Нов заем от 8 милиарда евро!!!

От: Нов заем от 8 милиарда евро!!!

Искам да видя дълга по години, откъде стана толкова и защо като Орешарски взе един милярд от герб пискаха толкова, а сега ще правят стъпка за дълг за години напред да погасяват, аве пожарникаря не му ли беше достатъчен един дянков, май не е бил той проблем, ами пожарникарската му тиква и цирея цвцвъ
 
От: Нов заем от 8 милиарда евро!!!

Искам да видя дълга по години, откъде стана толкова и защо като Орешарски взе един милярд от герб пискаха толкова, а сега ще правят стъпка за дълг за години напред да погасяват, аве пожарникаря не му ли беше достатъчен един дянков, май не е бил той проблем, ами пожарникарската му тиква и цирея цвцвъ

Преди доста страници писах, че над 1 милиард евра и половина е нетно дълга на Орешарски без рефиансирания му(все пак от 0.5% дефицит, го докараха почти до 3% проектно това как се финансира?), както и помощта за ПИБ, а дълга го гледаш в архива в дясно - http://www.minfin.bg/bg/statistics/1
 
От: Нов заем от 8 милиарда евро!!!

Владко, пак пуска партенките на БСП-ту, по рано му писах ясно и точно инфо към 31 Декември 2014 за остатъчен дълг, но ще дам пак графиката от министерството. Няма как да е 5 милиарда като само толкова теглихме по линия на банките и той е краткосрочен, та:

1423668736.jpg

http://www.minfin.bg/bg/pubs/1/8849

Преди доста страници писах, че над 1 милиард евра и половина е нетно дълга на Орешарски без рефиансирания му(все пак от 0.5% дефицит, го докараха почти до 3% проектно това как се финансира?), както и помощта за ПИБ, а дълга го гледаш в архива в дясно - http://www.minfin.bg/bg/statistics/1

Ами там в таблицата пише:" Към края на ноември(2014) номиналният размер на държавния дълг възлиза на
9597.7 млн. евро, от който 4018.1 млн. евро вътрешен и 5579.6 млн. евро външен.
Дългът бележи увеличение в сравнение с края на предходния месец, възлизащо на
181.9 млн. евро, което се дължи главно на емитирането на съкровищни облигации
на ДЦК на вътрешния пазар."
Има големи разминавания в цифрите, а дефицита е основно благодарение на Близнашки и кукловодите му.
 
От: От: Нов заем от 8 милиарда евро!!!

Преди доста страници писах, че над 1 милиард евра и половина е нетно дълга на Орешарски без рефиансирания му(все пак от 0.5% дефицит, го докараха почти до 3% проектно това как се финансира?), както и помощта за ПИБ, а дълга го гледаш в архива в дясно - http://www.minfin.bg/bg/statistics/1

А сега ми кажи на боко колко ще му се трупат, щото и санирането е поето от БГ, да не си мислиш, че е подарък от Европа
 
От: Нов заем от 8 милиарда евро!!!

Ето цитат от един интересен и мисля верен анализ:
"Необяснима разлика

Има и други неясноти в сметките на МФ (с риск да се повторя). МФ иска 8 млрд. лева, за да посрещне бюджетни дефицити и (раздути) падежи, които оценява на 9 млрд. евро.

Предстоящите погашения са 17.5 млрд. лева по данни към 1 януари (като се включат вече платените през януари облигации). Ако ще връщаме часовника към 1 януари, за да сметнем падежите, тогава трябва да имаме предвид нивото на фискалния резерв към същата дата. Той бе 8.12 млрд. лева към 31 декември 2014 г., доста над минимума от 4.5 млрд. лева. Значи към 1 януари МФ е имало на разположение 3.5 млрд. лева за посрещане на падежи.

Трябва да приспаднем и очакваните постъпления от приватизация (вече се дискутира приватизация на дял от БЕХ) – поне няколстотин милиона лева. Само за тази година те са предвидени да бъдат от 55 до почти 150 млн. лв.

Остават 13-14 млрд. лева и продължаваме да изваждаме.

Нелепо е МФ да включва в сметката падежите по задължения на държавата, но да не включват погашенията по задължения КЪМ държавата. Такива са дадените средства на Фонда за гарантиране на банките и на ПИБ на стойност 2.9 млрд. лева общо. Заемът за ФГВБ трябва да се върне тази година според изявление на Владислав Горанов, депозитът в ПИБ е със срок 18 месеца и падежира през 2016 г.

Излиза, че необходимият външен и вътрешен дълг, изчислен на база на публично достъпна информация, е 11 млрд. лева."
Статията е тук: http://economix.bg/vunshen-dulg-zabludi
 
От: От: Нов заем от 8 милиарда евро!!!

Ами там в таблицата пише:" Към края на ноември(2014) номиналният размер на държавния дълг възлиза на
9597.7 млн. евро, от който 4018.1 млн. евро вътрешен и 5579.6 млн. евро външен.
Дългът бележи увеличение в сравнение с края на предходния месец, възлизащо на
181.9 млн. евро, което се дължи главно на емитирането на съкровищни облигации
на ДЦК на вътрешния пазар."
Има големи разминавания в цифрите, а дефицита е основно благодарение на Близнашки и кукловодите му.
Владко, питаш ме обяснях ти - всички данни са официални и качени на сайта на министерството към 31 Декември 2014 дълга е 11,3 не ме карай да ти покажа, на коя страница да го четеш в пдф-а, някъде след 4 глава го търси.
Още докато беше Орешарски към края на Юни бяхме на кота 1 милиард дефицит, не знам какво ти е виновен Близнашки, както и за дефиците идните години не знам какво ще е пак виновен.

А до статията ти на икономическяит сайт, вали гърми падежа ще се върне, дори и да върнат задълженията към държавата, просто се теглят краткосрочни кредити с цел бързо рефинансиране, обаче тук допускаме че и ФГБВ ще върне 2,1 всичко. Реално пак дълга си е до дълга, дефицита осира.
 
От: От: Нов заем от 8 милиарда евро!!!

А сега ми кажи на боко колко ще му се трупат, щото и санирането е поето от БГ, да не си мислиш, че е подарък от Европа

По първият ти въпрос като свърши ще видим, иначе имаш данните, като цяло дълга ще е е нетният дефицит + част от актуализиацията - тук не говоря банковият трус, те парите ще се върнат за жалост и там ще дадем едни лихви.
По вторият въпрос парите ще са от БГ банка за развитие и ще се изплатят с 5% по висок данък имоти, преди няколко страници дадох мнението си за санирането.
 
От: От: Нов заем от 8 милиарда евро!!!

По първият ти въпрос като свърши ще видим, иначе имаш данните, като цяло дълга ще е е нетният дефицит + част от актуализиацията - тук не говоря банковият трус, те парите ще се върнат за жалост и там ще дадем едни лихви.
По вторият въпрос парите ще са от БГ банка за развитие и ще се изплатят с 5% по висок данък имоти, преди няколко страници дадох мнението си за санирането.

Е как ще се погасят с 5%, това погасяване е от общото задължение, но то си онстава
 
От: От: Нов заем от 8 милиарда евро!!!

Е как ще се погасят с 5%, това погасяване е от общото задължение, но то си онстава

Е както винаги рефинансиране до един момент, като по това перо трябва се взима все по малко и малко кредити защото нали ужким новият данък ще иска по-малко средства, и така ще го играем, до моментам в който ще се забрави всичко. Просто ще си спомнят точно нищо ... Реално ако новият данък успее да върне лихвата по кредита и да върне главницата до 10-15 години ще е успех.
 
От: От: Нов заем от 8 милиарда евро!!!

Е както винаги рефинансиране до един момент, като по това перо трябва се взима все по малко и малко кредити защото нали ужким новият данък ще иска по-малко средства, и така ще го играем, до моментам в който ще се забрави всичко. Просто ще си спомнят точно нищо ... Реално ако новият данък успее да върне лихвата по кредита и да върне главницата до 10-15 години ще е успех.
И ти не го вярваш
 
От: Нов заем от 8 милиарда евро!!!

Само да попитам. Новия дълг за рефинансиране и плащане на старите ли ще бъде? В смисъл не съм сигурен за какво ще го ползваме.
До колко е сигурно предназначението за (дефицит + всички досегашни дългове + доп.разходи(не добре прогнозирани приходи) към текущия бюджет) ?
 
От: Нов заем от 8 милиарда евро!!!

blackout8, интересно показваш данни за 2015-та и след това. Я дай данни от 2013-та и 2014-та, за да видим кога и откъде толкова бързо се появи този голям дълг.
 
От: Нов заем от 8 милиарда евро!!!

blackout8, интересно показваш данни за 2015-та и след това. Я дай данни от 2013-та и 2014-та, за да видим кога и откъде толкова бързо се появи този голям дълг.

Нали и аз това питам, ама никой не ме отразява
 
От: Нов заем от 8 милиарда евро!!!

Само да попитам. Новия дълг за рефинансиране и плащане на старите ли ще бъде? В смисъл не съм сигурен за какво ще го ползваме.
До колко е сигурно предназначението за (дефицит + всички досегашни дългове + доп.разходи(не добре прогнозирани приходи) към текущия бюджет) ?
За заема до 6 млрд евро сме наясно, че до 2017-та трябва да го рефинансираме. Проблема е с останалите над 6 млрд евро за какво ще са.
 
От: От: Нов заем от 8 милиарда евро!!!

И ти не го вярваш

Да, не го вярвам много много с данък имоти да успее да върне + е че ще имат хората по-малко сметки за ток, на теория от други места държавата трябва да го върне кредита.
 
От: Нов заем от 8 милиарда евро!!!

blackout8, интересно показваш данни за 2015-та и след това. Я дай данни от 2013-та и 2014-та, за да видим кога и откъде толкова бързо се появи този голям дълг.

Това го писах до Динтроникса, но явно не го е видял, както и ти, та:

а дълга го гледаш в архива в дясно - http://www.minfin.bg/bg/statistics/1
 
От: Нов заем от 8 милиарда евро!!!

Само да попитам. Новия дълг за рефинансиране и плащане на старите ли ще бъде? В смисъл не съм сигурен за какво ще го ползваме.
До колко е сигурно предназначението за (дефицит + всички досегашни дългове + доп.разходи(не добре прогнозирани приходи) към текущия бюджет) ?

12 милиарда са по първата ти част, останалите са за другата ти част - около 12 милиарда плащания и 6,5 милиарда дефицит. Второто е проблема, не 1-вото.
 
От: Нов заем от 8 милиарда евро!!!

blackout8, интересно показваш данни за 2015-та и след това. Я дай данни от 2013-та и 2014-та, за да видим кога и откъде толкова бързо се появи този голям дълг.

Към 30 Ноевмри 2013г. дълга е общо 7,26 млрд. евро.
Към 30 Ноември 2014г. дълга е общо 9,69 млрд. евро.
Към 30 Ноември 2017г. според плана на Горанов, дълга трябва да е 14,00 млрд. евро.
Орешарски го плюха, но остави на гробарите над 8 млрд. лева фискален резерв, който в момента е на санитарния минимум от 4,5 млрд. лева.
Безразборно и безхаберно харчене,точене,крадене и лапане- това е финансовата политика на герберското служебно, а сега коалиционно правителство.
Както вървят нещата, ако изкарат цял мандат, в края му дефицита ще е двойно по-голям от "прогнозираното" от Горанов.
 
От: От: Нов заем от 8 милиарда евро!!!

Аз съм в 3стаен апартамент с 3 климатика нон стоп пуснати, пералня , печка , миялна + джакузи и тока ми 140 лева и декември и януари. Парното е махнато на целия блок та и аз се топля само на ток. Продължавам да твърдя , че не тока е скъп , а доходите ниски на болшинството на българите. Не е нормално в чужбина да взимат по високи помощи от нашите заплати.

Сигурно не говориш сериозно или крадеш ток...
Аз плащам минимум 80 лв на месец, а само пералня, хладилник, печка, бойлер и 3 компютъра(нон стоп) са на ток.


Иначе е ясно, че са комбина и главната им цел е лично забогатяване... Така ще бъде докато лижат чужди "ремаркета"... Кьопавата тиква може само да говори, за друго не става!
 
Последно редактирано:
От: Нов заем от 8 милиарда евро!!!

Блекиииииии, айде честито братле, само не ми казвай после, че не съм познал кой как ще гласува. :lol:

16 милиарда нов дълг = 27 със лихвите!!!
 

Горе