Нова Телевизия си искат novasport.bg и novaplay.bg !

От: Нова Телевизия си искат novasport.bg и novaplay.bg !

колеги, каквото и марка да регистрират след регистрацията на домейна, файда няма. Марката им е S Nova sport. Първо, че тя е малко по-различна от novasport, и 2ро тя е регистрирана след като аз съм взел домейна. Спокойно могат да си регистрират snovasport.bg , ама незнам дали някой ще влиза там. Всеки уикенд имам над 1000 посещения в новаспорт, отделно новаплей.
 
От: Нова Телевизия си искат novasport.bg и novaplay.bg !

Май изобщо не си в час, че това S няма никакво значение, когато марката е образувана от словосъчетание и при евентуално разглеждане на това словосъчетание ще се вмеме в предвид същото като основно в твоя домейн и ше се тълкува като нарушаване на правата. И S и D и R и SE, че и RE да има е общо взето все тая щом става въпрос за права в бг-областта. И тук не идва въпросът какво могат да си регистрират по-различно от твойто, а това, че твойто нарушава тяхната марка :wink:

Иначе не мога да разбера калабалъка който организираш по всичките си теми с тия домейни... реклама ли правиш, продаваш ли...или едното с идеята за другото :) Много евтино ми се струва :)
 
От: От: Нова Телевизия си искат novasport.bg и novaplay.bg !

Всеки уикенд имам над 1000 посещения в новаспорт, отделно новаплей.

и колко пари правиш от тези 1000 посещения, че ми е интересно

вие все още ли не сте се разбрали, не ги ли искат да ти ги купят
 
От: Нова Телевизия си искат novasport.bg и novaplay.bg !

Въпреки, че не си прав, за това което си написал. Марката е регистрирана след регистрацията на домейна, така че и новаспорт да е, не важи.

Май изобщо не си в час, че това S няма никакво значение, когато марката е образувана от словосъчетание и при евентуално разглеждане на това словосъчетание ще се вмеме в предвид същото като основно в твоя домейн и ше се тълкува като нарушаване на правата. И S и D и R и SE, че и RE да има е общо взето все тая щом става въпрос за права в бг-областта. И тук не идва въпросът какво могат да си регистрират по-различно от твойто, а това, че твойто нарушава тяхната марка :wink:

Иначе не мога да разбера калабалъка който организираш по всичките си теми с тия домейни... реклама ли правиш, продаваш ли...или едното с идеята за другото :) Много евтино ми се струва :)
 
От: От: Нова Телевизия си искат novasport.bg и novaplay.bg !

И на мен много работи са ми интересни, ама казва ли ти някой?

и колко пари правиш от тези 1000 посещения, че ми е интересно

вие все още ли не сте се разбрали, не ги ли искат да ти ги купят
 
От: Нова Телевизия си искат novasport.bg и novaplay.bg !

Естествено че могат да ти го вземат, стига да искат - за имитация, нарушаване права по марка, кражба на идентичност и квото се сетиш още, особено така както го държиш празен и бучиш на лево и десно как им гепиш от трафа :)

Иначе, отначало ми беше симпатичен, че скачаш смело на марки...ама сега след като разбрах за какво са всичките тия теми - използващи форума единствено за рейтинг и реклама на супер глупави домейни, вече не чак толкова :rolleyes:

@venci, паркирал ги е и чака някой да кликне евентуално някъде за едни стинки.., щото го мързи една cms да инсталира :)
 
От: Нова Телевизия си искат novasport.bg и novaplay.bg !

Къде е тази имитация, или тази идентинчност? Нещо издаде фира вече.


Естествено че могат да ти го вземат, стига да искат - за имитация, нарушаване права по марка, кражба на идентичност и квото се сетиш още, особено така както го държиш празен и бучиш на лево и десно как им гепиш от трафа :)

Иначе, отначало ми беше симпатичен, че скачаш смело на марки...ама сега след като разбрах за какво са всичките тия теми - използващи форума единствено за рейтинг и реклама на супер глупави домейни, вече не чак толкова :rolleyes:

@venci, паркирал ги е и чака някой да кликне евентуално някъде за едни стинки.., щото го мързи една cms да инсталира :)
 
От: Нова Телевизия си искат novasport.bg и novaplay.bg !

хаха чак фира съм издал... Фира няма как да дам щото нямам интерес от случая...ама никакъв :) просто ти се обяснява от доста време като на човек, ама ти си куче-настроен :) Ок няма лошо, то да държиш толкова "ключови" бг-домейна на куп марки трее си куче наистина.... ама и овчарките са мили и любеобвилни често (имал съм 3-4) :)

ОК. Факт е че няма сайт на тях, съдържат основната за дейноста на територията на бг запазена като марка дума или словосъчетание. Това и дефакто и деюре е повод за евентуално засегната страна за редица искове към редица институции за разглеждане на тези действия като накърняване интересите и правата им. Много лесно с вещи лица ще се докаже, че имено им крадеш идентичност или реално имитираш тяхната марка и тн...все нарушаващи правата им и подриващи търговската им дейност, защитена точно с тази марка. След като знаем политиката на бг-областта, си помисли как точно ще откажат отнемане на домейна с оглед по-горното и еле па при решение от патентно ведомство, кзк, и евентуално съда?? - Ами точно никак :)
За това ти споменах "стига да искат" и в предвид, че ти нищо не си направил да се осигуриш.

Ако имаше да кажем сайт например на новаплей...(собственост на фирма разбира се) Сайт с клипове и един куп реклами без значение какви са...дори фрйй да са ти. Тогава можеш да претендираш за пропуснати ползи и кво ли не и никой не може да докаже точно какви могат да са в парично изражение.
Освен това (по-повод монетаризирането...до като висят, както и много важно за целта ти) ако има сайт реален, а не паркинг, който вече всички нет-юзери разбират, че не е сайт, имаш многоооо по-голям шанс да им продадеш домейна на сносна цена поради тази проста причина: Ти НАИСТИНА им крадеш юзерите (щото те си влизат и цъкат на арабия, а не бегат кат видят че нема сайт) с тази разлика, че си се осигурил на 6 (поне за бг-областта, word е друг филм). Тогава реално даже си им пишеш оферта, че им продаваш убав, готин и перспективен сайт. Така и те самите ще могат да се отчетат пред шаро-барото, спонсорите или акционерите (квото е там), че това е инвестиция и си струва едикоисите пари, а не е изнудване от некой си... трее да знаеш, че некое шаро-баро само за ината и тва че му се дършиш и изнудваш ще те направи луд та да дрънкаш :)

Е те затова още не мога да захапя що ги държиш празни и се нервя тук :)
Факта че не си продал още и един домейн на сносна цена, показва че съм прав. Пробвай моята теория и пак ще си говорим :)
 
От: Нова Телевизия си искат novasport.bg и novaplay.bg !

:cry::cry::cry:
Май не си запознат с арбитражите на регистър.бг
Понеже чак мен вече не хвана яд на тая тема да добавя и аз. Пич Никой НЕ ТИ ГОВОРИ за арбитраж на тъпия регистър. разбираш'и. това е малко по-висока топка от регистър.
 
От: Нова Телевизия си искат novasport.bg и novaplay.bg !

То само с глупостите в тая тема, където пише - може да си го отнесе.
 
От: Нова Телевизия си искат novasport.bg и novaplay.bg !

Много добре разбирам и това се оптивам да ви обясня. Първо всичко трябва да мине през регистъра. Тогава може да се успори в съда.

:cry::cry::cry:
Понеже чак мен вече не хвана яд на тая тема да добавя и аз. Пич Никой НЕ ТИ ГОВОРИ за арбитраж на тъпия регистър. разбираш'и. това е малко по-висока топка от регистър.
 
От: Нова Телевизия си искат novasport.bg и novaplay.bg !

Много добре разбирам и това се оптивам да ви обясня. Първо всичко трябва да мине през регистъра. Тогава може да се успори в съда.

Мне е задължително - те могат да тръгнат в коренно различна посока - кражба на търговска марка, уронване на престижа, нелоялна конкуренция и каквото там съчинят юристите им с цел да ти усложнят живота и/или да не минават през регистър.бг. Ти четеш правилата на регистъра като дявол Евангелието. Регистър.бг е просто едно търговско дружество, което първо се подчинява на българското законодателство и едва след това на ИКАНН. Юристите на нова.тв много добре го знаят и е само въпрос на допълнително желание и амбиция да поемат в изненадваща за теб посока.

Моето скромно мнение е, че ако се абстрахираш от емоционалната страна на нещата ще видиш, че съветите на колегите горе не са толкоз тъпи и безсмислени. Най-малкото ти дават шансове за лавиране при неочаквано развитие на ситуацията. Ясно, че смяташ, че държиш козовете в ръцете си ама не е зле да се подковеш за всеки случай.

ПП принципно не схващам логиката на поста ти - какво от това, че първо трябва да минат през регистъра? Дори да поемат по тоя път ще получат отказ на арбитраж и след това ще си заведат делата за марки, престижи и каквото там измислят още. И в двата случая ако се амбицират стигате до съд и спорите за неща коренно различни от кристалните постановки в правилата на регистъра.
 
От: Нова Телевизия си искат novasport.bg и novaplay.bg !

Добре де а на какво точно основание ще претендира Нова за този домейн - Търговската марка не съвпада а е и регистрирана след домейна и дружеството което е ползвал за основание - То ако така ставаха тия неща големите акули щяха постфактум да си регистрират какво се сетят и да прибират на хората домейните.
Това че домейна е паркиран и се предлага за продажба пък според мен почти напълно отрязва вариантите за съдебни дела свързани с имитация уронване на престижа и тн.
Самият факт че лумпените не са си регистрирали на време бг домейна и не са си уредили търговските марки за които претендират говори какво им е нивото на адвокатският състав маркетинговият отдел и всички свързани по веригата звена. Към това добавете и изказванията на господарите на ефира които съм сигурен че не си знаят и името на сайта дето трябва да рекламират.

Моето мнение по въпроса е че няма как да му го вземат лошото е че такива тупани няма и да извадят пари да го платят - дано случайният трафик на паркинга поне да дават печалба за да не е залудо цялото упражнение.

Този бизнес модел е нормална практика в цял свят и много фирми които не са се погрижили за нещата си понякога плащат скъпо за това - Аз лично не бих практикувал такъв бизнес но това не значи че хората нямат право да го правят.
 
От: Нова Телевизия си искат novasport.bg и novaplay.bg !

Напротив, те точно за това ще се хванат, тъй-като друго не могат, поради това, че е регнат преди марката - че не се използва, а се злоупотребява (нелоялна конкуренция - кзк) с името им и се правят пари с техният авторитет. И точно щото е .бг а не .уърд, съм сигурен, че чрез доклад на вещи лица, плюс солидни патентни адвокати, плюс заключение от кзк в тяхна полза, както и калибристики от сорта на "недоволни и много объркали се клиенти на телевизията", също и факта че са се свързали с него и са му "предложили" да го даде след като не го използва и тн и тн, ще могат да му го вземат напълно безвъзмездно, щото регистъра не може да пренебрегне нито една от горните инстанции.
А в случая, че той е имал действащ сайт и при положение, че те не са имали марка....и гъзо да си скъсат нищо не могат да направят, точно поради причината, че тогава той не е крадял идентичност, щото не ги е имало дефакто, а си е инвестирал в готин сайт... И след като те регистрират марка след вече наличният и така печеливш сайт в перспектива и най-малкото инвестиция за фирмата, абсолютно нищо не могат да направят, освен ако не пожелаят да го купят.
Аз за това казвам, че това е изключително случай за бг - нямаш сайт, нямаш инвестиция, продаваш скъпо ИМЕТО = изнудване, злоупотреба и правене пари с чуждо име (тооочно в областа на кзк е това); имаш сайт, имаш инвестиция = могат да вземат срещу заплащане - иначе яко съд за пропуснати ползи от якия и готин сайт. В първия случай няма как да докажеш пропуснати ползи след като няма на лице никакви основания за това...точно щото в бг няма как да докажеш, че един домей е инвестиция за 10К, а можеш да докажеш, че един уърдпрес е 100К ако щеш :)

С добри адвокати всичко е възможно, за това е много важно "дали имат желание", иначе няма никакъв проблем да го вземат.

И пак не доумявам що не го напълни... самият той нищо не казва, което наистина ме навежда на мисъла, че може да е добър в много други неща, но не и в това... и както каза един ит-пич - "никога не превръщай хобито си в професия" :)
 
От: Нова Телевизия си искат novasport.bg и novaplay.bg !

те, че не са се сетили да го регистрират е ясно, това не значи, че не могат да претендират за нарушаване на търговската им марка или за наподобяване на търговската им марка. Нещата не са черни и бели - има нюанси на тълкуването. То ако беше иначе нямаше да има съд а анкетен лист. В случая той можеше да претендира, че не е имал намерение да наподобява тяхната търговска марка ако си беше взел домейни "новспорт.бг"., Новаспорт.бг е очеизвадно, че е опит за наподобяване на търговската марка на нова, освен ако не е измислил някаква нова граматика. За правото да го прави никой не му го оспорва - темата е негова - той иска съвети, хората се опитват да му ги дават.
 
От: Нова Телевизия си искат novasport.bg и novaplay.bg !

искам да питам нещо понеже се загледах наскоро и видях, че jobs.bg е търговска марка какво трябва да значи, че не могат да се регистрират домейни имащи jobs или нещо друго ?
 
От: Нова Телевизия си искат novasport.bg и novaplay.bg !

Нямаш проблеми с две думи.

jobtiger е такова. joblion е пак толкова "готино" ахахахаха как ги измислят такива просто идея си немам :lol:
 
От: Нова Телевизия си искат novasport.bg и novaplay.bg !

В България всеки може да претендира за каквото се сети и ако не регистъра то съдът може и да удовлетвори претенциите му защото сме измислена държава с измислени закони.
Моята теза е че към момента реално погледнато те нямат силни козове и самият факт че все още не са му завели дело а му се молят да им подари домейна е достатъчно да ви наведе на мисълта че е много вероятно и да не заведат такова.

По тая логика от нова телевизия може да почнат да предявяват претенции към де що видят домейн с нова в името му даже ако проявят по голяма фантазия може и да поискат и на Нове холдинг домейна ако въобще са регистрирали такъв че го невиждам :)
 
Имат силни козове които могат да ползва от закона за марките и техните означения. Специално това, може да се изчете за 20 минути.
 

Горе