Няма по-загубен форум от predpriemach.com

Статус
Not open for further replies.
Нещо не ти схващам идеята, евала на пича само дет има точно 50 мнения във форума и 2 теми само, не схващам какво общо има това с форума щото аз не виждам от тук да му е излязъл успеха или нещо от тоя сорт.

Поста е насочен персонално към Крумов...

Идеята че докато някой работим, включително и Гената ... друки се карат в Политиката или си пият кафето четейки я и с е забавляват... подобоно нещо написах и в темата която линкнах :)

А на Гената нишата му е точно СЕО за която Крумов твърди че не е бизнес... :)

Извода е че каквото и да правиш като го правиш добре и обмислено може да е бизнес и то голям :)

ПП моля да дискутираме поста ми по темата 350 поста за да можеш да пишеш в политиката ... така някой като изяде бан няма да му е лесно да се клонира
 
От: Re: Няма по-загубен форум от predpriemach.com

Поста е насочен персонално към Крумов...

Идеята че докато някой работим, включително и Гената ... друки се карат в Политиката или си пият кафето четейки я и с е забавляват... подобоно нещо написах и в темата която линкнах :)

А на Гената нишата му е точно СЕО за която Крумов твърди че не е бизнес... :)

Извода е че каквото и да правиш като го правиш добре и обмислено може да е бизнес и то голям :)

Сложи и лимит по 3 поста максимум на ден в раздел политика.
 
От: Re: Няма по-загубен форум от predpriemach.com

Пак някакви нсвързани примери... Ти му казваш как се правят нещата и че те са аксиома за цял свят, а не некви дилетантски измислици, оно си бае.

Силата на предприетите мерки се определя от собствениците. Но да има степени, първо трябва да ги има самите мерки. От дърдорене и подскачане на футболни агитки в този им вид пари няма.

Какво общо има даден укроруски бизнес с този форум, при положение, че никой съдружник или работник в този бизнес не пише в този форум през последните години? А защо не пише? Ми поради изредените по-горе 4 причини.

Дадох пример за подобен на този форум, който прави по 200 000 ам. долара годишно, само защото има стратегия, ред и дисциплина. Защото, ако нямаше стратегия, ред и дисциплина, то сега щеше да се чуди как да си плаща дори хостинга. И посоченият по-горе бизнес рекламира там, а не тук.

И темите в тамошната рубрика "Политика" са многократно по-ценни и по-съдържателни, при това без да има лични нападки. Макар, че там е пълно с руснаци и украинци, които в момента имат далеч по-големи противоречия отколкото който и да е в тукашния форум.
 
Последно редактирано:
От: Re: Няма по-загубен форум от predpriemach.com

Поста е насочен персонално към Крумов...

Идеята че докато някой работим, включително и Гената ... друки се карат в Политиката или си пият кафето четейки я и с е забавляват... подобоно нещо написах и в темата която линкнах :)

А на Гената нишата му е точно СЕО за която Крумов твърди че не е бизнес... :)

Извода е че каквото и да правиш като го правиш добре и обмислено може да е бизнес и то голям :)

ПП моля да дискутираме поста ми по темата 350 поста за да можеш да пишеш в политиката ... така някой като изяде бан няма да му е лесно да се клонира


Една птичка пролет не прави. Много други работим също и бихме споделили опита и успехите с всички други тук, но средата не го позволява. И "бизнес" основан на вуртални желания и пари днес е тук , утре го няма.

Сам знаеш, че всеки направил грешката да пусне сносна оферта на стойност над 100 лв в пазара или предлагани услуги на 3тия пост бива оплют и наврян в кучи гъз точно от толерираните тук потребители( имащи наглоста дори в тази тема да плещят глупости). За каква бизнес среда и за каква полезност може да се говори извън кокшкарските щения тогава?
 
От: Няма по-загубен форум от predpriemach.com

Да бе, как не ги е срам хората да си споделят мненията. Нагъл народ, ей... :lol:
 
От: Re: Няма по-загубен форум от predpriemach.com

Една птичка пролет не прави. Много други работим също и бихме споделили опита и успехите с всички други тук, но средата не го позволява. И "бизнес" основан на вуртални желания и пари днес е тук , утре го няма.

Сам знаеш, че всеки направил грешката да пусне сносна оферта на стойност над 100 лв в пазара или предлагани услуги на 3тия пост бива оплют и наврян в кучи гъз точно от толерираните тук потребители( имащи наглоста дори в тази тема да плещят глупости). За каква бизнес среда и за каква полезност може да се говори извън кокшкарските щения тогава?

Ще си споделиш ли твоят опит, че освен в политиката и онази тема за магазина ти не съм те виждал скоро ... то направо човек не може ти хване спатии какъв опит имаш.
 
От: От: Re: Няма по-загубен форум от predpriemach.com

...
Дадох пример за подобен на този форум, който прави по 200 000 ам. долара годишно, само защото има стратегия, ред и дисциплина. Защото, ако нямаше стратегия, ред и дисциплина, то сега щеше да се чуди как да си плаща дори хостинга. И посоченият по-горе бизнес рекламира там, а не тук.

И темите в тамошната рубрика "Политика" са многократно по-ценни и по-съдържателни, при това без да има лични нападки. Макар, че там е пълно с руснаци и украинци, които в момента имат далеч по-големи противоречия отколкото който и да е в тукашния форум.
Ако такъв като тебе вземе да налага ред и дисциплина, дори акъл да дава - директно се изнасям. Теглете ми бана още веднага. Пак ще ти кажа - от най-досадните мрънкатели си. Като католическите псевдоморалисти, дето вече не го вдигат!
 
От: Няма по-загубен форум от predpriemach.com

Още един суек, който иска да си го мери. Няма да се научите никога явно, че суетността е вредна за бизнеса. "Vanity, definitely my favourite sin!" (c)

Далеч по-лесно е да се погледне тукашния пазар и да се видят офертите и сключените сделки през последните 2-3 години и да се сравнят с офертите и сделките преди 4-6 години. Не че тогава бе цъфнало и вързало, но поне все нещо ставаше понякога.

Но не, трябваше да се появят многознайковци в Пазара и да го превърнат в мъртво поле със скучната си посредственост. А след като го умъртвиха, плъзнаха като бурени и по останалите теми.

И смятате, че за това е виновен българският манталитет? Глупости!

За да дава плодове, нивата трябва да се оре. А не да се молиш за случаен дъжд, защото е по-вероятно да получиш такъв, но от храчки.
 
От: От: Re: Няма по-загубен форум от predpriemach.com

Ще си споделиш ли твоят опит, че освен в политиката и онази тема за магазина ти не съм те виждал скоро ... то направо човек не може ти хване спатии какъв опит имаш.

А трябва ли? Където и когато има нужда споделям опит изключително по сосбствено желание и преценка. Последна грижа ми е кой какви въжделения има спрямо мен. Ако започна да ползвам фалшиви фесйбук лайкове и профили ще се хваля като всички останали на всеки изкарани 3 лв на цяло
 
От: От: Re: Няма по-загубен форум от predpriemach.com

А трябва ли? Където и когато има нужда споделям опит изключително по сосбствено желание и преценка. Последна грижа ми е кой какви въжделения има спрямо мен. Ако започна да ползвам фалшиви фесйбук лайкове и профили ще се хваля като всички останали на всеки изкарани 3 лв на цяло

Мисля, че не говорим за семкаджийски неща, а за реален опит - аз така ти разбрах поста. Разбрах, че средата не била предразполагаща за такива споделяния, аз защо мога да споделям, пък ти да не можеш - а си от 3 години тук? Няма проблем, че консумираш, но тогава защо се ядосваш?
 
От: От: Re: Няма по-загубен форум от predpriemach.com

А трябва ли? Където и когато има нужда споделям опит изключително по сосбствено желание и преценка. Последна грижа ми е кой какви въжделения има спрямо мен. Ако започна да ползвам фалшиви фесйбук лайкове и профили ще се хваля като всички останали на всеки изкарани 3 лв на цяло

Хората с тия измислени лайкове и профили правят повече пари от "магазина ти" месечно.
 
Re: От: Re: Няма по-загубен форум от predpriemach.com

Пак някакви нсвързани примери... Ти му казваш как се правят нещата и че те са аксиома за цял свят, а не некви дилетантски измислици, оно си бае.

Силата на предприетите мерки се определя от собствениците. Но да има степени, първо трябва да ги има самите мерки. От дърдорене и подскачане на футболни агитки в този им вид пари няма.

Какво общо има даден укроруски бизнес с този форум, при положение, че никой съдружник или работник в този бизнес не пише в този форум през последните години? А защо не пише? Ми поради изредените по-горе 4 причини.

Дадох пример за подобен на този форум, който прави по 200 000 ам. долара годишно, само защото има стратегия, ред и дисциплина. Защото, ако нямаше стратегия, ред и дисциплина, то сега щеше да се чуди как да си плаща дори хостинга. И посоченият по-горе бизнес рекламира там, а не тук.

И темите в тамошната рубрика "Политика" са многократно по-ценни и по-съдържателни, при това без да има лични нападки. Макар, че там е пълно с руснаци и украинци, които в момента имат далеч по-големи противоречия отколкото който и да е в тукашния форум.

Понеже аз съм на смяна доста по-рядко да модерирам форума едва днес има възможност да се запозная с темата...

това с бизнеса на Гената беше отговор за Крумов (аз имам задочен спор с него дали СЕО е бизнес или не е той си е на неговото че не е... и видях че го е споменал че няма теми за сериозен бизнес ... показах му че има - valuation от $1,5 млн е сериозно и е баш от СЕО нишата :) не се отнася за останалите участници ) - както с теб имах дали е WP е CMS човек :)

Ще проуча въпроса как монетизират, и развиват/модерират/урегулират Руския СЕО Форум... и ще гледам да приложим някоя добра практика, но предполагам трябва да прекарам поне няколко седмици там за да ми се набият нещата на очи (например не предполагах че и те си имат секция за политика...) ... това с постовете минимум е простичко решение за вдигане цената на получаването бан...

А за монетизацията на Предприемач... локалния пазар има много големи особености за съжаление ... Едни големи не пускат по-малките на рекламния пазар... А най голямата нишова големи рекламодатели - хостинг компаниите две години подред си намираха причини да не рекламират тук, ( точно на един от големите дето по думи на техните тролове който пишат тук щели да превземат хостинг пазара с промоции... му се видяха много трицифрена сума (4 цифрена от малките разделена за няколко месеца) ...

(някой да НЕ си помисли че се оплаквам много съм доволен даже как се случиха нещата... понеже се получи Win-Win и за нас и за потребителите)

(видях ниша) видях че хостингите пробутват outdated продукт* дето на 35 лева най голям план не може да хостне средно натоварен сайт ... *(2009 WP работеше ок в 16 МБ рам и продукта на повечето хостинги може да е бил супер за тогава, ама 2013 вече не беше така...) Вдиях и някакви малоумщини (който за мен са абсурдни) - продават хостинг плановете на промоции -70% -90% и вместо 100-200 акаунта без промоция блъскат по няколко стотин отгоре да компенсират промото... Видях че хостингите смятат че рекламата в Предприемач.ком не струва (можеби са смятали че потребителите на форума не струват знам ли ги) специално ги изчаках да минат две години откакто някой рекламира за последно (с цел ако някой се оправдае как да рекламира като има такъв проект) и използвах опита си като сис админ, тъй като вече повече от 10 години администрирам нашите си сървъри за всичките ни проекти и анонсирах CooliceHost.com (като егоцентрично го кръстих на себе си :beer:) ... и го направих да използва най-доброто което има на пазара :) (в по нормалните цени) другото е история
 
Последно редактирано от модератор:
От: Re: От: Re: Няма по-загубен форум от predpriemach.com

Ще проуча въпроса как монетизират, и развиват/модерират/урегулират Руския СЕО Форум... и ще гледам да приложим някоя добра практика, но предполагам трябва да прекарам поне няколко седмици там за да ми се набият нещата на очи (например не предполагах че и те си имат секция за политика...) ... това с постовете минимум е простичко решение за вдигане цената на получаването бан...

А за монетизацията на Предприемач... локалния пазар има много големи особености за съжаление ... ...

Радвам се, че възприе поста ми градивно и не се обиди (поне външно). Пиша по-разпалено, защото все пак и аз участвам тук от 7-8 години (с някои прекъсвания) и най-малкото ще ме е яд дори за собственото ми wasted време, ако този форум отиде при останалите такива българоезични. Имаше доста сериозни форуми в най-различни области, но рухнаха и не поради конкуренцията на социалките.

В края на краищата, работиш за пари. А този форум освен личното удоволствие в изграждането му, може да носи и приходи. Просто достигна ниво преди 2-3 години, след което леко трябваше да се смени тактиката, защото почнаха да действат Законите на Паркинсън - това се случва навсякъде, а не че е грешка. Грешката е да не се предприеме нищо.

Ясно, че засега този форум няма как да прави 200к годишно, просто защото става въпрос за по-малоброен и ограничен финансово пазар. Но поне 20к да прави чисто пак си е достатъчно добре в началото за днешните условия.

В примерния форум си плащам за обявите дори, но знам, че за темата ми там ще се грижат модератори. И ако съм дал нормална оферта, то почти със сигурност ще се стигне до сделка, защото те ще изринат всички несвързани с конкретната оферта неща. А от останалите теми мога да преценя личността на контрахентите по-обстойно, защото много по-трудно се зацапва образът им.

Предприемачът възприема всеки даден цент като инвестиция. И ще го даде, когато види, че има условия инвестицията му да не се изгуби сред флуд, флейм и ....мерене.
 
От: Няма по-загубен форум от predpriemach.com

Хайде и аз да се изкажа, ще кажа конкретно какво на мен не ми харесва забелязвам, че има и доста потребители на които също не им допада.
1. При Продава се- човек да го е страх да пусне нещо и се почва едно оле мале.
2. Често се случва да се дигат теми от точно тоя раздел Продава се, теми на повече от една година , които със сигурност не са актуални. Направете го да кажем едни 3 месеца или ай де най много 6 месеца и после темата да се изтрива.
 
От: Няма по-загубен форум от predpriemach.com

coolice наистина ще е добре да разгледаш форума, сега влязох там като не съм бил влизал от 3 години

като имат и раздел политика в който има едва 300 000 поста през целия период на форума което показва, че явно има вариант да се съчетава раздел политика и да се генерира съдържание и по другите основни направления на форума.

Понеже strana като даде форума реших да вляза и се оказа, че за половин ден се свързах с няколко фирми там за работа върху мои проекти за суми над 30 000 хиляди рубли за оптимизация и друг тип услуги. Понеже правих разни анализи и забелях, че netpeak се нарежда към 30-то място в един от най-известните каталози за фирми в този бранш за Русия.
Но според мен щом тези хора не пишат и не предлагат услугите си във форума и не работят с хора то форума, явно не виждат смисъл от клиентите тук като това мнение би се формирала на пръв поглед и критерии които доста преди мен изброиха.
Докато в другия форум за нов потребител с 1 мнение както казах успях да намеря доста изгодни предложения за мои проекти и в пазара им е в пъти по-организиран. Пускат се сайтове за продажба и отдолу коментарите са или само за наддаване или за закупуване или за въпроси на лично които автора, ако реши пуска и в темата за да е по прегледно за останалите. Няма го тоя хейт не се коментират цените, харесвати наддаваш, ако не чао и това е.
 
От: Няма по-загубен форум от predpriemach.com

coolice наистина ще е добре да разгледаш форума, сега влязох там като не съм бил влизал от 3 години

като имат и раздел политика в който има едва 300 000 поста през целия период на форума което показва, че явно има вариант да се съчетава раздел политика и да се генерира съдържание и по другите основни направления на форума.

Понеже strana като даде форума реших да вляза и се оказа, че за половин ден се свързах с няколко фирми там за работа върху мои проекти за суми над 30 000 хиляди рубли за оптимизация и друг тип услуги. Понеже правих разни анализи и забелях, че netpeak се нарежда към 30-то място в един от най-известните каталози за фирми в този бранш за Русия.
Но според мен щом тези хора не пишат и не предлагат услугите си във форума и не работят с хора то форума, явно не виждат смисъл от клиентите тук като това мнение би се формирала на пръв поглед и критерии които доста преди мен изброиха.
Докато в другия форум за нов потребител с 1 мнение както казах успях да намеря доста изгодни предложения за мои проекти и в пазара им е в пъти по-организиран. Пускат се сайтове за продажба и отдолу коментарите са или само за наддаване или за закупуване или за въпроси на лично които автора, ако реши пуска и в темата за да е по прегледно за останалите. Няма го тоя хейт не се коментират цените, харесвати наддаваш, ако не чао и това е.

Как ги правните тея сравнения на каква база?
 
От: Няма по-загубен форум от predpriemach.com

predpriemach.com от доста време е оставен на самотек.
И няма как да е иначе:
Blinky се ожени. Роди му се дете. Само ергените-айляци не знаят какво е това и колко време отнема.
coolice отвори хостинг компания. Модерна, качествена. Достъпна. Само който не е отварял сериозна фирма, при това технологична, само той не знае колко време отнема това. Колкото и персонал да е наел, няма как да си пие кафето и да гледа как персонала бъхти за него. Още повече, че оставиш ли нещата само на персонала, си жив-загинал.
И това са само нещата, които аз знам. Наред с останлите "малки" проекти на двамата, за които нищо не знам.
Едно потвърждение на моите мисли:
Ти безнес ли да гледаш, Банко дете ли да гледа или да се занимавате с олигофрени?!?
Умния човек гледа нещата и предвижда. Прави си изводи. За разлика от тълпата, дето гледа Ден да мине, самун да загине.


Един белгийски градинар имал овощна градина с ябълки. Не подрязвал дръвчетата, не ги пръскал. Оставил ги на самите себе си.
Всяка есен берял ябълки и постепенно всяка есен продавал тези ябълки на все по-високи цени. За него нямало лоша година - не смогвал да задоволи желаещите да си купят ябълки от него.
Каква била тайната му? Така отглежданите дръвчета цъфтяли много, но раждали само по периферията на короната на дървото. Там те получавали максимално слънце и се наливали с аромати и сладост. Неговите ябълки били по-вкусни от ябълките на колегите му и конкуренти, които стриктно подрязвали, пръскали и правели всички останали стандартни и масови операции, възприети при отглеждането на ябълки. Но техните ябълки растели в голямата си част вътре в короната на дървото, не получавали достатъчно слънце, и нямали тези вкусови качества, така търсени от клиентите.
Така е в природата. Но web не е природа, а изкуствено създадено от човека пространство. В него принципите на природата не важат.
Търсачките събират всички клонки, листа и плодове, и наесен няма как, ако не си подрязвал и пръскал, да имаш само вкусни и ароматни ябълки - търсачките показват и гнилите и калпави, безвкусни, ябълки.
В web трябва да режеш, кастриш и прогонваш вредителите. Да се бориш безпощадно с тях. Ако искаш търсачките да показват само хубави ябълки.

Какво ми се случи преди някой ден:
Приятелка във фацето сподели в група, с авторски превод, статия относно историята на пчелите преди много години. Заинтересувах се и направих тъсене по снимка. Излезе само един резултат - домейн.еду сайт. Статия-интервю с учен по въпроса, написал книга по темата. По-късно забелязах, че въпросната приятелка е дала връзка към сайта, от който е почерпила информация. За мое учудване, това не бе домейн.еду сайта! Отворих го, и видях почти 100% копирана статия и снимки. Без да е посочен източника. И с деактивиран десен клавиш на мишката, с претенция "Защитено съдържание!".

Защо го пиша това? Знаете, че гугъл работи с хиляди, макар и маломощни компютри. Гугъл разполага с техническата възможност да притежава изкуствен интелект. Въпрос на време, и желание, е да му даде съответните алгоритми, и да отсее всяка плява. Гепил си статия, гепил си снимки, не споменаваш източника, споделят те и правиш трафик, но в индекса на търсене те няма! Ако си мислите, че в гугъл бачкат само смотани и тъпи индийци - много се лъжете. Гугъл е многомилиардна корпорация, а милиарди от тотото не се правят.

Влиза потребител в predpriemach.com, изпратен от търсачката. Чете текста, чете под него 2-3-5-8 флуда, ако има толкова нерви, и бие хикса! Как се отразява това на predpriemach.com?!


Относно мен:
Както се пее в "Седя си на Моста" на Черно Фередже (4m40s):
Със какъвто си се събрал, със такъв си се еб*л.

[video=youtube_share;pQa-7cSgXlU]https://youtu.be/pQa-7cSgXlU?t=4m40s[/video]

Аз имам известни сексуални хигиенни навици и не си падам да се еб* с всеки.
 
От: Re: Няма по-загубен форум от predpriemach.com

ПП моля да дискутираме поста ми по темата 350 поста за да можеш да пишеш в политиката ... така някой като изяде бан няма да му е лесно да се клонира

Подкрепям.
Жестоко е, но подкрепям. Така ще отпаднат и доста от сегашните флудъри.
 
От: Re: Няма по-загубен форум от predpriemach.com

ПП моля да дискутираме поста ми по темата 350 поста за да можеш да пишеш в политиката ... така някой като изяде бан няма да му е лесно да се клонира

Напълно безсмислено и безрезултатно ще е.
Отвори раздел Политика и прегледай от кого е последния коментар на всички теми - може би само на няколко са от нови потребители (под 300 мнения).
Следователно от идеята няма да има полза.

По-добра е идеята за ограничен брой постове в Политика. Примерно на ден по 5. С един куршум - два заека. хем качеството ще се вдигне, хем няма да се налага да дебнете новите потребители които ще имат право само на 5 поста чрез които трудно ще направят голяма дивотия (освен това другите няма да се занимават да им отговарят ако не е нещо важно защото ще си пестят "5-те броя").
 
Статус
Not open for further replies.

Горе