Нов проект + Линкове+ Реклама + SEO

От: Нов проект + Линкове+ Реклама + SEO

stoineff => не така, тук прекаляваш с държанието и обидите си.
AlanFort е прав, а и не само той, и други хора споделиха неговите мисли, и за това се отказах - мисля като него. Замисъла е хубав, но накрая ще стане "манджа с грозде". Не става така. В началото бях подлъган по проекта, хареса ми, и все още мисля, че е добър проект и ако се направи както трябва ще има успех. Но след това осъзнах, че всичко се прави с една единствена цел - линкове. Нямам нужда от това. Искам качество, а не количество.

А допълнително не бих искал да участвам в едно начинание заедно с човек, който не може да се държи коректно с колегите си и ги обижда - както ти правиш сега.
 
От: Нов проект + Линкове+ Реклама + SEO

stoineff => не така, тук прекаляваш с държанието и обидите си.
AlanFort е прав, а и не само той, и други хора споделиха неговите мисли, и за това се отказах - мисля като него. Замисъла е хубав, но накрая ще стане "манджа с грозде". Не става така. В началото бях подлъган по проекта, хареса ми, и все още мисля, че е добър проект и ако се направи както трябва ще има успех. Но след това осъзнах, че всичко се прави с една единствена цел - линкове. Нямам нужда от това. Искам качество, а не количество.

А допълнително не бих искал да участвам в едно начинание заедно с човек, който не може да се държи коректно с колегите си и ги обижда - както ти правиш сега.

Всеки има право на мнение въпросът е как го изразява. Аз се съгласих с доводите ти против, защото го каза веднъж и престана - всичко е ок. Нямам проблеми с хората, които мислят, че няма да излезе нищо от книгата, имам проблеми с тия, които го повтарят 100 пъти и се опитват да обиждат мен и другите участници. Ако прочетеш внимателно назад ще видиш, че подминах няколко от коментарите - не защото не ги прочетох, а защото ги намирам безполезни. Накрая смени тона си направих го и аз. Форума е голям теми много, ако не му харесва идеята, както и на теб както сигурно още и на 100 човека да подминава и да се занимава с неща, които са му интересни, полезни и му носят приходи... не разбирам защо ги пишете тия неща. Разбрах ясно - няма да стане ОК. Тов е твое мнение спираме да говорим. Сега освен да дразните и демотивирате хората, които вече са заявили участие не правите нищо. Ако си нямате друга работа ОК. пишете, но не очаквайте да съм толерантен с вас ..
 
От: Нов проект + Линкове+ Реклама + SEO

stoineff - По принцип е така. Но може да се постъпи и по друг начин. Винаги може. Примерно - критиките не са случайни. Трябва да се вземат предвид, да се погледнат и помисли дали имат основание или не. Ако критиките са основателни - то хубаво е да се послушат, ако не са основателни се подминават. Всеки си има мнение, моето е, че ако се попроменят малко нещата ще се получи много добро начинание. Примерно - AlanFort не само критикува, но мисля, че в неговите коментари има много хубави съвети как да направиш успешно начинанието си. Лесно е: просто обърни критиките и коментарите му като съвети и погледни от този ъгъл.
Също така мисля, ако разбиеш проекта, тематично, както AlanFort подсказва ще е по-добре: ще имаш няколко тома, които да се издадат, ще има интерес, може би нещата ще са погледнати в цялост и вероятно ще бъдат обхванати различни и много области.
Друго нещо което трябва да решиш за себе си - дали проекта ще се прави с цел линк билдинг или не. В първия вариант всеки може да пише, за да спечели линк. Във втория вариант се допускат само хора, които знаят и могат, които лично са правили нещата и имат реални успехи, които могат да покажат. Пак ще има линкове, но в този случай линковете ще са на хора, които ги заслужават, хора с авторитет, а не на някой анонимник, който току що се е регистрирал в сайта и чел-недочел нещо, което преразказва.
 
От: Нов проект + Линкове+ Реклама + SEO

Критиките са добре дошли винаги, когато имат градивен елемент. Аз вярвам, че хората, които заявиха участи до сега в темата и на ЛС имат какво да кажат от първо лице за старта в онлайн бизнеса. Всеки един от тях е извървял някакъв път има гледна точка, има знания.

От доста време съм във форума и съм работил с някои от хората, зная с какво се занимават, виждал съм сайтовете и бизнеса им... включително съм виждал и вашите... Повярвайте рейтинга е важен, но хората зад клавиатурите са по - важни.. не ми пука от колко време е регистриран определен потребител - важно е как работи в екип и желанието за развитие. Как ще разбера кой какво знае и може без да работим заедно?!

Освен това не се изживявам като собственик на идеята - целта е да направим нещо заедно и да помогнем както на себе си така и на други тръгнали по пътя. Линковете и престижа са бонус, който заслужава всеки. Добро, или лошо времето ще покаже. Аз считам, че ще е добро.. За сега така изглежда ...
 
От: Нов проект + Линкове+ Реклама + SEO

Има план. Сега плана е да се съберем хората, които имат желание да участват в проекта. След това ще изградим съдържанието и структурата, на книгата.



Това е варианта. Въпросът е дали да търсим една голяма фейсбук страница, която ще рекламира книгата, а при сваляне потребителите ще я харесват нея, или всеки рекламиращ книгата ще има like към негова страница.


@
Цветомире, стига сра в темата. Всички те знаем, че си убит хуй! Спами си по твойте си теми, или напиши нещо умно. Дали ще стане добра книгата не зависи от теб щото си тъп като гъз. Зависи от нас, които ще я направим. Заради олигофрени като теб половината във форума не пишат, или пишат глупости. Аре къш от тук, говньо! Писна ми от твоите тъпотии! След като прочетеш какво съм ти написал драсни две думи да го изтрия, че не е мястото тук на такива коментари! Ясен ли съм?


Простак си.
 
От: Нов проект + Линкове+ Реклама + SEO

Да се включа и аз малко в междуличностни отношения.

Не знам кой колко е натоварен, но тук често виждам гневни изблици и нарушаване в много висока степен на добрия тон.

Преди малко, четейки по-нагоре, леко се чудех кой е по-коментиран - кръчмаря или AlanFort?
AlanFort донякъде често си проси негативното отношение и реплики, по причина, че не желае да си промени начина на участие в дискусиите.
Казвам не желае, защото за мен не може не съществува в този аспект. Единствено дебилна личност с медицинска диагноза не може.
Имал съм сблъсък с AlanFort, критикувал съм го негативно. Но и съм го хвалил и защитавал. И двете неща заслужено.
Освен това AlanFort има свойството да провокира и притиска - да види човека отсреща докъде ще устои, има ли силна позиция, има ли самочувствие, дали "става за нещо". Преди около месец в тема на нов член на форума постъпи точно така. След като "новобранеца" устоя на натиска, AlanFort му призна това и му пожела успех на проекта.
Не се опитвам да замажа случая, но и двете страни имат принос, за да пиша сега. Няма да казвам кой колко, защото не ми е това целта. Пък и това кой колко е без значение, в крайна сметка.

Да общуваш е изкуство, освен всичко останало.
 
От: Нов проект + Линкове+ Реклама + SEO

В първия вариант всеки може да пише, за да спечели линк.

В случая, всеки участник ще спечели линк/ове, което е и мотивацията му да се реши на участие. И мнението на Аlan: "само заради линкове + реклама + sео - крайният читател нищо няма да разбере" - е показателно. Не "link building" трябва да е целта, а удовлетворението от истински ценната информация в книгата, която всеки ще сподели/сътвори, систематизирана като 10in1 - едно цяло. ;)

Не е нужно непременно да се "захапе линк + реклама" - авторското име е достатъчно. Авторите могат да бъдат поместени в края ни книгата + реализираните от тях успешни проекти. Нека самото съдържание бъде чисто. Въпрос на предпочитания. С удоволствие бих помогнала, не желая линкване (може да е само форумен профил).
 
От: Нов проект + Линкове+ Реклама + SEO

Направо всеки да си пише книгата поотделно, най-удачното решение, иначе става манджа с грозде - новака нищо няма да схване след като един му говори за продажби в интернет, а на следващата страница започват ъбер термините - CPA, MNS, PPC, SEM, SMM и т.н..
 
От: Нов проект + Линкове+ Реклама + SEO

Направо всеки да си пише книгата поотделно, най-удачното решение, иначе става манджа с грозде - новака нищо няма да схване след като един му говори за продажби в интернет, а на следващата страница започват ъбер термините - CPA, MNS, PPC, SEM, SMM и т.н..

Не е задължително да става така. Всеки си пише темата и си я изчерпва. Накрая темите се подреждат логически и се разделят на глави, точки, подточки и т.н. Например Пенчо пише как се прави сайт на различните платформи - темата му става начална. Генчо пише за он пейдж сео- темата му става втора, оф пейдж сеото - трета и т.н.

Участниците могат да си направят и група във форума където всеки да споделя творението си и да го коментират с останалите ако трябва нещо да се добавя или подобрява.
 
От: Нов проект + Линкове+ Реклама + SEO

Не е задължително да става така. Всеки си пише темата и си я изчерпва. Накрая темите се подреждат логически и се разделят на глави, точки, подточки и т.н. Например Пенчо пише как се прави сайт на различните платформи - темата му става начална. Генчо пише за он пейдж сео- темата му става втора, оф пейдж сеото - трета и т.н.

Участниците могат да си направят и група във форума където всеки да споделя творението си и да го коментират с останалите ако трябва нещо да се добавя или подобрява.

Ама ти сериозно ли?
 
От: Нов проект + Линкове+ Реклама + SEO

Ама ти сериозно ли?

Сериозно. Наскоро даже рекламираха във форума такава книга (българска) за маркетинг написана от няколко автора. Аз не съм я чел, но предполагам че става за четене щом я хвалят другите. Просто ще трябва накрая някой с редакторски умения да сглоби книгата.
 
От: Нов проект + Линкове+ Реклама + SEO

Сериозно. Наскоро даже рекламираха във форума такава книга (българска) за маркетинг написана от няколко автора. Аз не съм я чел, но предполагам че става за четене щом я хвалят другите. Просто ще трябва накрая някой с редакторски умения да сглоби книгата.
И в тая книга къде видя "ЛИНКОВЕ+РЕКЛАМА+СЕО? или само фуутер инфота с инфо за авторите? И темата в книгата беше basic, а не манджа с грозде. Даже и индийците/ пакистанците не си позволяват такива простотии :D
 
От: Нов проект + Линкове+ Реклама + SEO

%D0%9F%D0%BB%D0%B0%D0%BD.png
 
Писане на качествено съдържание? За книга? За 10 дни??? Стегнете се малко бе, моля ви. Я седнете по-добре и напишете по една статия, пък после си я промотирайте за някой друг линк.
 
От: Re: Нов проект + Линкове+ Реклама + SEO

Писане на качествено съдържание? За книга? За 10 дни??? Стегнете се малко бе, моля ви. Я седнете по-добре и напишете по една статия, пък после си я промотирайте за някой друг линк.

Наистина 10 дни са малко, но има и 5 дни, в които всеки да осмисли и коментира това, за което да пише. Ако кажат, че им е малко времето ще го удължим. На ден спокойно се пише добра статия от 1000 думи. Стига да не загуби човек концентрация... Ако сроковете са много дълги ще настане едно велико разтакаване и нищо няма да направим..
 
От: Нов проект + Линкове+ Реклама + SEO

"и нищо няма да направим"


А целта е каква? Да помогнете на новаците или да си направите линкове?
 
От: От: Нов проект + Линкове+ Реклама + SEO

По това тук може да се спретне някаква брошурка от типа След две седмици е конференцията, трябва да подготвим нещо. ;)
Едва ли ще се пише първия том от "Колелото на времето", но сериозна работа, независимо от обема, си иска време.
 
От: Нов проект + Линкове+ Реклама + SEO

Пратете ми имейлите си на ЛС. Имам и примерен вариант за съдържание на книгата в гугъл докс, ще я споделя с участниците в проекта. Пишете ми и ника си тук, да не се обърквам. Всеки ще може да предлага допълване и обогатяване на съдържанието според идеите си.

но сериозна работа, независимо от обема, си иска време.

Ок. съгласен!,... но приблизителни срокове трябва да има. Кажете 1 месец 2.. затова се събираме и повече хора.. за да е по - бързо, по лесно писането и да има повече гледни точки по въпроса..
 
От: Нов проект + Линкове+ Реклама + SEO

Здравейте очаквам още няколко имейла, на хора които заявиха в темата, че ще участват. Пък и да повдигна малко темата, за тези, които не са я прочели..
 
От: Нов проект + Линкове+ Реклама + SEO

Шернал съм с всички, които изпратихте имейли 12 човека сме общо. Можете да едитвате документа и да напишете, кой в коя тема ще се включи и с какво artlydesign е дал добър старт и пример. Вижте в Теми и Съдържание. Ако някой има проблем, или му е трудно де се ориентира да пиша ЛС.
 

Горе