Нова война?

От: Нова война?

Да се руши е прекалено лесно. По-лесно е да се руши, отколкото да се защитава и създава.

За да се нанесат щети на цели в коя да е държава, не е нужно през границите на държавата да преминават някакви оръжия. В самата държава има начин да се купят и произведат необходимите оръжия. Затова никакъв контрол на границите не помага.
 
От: Нова война?

То че много, много е... ама тука има хора дето искат китайци, руснаци и араби да спечелят, а цивилизацията да се затрие.

Аз също не симопатизирам на америка и ми се иска някой да им натрие канчето...
обаче...
като се замисли човек и прецени правилно, трябва да избере по малкото зло.

Аз предпочитам да ме управлява америка, пред това да ме управлява
китай, иран, русия или която и да е азиатска нация.
просто разликите ще са огромни.

най-малкото е че в единия случай ще пием кока кола в другия боза:)
 
От: Нова война?

И аз това се мъча да обясня на идеалистите... Освен боза ще пием и Квас...
 
От: Нова война?

Бозата е по-полезна и хранителна. :)

и е основна съставна част от производството на пернишки бейлис :)
 
От: Нова война?

и е основна съставна част от производството на пернишки бейлис :)
А за "Томахоук" никой не спомена, че е еволюирал пернишки винкел, или че от пернишка пръдня на миньор с махмурлук Саддам правеше биологично оръжие..
 
От: Нова война?

Абе кой щи се занимава да си клати танковете... Има си вече модерни, съвремени начини :) Е тестват земетресения, цунамита, галимации. Знае се за тестове - имитация на нападение от извънземни..и кво ли оше не. Кой ше ти поеме политическата отговорнот хаха :D Никой не ще - виде се. А и накрая нали трее торти да се режат, благинки :)

Иначе юръпето мн мрази хамерика и ако си мислите, че при зверски конфликт ще окаже подкрепа - нъцки.

А по иначе за тва колко ни е арно с хамерика - само да вметка че до са кьорав грош, за нищо, не са ни дали. Само ни използват и то бая качествено. Дори и плюваните руснаци ни бяха осигурили пазар за над 2 пъти умрелите ни мощности
 
От: От: Нова война?

Те защо бомбардират София, този въпрос задаваш ли си? Защото сме били на грешната позиция, която има защо да е била такава... Правото е у силния, вината е у слабия, а този израз чувал ли си? Това всъщност не е израз, а е природен закон, който ще важи винаги. Може да е нациско, но е 100% вярно.
Винаги ме е учудвало как има хора, които са готови да загърбят своето, за да оправдават чуждите зверства. България успява да постигне голяма част от своя национален идеал, да обединим етническото си землище, нещо за което са умрели хиляди наши сънародници в предните войни. А тогава го правим без да падне капка кръв от наша страна. Аз не мисля, че сме били на грешната позиция, но и дори да сме били, това по какъв начин оправдава разрушаването на мирни обекти и убийството на жени и деца? Например в спомените на ген. Стоянов, един от летците защитаващи София от янките, ("Ние бранихме тебе София" се казва книжката) се разказва как той с очите си е виждал ослепени деца от картечниците на американски самолети, които са пикирали и стреляли за кеф в Карлово. А играчките-бомби метнати над София и другите градове, които са имали за цел единствено да осакатяват нищо неподозиращи дечица?

Националната катастрофа, за която говориш също е следствие на строя, който ни е наложен от същите тези диваци.
Демокрацията и американците ли имаш предвид?

Въпроса не е дали подкрепям някого, а как искам да живеят децата ми. Като Англичани, Американци, Французи или като Руснаци и Китайци и Иранци.... Ти какво избираш
Благодарение на политиката, която водят благославяните от теб държави, след 100 години, няма да има англичани и французи. Както казва един познат "Франция е единствената арабска държава, в която няма нефт". Но по принцип искам да живеят като българи.

Кажи за сърбите, какво да става страшно. Кой даде въздушен коридор на бомбите, които убиха толкова жени и деца?
 
От: От: От: Нова война?

Пак стигнахме до демокрация и комунизъм:)

В една война зверства има от всички страни, включително и от Българска. Ако се интересуваш от тези работи трябва да знаеш, че българите също са били доста брутални и безмилостни на война.

Имам предвид руснаците естествено.

Те сърбите не избиваха жени и деца и НАТО не ги нападна за да пуснат народите, които са поробили с помощта на руснаците.


Виж сега, всичко което пиша е продиктувано от тезата, че ще има глобална война, в която неутрални няма да има. Враждуващи ще са страните от НАТО срещу коалиция между Русия, Китай, Иран и други подобни. Въпроса е каква позиция заемат хората, защото като държава вече сме я заели.

Аз твърдя, че трябва да седим с цивилизованите държави, като по малкото зло. Иначе ни чакат още 500 години тъмна индия... оп Китай:) Това е.




Винаги ме е учудвало как има хора, които са готови да загърбят своето, за да оправдават чуждите зверства. България успява да постигне голяма част от своя национален идеал, да обединим етническото си землище, нещо за което са умрели хиляди наши сънародници в предните войни. А тогава го правим без да падне капка кръв от наша страна. Аз не мисля, че сме били на грешната позиция, но и дори да сме били, това по какъв начин оправдава разрушаването на мирни обекти и убийството на жени и деца? Например в спомените на ген. Стоянов, един от летците защитаващи София от янките, ("Ние бранихме тебе София" се казва книжката) се разказва как той с очите си е виждал ослепени деца от картечниците на американски самолети, които са пикирали и стреляли за кеф в Карлово. А играчките-бомби метнати над София и другите градове, които са имали за цел единствено да осакатяват нищо неподозиращи дечица?


Демокрацията и американците ли имаш предвид?


Благодарение на политиката, която водят благославяните от теб държави, след 100 години, няма да има англичани и французи. Както казва един познат "Франция е единствената арабска държава, в която няма нефт". Но по принцип искам да живеят като българи.

Кажи за сърбите, какво да става страшно. Кой даде въздушен коридор на бомбите, които убиха толкова жени и деца?
 
От: Нова война?

Не, не става въпрос за демокрация и комунизъм. Не съм нито демократ, нито комунист.

За зверствата, чувал съм за единични инциденти, но ако можеш дай ми пример, в който Българската армия е унищожавала целенасочено и под заповед цивилно население. Аз поне не се сещам за такъв.

Виж, въпросът не е, на чия страна ще застанем. Това не зависи от нас най-малкото. Въпросът е в това да знаеш кой е агресорът и кой ще е виновен за евентуален конфликт. Това няма да е Иран, който е в правото си да извършва ядрени опити, да разработва ядрени технологии за мирни цели и дори ядрено оръжие. Защо един ислямистки Пакистан може да има ядрено оръжие, а Иран не? Кой е дал правото на САЩ да се разпорежда и да заповядва на суверенни държави какво е позволено и какво не?
 
От: Нова война?

Сега не ми се рови, но има. Ако питаш сърбите ние сме най-големите изроди на балканите. Това няма значение... на война е така.

А за второто искам да те върна на правото на силния, дето писах по рано. Силния има право да си вземе от слабия това, което смята, че му се полага, а вината е у слабия, защото не може да се защити. Това го правят и руснаците и американците. Прочети в другата тема ( за Беларус) как Русия взема на Беларус завода за тор.
 
От: Нова война?

Сега не ми се рови, но има. Ако питаш сърбите ние сме най-големите изроди на балканите. Това няма значение... на война е така.

А за второто искам да те върна на правото на силния, дето писах по рано. Силния има право да си вземе от слабия това, което смята, че му се полага, а вината е у слабия, защото не може да се защити. Това го правят и руснаците и американците. Прочети в другата тема ( за Беларус) как Русия взема на Беларус завода за тор.

Извинявай, тука не съм съгласен за сръбските свине. Когато ни нападат, много долно постъпват да ни нападнат докато цялата ни армия е до турските граници, тогава за 1 или 2 дни успяваме да се върнем и да ги смажем от бой, и нищо не сме искали от тях, което е огромна грешка, но пък като се замислиш, какво да искаш от тия измекяри, те нямат нищо, и територия малко да ни бяха дали, все тая.
 
От: Нова война?

От това да твърдиш, че има, до това наистина да има има огромна разлика. А какво ще ти кажат сръбските шовинисти не би трябвало да те интересува, защото според тях тука живеят някакви сръбски племена, а македонците са южни сърби. Но все пак, зверствата, които те са извършили над българското население (включително измислянето на македонизма) нямат равни. Турците са като малки дечица в сравнение с тях.

А кой е силен ще се види, ако се сбият. Това, че някой се е провъзгласил за господар, не го прави такъв.
 
От: От: Нова война?

Това го кажи на redrum, дето ги защитава. Мен ако питаш малко ги мачкаха навремето.

Извинявай, тука не съм съгласен за сръбските свине. Когато ни нападат, много долно постъпват да ни нападнат докато цялата ни армия е до турските граници, тогава за 1 или 2 дни успяваме да се върнем и да ги смажем от бой, и нищо не сме искали от тях, което е огромна грешка, но пък като се замислиш, какво да искаш от тия измекяри, те нямат нищо, и територия малко да ни бяха дали, все тая.
 
От: Нова война?

Не ги защитавам, а казвам, че натовците убиваха целенасочено жени и деца и мятаха бомби с обеднен уран. Дадох сърбите за пример, защото янките могат да водят война само така. Каквито и да са, каквото и да са ни направили в миналото, не мога да приема целенасоченото избиване на цивилно население.
 
От: Нова война?

Казах гг в смисъл, че не може да не са умирали цивилни докато е минавала българската армия през уж чужда територия.

Вземете сега ме изкарайте сърбоман за дето съм се изразил малко двусмислено:)

От това да твърдиш, че има, до това наистина да има има огромна разлика. А какво ще ти кажат сръбските шовинисти не би трябвало да те интересува, защото според тях тука живеят някакви сръбски племена, а македонците са южни сърби. Но все пак, зверствата, които те са извършили над българското население (включително измислянето на македонизма) нямат равни. Турците са като малки дечица в сравнение с тях.

А кой е силен ще се види, ако се сбият. Това, че някой се е провъзгласил за господар, не го прави такъв.
 
От: Нова война?

Те нали точно това са правили в същия момента. Избива ли са цивилни с военни средства, което е най-гадното. Вече не си спомням ясно, а и не ми се търси инфо. За какво избиване на цивилни говориш? Аз доколкото си спомням имаше няколко случая от глупост - болници, училище и китайското посолство, ако не се лъжа:)

Не ги защитавам, а казвам, че натовците убиваха целенасочено жени и деца и мятаха бомби с обеднен уран. Дадох сърбите за пример, защото янките могат да водят война само така. Каквито и да са, каквото и да са ни направили в миналото, не мога да приема целенасоченото избиване на цивилно население.
 
От: Нова война?

Не, не става въпрос за демокрация и комунизъм. Не съм нито демократ, нито комунист.

За зверствата, чувал съм за единични инциденти, но ако можеш дай ми пример, в който Българската армия е унищожавала целенасочено и под заповед цивилно население. Аз поне не се сещам за такъв.

Виж, въпросът не е, на чия страна ще застанем. Това не зависи от нас най-малкото. Въпросът е в това да знаеш кой е агресорът и кой ще е виновен за евентуален конфликт. Това няма да е Иран, който е в правото си да извършва ядрени опити, да разработва ядрени технологии за мирни цели и дори ядрено оръжие. Защо един ислямистки Пакистан може да има ядрено оръжие, а Иран не? Кой е дал правото на САЩ да се разпорежда и да заповядва на суверенни държави какво е позволено и какво не?

Ето точно тук разбрах,че от това международно публично право няма никакъв смисъл..Военните конфликти и като цяло войната като средство за решаване на спорове е забранена още от 1907г.,а вижте какво става после...Сега е същото..в международните правни норми,обаче е оставена една вратичка,че използването на военни средства е разрешено само при спорове,които могат да застрашат световния мир..Ето това използват САЩ затова са тия ядрени бомби...САЩ ще ги нападнат и после ще кажат,че са спасили света...
 
От: Нова война?

Ето това използват САЩ затова са тия ядрени бомби...САЩ ще ги нападнат и после ще кажат,че са спасили света...
Да, ще има pre-emptive nuclear strike. :)
Руснаците също са склонни да нападнат първи:

[video=youtube;DpiHw6EQUv4]http://www.youtube.com/watch?v=DpiHw6EQUv4[/video]
 
От: Нова война?

Иран предупреждава, че ще нападне, ако САЩ преместят самолетоносач в залива:

[video=youtube;KqARCLb4O_c]http://www.youtube.com/watch?v=KqARCLb4O_c[/video]
 

Горе