Нов заем от 8 милиарда евро!!!

От: От: Нов заем от 8 милиарда евро!!!

Тоест ти искаш Доган и Пеевски да управляват България и това ще е по-доброто управление , така ли да те разбирам ?

Все едно ме питаш дали искам да ми отрежат някой крайник или главата...Казвал съм го и преди,че всички свързани с управлението на държавата през последните 25г. трябва да се разкарат. И на тяхно място да дойдат млади,амбизиозни и образовани хора,които да нямат директни или индиректни връзки с горе изброените,както и никакви директни или индиректни връзки с НПО-та.
 
От: От: Нов заем от 8 милиарда евро!!!

Все едно ме питаш дали искам да ми отрежат някой крайник или главата...Казвал съм го и преди,че всички свързани с управлението на държавата през последните 25г. трябва да се разкарат. И на тяхно място да дойдат млади,амбизиозни и образовани хора,които да нямат директни или индиректни връзки с горе изброените,както и никакви директни или индиректни връзки с НПО-та.

Тоест подаването на оставката ще доведе тези младите ? Нали имаше избори скоро , с какво нови такива ще са по различни , че нещо не виждам ?
 
От: Нов заем от 8 милиарда евро!!!

Пак не си наясно, ама нищо стой си заблуден няма какво да се караме, а и имам лош вкус от циркове с гербери!!!
Волен си осребри подкрепата за ДПС. Сега и да не се крие под масите всичко го знаят каква е мишка продажна. Същото важи за БСП , които легнаха на ДПС и буквално им дадоха цялата власт при предното правителство. Затова никога повече тия партийки , дето даже не могат да спечелят едни избори...
 
От: Нов заем от 8 милиарда евро!!!

Когато 25 години след края на комунизма една държава е управлявана от пазача на бившия диктатор, значи нещата вървят изключително зле. Когато тоя пазач е заклет фен на въпросния бивш комунистически диктатор, тогава положението вече става катастрофално. Няма вариант за управление на България, който да е по-лош от Бойко Борисов и бандата му.
 
От: От: Нов заем от 8 милиарда евро!!!

Бърни,тогава излиза,че дори ДПС е по-малко вредна от Герб,защото не са изтеглили 16+4,5 млрд. лв. и не са напечатали над 200 млн. броя банкноти с номинал между 20 и 100 лв. Все едно говоря за болести,баси..Но,ако тябва да ги асоцирам с болести то моето мнение е,че:ДПС са диабет ,а Герб- злокачествен рак...

Ей трябва да те вземат в парламента бивате те в празните приказки и емоционалното говорене.

Ако не предлоижиш някой да се качи и да не харчи дефицитно и върне кредитите не с рефинансиране и тези 4.5 милиарда да бяха дадени от някой друг(защото щяха ни съдерат от дела), та ако не намериш такъв на небосклона - аргумента ти е проста форма на празнословие към ББ. Не приемай, че ги защитавам просто това е курса на всички и излиза доста двулично иначе едните не могат, но другите могат стига да не е ББ - стил присмял се хърбел на щърбел не виждам логика, но ти си знаеш. Кога ги изкара + 200 милиона нови банконти само ти си знаеш.
 
От: Нов заем от 8 милиарда евро!!!

Ето една идея за намаляване на кредита: да не се харчат милиарди от държавния бюджет за шибаната изолация на блокове, а да се остави на хората, които живеят в тях да платят за това, ако искат.
 
От: Нов заем от 8 милиарда евро!!!

Блеки,по принцип избягвам и ще избягвам комуникацията с теб.Дали говоря празни приказки или не,си е моя работа,и като гледам,доста колеги са на същото мнение като мен(сигурно и те говорят "празни приказки" според теб). Истината боли,изопачаването и е трудно и става все по-трудно в ерата на интернет.Банкнотите официално са 145 млн. броя- 60 напечатани приз Ноември и 85 напечатани Януари.Неофициално се говори,че през ноември са напечатали още около 140 млн. банкноти.Дал съм линкове в началото на темата и няма смисъл да дъвча това отново,след като го има написано.
Между другото, в момента най-вярната абревиатура на ГЕРБ е Големия Евърглейдс на Реформаторите и Баце-положението е пълно блато.
 
От: Нов заем от 8 милиарда евро!!!

Ето една идея за намаляване на кредита: да не се харчат милиарди от държавния бюджет за шибаната изолация на блокове, а да се остави на хората, които живеят в тях да платят за това, ако искат.

Правилно - не само, че кредит ще го финансира, ами с по висок данък имоти ще го изплатим. Много обичам, като ми кажат безплатно :)
 
От: Нов заем от 8 милиарда евро!!!

Блеки,по принцип избягвам и ще избягвам комуникацията с теб.Дали говоря празни приказки или не,си е моя работа,и като гледам,доста колеги са на същото мнение като мен(сигурно и те говорят "празни приказки" според теб). Истината боли,изопачаването и е трудно и става все по-трудно в ерата на интернет.Банкнотите официално са 145 млн. броя- 60 напечатани приз Ноември и 85 напечатани Януари.Неофициално се говори,че през ноември са напечатали още около 140 млн. банкноти.Дал съм линкове в началото на темата и няма смисъл да дъвча това отново,след като го има написано.
Между другото, в момента най-вярната абревиатура на ГЕРБ е Големия Евърглейдс на Реформаторите и Баце-положението е пълно блато.

Да както и мислих, за кредита нищо не можа да измислиш - но си мразиш по дефоут, едно е да мразиш друго е да даваш или поне се опиташ да кажеш нещо умно.
А за другото всичко ти е стил агенция ЕЖК - неофициално се говорило, то може и 1 милиард да се говори пак неофициално. Като излезнат официално нещата тогава ги говори защото са си празни приказки и спекули. Прост пример официално се говори за кредита с ясни и точни параметри - на базата на фактите може да водим нещо смислено като разговор. Избягваш комуникацията защото не вярвам стил ЕЖК, ами така да е.
 
От: Нов заем от 8 милиарда евро!!!

Не виждам смисъл да споря с теб,ти повтаряш едно и също.Ето ти конкретен въпрос от статия в любимия ти Капитал:
Държавен дълг за 5.9 милиарда лева ще падежира до края на 2017 г., а правителствата, които управляват в следващите четири години, ще имат трудната задача да осигурят обслужването му и да финансират планираните поне до 2016 г. бюджетни дефицити. http://www.capital.bg/politika_i_ik...olovinata_durjaven_dulg_padejira_do_4_godini/
До тук ноември има изтеглени 4,5 млрд., тоест остават още 1,4 млрд до края на 2017г. да се платят.
За какво са им 16 млрд.,при положение,че имат само още 1,4 млрд. да плащат.Общ дефцит за 2015-2017 е 6,5 млрд. . Така,значи 16 -1,4-6,5= 8,1 млрд. разлика.Къде ще отиде тя? От тях знам само къде ще отиде 1 млрд.- за саниране,а другите 7,1 млрд.? Къде ще отидат?Пак ще ми отговориш,че не разбирам нищо от икономика,защото няма какво друго да отговориш.Само не намесвай КТБ в сметките-за нея приемам,че напечатаните банкноти са запълнили дупката,пък и отделно си има доста активи. Обясни ми като на прост избирател,както обяснява вожда:
Изтеглихме 4,5 млрд.,сега теглим още 16 млрд,или общо 20,5 млрд. заем.От тях:
5,9 млрд. са рефинансиране на дълг
6,5 млрд. са за дефицита 2015-2017г.
1 млрд. е за саниране
7,1 млрд са за.....какво,Блеки?За какво?
 
От: Нов заем от 8 милиарда евро!!!

Ей това да спориш с радио точката странно нещо, а още по старнно да спориш с чукча и тя по стечение на обстоятелствата да е писател.

В линка който си дал, що не си направи труда да прочетеш таблицата?

- 11,7 милиарда плащания
- 6,4 дефицит

Хайде сега щото си играеш на питанки, я да те питам теб, ама без да ми бягаш по тъча като пикла.

Около 5 милиарда е целият дълг всичко свързано с банковата криза - ПИБ, ФГБВ + буфер за банките. Искаше да ти падне цялата банкова или си ревеш за спорта? Искаше да ни съдерат от съдене защото си поел гаранция до 100к вали гърми да ги платиш? За кое ревеш?
След това имаш 11,7 милиарда падеж на дълг. За кое ревеш?
И най накрая имаш 6,5 милиарда дефицит - от последните няколко години сме на дефицитни бюджети. Дори и при любимият ти Орешарски същото, не случайно има актуализации(много лесно можеш да провериш дефицитите). Та сега може да ревеш, че има дефицитно харчене.

Та сега се пита, коя партия ще дойде и ще спре дефицитното харчене и няма да тегли нов дълг да финансира. Много ама много ще се радвам да ми кажеш, кой ще са да гласувам за тях.

Отвъд тези отговори абсолютно всичко е писане на глупости и четене на пропаганда.

За напред да знаеш не можеш да теглиш повече дълг от дълговият ти таван, който е заложен. Така, че спри с тези 16 милиарда, че ги теглиш от раз.

ПП. Ако е така за КТБ, то ФГБВ бързо ще ликвидира активите и ще върне над 2,1 милиарда дълг, който ще бъде изплатен и познай какво ще стане с дълга - нетно 2,1 милиарда по нисък. Около толкова ти е буфера за банките + 900 милиона за ПИБ подкрепата, та до 2017 около 5 милиарда ще е по-нисък дълга ти. Дори и санирането ще се изплати от 5% по висок данък имоти. Увеличението на дълга ти ще дойде от дефицита и точно там можеш да ревеш. Ако намериш, някоя партия, която няма да увеличава харча, а ще свива и ще режи пак те моля кажи ми коя ще е и ще гласувам за нея и ще агитирам безплатно за нея в моя кръг от хора!

ПП 2 Не забравяй, че освен главница плащаш и лихва!
 
От: Нов заем от 8 милиарда евро!!!

Хаха,знаех си :)
Затова избягвам и ще избягвам да споря с теб.Прочети статията на Капитал пак,там пишат: Държавен дълг за 5.9 милиарда ЛЕВА ще падежира до края на 2017 г. В таблицата на мин-фин удобно го пишат 5,9 млред. ЕВРО-ей тук е лъжата. ;)
Падежи на ДЦК по години, млн. лв. (към 20 септември)
2014 1 059.50
2015 1 721.44
2016 733.66
2017 2 622.24
2018 769.13
2019 582.19
2020 508.69
2021 322.90
2022 305.00
2023 200.00
2024 0.00
2025 457.66
Източници много:
http://economix.bg/sindikiran-zaem
http://www.capital.bg/politika_i_ik...olovinata_durjaven_dulg_padejira_do_4_godini/

В линка който си дал, що не си направи труда да прочетеш таблицата?

- 11,7 милиарда плащания всъщност са 5,9 млрд. ;)
- 6,4 дефицит
 
От: От: Нов заем от 8 милиарда евро!!!

Бърни,тогава излиза,че дори ДПС е по-малко вредна от Герб,защото не са изтеглили 16+4,5 млрд. лв. и не са напечатали над 200 млн. броя банкноти с номинал между 20 и 100 лв. Все едно говоря за болести,баси..Но,ако тябва да ги асоцирам с болести то моето мнение е,че:ДПС са диабет ,а Герб- злокачествен рак...
Ако дойдат на власт, няма да имат избор. Но ще имат проблем, щото кой ще им даде на тия толкова милиарди.
 
От: От: Нов заем от 8 милиарда евро!!!

Хаха,знаех си :)
Затова избягвам и ще избягвам да споря с теб.Прочети статията на Капитал пак,там пишат: Държавен дълг за 5.9 милиарда ЛЕВА ще падежира до края на 2017 г. В таблицата на мин-фин удобно го пишат 5,9 млред. ЕВРО-ей тук е лъжата. ;)
Падежи на ДЦК по години, млн. лв. (към 20 септември)
2014 1 059.50
2015 1 721.44
2016 733.66
2017 2 622.24
2018 769.13
2019 582.19
2020 508.69
2021 322.90
2022 305.00
2023 200.00
2024 0.00
2025 457.66
Източници много:
http://economix.bg/sindikiran-zaem
http://www.capital.bg/politika_i_ik...olovinata_durjaven_dulg_padejira_do_4_godini/


Владко принципно знаех, че си на час на лъжичката на пропагандата, но не знаех, че толкова си се промил мозъка - жалко имаш потенциал, но то по хората ходи(говоря за липсата на мислене)

Много ми е забавно как пускаш линк от 2013 и казваш това ще са плащаният като една камара дълг всички изтеглиха за последните 12 месеца.

А защо си промит мозък ли? Чисто и просто сам пускаш линк от официален източник и не приемаш какво се пише в него, а ми четеш некви неща стил ЕЖК.

Хайде ще се опитам да го смеля за промитият ти мозък, в същият сайт на мин. финансите ще намериш статистика за дълга към 31 Декември 2014. Там ще видиш остатъчен дълг към нея дата и ще видиш стурктура:
При вътрешен дълг от 8.25 милиарда
До 1 година имаме 24.41% да върнем или 2.06 милиарда лв
От 1 до 5 години имаме 42,44%

При външен дълг от 7.08 милиарда евра
До 1 година имаме 33,8% да върнем или 2.33 милиарда евра
От 1 до 5 години имаме 16,81%

Та в рамките на 1 година имаме да върнем 2.06 млр лв и 2.33 млр евра или общо към 6,7 милирада лв. Това, че капитал са сбъркали не е мой проблем(дори някой друг потребител им постнал коментар с данни от Март 2014, че са грешка), това че не можеш да мислиш пак не е мой проблем, но като си въведен в заблуда не въвеждай и другите.


ПП Ето ти линк http://www.minfin.bg/bg/statistics/1

ПП 2 Щом се захвана за нещо в което си в тотална грешка и всичко друго което го писах го отбягваш, значи излиза че си един двуличен популист, както ти казах идеален си за парламента. Може да ходиш при ДПС-то, нали те били по-малкото зло или при която и да е партия, но най-много при ББ ще се котираш :)

ПП 3 Просто и ясно ти казвам за нам си кой път пишеш глупости и вместо да видиш сам, че се оборваш скачаш като чаве видяло джанка. И за капак като някой ти пише точно и аргументирано млъкваш и си измисляш нещо ново - имаш потенциал, но вземи се стегни и почни да мислиш! Дълговата политика и публичните финанси не са лесна тема, нормално е да не си наясно, но е ненормално въпреки това да скачаш и да даваш аргументи, които сами теб те оборват!
 
Последно редактирано:
От: От: От: Нов заем от 8 милиарда евро!!!

@Unwise, ти па намери кой да даваш за пример - Маяма Нолова!!!?? Верно ли?
Явно няма да се научат някои хора на политика. Врагът на моя враг е мой приятел поне временно. Това, че някой е нечитав не означава, че ако се обърка да говори нещо читаво трябва да го отхвърлим от раз. Интересът клати феса, а не хейтът.
 
От: Нов заем от 8 милиарда евро!!!

На това правителство сериозно му липсва прозрачност. Нека на хората стане ясно колко, за какво се тегли и при какви условия. Също е полезно да се информира обществото кой е сключвал този договор за заем, при който има толкова голям падеж наведнъж и за какво са изразходвани тези пари. Като няма пари в хазната не е редно да се тегли кредит, а да се простираме според чергата. Колкото имаме, толкова. Ако все теглим кредити и рефинансираме старите, можем да попаднем в ситуация почти целият държавен приход да ходи за храна на банките, а ние да се чудим колко още кредит да изтеглим за да живеем нормално.
 
От: Нов заем от 8 милиарда евро!!!

И това, което говорих последните страници намери и гласност не къде да е, ами и мин. фин.

http://www.investor.bg/biudjet-i-fi...-namalen-ako-niama-biudjetni-deficiti-189525/

Блеки,моля те да ги разбиеш общо 4,5 млрд. изтеглени през декември+ новите 16 млрд.,които искат сега.Общо 20,5 млрд. ЛЕВА.Говорим в левове.
А тези 2 млрд. евро,за които говори този "виден" икономист,че може да се спестят,си мисля че са точно парите за натовските самолети и танкове,които смятаха да купуват. :)
 
От: От: Нов заем от 8 милиарда евро!!!

На това правителство сериозно му липсва прозрачност. Нека на хората стане ясно колко, за какво се тегли и при какви условия. Също е полезно да се информира обществото кой е сключвал този договор за заем, при който има толкова голям падеж наведнъж и за какво са изразходвани тези пари. Като няма пари в хазната не е редно да се тегли кредит, а да се простираме според чергата. Колкото имаме, толкова. Ако все теглим кредити и рефинансираме старите, можем да попаднем в ситуация почти целият държавен приход да ходи за храна на банките, а ние да се чудим колко още кредит да изтеглим за да живеем нормално.

Напълно съм съгласен. Ако сме според чергата нали знаеш какво ще кажат всички това е стягане на колани, че е геноцид и нам си какво - жалка работа, е че тук вирее популизма само.
 
От: От: Нов заем от 8 милиарда евро!!!

Блеки,моля те да ги разбиеш общо 4,5 млрд. изтеглени през декември+ новите 16 млрд.,които искат сега.Общо 20,5 млрд. ЛЕВА.Говорим в левове.
А тези 2 млрд. евро,за които говори този "виден" икономист,че може да се спестят,си мисля че са точно парите за натовските самолети и танкове,които смятаха да купуват. :)

Владко пак ли същото 4.5 бяха неизбежни, за други 16 е в рамките на години - но да 20.5 милиарда са, от които 4-5 ще се върнат от банковата система и нови 12 ще се намали и ще си е нетно дефицита. За другото съм напълно съгласен с теб.
Но може и да са и за магистрали и съоръжения или чисти популистически приоми. Сто процента ще иде някой лев за армията, тя трябва леко се пообнови, но дали ще е така както казваш не знам. Трябва да стане това, което говори ънуайза.
 

Горе