Необходимо е да се забрани репутацията за нови потребители

От: Необходимо е да се забрани репутацията за нови потребители

4671360E.jpg






@manta - аз репи на нови не давам много, на тоя му обясних защо му дадох репа, попринцип новите дори не ги чета, отвреме навреме трясна някой с червено и му кажа защо, даже soyo получи една голяма зелена инжекция от мене и дръпна доста по-напред, защо ли?А кръчмаря доста се е потрудил върху новото си "амплоа", даже не знам как не го усетих още с пускането на темата, потрудил се е но както винаги го хващам.

Постарах се да му прегледам темите на въпросното комплексарче, ето малко да видите защо е червен:
http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=32439

http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=32465

http://www.predpriemach.com/search.php?searchid=1320343 - всичките му постове - във всеки пост има заяждане и коментар не на място - хич не го слушайте какво си плямпа евентуалния кръчмар.

Другите примери са същите, дори да не е кръчмаря, въпросното същество страда от доста комплекси и като гледам всеячески ги избива, но що направи обичайния epic fail.
 
Манта, авторът постъпи едно към едно като старо куче - точно такова от каквото се оплаква - на абсолютно нов потребител се подигра с труда. Кликни на линка в цитата и виж темата. Просто мина, изсра се на момчето в темата и с цялата си наглост в момента твърди, че не бил посрещнат с хляб, сол и тракийска ръченица. Аз лично не виждам абсолютно никаква разлика в неговото поведение спрямо Ivan95 и спрямо поведението, от което се оплаква.

Ами то повече ценна информация има в този пост, отколкото в целия блог :)
Струваше ли си труда да се пише толкова за подобно блогче?
 
От: От: Необходимо е да се забрани репутацията за нови потребители

КЪМ ОБСЛУЖВАЩИЯ ПЕРСОНАЛ:

ПРЕМАХНЕТЕ РЕПУТАЦИЯТА ЗА ДА НЕ ВИ ГОНЯТ АКУЛИТЕ РИБАТА...

Ха, хааааааааа....дееееееее рърррррррррррррррррррррррррррр кръчмааааааааааааа

Каргото се скри този се появи, остава само да чакаме кога ще извади скриновете с вибраторите и кинтите

Това ако не е на каргото приятелката ще се откажа от ника си
 
От: От: Необходимо е да се забрани репутацията за нови потребители

КЪМ ОБСЛУЖВАЩИЯ ПЕРСОНАЛ:

ПРЕМАХНЕТЕ РЕПУТАЦИЯТА ЗА ДА НЕ ВИ ГОНЯТ АКУЛИТЕ РИБАТА...

Приятел разбрахме, че влизаш с ритник в кръчмата, ама спри се малко, че ще потрошиш всичко, инвентар, посуда, ...:twisted:
Хвърли един поглед на обстановката, па седни на бара и пий едно, аз черпя :beer:
 
От: Необходимо е да се забрани репутацията за нови потребители

АМОУН, вярно че бил той ; D , чак сега се усетих
 
От: Необходимо е да се забрани репутацията за нови потребители

AlanFort, ти стана прословут с причините си за даване на ряпа. Единственото, което имах против теб, го казах преди време в темата посветена на твоите ряпи (това, че прекаляваш с ряпите без значение от цвета им и за бонус дори и коментар напротив не пускаш). Иначе като цяло нямам някакво негативно отношение към теб.
Конкретно новия вече го виждам през леко червени очила заради една конкретна своя нападка в тази тема, но няма да пояснявам, за да не го мотивирам в почервеняването. И все пак, винаги трябва да се дава шанс, стига човек да го иска. Да, болшинството тукашни сме заядливи (и аз в кюпа), но какво от това. Лафиш си и да не ти пука. Дори и да си свръх зачервен, няма да ти закрият акаунта заради това.
 
От: Необходимо е да се забрани репутацията за нови потребители

Булблогър аз Автора не го коментирам въобще във случая - Просто обобщавам че това което е написал за репутацията на новите потребители е вярно и дали това е кръчмаря или не е той няма никакво значение - Това изказване е верно
От доста време насам наблюдавам тенденцията щом някой се регистрира веднага да почервенее - не че някои няма за какво но има и доста свестни момчета които като видят това отношение и се отказват да пишат - не всички са родени бойци и гьонове за да не им прави впечатление отношението на по старите.
 
От: Re: От: От: Необходимо е да се забрани репутацията за нови потребители

Всички сме колеги или поне се опитваме да се държим като такива. Не знам, толкова ли не се усети, че не всички подхождат негативно към теб.

Ако си мислех че подхождате негативно, щях да си тръгна още първия един час.
Напротив, аз ви приемам като малки и заблудени деца, не мога да ви се сърдя за неразбирането ви и нежеланието ви да разберете реалността.
Просто се опитвам да ви помогна, като пропукам изградената от вас защитна стена към реалното приемане на нещата.
Не мога да се сърдя за страха ви, не мога да ви се сърдя за неразбирането ви, мога само да се опитам да ви помогна, да го преодолеете...

Уплашихте се че ще ви отнемат парче от висините? Спокойно бре хора, ще ви е яд после за глупостите които сега казвате, дори и да ги мислите в момента :)
 
От: Необходимо е да се забрани репутацията за нови потребители

Според мен автора на темата има право в частта че прекалено много червени репи се раздават на новите във форума и предполагам, че това със сигурност отказва доста от тях да продължават да пишат и ако продължавеме така накрая ще си останем банда заядливи старчета.

Това със сигурност вреди на развитието на форума и съвсем сериозно призовавам админите да вземат мерки срещу тази тенденция защото не може заради кефа на няколко стари потребителя да се подбива трудът който са положили за да създадат и развият този форум.

На колегите като Алън Фрот които много уважавам и на които съм сигурен че този форум не им е безразличен ще ги помоля следващият път когато тръгнат да раздават червени репутации за щяло или нещяло да помисля не само за това дали автора ги кефи а и за това дали това им действие е полезно за развитието на форума.


Един човек се намери, който да види бисерите в помийната яма, да ги извади, забърше с парцала и да се опита да ги покаже на останалите!
И после ми кажете че този човек не е прав когато защитава политическите си възгледи, пред разни гербопоклонници...

Дано се намери още някой, за да прозре правотата в думите му, щом моите се оказаха прекалено сложни за вас, нека поне неговите успеете да преглътнете:).
Явно не съм успял засега да ви сляза до нивото, но обещавам да продължавам да опитвам... бълбук бълбук
 
Re: От: Необходимо е да се забрани репутацията за нови потребители

Булблогър аз Автора не го коментирам въобще във случая - Просто обобщавам че това което е написал за репутацията на новите потребители е вярно и дали това е кръчмаря или не е той няма никакво значение - Това изказване е верно
От доста време насам наблюдавам тенденцията щом някой се регистрира веднага да почервенее - не че някои няма за какво но има и доста свестни момчета които като видят това отношение и се отказват да пишат - не всички са родени бойци и гьонове за да не им прави впечатление отношението на по старите.

вярно е. буквално е традиция нов да почервенее за отрицателно време. в момента нещата се саморегулират - някой даде червено друг зелено за компенсация. не знам доколко забраната за даване на репутация на нови би имала смисъл. по-скоро друго не е наред - маржът на репутациите е твърде голям. Хората с най-голяма репутация могат да сринат репутацията на начинаещ, не е нормално с едно даване да го пратиш на две червени. нещо пак има инфлация в репутациите - вече да имаш над 100 не е някакво чудо невиждано.
 
От: Необходимо е да се забрани репутацията за нови потребители

AlanFort, ти стана прословут с причините си за даване на ряпа. Единственото, което имах против теб, го казах преди време в темата посветена на твоите ряпи (това, че прекаляваш с ряпите без значение от цвета им и за бонус дори и коментар напротив не пускаш). Иначе като цяло нямам някакво негативно отношение към теб.
Конкретно новия вече го виждам през леко червени очила заради една конкретна своя нападка в тази тема, но няма да пояснявам, за да не го мотивирам в почервеняването. И все пак, винаги трябва да се дава шанс, стига човек да го иска. Да, болшинството тукашни сме заядливи (и аз в кюпа), но какво от това. Лафиш си и да не ти пука. Дори и да си свръх зачервен, няма да ти закрият акаунта заради това.

АЛЕЛУЯЯЯЯЯЯЯ втори прогледна!!!
още 10 и ще ме заслужа званието на новия МЕСИЯ!!!
 
От: Re: От: Необходимо е да се забрани репутацията за нови потребители

вярно е. буквално е традиция нов да почервенее за отрицателно време. в момента нещата се саморегулират - някой даде червено друг зелено за компенсация. не знам доколко забраната за даване на репутация на нови би имала смисъл. по-скоро друго не е наред - маржът на репутациите е твърде голям. Хората с най-голяма репутация могат да сринат репутацията на начинаещ, не е нормално с едно даване да го пратиш на две червени. нещо пак има инфлация в репутациите - вече да имаш над 100 не е някакво чудо невиждано.

Имало светлина в тунела а?
По-голямата част от потребителите с голяма репутация, не са я заслужили заради помощ и професионализъм, а заради лични пристрастия и може би щипка алкохол и страст.

така че техните репутации имат прекалено голяма тежест спрямо заслугите им!

Махнете репутацията за нови потребители поне за месец или за 100 мнения.
 
От: Необходимо е да се забрани репутацията за нови потребители

Е чакайте сега като се дава червен картон така се дава и зелен, като си креативен е ясно кво следва и то не е червно.

Да се дава червена репутация за различно мнение е неприемливо, но за неувжение откровенна простотия или селения то няма значение 1 или 10001 коментара имаш, просто тези с повечкото коментари са изградили некви навици.

А и към автора на темата, няма си първия нито последния, така че или преми реалността или я промени ;)

П.С.

Махнете репутацията за нови потребители поне за месец или за 100 мнения.

Нали ти е ясно, че от регулации файда няма - като си олигофрен/не се държиш спрямо нормите пак ще ти нашерят репите - все едно да сложиш таван на цената на стока, при положение че не цената на суровината расте и ти там нямаш контрол, след време всичко избива - та така де саморегулират се нещата с репите и креативността - малко на икономика го обърнах ама по-горе се споменха такива тези, та нямаше как :D
 
От: Необходимо е да се забрани репутацията за нови потребители

А и към автора на темата, няма си първия нито последния, така че или преми реалността или я промени ;)

нали точно това правя в момента :)

Аз съм борец за правда и свобода, ако спечеля, печелят всички нови рибки, ако загубя... губя само ника си :)

Това е толкоз просто и логично...

Кофти че не го осъзнаят повече, вип потребители.
 
От: Необходимо е да се забрани репутацията за нови потребители

Проблема с червената репутация на новите е, че когато прочетат малко форума и предложат първите си услуги всички се съмняват заради червената репутация. Колкото до това, че повечето нови са с червена репутация е грешно. Ако повече четяха форума и по-малко постваха безсмислени постове нямаше да са червени :)
 
От: Необходимо е да се забрани репутацията за нови потребители

Кръчмаря или AMOUN - туй е въпроса


discuss



при всички положения това не е нов потребител.
 
От: Re: От: Необходимо е да се забрани репутацията за нови потребители

има инфлация в репутациите
Според мен има инфлация в мисленето. Както и голяма доза мързел, безхаберие и безпардонност.
Никак не разбирам даването на червено, само защото не си съгласен с казаното. Като не си съгласен с казаното, влез, кажи си своето и обори "противника". Напоследък виждам едно много изкривено, според мен, даване на червено. Много сталински методи се прилагат. Даването на червено заприлича на сечене с брадва!
Много от даващите червено на новорегистрирани въобще не се замислят, че част от тях са хлапета. То само като му прочетеш думите и е ясно на колко години е. Не знам колко от даващите червено имат деца. Дали така се отнасят със собствените си деца???
 
От: Необходимо е да се забрани репутацията за нови потребители

Аз и с ненулева репутация бях на няколко пъти сериозно срязван от човек с бая по-голяма репутация, но важното е да не ти пука. Само дето на теб явно прекалено много ти пука. Броиш "прогледналите", но мисля, че е време да прогледнеш ти и да видиш, че репутацията като точки не е чак толкова важна (аз лично рядко я гледам). Важното е да имаш приятели, с които да си лафиш и да обменяш някоя друга идейка. Супер грешна стратегия е да нападаш хора, които са добронамерени към теб.
 
От: Необходимо е да се забрани репутацията за нови потребители

Проблема с червената репутация на новите е, че когато прочетат малко форума и предложат първите си услуги всички се съмняват заради червената репутация. Колкото до това, че повечето нови са с червена репутация е грешно. Ако повече четяха форума и по-малко постваха безсмислени постове нямаше да са червени :)

Много по добре е да се слага един надпис - НОВ ПОТРЕБИТЕЛ примерно, за първите месец два или там до като заслужи махане на табелата.
Като си заслужи промяната на ранга, да му се даде,от постовете му
ще зависи кой и колко време заслужава да я носи.

п.п. все пак не вземайте всичко присърце, може пък само да чакам да мине седмица за да си закача линковете в подписа, и да си пусна обявите...
 
От: Необходимо е да се забрани репутацията за нови потребители

Аз съм борец за правда и свобода, ако спечеля, печелят всички нови рибки, ако загубя... губя само ника си


Е смени си порището, пък и небива така се префразират нещата - тука голяма част са минали от този период, в който си ти така че по бъро минаване ти желая и по малко дрезги че после лошо
 

Горе