Нов заем от 8 милиарда евро!!!

От: Нов заем от 8 милиарда евро!!!

Сори, че измествам темата за малко, но не ви ли писна глупавите медии и журналя да промиват мозъка на хората. Едни и същи папагали, едни и същи глупости и едно и също защитаване на бойко... :evil:
 
От: Нов заем от 8 милиарда евро!!!

От БСП са обявили преди малко,че общо за рефинансираме дължим 5 млрд. лева за периода 2015г.-2017г. Останалите 11 млрд. явно са за лични/текущи нужди, включително покриване на дефицит от некадърна политика,който тепърва ще продължава да расте. И колкото и някои хора да се опитват да изкарат черното-бяло,истината рано или късно ще излезе и виновниците ще си понесат отговорността.
Странно, защо така са направили сметката само до 2017-та? Няма ли заеми, които да връщаме и след това? Или може би лихвата по другите заеми отива в правилните хора и не бива да се намаля?
 
От: Нов заем от 8 милиарда евро!!!

Странно, защо така са направили сметката само до 2017-та? Няма ли заеми, които да връщаме и след това? Или може би лихвата по другите заеми отива в правилните хора и не бива да се намаля?

Ако не знаеш,да ти кажа: Към края на 2013г. дългът ни е бил 7 млрд. евро, а към края на 2014г. вече е 11 млрд. евро. (или 4 млрд евро/8 млрд. лева увеличение).
Логичният въпрос, ако изтеглят тези нови 8 млрд. евро е, колко ще стане дълга ни.Това е и директният въпрос, който никой не зададе на Горанов. Да каже точно,кратко и ясно: Сега дълга ни е 11 млрд. евро, с тези нови 8 млрд. евро, след погасяването на старите дългове, ще стане примерно еди колко си. Ама не казват, защото събиране и изваждане на двуцифрени числа е нещо лесно, дори и за бабите. От там възникват и всички съмнения. А иначе ситуацията е патова, даже матова. Затова и си правят каквото искат. Дори да свалят правителството, кой ще дойде?Служебно правителство.Кой ще го назначи?-Президента.И пак изгонените позорно, ще управляват дефакто...И става като вица за шестте апартамента на Цецо....
 
От: Нов заем от 8 милиарда евро!!!

Странно, защо така са направили сметката само до 2017-та? Няма ли заеми, които да връщаме и след това? Или може би лихвата по другите заеми отива в правилните хора и не бива да се намаля?

Владко, пак пуска партенките на БСП-ту, по рано му писах ясно и точно инфо към 31 Декември 2014 за остатъчен дълг, но ще дам пак графиката от министерството. Няма как да е 5 милиарда като само толкова теглихме по линия на банките и той е краткосрочен, та:

1423668736.jpg

http://www.minfin.bg/bg/pubs/1/8849
 
От: Нов заем от 8 милиарда евро!!!

Какъв беше вица

- Г-н Цветанов, от къде взехте парите? - пита следователят.
- От скрина - отговаря Цветанов.
- А там кой ги слага? - продължава следователят.
- Тъстът ми ги слага - отговаря Цветанов.
- А на него кой ги дава? - пак пита следователят.
- Аз му ги давам - казва Цветанов.
- Добре, а Вие от къде ги взимате? - пита следователят.
- От скрина....
 
От: Нов заем от 8 милиарда евро!!!

- Г-н Цветанов, от къде взехте парите? - пита следователят.
- От скрина - отговаря Цветанов.
- А там кой ги слага? - продължава следователят.
- Тъстът ми ги слага - отговаря Цветанов.
- А на него кой ги дава? - пак пита следователят.
- Аз му ги давам - казва Цветанов.
- Добре, а Вие от къде ги взимате? - пита следователят.
- От скрина....
Тоя виц е по тъп и от лъжливата ти пропаганда :)! Виж Блеки какво ти написа и после пак се прави на отворен, че никой не ти е казал нищо.
 
От: Нов заем от 8 милиарда евро!!!

Тоя виц е по тъп и от лъжливата ти пропаганда :)! Виж Блеки какво ти написа и после пак се прави на отворен, че никой не ти е казал нищо.

Ако се върнеш по-рано ще видиш, че Владко отрича данните на МФ, в тази си част, но пък взема за друг негов аргумент, отново сайта на МФ.

В тази графика ясно и точно си личи, че скапаният ДЕФИЦИТ е проблема и точно там, никой не иска да чува и си прави оглушки!

ПП Ако пак някой не захапва истинският дълг ще се увеличи не с 16 милиарда, а нетното с бюджетният дефицит.
 
От: Нов заем от 8 милиарда евро!!!

Какво е това погашения дълг, значи погасения дълг, така ли. Някаква графика да видим как се е натрупал толкова
А пък за вица, парите на цецко, боко му ги дава, а пък откъде ги е взел боко само той си знае
 
От: Нов заем от 8 милиарда евро!!!

Какво е това погашения дълг, значи погасения дълг, така ли. Някаква графика да видим как се е натрупал толкова
А пък за вица, парите на цецко, боко му ги дава, а пък откъде ги е взел боко само той си знае
Погашения - дълг, който трябва да се погаси да се изплати с други думи.

Като цяло стар дълг + огормният дълг, който взехме по линия банковият трус(помощ за ПИБ, теглене на пари за попълване на ФГБВ + банков буфер "за всеки случай") + актуализацията - та се посъбраха е не забравяй и Орешарски и той нетно вдигна дълга с отвъд падежите. То си и личи, че голяма част е краткосрочен падежа е 2015.
Сега този дефицит от какво е и защо е и защо е такава дупката не мога ти кажа - някой спекулират с войната, други с моженето на политиците, Unwise писа добра хипотеза, но като цяло дефицит и нов дълг е равно на липса на реформи. Бих добавил към тезата на Unwise, ББ видя че с постни пици не става, не е добро за популизма му и сега на другият полюс популизъм и пари "за всички", подета от политика на Орешарски, само където ужким там бяха пари за бизнеса и социални програми.
 
От: Нов заем от 8 милиарда евро!!!

Все с КТБ ли ще се оправдава боко, та нали той причини паниката заедно с аверите си от дпс
 
От: Нов заем от 8 милиарда евро!!!

Дайте ми резултат в графа 2 (размер на дълга и % му от БВП) към края на 2014г., че нещо са скрили инфото в сайта на мин-фин. Да видите колко милиарда евра е разликата от 2014 до цифрата в горепосоената таблица за 2015г.
Аз намерих това:Държавният дълг към края на ноември 2014 г. възлиза на 9.598 млрд. евро или 23.1% от БВП при 22.8% месец по-рано, сочат данните на Министерството на финансите, оповестени днес. В тази статия http://www.dnevnik.bg/biznes/finans...at_dulg_se_povishi_do_231_ot_bvp_kum_noemvri/

Как от 9,5 млрд. в края на 2014г. стават 24 млрд. за 2015г.?Как?Обяснете ми,вместо да ме плюете?
 
От: Нов заем от 8 милиарда евро!!!

Не знам, не е мой проблем - питаше просто за дълга. Той добре, че не успя да тегли 4-5 милиарда лв заем и да ги налее в КТБ-ту, че тогава такъв морален риск щеше да създаде в системата, че не знам ...
 
От: От: Нов заем от 8 милиарда евро!!!

Дайте ми резултат в графа 2 (размер на дълга и % му от БВП) към края на 2014г., че нещо са скрили инфото в сайта на мин-фин. Да видите колко милиарда евра е разликата от 2014 до цифрата в горепосоената таблица за 2015г.
Аз намерих това:Държавният дълг към края на ноември 2014 г. възлиза на 9.598 млрд. евро или 23.1% от БВП при 22.8% месец по-рано, сочат данните на Министерството на финансите, оповестени днес. В тази статия http://www.dnevnik.bg/biznes/finans...at_dulg_se_povishi_do_231_ot_bvp_kum_noemvri/

Как от 9,5 млрд. в края на 2014г. стават 24 млрд. за 2015г.?Как?Обяснете ми,вместо да ме плюете?

Към Ноември 2014г. дългът е 9,6 млрд. евро или 19 млрд. лева. Как от 01. Декември 2014г. до 31 Декември 2015г. го изчислиха на 24,1 млрд. евро. Това питам. Или в таблицата са лева,но ги пишат в евро?(то и лева да са в таблицата,пак има 6+ млрд разминаване).Ама в евро 24,1 МИНУС 9,6 е = на 14,5 млрд. евро повече, или по над 1 млрд. евро на месец за всеки месец в периода 01.12.2014г. до 31.12.2015г.
 
От: От: Нов заем от 8 милиарда евро!!!

Към Ноември 2014г. дългът е 9,6 млрд. евро или 19 млрд. лева. Как от 01. Декември 2014г. до 31 Декември 2015г. го изчислиха на 24,1 млрд. евро. Това питам. Или в таблицата са лева,но ги пишат в евро?(то и лева да са в таблицата,пак има 6+ млрд разминаване).Ама в евро 24,1 МИНУС 9,6 е = на 14,5 млрд. евро повече, или по над 1 млрд. евро на месец за всеки месец в периода 01.12.2014г. до 31.12.2015г.
Абе не се ли усещаш, че пишеш пълни глупости?!
 
От: Нов заем от 8 милиарда евро!!!

Дайте разбивка по години на задълженията и плащанията по дълга
 
От: От: Нов заем от 8 милиарда евро!!!

Абе не се ли усещаш, че пишеш пълни глупости?!

Обори ме с факти и цифри.Ако са глупости,ще се извиня на всички в темата. На няколко места намерих една и съща цифра за дълг към Ноември 2014г. и тя е 9,6 млрд. евро. Обясни ми от къде идва "прогнозната" цифра за дълг към 2015г. в сайта на министерство на финансите?Там пише Прогнозен дълг към края на 2015г. сумата от 24,1 млрд. евро.
 
От: От: Нов заем от 8 милиарда евро!!!

Обори ме с факти и цифри.Ако са глупости,ще се извиня на всички в темата. На няколко места намерих една и съща цифра за дълг към Ноември 2014г. и тя е 9,6 млрд. евро. Обясни ми от къде идва "прогнозната" цифра за дълг към 2015г. в сайта на министерство на финансите?Там пише Прогнозен дълг към края на 2015г. сумата от 24,1 млрд. евро.
Мисля, че и сам се сещаш, но предпочиташ да вярваш на манипулациите си. Какво ще кажеш за 9,6 млрд. евро и 24,1 млрд. лв.?
 
От: От: Нов заем от 8 милиарда евро!!!

Мисля, че и сам се сещаш, но предпочиташ да вярваш на манипулациите си. Какво ще кажеш за 9,6 млрд. евро и 24,1 млрд. лв.?

В таблицата цитирана от Блек на МФ пише ЕВРО??
 
От: От: Нов заем от 8 милиарда евро!!!

Към Ноември 2014г. дългът е 9,6 млрд. евро или 19 млрд. лева. Как от 01. Декември 2014г. до 31 Декември 2015г. го изчислиха на 24,1 млрд. евро. Това питам. Или в таблицата са лева,но ги пишат в евро?(то и лева да са в таблицата,пак има 6+ млрд разминаване).Ама в евро 24,1 МИНУС 9,6 е = на 14,5 млрд. евро повече, или по над 1 млрд. евро на месец за всеки месец в периода 01.12.2014г. до 31.12.2015г.

Щото пита и сега ще ти го разясня, като цяло ти е голяма каша, но ще разбереш.
Първо отвори си тук и изтегли пдф-а http://www.minfin.bg/bg/statistics/1 ще видиш че общият ни дълг към 31 Декември е 11,3 милиарда евра толкова имаме да върнем, толкова сме натрупали чисто или 22,6 милиарда лв грубо.
Второ тези 24,1 милиарда са в лева не в евра, отваряш линка http://www.minfin.bg/bg/pubs/1/8849 и четеш, какво пише над таблицата: Справка за рефинансиране на държавния дълг и финансиране на бюджетния дефицит за периода 2015-2017 г. (млн. лв.)
В последната колонка говорим за сумиран дълг в лева и обърнат в евра това е общият падеж, т.е. това ще сме платили + взели като нов заем за дефицита, като цяло правят разбивка на харчовете по линия на дълга. Имаме дефицит и дълг, който трябва да се финансира. Ако пак не си убеден нещо отвори 1-вият линк и ще видиш общият ни дълг е 11,3 милиарда евра (вътрешен и външен)

Разликата от 22.6 миларда лв към Декември 2014 и 24,1 към Декември 2015 ще са по дефицита, но няма как го засечеш чисто от данните по дълга, защото и този месец направихме плащане от около 1 милиард и нещо така, че да кажем сме на кота 21.6 милиард дълг и като бутнеш 2.5 милиарда дефицит, който ще се финансира с нов дълг отиваме до 24,1 милиарда лева дълг. Чисти и прости сметки, като през годината трябва теглим нов дълг да върнем стар, така че разликата пак ще дойде от дефицита. А за да да те дообъркам, като теглиш кредит нов взимаш главницата + лихвата и отделно ако имаш падежираш дълг в началото на следващата си година взимаш дълга пред края на годината, за да имаш буфер и да не взимаш в 99-та минута. Такава е практиката, затова ако смяташ по таблицата дефицита спрямо дълга като увеличение няма ти излязат точни сметките.

В добавка, за да изтеглим 16 милиарда то дъговият ни таван трябва да е раздут поне до 16 милиарда, а това го няма никъде - затова ти казвам, че говорим за дълг през годините.
 

Горе