Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

Абе мисля, че сме на едно мнение с тебе на 90%, ама по различен начин наричаме нещата :). А относно езиците и "обикновения човек" не исках да прозвуча все едно аз съм велик, а просто че имам повече знания и умения от средностатистическия гражданин на тази държава, като това се отнася и за голяма част от хората посещаващи този форум - факт. Аз знам езици, ти пък си спец по тия административни въпроси, не случайно съм търсил помощ от теб и си ми помагал. Не съм искал да се фукам или да засягам някой, а да го дам за пример, че на мен ми е трудно да им чета разпоредбите, въпреки тези ми качества.
 
Последно редактирано:
От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

Нои къде точно сравняват дали са верни нещата, коя е тяхната проверка "на банкова сметка" в случая. Имат инфо, което аз съм подал ОК, след това пак аз им давам документи, които аз правя и те сравняват с инфото което съм дал ОК, но къде в засечката с независим източник както в примера ти би била банковата сметка? Ако проверката на "банкова сметка" е сравняването с първичния документ то какво ми пречи и първичния документ да е изфабрикуван за да съответства на некоректно подадена информация?
 
От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

Аз не казвам, че някъде всичко е даром, само че в Германия ще дойдат от инспекцията по Труда и ще ми кажат това не ти е наред , това не ти е наред имаш 2 месеца да го оправиш ,а тука хиената дебне да те хване че нямаш заповеди за представителство в отсъствие на управител защото е ново и не го знаят още хората и да те изклати ехидно за да си прибере процента. Освен това помагам в момента на стариращ бизнес да тръгне и понеже се занимавам и с бумащините им, вместо да се занимавам с маркетинга и да правя обороти, аз цял месец си губя времето с документация - графици за заплати, отпуски :):):), простоии....молба за постъпване на работа на 2мата човека които вече работят там...ей това ме дразни, че виждам колко глупости има и вместо да си върша работата аз се вживявам в бумаги - това все едно в казармата пренеси тия камъни от тука там, а браво, айде сега обратно.

Хепи в твоите книги имаше нещо интересно обяснено не ми се рови но ще припомниш ли елементите 3 май бяха - Институционален, Технически и Биологичен ли бяха?

А тебе "хващала" ли те е хиената или работиш само по слухове. Защото и тук инспекция по труда ако дойде и те завари без график за отпуски ще ти даде само препоръка, но ако завари рабтоник без трудов договор ще те ошамари естествено, и в Германия за същото ще те ошамарят а няма да ти дадат препоръки до 2 месеца да назначиш работника.
 
От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

Абе за графика не знам, чувал съм слухове че глобявали за тия заповеди за представител на управителя масово.

Както вече написах и няколко реда по горе "ти пък си спец по тия административни въпроси, не случайно съм търсил помощ от теб и си ми помагал", в случая защо според теб имам такава "отвратена" позиция към администрацията и изобщо прав ли съм да имам такава позиция?
 
От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

Акаунт би ли ми обяснил как тези мили Англичани дето са те потърсили ще им се върже сметката да си пренесат бизнеса в БГ ако им е дребен бизнеса - По мои сметки трябва да печелят поне по 10 000лв на месец за да им излезе сметката - в УК това може и да е дребен бизнес но такива пари в БГ не печелят и доста от средните фирми.
 
От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

Нои къде точно сравняват дали са верни нещата, коя в тяхната проверка "на банкова сметка" в случая. Имат инфо, което аз съм подал ОК, след това пак аз им давам документи, които аз правя и те сравняват с инфото което съм дал ОК, но къде в засечката с независим източник както в примера ти би била банковата сметка?

НОИ проверява дали подадената информация отговаря на представените от теб документи. И докуемнтите не си ги правиш сам - върху повечето от тях има и подписи на работниците - техните подписи са незавсиимия източник.
 
От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

Хепи в твоите книги имаше нещо интересно обяснено не ми се рови но ще припомниш ли елементите 3 май бяха - Институционален, Технически и Биологичен ли бяха?

Може би имаш предвид това:

При Институционалния компонент елементна криза имаме, когато броят на правилата, които регулират функционирането на другите два компонента, надвишава броя на техните регулирани елементи или пък обратното – когато има елементи от тях, които остават извън регулация.

С непрекъснатото си нормотворчество Европейският съюз бодро върви към позитивна елементна институционална криза тъй като изгледите са параграфите и алинеите да надвишат броя на функциониращите предприятия в съюза. Пълното беззаконие пък в Сомалия е добър пример за негативна елементна криза в институциите.

Източник: Йордан Янков, Възход и падение на индустриалната цивилизация
 
От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

Акаунт би ли ми обяснил как тези мили Англичани дето са те потърсили ще им се върже сметката да си пренесат бизнеса в БГ ако им е дребен бизнеса - По мои сметки трябва да печелят поне по 10 000лв на месец за да им излезе сметката - в УК това може и да е дребен бизнес но такива пари в БГ не печелят и доста от средните фирми.

Аз не съм ги питал колко изкарват и не аз съм смятал дали им се вързват сметките. Аз съм им направил едни примерни разчети за разходите им ако работят с фирма регистрирана в България. Не съм ги питал колко изкарват, но е факт че и тримата са с фирми от типа един човек-една фирма. Факте, че двамата от тях вече започнаха процедура по регистрация на фирма в България. Във всеки случай имам няколко такива клиенти и всеки от тях плаща по мин. 240 лв. за обслужване на месец, което си е малко повече от цитираните 360 паунда годишно по-горе, и никой от тях не е казал, че е скъпо.
 
От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

@Хепи - да това имам предвид, другите 2 елемента улучих ли има названията

@Акаунт - човек уважавам те много и те ценя като експерт, но в случая успя да ме убедиш почти в процедурата, която обаче може да е само с 1 ходене, не с 3, или най-много с 2 ходения....а относно тия подписи, те дали имат ресурса, да сравняват и проверяват подписите? Може би при тях работят графолози, пак всичко е проформа, като смотаната трудова медицина - и защо подяволите трябва да викам фирма и да им плащам 200 лв да замерват лампите в един смотан магазин...Единствено пожарникарите гледам правят разлика - фирма над и под 10 човека. И тия от КЗЛД имат опция за освобождаване от регистрация ако си малък...
 
Последно редактирано:
От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

Абе за графика не знам, чувал съм слухове че глобявали за тия заповеди за представител на управителя масово.

Както вече написах и няколко реда по горе "ти пък си спец по тия административни въпроси, не случайно съм търсил помощ от теб и си ми помагал", в случая защо според теб имам такава "отвратена" позиция към администрацията и изобщо прав ли съм да имам такава позиция?

Никой човек който прави бизнвс не е очарован от администрацията. Не само в България. По целия свят е така. Случайно да си чул някъде по света да се кефят на администрацията. Не се кефят. И е нормално да не се кефят хората.
 
От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

@Хепи - да това имам предвид, другите 2 елемента улучих ли има названията

@Акаунт - човек уважавам те много и те ценя като експерт, но в случая успя да ме убедиш в почти процедурата, която обаче може да е само с 1 ходене, не с 3, или най-много с 2 ходения....а относно тия подписи, те дали имат ресурса, да сравняват и проверяват подписите? Може би при тях работи графолози, пак всичко е проформа, като смотаната трудова медицина - и защо подяволите трябва да викам фирма и да им плащам 200 лв да замерват лампите в един смотан магазин...Единствено пожарникарите гледам правят разлика - фирма над и под 10 човека. И тия от КЗЛД имат опция за освобождаване от регистрация ако си малък...

Аз не съм казал, че процедурата е съвършена. Напротив процедурата точно при ликвидация на фирма е доста моткава и може да се съкрати, но това е друг въпрос. Исках да те убедя, че не е безсмислена, а не че е съвършена.
 
От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

ОК, съгласих се. Аз бих се съгласил със всичко, ако го направят достатъчно удобно. Тая процедура точно можеше и по пощата да им пращам нещат примерно, много по-удобно за мен, или да ги пращам по мейл...абе истината, е че си има хора за всичко, и не е моя работа да се мотам с бумащини...
 
От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

Акаунти значи за пореден път говориш на изус без да си убеден в нещата които казваш - след като нямаш представа колко им е оборота и печалбата как реши че им е дребен бизнеса.
Знам че ни си длъжен нито да ми казваш нито да ми доказваш че въобще имаш такива клиенти но думите ти стоят яко несериозно без конкретни цифри, особено като се има в предвид че част от английските острови са офшорни зони и бизнес условията там не са по лоши от тези в БГ със сигурност - за това ми е интересно да чуя поне една правдоподобна причина някой със бизнес печелещ под 100 000лв на година да иска да дойде в БГ.
 
От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

Акаунти значи за пореден път говориш на изус без да си убеден в нещата които казваш - след като нямаш представа колко им е оборота и печалбата как реши че им е дребен бизнеса.
Знам че ни си длъжен нито да ми казваш нито да ми доказваш че въобще имаш такива клиенти но думите ти стоят яко несериозно без конкретни цифри, особено като се има в предвид че част от английските острови са офшорни зони и бизнес условията там не са по лоши от тези в БГ със сигурност - за това ми е интересно да чуя поне една правдоподобна причина някой със бизнес печелещ под 100 000лв на година да иска да дойде в БГ.

700% ръст на румънските фирми у нас
 
От: От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

Откриване на ООД със съдействието на счетоводна къща - около 70 паунда
Годишна такса за счетоводство на фирма регистрирана по ДДС - около 360 паунда
Минимална необлагаема печелба - 7600 паунда
Вноски за здравни осигуровки когато си под 7600 паунда не се внасят и въпреки това си здравно осигурен.
Данък печалба 20% над 7600 паунда
Признават се за разходи всякакви хвърчащи касови бележки за гориво за ваучери за телефон и за какво ли още не
Условията за стартиращ бизнес във Великобритания определено са по-добри от БГ. Друг е въпроса, че тези ,, безплатни бонуси'' като осигуровки, необлагаем праг на печалбата се ''избиват'' с тези 20% дантк печалба. Въпреки това, пак се събират минимум 500евро/паунда, нужни като минимална инвестиция за започване на бинзе. Някъде по-горе четох, че имало много примери за бизнес, стартиран с 100 евро. Интересно но не особено реалистично.
 
От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

"Според експерти от НАП засиленият интерес на фирмите от Гърция и Румъния, свързан с развиването на дейност в България, е най-вече заради ниската данъчно-осигурителна тежест и значително облекчаване на изискванията за старт на нов бизнес през последните няколко години в страната, коментират от НАП."

Единствения ми коментар, за това явление се изчерпва с израза "специфики и изисквания при закупуване на недвижими имоти в България". Твърдението на НАП, ще приема ако ми преставят статистика за оборота на тези фирми и ясно доказателство, че развиват дейност, а не са регистрирани проформа за да си купи някой недвижим имот или да експлоатира някаква вратичка за врътка я на данъци, я на нещо друго. Англичаните и те сигурно затова регват фирми тука, заради имоти. Кой разумен човек ще предпочете БГ-то пред някоя офшорна зона в английския канал за регистрация на фирма. Все едно някой от нас да регне фирма в държава от 3-тия свят щото е много изгодно...еми никой няма да го направи защото фактора несигурност е огромен.
 
От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

Ти остави статистиката, ами прочетете статията, мене ми настръхна косата. И аз като Нео от Матрицата не спя вечер и търся отговори какво аджеба не е наред с бизнеса и най-после ми се представи. Накрая ще излезе правилно, че негодяите дето се влачат по плажовете цял ден са най-щастливи. Занаятчиите също.....трябва да се върнем към тоя строй със занаятчийството.
 
От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

Страшничко е да, и аз от известно време умувам над тоя въпрос - как аджеба тия навънка (като в тая статия), работейки на същия пазар като нас (за ИТ конкретно), успяват да плащат 5 пъти по-високи заплати, 5 пъти по-скъпи офиси.... а тука нашите ИТ фирми едвам кретат, хем всичко им е много по-евтино... А не сме чак толкова по-прости от тях.

И стигам до заключението, че като погледнеш продуктите, които се ползват и за които плащаме - всички са правени от е такива чужди фирми.
Нашите тука какво правят - 99% от ИТ фирмите са инсталатори на Wordpress... колко български продукта има изнесени на световен пазар и да са лидер на него? А реално това е, което носи големите печалби и позволява съществуването на голям бизнес (па и какъвто и да е) - качествения продукт.
 
Последно редактирано:
От: От: Онлайн магазините могат и без касов апарат да работят

Условията за стартиращ бизнес във Великобритания определено са по-добри от БГ. Друг е въпроса, че тези ,, безплатни бонуси'' като осигуровки, необлагаем праг на печалбата се ''избиват'' с тези 20% дантк печалба. Въпреки това, пак се събират минимум 500евро/паунда, нужни като минимална инвестиция за започване на бинзе. Някъде по-горе четох, че имало много примери за бизнес, стартиран с 100 евро. Интересно но не особено реалистично.

Валдес, Безплатен обяд няма - разликата е само в начинът на мислене и на манталитет
Във Великобритания пускат фандък на стартиращият бизнес защото знаят че една част от него ще стане голям и ще му вземат добри данъци, друга част ще си остане малък но поне няма да тежи на социалните фондове за безработица.
Във България е обратното всеки който си е помислил да започне бизнес бива убит още преди да е започнал в България няма как да започнеш и най елементарният бизнес без да стартираш с около 5000 лв годишни разходи само за щуротии без дори и да си работил. Това са около десетина средни работни заплати с които ти тръгваш назад работил или не работил.
Във Великобритания ако бизнеса в началото не ти върви разходите за година са под 1000лв това е по малко от една месечна сума която получават тук безработните.

Освен това тук може данъкът да е по висок обаче и прагът за регистрация по ДДС е по висок 75 000 паунда - а сега сметни ако си малка фирма предоставяща услуги и правиш годишен оборот например по 40 000 паунда в УК или 80 000лв в БГ кой ще плати по повече данъци
УК нямаш ДДС
7600 паунда необлагаеми
32 400 облагаеми х20% = 6480 х 2 = 12 960лв

в БГ ДДС на 80 000 около 13 500
Данък печалба около 6600
Общо данъци около 20 000лв
За да са по лесни сметките съм приел че паунда е 2лв.

Към горните цифри прибавете това че в УК ще ви признаят всякакви разходи дето може да се сетите включително ако сте под наем част от наема ако работите от вкъщи, касови бележки за гориво дори и да нямате регистриран автомобил на името на фирмата както и всякакви касови бележки за канцеларски консумативи и какво ли още не което в БГ ще ви се изсмеят ако го приложите за разход.

Та обяснете ми как дребен бизнесмен от УК ще дойде да си направи фирма в БГ ако не са презумпциите за имотите и тн.
 
Последно редактирано:

Горе