Нова война?

От: Нова война?

Ти си интелигентен човек Бяаро и ги разбираш само че за обикновените хора аз искам със сравнения за по-голям емоционален ефект пък и да е сигурно че са ме разбрали. Така ме учеше една госпожа в гимназията.
 
От: Нова война?

Аз това съм си го мислил какво е щяло да стане, ако българите са останали в Турция. Четох в един друг форум, че малко е останало и това да се случи, ако българите са останали в Турция поне до времето на Младотурците. Казват, че са щели да спретнат един кьотек както на арменците и това е. И сега е щяла Турция да е по-голяма и по-силна, а българите да живеят при по-добри икономически условия. В момента Турция е с добра икономика. По една чужда телевизия я нарекоха "Турското икономическо чудо", защото само тя и Китай имали много голям + ръст за тази година. Значи представете си, ако Турция се простираше от Иран до Сърбия (ако включваше България) каква сила щеше да е това в днешно време.

Предполагам колкото 10 Америки или 7 Франции
 
От: Нова война?

Амон кухнята им е превъзходна. Специално за тебе една виртуална почерпка с едно кабаби да си представиш какво е. en.wikipedia.org/wiki/File:Kababi_alborz2.jpg

Благодаря за комплимента за статията. Аз я писах набързинко, но ако се постарая мога да ги заформям и по-изящни като за вестник :)
 
От: Нова война?

Аз това съм си го мислил какво е щяло да стане, ако българите са останали в Турция. Четох в един друг форум, че малко е останало и това да се случи, ако българите са останали в Турция поне до времето на Младотурците. Казват, че са щели да спретнат един кьотек както на арменците и това е. И сега е щяла Турция да е по-голяма и по-силна, а българите да живеят при по-добри икономически условия. В момента Турция е с добра икономика. По една чужда телевизия я нарекоха "Турското икономическо чудо", защото само тя и Китай имали много голям + ръст за тази година. Значи представете си, ако Турция се простираше от Иран до Сърбия (ако включваше България) каква сила щеше да е това в днешно време.
Не е лошо да станеш и малко Българист. След младотурската революция се извършват етнически прочиствания, геноцид и избивания на мирно българско население в Източна Тракия. Така, че българи е имало, докато не са ги изклали като пилци любимите ви турци. Освен, че са ги клали, са изнасилвали жените им, заграбили са имотите им и са запалили българските села. Годината е 1913.
 
От: Нова война?

Не е лошо да станеш и малко Българист. След младотурската революция се извършват етнически прочиствания, геноцид и избивания на мирно българско население в Източна Тракия. Така, че българи е имало, докато не са ги изклали като пилци любимите ви турци. Освен, че са ги клали, са изнасилвали жените им, заграбили са имотите им и са запалили българските села. Годината е 1913.

Що бе редрум? българите като са завземали- НЕ СА ЛИ КЛАЛИ И ЕБАЛИ НА ВОЛЯ?

какво ми говорите глупости дева праволинейни?

Всеки който завзема е клал и порил това е!
и сега да стане няма ли да е същото ?

че американците не са ебали и крали в ирак и виетнам ли?


абе те от голямо койнаре като нападнат малко и гледат да наебат и да откраднат нещо
ти ми говориш за различни раси...

ти ако си и ти ши таковаш и таковаш ко са праиш ма :)

ЗАЩО МИСЛИШ НИ МРАЗЯТ МАКЕДОНЦИТЕ?
щото сме ги черпили с локум и боза като сме им отишли на гости ли ?

така са ги порили наще че ония още помнят!
в родовата памет им е останало...
 
От: Нова война?

Никога в най-новата си история не сме клали мирно население. Съселяните си. Дай пример, ако сме го правили. Моята рода е от тоя край, чувал съм автентични разкази за това какво е било. Знам какво са оставили след себе си хората. И не става въпрос за завземане или война, защото тогава това е било Турция, става въпрос за етническо прочистване от най-брутален тип. И не става въпрос за редовна турска армия, а предимно за башибозук. Избили са част от българското население там, а останалите, нашите баби и дядовци, са избягали и са дошли боси и скъсани в България. Оставили са хиляди декари плодородни ниви, лозя, гори и добитък. Ако на това им казваш евала, значи си пълен тъпир и еничар. Ето щеше да стане, ако бяхме останали част от Турция. Това е станало с тези, които са останали в Турция. Това е станало и с арменците.
 
От: Нова война?

Ти па си бил там и много ги знаеш нещата...

Щото ний сме най-умните, най-красивите, най-мирните и всичко най-най... затва съседите ни се спукват от любов към нас...

настроил си се на една вълна като държавно радио и си говориш каквото ти е влязло...

има толкова различни погледи на нещата...

нито турците са толкова черни за колкото ти ги представяш, нито па ние сме толкова бели колктото ти се иска да сме...
 
От: Нова война?

AMOUN нe можеш ли да си търсиш правата,че са ти взели от нещата? :)
 
От: Нова война?

AMOUN нe можеш ли да си търсиш правата,че са ти взели от нещата? :)


:) не е за тая тема,
ама ходи доказвай
че от един контейнер 40 фута са ти изчезнали 8 монети с размер 5-6 см...
педерасите дано в ковчезите на децата си да ги сложат...

не ми е за жетончетата. те са по 1$ парчето... дреме ми...
ама нали това са държавни хора? нали точно те трябва да са за пример... боклуци.
Или оня в софийската митница, дето вика дай ми 30 лева на мене и ще минеш без ддс да плащаш...

и той да ги даде за погребението на децата си...
Да идва войната по бързо че да се отървам дева.
Не е за първи път да изчезват предмети от стоката на митницата. има ли проверка в 90% от случаите изчезва по нещо, зависи какво внасяш де.

и после някакви националистчета скапани ми се пънат как можело да ме е срам че съм българин... е не - да се гордея ли?
 
От: Нова война?

Не е лошо да станеш и малко Българист. След младотурската революция се извършват етнически прочиствания, геноцид и избивания на мирно българско население в Източна Тракия. Така, че българи е имало, докато не са ги изклали като пилци любимите ви турци. Освен, че са ги клали, са изнасилвали жените им, заграбили са имотите им и са запалили българските села. Годината е 1913.

Българист е професия и като такава мисля, че се не пише с главна буква. Например "тракторист", "зидар", "българист". Така се пишат. Да не се засегнеш нещо, аз ти го казвам само защото виждам, че си голям родолюбец. Ако беше прочел по-добре поста ми, щеше да видиш, че съм написал точно същото, което и ти казваш. Ако не е имало Руско-Турска война, младотурската революция е щяла завинаги да завладее българските земи като част от Турция и днес, каквото е останало от местното население, да живее в една Голяма Турция, която вероятно е щяла да има по-добра икономика от днешната по-малка Турция. На мъжа по-горе писах, че може би поне колкото Франция да е сега сила.
 
Последно редактирано:
От: Нова война?

Във всяка армия е имало изроди, които са крали, други са изнасилвали, трети са убивали под ред. Чел съм за историите и спомени на хора от много армии (вкл. и на стари българи, които са участвали във войните на България) казвали са, че са се намирали хора, сред войниците, които много са изнасилвали и безчинствали. Във войската на всяка държава влизат всякакви хора, някои са образовани, други са необразовани. Някои са социопати, други са нормални. Престъпленията по време на война са нещо, което не може да се избегне. Спомням си, че някъде имаше статистики за българските престъпления по време на Балканските войни, наредени заедно с гръцките, сръбските...беше нещо за вадене на очи и от този сорт. Ако някой се сети, може да го намери, че в момента никак не се сещам къде беше това.
 
Persian_knowledge - явно си запознат с това, как стоят нещата в Техеран. Искам да те попитам (не го приемай като заяждане, само от информативна гледна точка е въпроса) - как стои въпросът с човешките права (вкл. и тези на жените), цензурата в медиите, Интернет, и т.н.
по темата за Иран - сигурен съм, че Иран имат доста добра икономика (напук на факта, че нямат рафинерии и трябва да си внасят горивата, при все че имат толкова петрол) - ако нямаха, Луфтханза нямаше да летят с В747 от Франкфурт до Имам Хомейни Интернешънъл, при все, че до София пращат Е190, който пълни я 100 човека, я не... договори с немски компании а-у, трябва да са налице. Тоя 747 едва ли се пълни с туристи. :)
 
От: Нова война?

Ето тук нещо подобно, а може и да е същото, което намерих в http://traditsia.com/forum/archive/index.php?t-4076.html

"1. В битката при Трогарци са намерени сръбски трупове с отрязани членове, натъпкани в устата им.
2. В битката на 17 и 18 юни били отрязани ушите и носът на Анджелко Йонич, докато бил все още жив (Н, I, 2).
3. В битката при Криволак на 21 юни очите на един сръбски доброволец били избодени (Н, I, 4в). 4. На 21 юни езиците на Живойне Милошевич и Божидар Савич били извадени и нарязани на парчета, защото нямали пари да се откупят от пленилите ги (Н, I, 4с).
5. На 19 юни Л. Милосавлевич видял трупа на един сръбски войник с извадени очи (Н, I, 4с).
6. Близо до село Драгово труп на сърбин бил привързан с обръчи към един стълб и после изгорен - видял го ефрейторът Живадич Милич (Н, I, 4с).
7. На 17 юни един сръбски военнопленник бил подмятан във въздуха сред викове „Ура" и бил набучен на щикове при падането си - видяно от Арсен Живкович (Н, I, 4с). Същият случай е описан и другаде (близо до позицията Гарвантои).
8. На 18 юни един сръбски войник бил набучен на кол и изгорен (Н, 1,4с).
9. На 25 юни капитан Спиро Чаковски видял изгорения труп на сръбски войник на север от селото Кара Хазани (Н, I, 5).
10. Капитан Димитрий Чемерикич видял два изгорени трупа, единия близо до укреплението Чобе, а другия край село Криволак (Н, I, 5).
11. Един патрул забелязал на различии места обезобразени трупове с отрязани ръце и крака (Н, I, 5).
12. Обезобразени трупове са намерени на бойното поле. На един от тях била махната кожата на лицето, на друг били извадени очите, а трети труп бил изгорен (Н, I, 6)."""
 
От: Нова война?

Персийско–знание, я сега направи едно проучване за последни 2 века под турско робство, какво е било? А и тези неща дето си писал, са единични случай, кво ще кажеш за Арменски геноцид, като не признвате българския ?
 
От: Нова война?

Всяка държава си има собствено разбиране за права и свободи. Аз преди си говорих с един мюсюлманин, който ми каза, че е по-свободен от мен, защото аз мога да се оженя само за една, а той за ЧЕТИРИ жени :) Е, не е ли по-свободен от мене?
А кой ви излъга, че в Иран няма рафинерии? :D
Абаданската рафинерия не си ли я чувал? Толкова е известна: http://en.wikipedia.org/wiki/Abadan_Refinery
Ето и един линк за Иранските петролни компании: http://en.wikipedia.org/wiki/National_Iranian_Oil_Company
Не мога да разбера защо мислите Иран за изостанала държава? :( Повечето в този форум сигурно сте хора българи. Ами че Иран прави неща, които България още не може да прави, а България също не е съвсем изостанала държава. Щом Иран може да прави неща, които България не прави, тогава? (За да не ме пита някой какво пък толкова правят сега ще ви изредя един списък: обогатяване на уран в подземна лаборатория, за което гледах по новините, че тези дни са си признали. Строеж на небостъргачи: вижте Техеран на какво прилича http://en.wikipedia.org/wiki/File:Northern-Tehran.JPG . Правене на собствени марки коли - сигурно това най-много ще ви втрещи като го видите: http://en.wikipedia.org/wiki/Automotive_industry_in_Iran)
 
От: Нова война?

Последните 2 века българите получават повече права, отколкото в началото. Но не ми се прави проучване. Аз предпочитам да си говорим за Иран, защото преди малко показах какви коли правят http://en.wikipedia.org/wiki/Automotive_industry_in_Iran и , че са развита държава. А Иранската армия може да победи най-вероятно САЩ и Израел. Те затова и не смеят да ги нападнат. Аз си мисля, че по-скоро Сирия ще нападнат, макар че и с нея ще имат главоболия, но Иран мисля, че не могат да го победят вече. Изпуснаха момента.
 
От: Нова война?

А Иранската армия може да победи най-вероятно САЩ и Израел. Те затова и не смеят да ги нападнат.

Ти чуваш ли се какво говориш? Все пак САЩ е колкото 6 Ирана. Представи си 6 Ирана наредени един до друг - един Иран, два Ирана, три Ирана, четири Ирана, пет Ирана, шест Ирана. Значи имаме общо 6 Ирана и са наредени един до друг. Как 1 Иран ще победи 6 Ирана, при това наредени един до друг?
 
От: Нова война?

Локално. Знаеш ли защо? Защото тези многото ще пратят например 10 % ресурс. После може да увеличат и на 15 %. Но Иран се бие на своя и около своя територия. Той ще вкара вероятно целия си ресурс, който е толкова голям, че би могъл да унищожи техните бази, кораби, да посвали доста самолети и т.н. А, когато ковчезите започнат да идват обратно в САЩ или във Франция все едно къде, започват едни неща, на които им викат протести, прерастват в масови протести и накрая многото, които са се наредили един до друг си обират каквото е останало от тях и се прибират вкъщи. Това вече се е случвало в една държава, която е много по-малка от Иран, казват й "Виетнам" :) Там САЩ губят войната през седемдесетте години на миналия век.
Ето защо никой не говори за това, че Иран ще завладее САЩ или някой друг. Просто казвам, че може да победи локално и да ги изхвърли от държавата и даже от околностите си, защото Иран е вече регионална сила и армията му е най-силната в района и една от най-силните в света.
 

Горе