Новата версия как ви се струва?

По-добре черно от онова брутално синьо, което никак не се напасваше с цвета на линковете и текстовете и нищо не се четеше. Мен ме дразни, че профилите отляво са доста малки кутийки. Става дума като отворим темата.
 
Флагчето ново в дясно то посте не върши ли работа ?
Това флагче е миниатюрно и като скролираш бързо всичко се слива. Леката промяна във фона през едно мнение е най-добрият начин за разграничаване.
 
Флагчето ново в дясно то посте не върши ли работа ?
А бе и стрелката на непрочетените постове също не е първа хубост. Болднете линковете и малко по-тъмни ги направете.
 
Това флагче е миниатюрно и като скролираш бързо всичко се слива. Леката промяна във фона през едно мнение е най-добрият начин за разграничаване.

А ако е червено вместо черно ? Искам да модифицираме минимално за да не изоставаме след време с ъпдейтите...

А бе и стрелката на непрочетените постове също не е първа хубост. Болднете линковете и малко по-тъмни ги направете.

Записваме си и това :)
 
Ако е червено ще е по-добре, но ако при всеки ъпдейт трябва да се модифицра всичко наново не знам къде ще му излезе края. И това, за което говоря не важи само за новите мнения, а и за стари теми. Тази тема има много други дребни проблеми и според мен е правена от човек, който нищо не разбира от дизайн на форуми и от дизайн като цяло. По-добре намерете някаква, правена от професионалисти.
 
Според мен дизайнерите на форума да направят промени в дизайна по техен вкус и после да изберем най доброто и така да нагласим нещата.
 
  • Like
Реакции: Sky
Поразцъках какво има налично като теми за този вид форум и нищо не ми хареса. На всичкото отгоре няма и разнообразие. В phpBB примерно от поне 10-15 години в темата по подразбиране го има това с леките нюанси на фона през мнение и още много други елементарни неща, които много улесняват ползването на форуми и за които дизайнерите на XenoForo или не са чували, или не искат да използват, за да не приличат на phpBB.
 
Ако е червено ще е по-добре, но ако при всеки ъпдейт трябва да се модифицра всичко наново не знам къде ще му излезе края. И това, за което говоря не важи само за новите мнения, а и за стари теми. Тази тема има много други дребни проблеми и според мен е правена от човек, който нищо не разбира от дизайн на форуми и от дизайн като цяло. По-добре намерете някаква, правена от професионалисти.
Посочи всичко в точки, инак само си чешеш пръстите.
 
Като вляза във форума, тия червено-сини балони много ме дразнят.

В самите категории ми прави впечатление, че страниците на темите са на хоувър, преди като ги виждаш постоянно сякаш беше по-добре.
 
Като вляза във форума, тия червено-сини балони много ме дразнят.

В самите категории ми прави впечатление, че страниците на темите са на хоувър, преди като ги виждаш постоянно сякаш беше по-добре.
Изтрий си кеша, защото "червено-сини балони" няма вече. Или поне аз не ги виждам...
 
Може и от този форум (на същата система) да се заимстват някои неща:

8908158c.png
 
Няма червено сини балони вече :) моля всички си почистете кеша да видите какво седи от вчера ноща :)

това е синьо червената тема преправена, със част от картиниките от сиво чевената и версия и добавена картинка от трета страна предоставена за ползване във xenforo graphic adonite

+ малко пиптнат цсс който ще се пипа още :)
 
Една опция ми се губи. Като цъкна на някой профил примерно coolice да пиша лично съобщение директно през него.

images.php
 
Посочи всичко в точки, инак само си чешеш пръстите.
Бутоните за отговор, доклади и харесване са миниатюрни. Информацията под аватара също е с прекалено малък шрифт. Не се вижда колко страници има дадена тема, докато не закараш курсора върху заглавието й. Бутонът за редактиране на мнение и той е дребен, а на всичкото отгоре на нелогично място. Като обикаляш из категориите разликата между прочетените и непрочетените теми е само една малка черна стрелкичка. Номерата на мненията в темите са на нелогично място. Като цъкнеш на номер на мнение ти отваря напълно безполезен изскачащ прозорец, вместо да ти отвори директния линк към мнението. Бутоните за бб-кодове в зоната за бърз отговор са черно-бели и така е по-трудно да се разграничава кой за какво е. Картинката с въпросителна за аватар не знам от темата ли е, или от форума, но също е доста тъпа практика. Ако някой не иска да има аватар там трябва да е празно и толкова. И т.н.

Но другите теми, които разгледах, налични за този форумен софтуер са още по-зле, тъй че не виждам добри перспективи.
 
Освен това - подписите са УЖАСНИ. Просто много прилича на пхпбб, което не е добре. Избъразхте и със системата, и с темата мен ако питате. Форумът е ваш и вие решавате какво да правите с него, но на мен лично този дизайн съвсем не ми е любим.
 

Горе