Нов проект + Линкове+ Реклама + SEO

От: Нов проект + Линкове+ Реклама + SEO

Най-добре е да се пусне книгата с някаква цена, да речем 10 лева, но да има и безплатно сваляне срещу споделяне във Facebook или Twitter. Ако книгата се пусне изцяло безплатно това ще убие интереса към нея. Пълно е с безплатни книги, които са изградени от общи приказки и никакви конкретни неща. От друга страна, на платените книги се гледа като на ценен ресурс, който съдържа някакъв конкретен метод или ценни знания, които се предполага, че са по-скъпи от самата книга и ще донесат на читателя по-големи дивиденти от цената, която ще заплати.

Аз лично рядко свалям книги, които са пуснати от самото начало като безплатни. Рядко и купувам книги, защото ме е страх да не си хвърля парите на вятъра, тъй като не съм сигурен какво точно ще получа. Ако обаче намеря безплатна книга, която преди е била платена, или пък книга която е хем платена, хем безплатна (срещу споделяне), тогава задължително я свалям, дори и да нямам в момента време да я прочета. Все някога ще и дойде времето (като ми спре интернета например :) ). Това си е типична черта от характера на човека - ако види нещо безплатно го подминава, ако обаче го види същото нещо платено с опция за безплатно, тогава му се нахвърля като патка на скакалец.

Така че, в общи линии, ако искаш безплатната ти книгата да се сваля повече - направи я платена и добави опция за безплатно получаване срещу споделяне. По този начин не само интересът ще е по-голям, но и споделянето на книгата ще помогне за популяризирането й.

Метода е обяснен много добре в книгата "Viral Traffic Genius" - Линк за сваляне! (Внимание, книгата е била платена, така че не се чудете! :D )

В книгата е обяснено как да си докараме viral трафик с помощта на Facebook и Twitter. Споделяме в сайта си някакъв ценен ресурс (книга, линк билдинг списък, купон за пазаруване и каквото още се сетите). Слагаме някаква цена и под нея слагаме и бутон от рода на "Вземи безплатно срещу споделяне във Facebook или Twitter". Когато посетителя кликне на бутона му излиза прозорец със съобщението, което трябва да сподели (рекламно съобщение с линк към сайта ни) и след като го сподели му се появява линка за сваляне на съответния ресурс. В книгата са включени сайтовете, в които за секунди можем да си направим подобен бутон, както и сайтове за freebies, от където да взимаме безплатни неща и да ги споделяме по описания метод.
 
От: Нов проект + Линкове+ Реклама + SEO

bodyrock89 - Ще помислим по въпроса. Идеята е добра, ще изчета подробно за какво иде реч. Но смятам, че е успешен маркетингов модел препоръката ти.
 
От: Нов проект + Линкове+ Реклама + SEO

Аз също мога да драсна 1-2 страници по някоя тема.
Бройте ме.
 
От: От: Нов проект + Линкове+ Реклама + SEO

Така че, в общи линии, ако искаш безплатната ти книгата да се сваля повече - направи я платена и добави опция за безплатно получаване срещу споделяне. По този начин не само интересът ще е по-голям, но и споделянето на книгата ще помогне за популяризирането й.

Ще е по-насърчително, ако платената опция (от 5/10 лв.) е с цел дарение към истински нуждаещ се. Примерно, може да се направи една простичка страница със списък от кaмпании за спасяване на човешки животи и всеки да прецени къде ще инвестира благородно средствата си, за да се сдобие с ценната книга.

Иначе подкрепям и само безплатният вариант, но идеята на bodyrock89 е перфектна.
 
От: Нов проект + Линкове+ Реклама + SEO

Не е лоша идеята. По-скоро, ако се съберат пари си мисля, че е добре да се стартират 1-2 примерни сайта и да се показва практически как се развиват нещата.
Стъпка по стъпка. Или да се наеме един по-сериозен хостинг и да се предоставя пространство за развитие на проекти на ентусиасти безвъзмездно.
Тук много хора търсят подкрепа.

Участие....до 25.09,2012 мога да се включа и да напиша нещо. После просто не мога да гарантирам кога.
Линкове на мен не ми трябват.
 
От: Нов проект + Линкове+ Реклама + SEO

Ще си получи.
Участие....до 25.09,2012

Вероятно ще влезем в срока. Дори и да не влезем, ако имаш желания ще се включиш. Освен хората тук, заявили участие в темата имам и един желаещ на ЛС. и един приятел, който не е от форума... Един фотограф също заяви, че ще участва с авторки фотографи за обогатяване и илюстриране на книжката.

Ще е по-насърчително, ако платената опция (от 5/10 лв.) е с цел дарение към истински нуждаещ се.

Съгласен съм, но се притеснявам леко.., ще е необходима отчетност.. и прозрачност, които не съм сигурен до колко можем да подсигурим, а и от злоупотреби също се притеснявам.. струва си да се доизмислят нещата, защото ако помогнем едновременно и на нуждаещ се... ще стане истински добре и полезно.. ако доразвиеш идеята я пусни тук, или на ЛС.. някой друг ако се сети как да стане на практика също, моля да сподели..

Между другото не само се надявам, а и държа да се включиш в проекта :)

Аз също мога да драсна 1-2 страници по някоя тема.
Бройте ме

Винаги е било удоволствие да работя с теб :) Радвам се, че си в екипа.. :)
 
Последно редактирано:
От: Нов проект + Линкове+ Реклама + SEO

Като начинаещ самоук онлайн търговец се качвам на каруцата.
Идеята ми харесва, независимо какви ще са резултатите. :D
 
От: Нов проект + Линкове+ Реклама + SEO

Аз бих се включила, ако е от авторитетни хора, както мисля, че са повечето във форума, но НЕ всички:)
 
От: Нов проект + Линкове+ Реклама + SEO

Е как да стартираме онлайн бизнес?
Само това ли ще са темите:(
 
От: Нов проект + Линкове+ Реклама + SEO

Като начинаещ самоук онлайн търговец се качвам на каруцата.
Идеята ми харесва, независимо какви ще са резултатите. :D

Супер! Добре дошъл... Знаеш, че от работата винаги има резултати, а от лежането ... не ...

Аз бих се включила, ако е от авторитетни хора, както мисля, че са повечето във форума, но НЕ всички

Авторитета се гради на компромиси и толерантност (в разумни граници разбира се).. Глупости няма да публикуваме. Нито пък ще толерираме кръшкачи и хора опитващи се да използват труда на другите, но няма и да се извиват ръце - всеки ще направи това което може.. публиката ще го оцени като кликне на връзката :)

Е как да стартираме онлайн бизнес? Само това ли ще са темите

Темата е необятна, но ако имаш предложение и тема различна от това я сподели ... смятам, че е възможно да измислим как да стане.. Когато съберем екипа всеки ще предложи своята тема свързана със старата в онлайн бизнеса. Знаете, че всеки е започнал от някъде..

Корицата е примерна и ще я преработя според съдържанието на книгата...
 
От: От: Нов проект + Линкове+ Реклама + SEO

и всеки да прецени къде ще инвестира благородно средствата си, за да се сдобие с ценната книга.
Много добра идея! :D
Зелено!
Когато човек има възможност за избор, винаги е добре.
А когато ще плати за нещо, и парите ще идат на други места, места, които той да избере - вече е съвсем прекрасно.
 
От: Нов проект + Линкове+ Реклама + SEO

Ок, Stoineff. Да не го мисля повече. До 22ри ще напиша по две теми, които утре вероятно ще ги уточня и ще ти изпратя материалите.

Ти каквото прецениш, че е подходящо ще включиш.

Хубаво е и общо да се прегледа и да се редактира. Ще го измислите.
 
От: Нов проект + Линкове+ Реклама + SEO

Ок, Stoineff. Да не го мисля повече. До 22ри ще напиша по две теми, които утре вероятно ще ги уточня и ще ти изпратя материалите.

Ти каквото прецениш, че е подходящо ще включиш.

Хубаво е и общо да се прегледа и да се редактира. Ще го измислите.

Ще гледам да включа всичко и всички. Надявам се да е полезно. Ще намерим начин да организираме нещата и по категории и по теми.
 
От: Нов проект + Линкове+ Реклама + SEO

Едва ли имам вашия опит, знания и т.н., но стартирах онлайн бизнес и то успешно,имам още купища идеи , а и пиша добре. Ако трябва нещо и мога да помогна : )
 
От: Нов проект + Линкове+ Реклама + SEO

Пълна каша ще е тая книга + маса линкове. Както казах - epic fail.
 
От: Нов проект + Линкове+ Реклама + SEO

Съгласен съм, но се притеснявам леко.., ще е необходима отчетност.. и прозрачност, които не съм сигурен до колко можем да подсигурим, а и от злоупотреби също се притеснявам..

Идеята може да се осъществи простичко, като на мястото, където ще се предлага книгата в платен вариант, се добавят връзки към двата основни сайта за дарения: save-darina.org и dmsbg.com. Желаещият да закупи услугата има за задача да избере актуалната кaмпания за набиране на средства, да направи дарението по указаният банков път и да изпрати по електронна поща (зададена специално за целта) сканиран документ на платежното, като доказателство. Същевременно може да свали книгата, като кодиран RAR/ZIP файл - паролата ще получи в отговор на изпратеният документ. В dmsbg.com даренията са чрез смс, но има посочени телефонни номера на вписаните нуждаещи се. Може да се изпратят пари с пощенски запис, като се сканира платежното и се процедира по електронен път.

Мисля, че е по-лесен този вариант, вместо да се дават отчети.

За безплатната опция имам 2 идеи:

1. След като се сподели книгата от бутоните в мрежите, потребителят да бъде прехвърлен автоматично на страницата за сваляне на файла.

2. Да се сваля файла свободно, но кодиран. След споделянето му от бутончетата, потребителят да получи TXT файл за сваляне с паролата за отключване.

Вероятно ще е нужен скрипт за целта, който да изпълнява задачата.

P.S. Включвам се, ако ще съм полезна ;)
 
Последно редактирано:
От: Нов проект + Линкове+ Реклама + SEO

Има си скриптове, които се казват : buy with tweet/ like / share / g +
 
От: Нов проект + Линкове+ Реклама + SEO

Много обсъждан въпрос напоследък е бизнесът с домейни, та се чудя това ще се включва ли в книгата или пък примерно статия за това как да продадем сайт и т.н....
Като цяло онлайн бизнеса е огромна област, според мен трябва да има точно определени теми които ще се опишат в книгата...
В смисъл да се фокусираме върху няколко теми, защото според мен, ако се захванат много и различни теми ще стане провал...
Като цяло АлънФорт има право в някои от постовете си.
Инициативата е наистина похвална, но целта е успех, а не само шум около събитието, затова поне според мен ще е нужно да има някакъв базов план който да бъде следван...
 
От: Нов проект + Линкове+ Реклама + SEO

xaaxxaax ама наистина голяма каша ще стане - всеки пише и пише и накрая нищо не разбира, как беше от песента : всеки пише за всичко a от нищо не разбира .

Тая тема за какво ще е все пак? ЗА : ДОМЕЙНИ, ХОСТИНГ, ПАРИ, УОРДПРЕСС, Е-КОМЕРС, ПРОДАЖБИ, АФИЛЕЙТ МАРКЕТИНГ, ЕН БЛОГОВЕ, БГ НОВИНИ, PPC, CPA, CLICKBANK, MICRONICHE SITES, ADSENSE, ПРОДАЖБА НА САЙТОВЕ, ПРОДАЖБА НА ПЛЪГИНИ, СЪЗДАВАНЕ НА САЙТОВЕ, CMS СИСТЕМИ


!??!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!?!?!?!??!?!

НЕ СЕ ПРАВИ ТАКА КАДЪРЕН Е-БУУК - САМО ЗАРАДИ ЛИНКОВЕ + РЕКЛАМА +СЕО - ПРОДУКТА ВИ ЩЕ Е ШИБАН, А КРАЙНИЯ ЧИТАТЕЛ НИЩО НЯМА ДА РАЗБЕРЕ, ЗАЩОТО ТЪКМО ЩЕ СЕ ЗАЧЕТЕ В НЕЩО И ЩЕ ВИДИ НА NEXT PAGE СЛЕДВАЩИЯ ДЕБИЛ, КОЙТО ОБЯСНЯВА СЪВСЕМ ДРУГИ НЕЩА. АКО ИСКА АВТОРА ДА СИ ПИШЕ КНИЖКА, ДА СИ НАПИШЕ САМО ТОЙ, ТЪКМО ДА МОЖЕ САМО НА НЕГО ДА СЕ СМЕЕМ ПОСЛЕ, ЛИНКОВЕТЕ ЩЕ СА НЕГОВИ, СЕО-ТО ЩЕ СИ "ВДИГНЕ", НАЛИ Е ЦЕО ОПТИМИЗАТОР, ТАКА ДА НАПРАВИ, ЧИСТА РАБОТА ЩЕ Е.
 
От: Нов проект + Линкове+ Реклама + SEO

Има план. Сега плана е да се съберем хората, които имат желание да участват в проекта. След това ще изградим съдържанието и структурата, на книгата.

1. След като се сподели книгата от бутоните в мрежите, потребителят да бъде прехвърлен автоматично на страницата за сваляне на файла.

Това е варианта. Въпросът е дали да търсим една голяма фейсбук страница, която ще рекламира книгата, а при сваляне потребителите ще я харесват нея, или всеки рекламиращ книгата ще има like към негова страница.


@
Цветомире, стига сра в темата. Всички те знаем, че си убит хуй! Спами си по твойте си теми, или напиши нещо умно. Дали ще стане добра книгата не зависи от теб щото си тъп като гъз. Зависи от нас, които ще я направим. Заради олигофрени като теб половината във форума не пишат, или пишат глупости. Аре къш от тук, говньо! Писна ми от твоите тъпотии! След като прочетеш какво съм ти написал драсни две думи да го изтрия, че не е мястото тук на такива коментари! Ясен ли съм?
 

Горе