и цветове, подобно на ebay.com?

Продавалник е сайт за безплатни обяви и нашият модел е коренно различен от този на сайтове като ebay. Добавяне на продуктов каталог, опции за размери и цветове, контролиране на сделките между потребителите – това са инструменти, характерни за модели, които са построени на сделки между бизнес и частно лице. Продавалник никога няма да може да отговаря едновременно на изискванията на двата типа потребители и ние сме избрали да служим на масовия потребител в България – продавач на лични вещи или собственик на малък бизнес, който иска да продаде конкретна, налична стока.

За продажба на стотици артикули, в разцветки и размери има други, по-удобни модели, които могат по-добре да отговорят на нуждите на един голям онлайм магазин или каталог.



Това създава неудобство на бизнес потребителите, могат ли те да продават в Продавалник?

Разбира се, че могат. Бизнес потребителите са важни за нас, но те трябва да се съобразят със спецификата на платформата и очакванията на купувачите в сайт за обяви. Това значи подбрани налични артикули, по възможност с реални снимки, една конкретна обява за артикул (пример – “Продавам красива рокля на цветя, купена от Zara”, вместо “Продавам рокли”). Ако имат размери, могат да ги упоменат в описанието на обявата, но акцентът остава в конкретния артикул, който продават, не в целия асортимент.



Планирате ли да направите сайта платен?

Не, Продавалник е сайт за безплатни обяви! В момента предлагаме промо опции, които увеличават шанса за бърза продажба и всеки потребител може да избере дали да ги ползва или не.



Планирате ли да стартирате платформа насочена към бизнес потребителите?

Не.



Каква е мисията на Продавалник?

Да помогнем на българското семейство да живее по-добре и да създаваме усмивки :)
 
От: Некоректно отношение от prodavalnik.com

Продавалник е частен сайт и след като не искат бизнес потребители, които да въртят търговия там, никой копче не може да им каже. Единствената критика към тях в тази тема, която подкрепям е, че не може да взимат пари за промотиране на дадена обява и после да я трият. Ако има такива случаи потърпевшите трябва да си търсят правата до дупка, защото са клиенти, които чинно си плащат за услуга. А другите бивши величия на сцената с малките обяви умряха точно поради липсата на модерация. Няма как нормален потребител да ползва сайт, в който 99% от обявите са или спам, или вече не са актуални. Аз имам малък сайт за обяви със специфична тематика и там съм написал ясни правила. Въпреки това 2/3 от новите обяви се налага да ги трия, защото изобщо не отговарят на тематиката, която съм задал. Без яка модерация не може да се прави полезен за потребителите сайт за обяви. Твърде много спам има.
 
От: Некоректно отношение от prodavalnik.com

Абе не се ли питате тези десетки, да не кажа стотици хиляди лева дето ги набиват в реклама как се изкарват от този сайт за обяви? То не са реклами по телевизии, билбордове скъпи рекламни клипове. Това струва изключително много. На мен нещо не ми се връзват нещата.
 
От: Некоректно отношение от prodavalnik.com

На мен нещо не ми се връзват нещата.
Това се нарича инвестиция. Влагаш много пари в даден бизнес с надеждата след време да се възвърнат. Не може да вложиш 0 лв. и да се надяваш утре да си номер едно. Народът неслучайно е казал, че от пръдня боя не става.
 
От: Некоректно отношение от prodavalnik.com

Продавалник беше създаден от собствениците на бгМама. По късно беше продаден за 11 000 лв на Алегро груп които в него момент бяха много окъсали с Аукро.
аз знам че са го купили за 200 000
 

Горе