Нова война?

От: Нова война?

Уф, че се сетих още един пример, за да ме разбереш по-стабилно. Източната Римска империя (която по-късно в Европа почват да наричат Византия) е била много по-голяма и по-населена от Крумова България. Обаче хан Крум печели войната. Не завладява Византия, но печели войната и нанася големи поражения на Византия. Нещо такова ще е сигурно и със САЩ, ако нападнат Иран. Може Иран да няма ресурса да изстреля ракети до САЩ или пък да прати самолетоносачи (то Иран даже няма самолетоносачи, макар и да има много опасен военно-морски флот), но колкото да изпопребие доста САЩски или други сили наоколо - ИМА ресурса. А те не могат да си позволят една дълга война, в момента, когато започнат да прииждат ковчезите с войници и войнички, народът ще се навдигне и политиците ще спрат войната. А Иран трудно ще спре. Някои анализатори казват, че те и половината си население може да изгубят, но пак няма да се предадат.
 
От: Нова война?

Уф, че се сетих още един пример, за да ме разбереш по-стабилно. Източната Римска империя (която по-късно в Европа почват да наричат Византия) е била много по-голяма и по-населена от Крумова България. Обаче хан Крум печели войната. Не завладява Византия, но печели войната и нанася големи поражения на Византия.

Тези сме ги слушали в основното училище - не си интересен.
 
От: Нова война?

Да не забравяме, че Израел също имат силна и модерна армия:

[video=youtube;4jNUS6C0S30]http://www.youtube.com/watch?v=4jNUS6C0S30&feature=related[/video]

[video=youtube;tdJm-thKvGI]http://www.youtube.com/watch?v=tdJm-thKvGI[/video]

[video=youtube;SlZuPWou7Z8]http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=SlZuPWou7Z8[/video]

Освен това имат ядрени бомби, докато Иран нямат.
 
Последно редактирано:
От: Нова война?

Въпросът е дали Израел ще се навътрят с война, при положение, че някои ирански ракети може да им взривят ядрените запаси. Още по-интересен е въпросът Израел да не се ненормални, че да пускат ядрено оръжие толкова близко до собствената си държава. Да не говорим за това, че доста държави много ще им се разсърдят, ако направят някакво ядрено замърсяване. Досега нито една страна не си е позволила да използва ядрено оръжие след САЩ. Едва ли Израел ще го направят. Според мен сценарият с ядрена война отпада.
А Иран, ако нападне Израел, тогава Израел ще се включи, ако нещо остане от него. Недостатъкът на Израел е, че е много микроскопичен (по-малък от Македония и малко по-голям от островите Фиджи) и може да бъде разрушен доста по-бързо, особено от страна, която е много близко (на 2 държави разстояние) като Иран.
 
От: Нова война?

Чак сега прочитам тая тема.
Язък за изгубените минути.
89% от пишещите просто пействат каквото са намерили в Гугъл.

Аз ако исках да ме информирате, щях да вляза в Уикипедия.
 
От: Нова война?

Чак сега прочитам тая тема.
Язък за изгубените минути.
89% от пишещите просто пействат каквото са намерили в Гугъл.

Аз ако исках да ме информирате, щях да вляза в Уикипедия.

Персиеца държи да бъдеш информиран лично от него.
 
От: Нова война?

По примера на Харкон няма да едитвам ами ще пиша нов пост... Глупости естествено - за да съм в тон с досегашния материал.

Първо, Иранецът няма да успее да натисне копчето на адрената ракета щото Джеймс Бонд ще го свитне изотзадзе 1.5 секунди преди това.
А дори да успее да натисне, ракетата няма да излети понеже Джони Инглиш (много приятно филме, тъкмо го изгледах :) ) вече ще е саботирал системите...
 
Последно редактирано:
От: Нова война?

Преди време случайно фанах книгата на една известна българска 'врачка' докато убивах няколко часа.
Въпросната дама е починала преди 20 години поне.
Същата дама е била позната на семейството ми и има няколко потресающи (неизвестни за широката публика) примера за уменията й.

Та там пише, че последният президент на Америка ще е черен, и война ще има - някъде по това време май беше.
Инициаторът ще е Индонезия или някоя страна близо до нея (тук може да бъркам малко че не помня съвсем точно). Май някакъв терористичен атентат щеше да е директният повод.
Другото ме мързи да го пиша.

По принцип на такива глупости не вярвам въпреки всичко.
Просто сега се сетих и съвпаденията леко ме притесниха.
 
От: Нова война?

Войната никой не я иска ама е трудна за избягване.
Сигурно се повтарям за незнам кой път, ама животът на планетата така или иначе ще си отиде с увеличаването на човешкото население.

Увеличаването иде главно от Азия и Африка.
И по-точно от мюсюлманските страни.
И Китай + Индия (макар че там доволно мюсюлмани има).
Религията Ислям има добра заслуга за дереджето.
Затова е опасна религия, а не зарад терористичните атентати и други такива дребни битовизми.

Ей го - дори така любимият на зрителите Али Раза от "Листопад".
"Народил" 5 деца, които няма ресурса, акъла и образованието да отгледа и една камара серии се чуди що аджеба двете му щерки такива к**ви излязоха, синът - тъп залюхан михлюзин, и прочие (не съм го следил целия, това инцидентни впечатления :) ), пенсията не стига за нищо, даже да осигурни нормален живот, образование и покрив над главата за малката си щерка.
 
От: Нова война?

Въпросът е дали Израел ще се навътрят с война, при положение, че някои ирански ракети може да им взривят ядрените запаси. Още по-интересен е въпросът Израел да не се ненормални, че да пускат ядрено оръжие толкова близко до собствената си държава. Да не говорим за това, че доста държави много ще им се разсърдят, ако направят някакво ядрено замърсяване. Досега нито една страна не си е позволила да използва ядрено оръжие след САЩ. Едва ли Израел ще го направят. Според мен сценарият с ядрена война отпада.
А Иран, ако нападне Израел, тогава Израел ще се включи, ако нещо остане от него. Недостатъкът на Израел е, че е много микроскопичен (по-малък от Македония и малко по-голям от островите Фиджи) и може да бъде разрушен доста по-бързо, особено от страна, която е много близко (на 2 държави разстояние) като Иран.


А кой говори за ядрена война? 'Имането' на ядрени оръжия е най-вече въпрос на надмощие при преговори.

Израел е първа дружка на Щатите и отделно произвежда оръжия за тяхно ползване. Все пак - ти посещавал ли си Иран или Израел? Израел е микроскопична, но добре организирана държава. И в Англия няма такава добра пътна мрежа - дори в Негев пътищата са първокласни, което позволява бързото придвижване на войскови части. Те - от своя страна (войсковите части) - са разположени в пограничните райони, а предвид неголямата територия на страната - придвижването им не би трябвало да е времеемко. Пътят от Тел Авив до Назарет, който е на границата с Ливан, (примерно), е около 3 часа.

Израел има договорености за сътрудничество с йорданските погранични части, които следят за потенциални заплахи. Впрочем - жените съставляват 70 процента от персонала на летище Бен Гурион (гранична охрана) и хич не са за подценяване.
 
Последно редактирано:
От: Нова война?

Войната никой не я иска ама е трудна за избягване.
Сигурно се повтарям за незнам кой път, ама животът на планетата така или иначе ще си отиде с увеличаването на човешкото население.

Така е. Без контрол на раждаемостта ни остава само глобалната война.
 
От: От: Нова война?

Ти наясно ли си, че СТЕЛТ преди да падне е имал над 1000 успешни ( излитания и военни мисии) и НИКОЙ НЕ Е ИМАЛ ПРЕДСТАВА, ЧЕ СЪЩЕСТВУВА такова подобие на самолет? Стелт е правил супер много излитания в ЗАЛИВА преди това. Нали помниш, тогава сърбите поканиха всички европейски телевизии да снимат самолета ;Д , да ги изгаврят, но това няма никакво значение.

И какво му не харесваш на стелта или просто си го...

Няма такова животно "СТЕЛТ". Все едно да напишеш- Ти наясно ли си, че "БЕНЗИНОВИЯ АВТОМОБИЛ" вдига без проблем 320 км/ч, докато говориш за БМВ М6.
 
Последно редактирано:
От: Нова война?

Ето тук нещо подобно, а може и да е същото, което намерих в http://traditsia.com/forum/archive/index.php?t-4076.html

"1. В битката при Трогарци са намерени сръбски трупове с отрязани членове, натъпкани в устата им.
2. В битката на 17 и 18 юни били отрязани ушите и носът на Анджелко Йонич, докато бил все още жив (Н, I, 2).
3. В битката при Криволак на 21 юни очите на един сръбски доброволец били избодени (Н, I, 4в). 4. На 21 юни езиците на Живойне Милошевич и Божидар Савич били извадени и нарязани на парчета, защото нямали пари да се откупят от пленилите ги (Н, I, 4с).
5. На 19 юни Л. Милосавлевич видял трупа на един сръбски войник с извадени очи (Н, I, 4с).
6. Близо до село Драгово труп на сърбин бил привързан с обръчи към един стълб и после изгорен - видял го ефрейторът Живадич Милич (Н, I, 4с).
7. На 17 юни един сръбски военнопленник бил подмятан във въздуха сред викове „Ура" и бил набучен на щикове при падането си - видяно от Арсен Живкович (Н, I, 4с). Същият случай е описан и другаде (близо до позицията Гарвантои).
8. На 18 юни един сръбски войник бил набучен на кол и изгорен (Н, 1,4с).
9. На 25 юни капитан Спиро Чаковски видял изгорения труп на сръбски войник на север от селото Кара Хазани (Н, I, 5).
10. Капитан Димитрий Чемерикич видял два изгорени трупа, единия близо до укреплението Чобе, а другия край село Криволак (Н, I, 5).
11. Един патрул забелязал на различии места обезобразени трупове с отрязани ръце и крака (Н, I, 5).
12. Обезобразени трупове са намерени на бойното поле. На един от тях била махната кожата на лицето, на друг били извадени очите, а трети труп бил изгорен (Н, I, 6)."""

Цитираш ми нещо, което някой е написал във форум. И то как сръбски войници са видели (кой може да го потвърди със сигурност?!) гаври със сръбски трупове. И то 10 случая, които дори и да са били истина, никога не са били държавна политика и политика на българската войска. Никога не е издавана заповед за избиване на цивилно население и изгаряне на села. Нормално е да е имало подобни случаи, защото българите от Западните покрайни, а също и Македония са били подложени на нечувани зверства от страна на сърбите и сърбоманите. Но не можеш да сравняваш неща, които са несравними, защото твоите примери са от време на война, а клането на тракийските българи е в следвоенно време. В кланетата са взимали участие както и освободени турски войници, които са се прибирали към Турция, така и башибозук, едовна турска армия и гръцки чети. Башибозукът е нередовна турска армия, т.е. не е армия, а доброволни отряди, които се формират на доброволен принцип от цивилни и имат право да колят, бесят, ебат и палят каквото си поискат. В такива отряди е участвало мюсюлманското население (турци и помаци), които са извъшвали нечовешки зверства над мирните селяни. Всичко това е предварително замислен и контролиран от турската държава геноцид. Става въпрос за десетки хиляди жертви. Сега схващаш ли разликата?


Ето ти най-изчерпателната книга по въпроса писана веднага след събитията:
http://promacedonia.com/bmark/lm_tr/index.html
 
Последно редактирано:
От: Нова война?

Някой да ми обясни с 2-3 думи защо и как САЩ губят във Виетнам? : )
 
От: Нова война?

Интересна тема, но няма да лъжа, че ме мързи да изчета всичките мнения, които са изписани до тук.

Според мен света наистина се готви за война, и то не каква да е, а Трета Световна.

Ето и защо мисля така:
Америка дислоцира военни в Израел, строи стотици военни болници, доста летища и пристанища в Грузия, налива милиярди долари във военна инфраструктура в региона. Великобритания от своя страна изпраща най-добрите си кораби на там, Канада изпраща военни, Китай застава зад Иран, Русия също си бяха зад тях, но на последък се умълчаха, а световния "елит" подготвя план от къде да се доставят нефт ако стане невъзможно през Хормузкия проход. Това да се строят стотици болници означава, че се очаква пълна касапница.

http://rt.com/politics/us-georgia-iran-war-441/ » ‘US builds hospitals in Georgia, readies for war with Iran’
http://english.alarabiya.net/articles/2012/01/10/187428.html » Israel prepares for nuclear Iran; western powers concerned over new enrichment work
http://cryptogon.com/?p=26854 » West Readies Oil Plan in Case of Iran Crisis

BREAKING: Readies for War On Iran: US Builds Military Hospitals in Georgia
Construction of facilities on threshold of a military conflict
http://www.globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=28560
......

Аз лично заставам твърдо зад Иран. Тея билдербергери съсипаха света с простотиите си. Искам х'американците и еврейте да си го отнесат много лошо, и без това единствено те предизвикват всичките конфликти и войни..

И според мен всичко ще започне с поредния 'false flag', също както 11 септември, Пърл Харбър и т.н.. Глупавите американци ще си потопят някой кораб, ще обвинят иранците и ще се започне. Но този път поне според мен ще им е за последно, защото Иран ще им покаже как се воюва :) Ще глътнат водица американско-еврейските пиленца.

Дай боже само ние да не си го отнасяме, щото като знам какви сме гъзолизци веднага ще изпратим 2 камиона военни..
 
От: Нова война?

Дай боже само ние да не си го отнасяме, щото като знам какви сме гъзолизци веднага ще изпратим 2 камиона военни..
То ние толкова имаме. Ама ако питаш министъра-олигофрен, ще ти каже, че сами можем да победим Иран. Предполагам към 2та камиона войничета ще има и 1 камион с химически тоалетни.
 
От: Нова война?

То ние толкова имаме. Ама ако питаш министъра-олигофрен, ще ти каже, че сами можем да победим Иран. Предполагам към 2та камиона войничета ще има и 1 камион с химически тоалетни.

хахахаа много си прав! Ама.. работата е сериозна :/

- - - - - - - - - - - - - -

Гледай този клип.. ~ 4 минути ужасяващи факти..
[video=youtube;4S9fZ-E4mJI]http://www.youtube.com/watch?v=4S9fZ-E4mJI[/video]

There is only one way not to lose World War III - that is not to start it.
 
От: Нова война?

Пипат ли петрола САШко няма избор и ще има бой с лопатата... Нали Садам искаше да продава петрола в евра... всеки знае какво последва... САШко нахълта с войниците
 

Горе