Няма по-загубен форум от predpriemach.com

Статус
Not open for further replies.
От: Re: От: Re: От: От: Re: От: Няма по-загубен форум от predpriemach.com

Нищо не потъва и няма и да потъне - напротив!

Понеже се хванахте за тая фраза се налага пак да коментирам.

С фразата не казвам, че форумът умира, а че нивото спада, защото е факт и това го виждам, казано от много от старите потребители. Факт е, че свестните и полезни хора вече не влизат тук, не пускат обяви и не дават полезни съвети. Едва ли ще отречете, че рядко се пускат нови теми, в които някой дава полезна информация и съвети на останалите предприемачи и фрилансъри. Новите теми са основно препродаване на подарени домейни и спорове, доколко това е етично. Другото е политически ежби и мерене на атрибути и чат-пат някой се опитва да си предлага услугите, но това е възможно само ако изказът му се хареса на ''специалните'' потребители. Визирам tekstmag, на когото правото да си предлага копиратъйрските услуги беше отнето от миропомазаните и със съдействието на модератора. Темите на този човек от пазара отиваха в кофата по настояване на няколко разпасани лумпена, а едната му тема беше мъдро заключена, понеже генерирала хейт!!!:cry: Впоследствие Coolice я отключи, защото дори той видя колко е несправедливо решението да накажеш жертвата, вместо агресорите.

Напълно съм съгласна с теб, че фаворизирането на определени стари пушки създава конфликти. Това е причината темите да се осират масово. Ако правилата важаха еднакво за всички нямаше да има грозни обиди от страна на ''специалните'' и нямаше да се налага ние плебеите да отговаряме със същото, за да се защитим. Признавам, че тук съм използвала език, с който никак не се гордея, но съм установила, че това е единствения начин да се защитиш от определени хора, когато нямаш никаква друга защита.

Не съм съгласна, обаче с мнението ти за раздел политика. Такъв трябва да има, защото реалността го налага. Политиката е най-пряко свързана с бизнеса и това го знам от тъжния ми опит на търговец. Не само всеки човек има политически мироглед, но най-вече предприемачите имат, защото управлението на страната се отразява пряко на техния бизнес. Друг е въпросът как се водят споровете в този раздел, но това зависи от възпитанието на потребителите и чувството за безнаказаност у някои... Ако няма раздел политика ще се водят политически спорове в другите раздели, така че това не е решение. Говорим за свобода, а ограничаването на темите, по които може да се дискутира е точно обратното на свободата.

Отплеснах се, сори.... Не мислех да казвам толкова много. :)
 
От: Няма по-загубен форум от predpriemach.com

Круме, я ме светни кво общо има с IM положението в Сирия?
И как SEO се влия от реформаторкия блок и въпроса дали избирателите му са кретени?
 
От: Няма по-загубен форум от predpriemach.com

Круме, я ме светни кво общо има с IM положението в Сирия?
И как SEO се влия от реформаторкия блок и въпроса дали избирателите му са кретени?

Последния човек на света съм който би хранил трол. SEO -то не е предриемачество
 
От: Няма по-загубен форум от predpriemach.com

Дайте да ги видим тия дето осират темите и гонят зарзаватчиите?

Ти си първият, който усира темите... Само не разбрах, защо ми даде ряпа, подъл и гнусен спамер! Мястото ти тук, съвсем не е уместно! Заради хора като теб, бягат други от форума!!! Нещастник!
 
От: Няма по-загубен форум от predpriemach.com

Първо, за илюзиите, че форумът бил за предприемачи. Той може и да е предназначен за такива, ама къде са те? Поне един конкретен никнейм в този форум, който да е предприемач? Това, че всеки собственик на онлайн-магазин или предлагащ хостинг-услуги се смята за предприемач, си е негово субективно виждане, което може би му действа положително на самочувствието в мрачните декемврийски дни, но реално той си е търговец. Вече се е дискутирало това и не го пиша, за да се дискутира, а само констатирам самия факт.

Второ, къде е пазарът? Имаше някакъв шанс да стане преди 2-3 години, но се напълни със спамери, които се навираха по всички теми и, естествено, че освен да провалят офертите и сделките с от никого неискани съвети, не се постигна нищо. Аз лично през последните 2-3 години си спомням понякога за тази рубрика при някоя оферта, свързана с България, пускам я ей-така (да има) и веднага забравям дори това, че съм я пуснал - дотолкова няма никакво значение, че я има или че очаквам да стане реална сделка. "Фейсбукарчетата бледи" може би правят някакъв алъш-вериш", но аз поне не си виждам мястото при тях - за мен рубриката "Пазар" е затворена.

Трето, по останалите рубрики. Пусках предимно съвети и отговарях на питащи. Понякога и аз исках съвети. От няколко години навлизам в тях, само когато се мерне някое интригуващо заглавие на първа страница на форума в полезрението до рубрика "Политика" (засега ми остана само тя в този форум и ползвам добрият му интерфейс да си подреждам и систематизирам информацията). Може случайно да отговоря на някого, след което веднага забравям дори за това, че е имало такава тема. За мен това (да забравя останалите рубрики) е далеч по-лесно, отколкото да пресявам страници несвързан словесен талаш с идеята да прочета мнението на малкото останали полезни и знаещи потребители.

Четвърто, рубрика "Политика", тъй като де факто, я ползвам само нея (вече обясних защо). Имам дори и една започната от мен тема в нея. Всуе! Е и сега, ако някой си направи труда да погледне, че всички теми в "Политика" са затапени от местен перманентен флудър (fen, blaster, gospodin, Kaio etc), банван многократно, но продължаващ да плямпа. Имам усещането, че наистина му се струва, че води диалог с някого. Е как да пиша в темите в "Политика", при положение, че повечето теми отиват към "ЦСКА-Левски" и се осират с несвързани или непроверени неща от потребители, които се смятат минимум поне за американски граждани, но предполагат, че са от планетата Нибиру. Няма фактологичен и аргументиран спор, има заяждания с кретеноидни смайлита, по-присъщи на някой пуберски портал. Е за какво да си губи човек времето с подобни "събеседници", като далеч по-лесно ми е просто да им тегля по една? Не че ще разберат защо ги пцуем, ама ей-така, щом не могат да ползват мозъчните гънки, то поне да им държи влага между другите две полусфери.

Пето, репутациите. Нивото на репутациите показва не нивото на полезност или интелект, а се гради спрямо средностатистическото равнище на потребителите на конкретния форум - това си е правило, присъщо за всички форуми. Ако влезете в пуберски форум, то трудно ще направите солидна "ряпа" с приказки за "възпитанието на подрастващите", колкото и да сте по-запознат с това, защото вие имате деца, а пубертетите все още не. Така че, високата репутация в повечето случаи в този форум показва, че някой е активен по всички теми, дава си мнението за щяло и нещяло и си разменя "репи" с други подобни флудъри. Има и "полезни" потребители, разбира се, но репите им са сравними с тези на повечето флудъри. Т.е. - като показател - репутацията не дава кой знае каква адекватна информация. Не броя "Политика", тъй като там не се отчитат реп-точки. iTrader-ът е по-информативен като цяло, но пък висок итрейдър може да се постигне и с продажба на фейсбук-странички (което пак е нещо де, защото може да се съди, че търговецът е коректен, независимо от това, че се занимава с глупости и продава нещо, което дори не е негово де юре).
 
От: Няма по-загубен форум от predpriemach.com

Последния човек на света съм който би хранил трол. SEO -то не е предриемачество

Онлайн Бизнес, Интернет Реклама, Оптимизация на Сайтове за Търсачки - Предприемач.ком
Сляп ли си Круме?
 
От: Няма по-загубен форум от predpriemach.com

Госпожицата пак обидена....

Виж какво бе, помияр, сигурно съм на годините на баща ти... Спри да се заяждаш с мен, защото да не разкажа от началото, как се опита да ме прецакаш с около 200 лв. Нищо не ти дължа и НЕ ИСКАМ да разменям реплики с гнусната ти уста. Лай си по другите теми и забрави за мен. А колкото го госпожицата, твоята репутация е много над нен - колежке!
 
От: Няма по-загубен форум от predpriemach.com

Виж какво бе, помияр, сигурно съм на годините на баща ти... Спри да се заяждаш с мен, защото да не разкажа от началото, как се опита да ме прецакаш с около 200 лв. Нищо не ти дължа и НЕ ИСКАМ да разменям реплики с гнусната ти уста. Лай си по другите теми и забрави за мен. А колкото го госпожицата, твоята репутация е много над нен - колежке!

Razkaji, ne se sramuvay/
 
От: Няма по-загубен форум от predpriemach.com

Тоя синдром - "форума вече не е същия" се наблюдава от както има форуми.

Винаги е така, в живота също. Всички казват, че преди е било много по-добре, а днешната младеж не става за нищо. Техните бащи и дядовци пък са говорили същото за тях и колелото се върти :)
 
От: Няма по-загубен форум от predpriemach.com

Винаги е така, в живота също. Всички казват, че преди е било много по-добре, а днешната младеж не става за нищо. Техните бащи и дядовци пък са говорили същото за тях и колелото се върти :)

Juvenoia - https://www.youtube.com/watch?v=LD0x7ho_IYc
 
От: От: Няма по-загубен форум от predpriemach.com

Колко пъти го казвам това ?

Хайде, ние ние си се знаем тук, ама колко нови потребители има и гости.
Вместо да четат това което ги интересува четат глупости, нападки и обиди. Това е нещо нормално за БГ форум по принцип, ама нали за това харесахме предприемача, именно защото го нямаше това. Е с някой хора дойде и при нас. За какво ни е модерация и наказания. Стига да имаме малко хигиена на ползване на форума. Няма лошо да има свобода на словото методите и формите на изразяване. Ама като ще се заяждаш с някого или ще го обиждаш прави го на лично.

Знаете колко е тъпо да търсиш инфо за даден казус, да намериш тема по въпроса и да трябва да прелистиш 14 страници талаш за да отсееш малкото полезна информация която ти е нужна.

Добре няма да се модерира , явно не трябва ние да вършим и работата на родителите на някой потребители.
Ама да се разберем така който и да е когато срещне мнение което не кореспондира или не допринася с нищо по темата да го докладваме.
Мисля че е добро решение за всички а и Мигача няма да има основание да казва че никой не докладва.




Определено това не е потъващ кораб за мен, скромно но....
Най-много потребители онлайн са били именно тази година.

2015-12-03_124347.png
 
От: От: Няма по-загубен форум от predpriemach.com

Колко пъти го казвам това ?

Добре няма да се модерира , явно не трябва ние да вършим и работата на родителите на някой потребители.
Ама да се разберем така който и да е когато срещне мнение което не кореспондира или не допринася с нищо по темата да го докладваме.
Мисля че е добро решение за всички а и Мигача няма да има основание да казва че никой не докладва.

Пример.

Снощи ми писна, тъй като имах доста информация по някои теми и докладвах потребител, тъй като в четири теми просто нямаше как да се продължи. Затапени от многократно банван флудър, при който вече дори няма значение, че понякога му идва акъла и пише по темата. Защото още на следващата вечер ще го удари сачмата и всичко ще се върне в старото русло.

Банът си е бан - това е наказание и трябва да се изтърпява срока му. Във форум, в който половината се занимават с интернет, би трябвало да е ясно, че технически може да се заобикаля. Но опира и до достойнство.

Та още си висят темите и аз не мога да пиша в тях, макар че днес се появи много нова информация конкретно по тях и вероятно за някого би било интересно да я прочете и научи директно.

Не обвинявам администраторите, тъй като като администратори правят всичко възможно по силите си. Но за модерирането трябва да измислят нещо.

По форумите обикновено се срещат три варианта:
1. Администратори се правят на модератори
2. Наемат се професионални модератори
3. Назначават се доброволни модератори от самите потребители.

По първия пункт - почти всички го правят, така че е ясно. До определено ниво работи схемата.
По втория пункт, предполагам, че съм от малкото тук, кото са го правили професионално. Когато сформирах екипи за най-различни форуми, то това бяха екипи от 4 човека - хем да могат да поемат непрекъснато 24 часа, хем да са специалисти в различни области. Обикновено това са 1) специалист по тематиката на форума 2) интернет-специалист 3) филолог 4) психолог. Това е добра и работеща схема, но е скъпа, малко форуми могат да си я позволят.
По третия пункт - доброволни модератори. Не че няма такива, но е много важен подборът им. Тези, които стават, обикновено не искат, а тези, които не стават, обикновено искат. Сгреши ли се - ще нарасне субективността и вместо да се изпишат вежди, ще се извадят очи.

Но че трябва да се мисли по всеки от вариантите от страна на собствениците и администраторите на форума - си е задължително. Не става въпрос за по-твърда или по-мека модерация - това си е тяхна преценка (на мен лично ми е сравнително добре това ниво), а въпросът е да я има, когато се налага. Но просто не се справят вече... форумът се разшири и се напълни с всякакви елементи - не им достига времето нито за реакция, нито за натъртване, че правилата са за това, че да се спазват. Форумът достигна до breakpoint още преди 3 години и за тези три години наистина напуснаха хора, които можеха да са му полезни и досега.
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: Няма по-загубен форум от predpriemach.com

Форума си има система за някакъв вид самопречистване от потребителите и това става чрез рейтингите, проблема е, че след като някой хора натрупат репове и мнения почват да се самозабравят и стават нагли в някой случай, абе като в детската градина.
Затова според мен призива трябва да е към всички не само към админите, просто репортвайте здраво и червени репи и така...
Да изринем сами боклука:)
Форумите са демоде вече, ама още не са умрели напълно.
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: От: Няма по-загубен форум от predpriemach.com

Не съм се и съмнявал, че форума е нещо свързано с животни:), надявах се да сподели за кой форум става въпрос по-скоро, може и на лични, ако се притеснява.

http://forum.zoomania.org/
 
От: Re: От: Няма по-загубен форум от predpriemach.com

Според ника, на каква тема може да е форума. :)

Големи благодарности на зооманиака за споделянето на опит. Извинявам се много, но само да кажа, че социалните медийни сайтове трудно задържат контент, който да е добре видим и след време, всичко отива в небитието. А да скролваш няколко месеца назад е бич Божии. :)

Задържането е сложна стратегия.

Форумите имат едно основно предимство - и то ще им остане ВЕЧНО. Това е, че нищо не ги ограничава да създават кънтент - съдържание. Ако дадена тема е отворена - и дори да е написана преди 10 години - и днес ако задам въпрос в нея и получа отговор и стане нов диспут - темата от преди 10 години ще бъде отново сканирана от куп роботи - ще отсеят старото и новото в нея и ще преценят дали има увеличаване на външните линкове към нея и ако това стане тя получава Топ 10 в търсенето. А в моите тестове 89% получава топ 1 място.

Стратегията е да дадете възможност на новите потребители да питат като папагали в старите теми, които по този начин биват подбутвани към търсачката.

Стратегията е да прецените и имената на под форумите и главните категории, които принципно винаги са индексирани и според натрупаните линкове към тях получават съответната индексация в серпа.

Стратегията е все пак да имате над 5 000 до 7-9 000 теми от тип НАРОЧНО СЪЗДАДЕНИ с цел да бъдат четени - индексирани и да пораждат въпроси.

Не знам защо в повечето форуми спам темите и теми от типа: Днес имам рожден ден - не се оставят да бъдат зачистени от самият форум след 30 дни АКО не е писано в нея. Аз така правя.... и намалих Модераторите до 1.

Не знам защо хората се шашкат като им изчезне стара тема - създадена от тях - ако е била от прост характер и не е преместена с информативна цел в главен форум - еми зачистена е и си пуснете нова.

Тайната на успеха е преди да зададе въпроса си юзера да има Тема с отговор. Ако юзера не е ползвал Търсачката - не го съдете. Не го убивайте. Нека си пусне нова ТЕМА - дайте му линк - обединете неговата тема с Информативната тема и накарайте всички да пренесът силата на дилога в старата от преди 10 години Информативна тема.

И ако искате Модератори - не търсете такива дето да ходят да са шерифи по темите... търсете такива, които могат да създават кънтент - съдържание и това е тяхна любов в живота - защото искат да са полезни на хората.

Направете левълси на достъп - така новите спамъри - ще има да пишат поне 1 година и после да преминат на следващото ниво - ако оцелеят.

След 5-та година писане направете възможност всеки да стане част от решенията във форума - но поне да има 100 създадени информативни статии в неговата област.

Саздавайте НОВИ форуми и под форуми ако има желаещи да пишат информативни теми/преводи/статии и търсят изява. НИКОГА не ги ограничавайте, но сложете правило във форума, че каквото и да създават - то е собственост на форума - в частност на собственика му.

Така се разви БГ-МАМА и после се разцепи. Така се разви и пропадна АЛЛ-БГ и ДИР-БГ...........

Сега накрая да кажа, че ако искате Форум трябва да има управление и то ЯКО - и да цените форума като форум - не като управление.

Искат деца да пишат тука или при мен - ами аз не ги спирам - чичовците на по 40 години като вас ще се дразнят на 12 годишни лапета с тъпите им въпроси.

ДАааа ама аз не се дразня като Админ - те са още по полезни за Форума - ходят и подбутват Темите - създават диспут. Е накрая загубих чичовците, останах с децата - но те са бъдещето........

Не трябва да има умни и тъпи - като разделяне - модовете не трябва да го допускат с ехидни забележки то сорта:

НЕ ПИЕШЕТЕ в ЧЕРВЕНО............ ами ако не искате да пишат цветно - махнете опцията.

Не пречете на хората да пишат и да ползват сайтовете ви - просто те са вашата красота на трафик и индексация и приходи.

Накарайте ги да разберът как работи форума ви. Правилата ги пишете не щото сте големи мозъци - пишете ги за да не пламне война във форума. Нека се карат - нека има спорове и драми - това е полезно за всеки форум - но все пак нека оцелеят в него най-силните. Модовете и Админа - Админите не са пъдари.

В Англоговорящи сайтове виждам доста повече Управление и адски малко модерация. Защото потребителите няма къде да мърдат - ако искат да пишат във форума на 10-20-30 години събирал кънтетн....

Модераторите могат да превръщат от хорските теми - информативни теми като ги сливат - но това е друго изкуство.

Въобще това се е предприемачество от Висша сила и го пожелавам на всеки да го изживее.
 
От: Няма по-загубен форум от predpriemach.com

zoomaniak имаш готино форумче, жалко, че нямам животно, иначе щях да участвам!
 
Статус
Not open for further replies.

Горе