Нова война?

От: Нова война?

Препоръчвам ти да прочетеш тази книга:
url
 
От: Нова война?

Няма смисъл, отвикнал съм да вяравам на хората.

и най-чистата истина да е вътре, пак няма да им повярвам.
 
От: Нова война?

Това ще го прочета въпреки, че имам по важна работа ... За Джек Лондон говоря, не за поста ти.

Точно тези социалистически хора, за които говориш мразя най много. Точно те навремето си тръгваха от работа винаги с пълна торбичка. На това научиха и децата си в последствие. Всички тарикати, крадци и измамници са възпитавани от такива дребни социалистически хора. Мразя ги от дъното на душата си! Толкова ги мразя, че заради тях не ходя никъде където има повече от 2-ма представители от вида им. Не искам да ги виждам, да ги чувам, да говоря с тях и тн. Най лошото е че като се опиташ да им обясниш собствените си виждания за нещата те обявяват за луд и тъп. Един такъв кретен преди време ме съветва как да се регистрирам на трудовата борса като безработен, за да вземам някакви помощи, както е направил той. А човека има пари, не е като да няма. Дет се вика цигарите са му 3 пъти повече. Щял тока да си плаща с тези пари от помощите... Ей такива са всичките - готованковци с големи претенции.

Аз знам, че не са виновни, че са такива, но това мен не ме интересува. Както ти каза амуна недай си боже да им попаднеш в ръчичките.




Хората се надяваха на промяна. На демокрация. Бяха плашени, че ще стане страшно, ще има гражданска война и си траяха, бяха объркани, подведени. През това време бяха ограбени десетки пъти. Много от тия хора са възпитавани в съвсем други ценности, съвсем друг светоглед и не можеха да повярват какво се случва и как се краде и граби. Говоря ти за честните социалистически хорица, не за комунистическия елит и хората от службите. А пък това за "вдигането" е ала бала, никъде и никога не са се случвали такива революции, като се има предвид, че ... това го запомни ... всички процеси случили се и случващи се в нашата държава се контролират от вън. Нещо като революциите в арабския свят тия дни, нещата много си приличат. Нищо не става без благословията на господарите и Големия брат. В съвременните европейски държави се случват същите неща, сякаш забрави, че Англия горя и крадоха бяла, черна техника и гащи от магазините. Не бяха само имигранти, ами и мързеливи англичани, които системата е възпитала поколения наред да живеят на социални помощи и че някой им е длъжен. Хората в капиталистическите държави са еднакви навсякъде, защото системата възпитава в едни и същи ценности - материализъм, мръзел и стремеж към тарикатлък.

Джек Лондон не беше за теб, а за biaaro :)
 
Последно редактирано:
От: Нова война?

Бях се замислил дали да не напиша нещо от рода:

"Ма те българите и по време на социализъма си бяха добитък почти толкоз, колкот и сега",

... Ама тогаз бях малък и спомените ми са малко бледи. И въпреки това са някакси... Същите.
Затова и не обвинявам единствено времената/демокрацията.
Обикновеният българин на фона на Европа е един долен простак, дет му е кеф да се въргаля в мизерия и да създава такава около себе си.
 
От: Нова война?

Разбира се че не ги е направила демокрацията такива, демокрацията им даде свободата да разгърнат пълния си потенциал. Както видяхме направиха го качествено... Предполагам че са виновни селяндурите дето са взели властта 45-та година и са изтрепали или изгонили де що умен и предприемчив човек са намерили. Пък може и национална черта да ни е простотията...
 
От: Нова война?

Кофти е системата, спор няма.

Аз искам да знам, защо аз плащам толкова много данъци и не съм почуствал веднъж държавата да ме погледне като ВИП КЛИЕНТ.
що не дойдоха и да ми кажат как си що си ето ти един календар на нап подарък и един чай от ной... заповядай.
Ти си платил за тази година много пари. ТВОИТЕ пари ни помогнаха за това и това...

ЩО АЗ СЕ ТРЕПЯ КАТО ВОЛ.. УМУВАМ, МЪЧА СЕ, НЕ МОГА ДА СПЯ, БЪРЗАМ И ХАБЯ НЕРВИ ДА ПЕЧЕЛЯ И ДА СЕ РАЗВИВАМ
и имам същите права, като утрепките които не работят и само мрънкат че няма работа и чакат на социални помощи.

разликата е огромна!
Ония изкарват с по 150 лева на месец...
Не работят, значи не носят блага за държавата.
нямат пари за покупки, значи не развиват и икономиката.
само чакат на готово?
Те са винаги НЕДОВОЛНИ, винаги болни, все нещо не им е както трябва и за тях ти си длъжен да им помагаш.


Аз правя много голям оборот - всичко е свърано с данъци - ддс- най малкото.
внасям стока и плащам за нея 20% митото не го броя защото е малко. продавам, пак плащам данъци.
Давам заплати - плащам данъци.
харча много - плащам данъци

та искам да знам
Ако си счупя крак и отида в болница - ще ми предложат ли вип обслужване?
не го ли заслужавам ?
Или ще ме третират като циганин на социални помощи?


Точно по тази причина, мисля да поработя още малко и после да спирам и да не се занимавам с нищо.
 
От: Нова война?

[video=youtube;AJvEYtT330M]http://www.youtube.com/watch?v=AJvEYtT330M&feature=player_embedded[/video]
 
От: Нова война?

Тя е започнала вече

[video=youtube;L54exo8JTUs]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=L54exo8JTUs[/video]
 
От: Нова война?

В днешно време се разчита само на технологията. Иран може и да бледнее пред САЩ като икономика и т.н. но и тя има ядрена програма - и тя има технология. Лошото в случая е, че само една подводница (примерно) притежава достатъчно ядрен арсенал, че да съсипе три континента, а едната от силите изкуши ли се да използва ядрено оръжие и другата ще го направи. Дано все пак са осъзнали, че най-силното оръжие в 21 век би трябвало да е диалогът и да не се стига до нищо по-сериозно. Но ако все пак се стигне до сериозен конфликт, държавица като наща няма голям избор... нека силата бъде с нас и това е :beer:
 
От: Нова война?

[video=youtube;OS-PmhhxPG4]http://www.youtube.com/watch?v=OS-PmhhxPG4[/video]

97 танка и 12 бензиновоза :)) готина гледка общо взето :D
 
От: Нова война?

Е то това е Пакистан :) .
Очаквам да има леки разлики с Иран.
Да, спонсорирани са от САЩ (милиони долари помощ на година) и имат ядрено оръжие :lol:
 
От: Нова война?

Е то това е Пакистан :) .
Очаквам да има леки разлики с Иран.

Аз съм за употребата на ядрено оръжие в индия и пакистан...

просто е необходимо дори да бъде употребено в големи количества...
 
От: Нова война?

The New World Order

September 11, 1990 -- President George Bush [Senior] gives a speech to a joint session of the U.S. Congress entitled, "Toward A New World Order".

[video=youtube;7a9Syi12RJo]http://www.youtube.com/watch?v=7a9Syi12RJo&feature=player_embedded[/video]
 
Последно редактирано:
От: Нова война?

На близко- и средно Източна вълна сме в момента, не бутай и тая тема в любимата ти посока.
 

Горе