Онлайн магазин за мебели

Exsess

New Member
Здравейте,
нов съм в форума, но четейки мненията по най-различни теми стигнах до извода, че тук има много кадърни хора които винаги ще те посъветват без ирония и злоба, което е доста възхитително за Български форум. :D

Решил съм да се занимавам със онлайн търговия и по конкретно ще продавам мебели по интернет, като бонуса с който се надявам да спечеля клиентите е безплатен транспорт и монтаж за цялата страна.


Приемам съвети, вие как ги виждате нещата най вече от гледната точка на мой потенциални клиенти. Бихте ли закупили някаква мебел онлайн? Кое би ви накарало да се доверите?

Приемам идеи, предложения и за развитието, какво ми предлагате като най-ефективни варианти за популяризацията на онлайн магазин. Аз съм решил да наблегна на СЕО ОПТИМИЗАЦИЯТА + платена реклама в социалните мрежи и гугъл.
 
От: Онлайн магазин за мебели

Здравей,
Много хора биха си купили мебели от нета...
Каква ти е идеята- имаш, ще имаш цех/работилница за производството им или ще продаваш чужди - т.е. дропшипинг или закупуваш стоят на склад докато някой не поръча?
Това с безплатния транспорт и монтаж, ще ти изяде главата- ако поръчам обзавеждане за спалня с 4 крилен гардероб с надстройка, тоалетка, скрин и 2 нощни шкафчета и съм на 200 км поне от теб!? Или ще работиш с много по-висока цена от конкуренцията в нета, или ще продаваш само луксозни мебели?
Отговори на тези въпроси и мога много да ти говоря по темата- съвети, акъл...
 
От: Онлайн магазин за мебели

За големи мебели не ми се връзва. Тези гардероби, легла и тн.
Освен ако нямаш някакъв договор с верига мебелни магазини, които ги има в повечето градове.
Ако продаваш дребни неща, тогава може и да ти се получи.
 
От: От: Онлайн магазин за мебели

Закачил съм се към верига магазини които поддържат складова наличност и пазаруват от фабрики в големи количества, транспорта разбира се ще си е в цената, просто клиента ще си мисли, че е безплатен. Въпреки това цените които мога да предложа дори с включен транспорт ще бъдат доста приемливи, ще има 2 класа за обзавеждане НИСЪК И ВИСОК, като разбира се ще наблегна на ниския клас тъй като евтиното се търси най-много. Също така мисля да поръчам компонент към платформата за проектиране на кухня за да могат клиентите сами да проектират кухнята според нуждите им и размерите и да им ги изработваме по индивидуален проект
 
От: Онлайн магазин за мебели

Извинявай, но не мога да не те попитам - вие /говориш за вас- множествено число/ кухни правили ли сте? Защото според мен, не че нещо разбирам от такива неща :wink:, но без лично да си взел размерите, ще има доста проблеми с монтажа после! :)
 
От: Онлайн магазин за мебели

Проектираме, но екипите които обикалят по монтажи имат много техника и когато нещо не е наред, те го коригират. Идеята е ТИ като собственик на апартамент и искаш да си вземеш кухня, чрез въвеждането на полета с размери и предпочитания ( нещо като въпросник ) и програма да ти генерира примерни варианти или най-малкото да изпраща данните на проектанта, той да го начертае на бързо и да го изпрати за преглед от клиента, при одобрение се изпълнява. ИКЕА мисля, че имат подобен модул в сайта. Плюса при нас е, че дори и кухните по поръчка ни ги правят така, че да може да коригираме грешките на място при монтажа, модулни системи :)
 
От: Онлайн магазин за мебели

Добре си решил. Имаш в предвид, че ще имаш много запитвания, поне за този тип продукти. ;) С две думи, ще трябва добре да работиш с някаква форма за контакти, която да успява да отделя добре мейлите. Какво имам предвид? Да се категоризират самите заявки. Едните да са за отдел продажби - които са и основните. Другите за поддръжка, които да е за вече съществуващи клиенти. ;) И административни въпроси.

Аз бих взел, но ако трябва да съм честен трябва да предоставиш много добро представяне на продукта - най-вече визуално. Това с 3D представянето или видео ревюта ще играе много голяма роля тук. Най-малкото ще успееш доста да редуцираш мейли от типа:

Има ли възможност да се разгъва дивана, и колко се разпростира?

Какво представлява конструкцията на механизма, който прибира и отваря чекмедже?

И подобни.

Доста голям фен съм на тези джава изпълнения тук, или флаш. Сам манипулираш графиката. Но говорим за много тегави материали за правене. Нещо такова: http://www.teslamotors.com/modelx - но тук имаш само въртене, не се сещам къде гледах с отваряне на врат, капаци, влизане в купе. Да, звучи извратено, но просто и продуктите са доста специфични. Както споменах това лесно може да се избегне с едно детайлно видео ревю. ;)

За ефективен вариант - предлагам ти SEO и социален маркетинг. С видетата ще успееш добре да ги изпълниш. ;)

Помисли и върху момента да не е точно магазин, а каталог с форма за заявка. ;)
 
От: Онлайн магазин за мебели

Аз бих направил по различен сайт, от масовите. Бих продавал обзавеждане, не мебели а обзавеждане. Имам предвид всичко подбрано с вкус и подредено снимано и представено в сайта. Независимо кухня, хол, баня, спалня детска, всичко нагласено и поднесено на купувача в перспектива. След което ще му дам възможност ако не желае целия комплект от мебелите в обзавеждането а само някой от тях да си кликне и да си поръча само което му е харесало. Например стола + лампата на масичката в дясно ...
1379833719.2-500x500.jpg


1379833719.1-500x500.jpg


1379833610.3-03-2013%205-51-05%20PM-500x500.jpg


1379833603.3-03-2013%205-50-05%20PM-500x500.jpg
 
От: Онлайн магазин за мебели

Здравейте,
нов съм в форума, но четейки мненията по най-различни теми стигнах до извода, че тук има много кадърни хора които винаги ще те посъветват без ирония и злоба, което е доста възхитително за Български форум. :D

Решил съм да се занимавам със онлайн търговия и по конкретно ще продавам мебели по интернет, като бонуса с който се надявам да спечеля клиентите е безплатен транспорт и монтаж за цялата страна.


Приемам съвети, вие как ги виждате нещата най вече от гледната точка на мой потенциални клиенти. Бихте ли закупили някаква мебел онлайн? Кое би ви накарало да се доверите?

Приемам идеи, предложения и за развитието, какво ми предлагате като най-ефективни варианти за популяризацията на онлайн магазин. Аз съм решил да наблегна на СЕО ОПТИМИЗАЦИЯТА + платена реклама в социалните мрежи и гугъл.

Защо да няма...
Принципно там където няма голямо предлагане (примерно по-малките градове), мисля, че ще има търсене. Макар, че то е и въпрос и на манталитет.
Има хора дето докато не го видят и пипнат не го купуват (и това не се отнася само за мебелите...)
Има и практични хора, дето ще кажат:
- има безплатна доставка, монтаж - чудесно, е за к'во да въртя километри до друг град, а и дори да си в голям град, пак трябва да се разкарваш, да губиш време...

Та в общи линии ако предложиш добра цена, и безплатна доставка (евентуално монтаж) не виждам кои би се отказал от офертата...
 
От: Онлайн магазин за мебели

Освен просто мебели и модулни системи, мисля да предлагам и обзавеждане. Най-различни варианти за обзавеждане съчетани по възможно най-елегантния стил. Както за офиса, така и за дома.
 
От: Онлайн магазин за мебели

Харесва ми, че сте оптимистично настроени. Усещам, че сега е момента да бъде яхната вълната с онлайн бизнес-а тъй като хората започват все повече и повече да се доверяват пазарувайки в интернет. Мисля, че има светлинка в тунела. Ако не пробвам няма да разбера дали ще успея. Така, че с 2 ръце напред. Ще ви споделя линк когато го пусна, може пък първият ми клиент да се крие някъде тук сред вас :beer:
 
От: Онлайн магазин за мебели

Ще ви споделя линк когато го пусна, може пък първият ми клиент да се крие някъде тук сред вас :beer:

Да, похвали се като си готов с всичко или поне някое демо. :) Успехи. ;)
 
От: Онлайн магазин за мебели

Според мен по-добре започни в твоя район - Севлиево. Така ще натрупаш опит.
Вместо да рекламираш сайта за цяла България и да продадеш по една мебел в София, Видин, Русе - и изхарчиш много пари за транспорта, по-добре инвестирай тези пари в реклама само в твоя регион.
След това може да минеш и в съседните области.

Реклама в офлайн медии е желателна. Също може да направиш каталози. Офлайн афф система също е добро решение (примерно ако намериш приятел с който да направите обща поръчка - ще получите X % отстъпка).

Доста магазини също предлагат безплатна доставка или се заплаща минимално. Помисли как и дали ще можеш да се пребориш с конкуренцията (виж дали другите фирми предлагат сглобяване и на каква цена). Офлайн магазини има навсякъде (защо да купя онлайн след като има офлайн магазин и мога да видя стоката - а при онлайн магазина може да се наложи да я връщаш обратно).
 
От: Онлайн магазин за мебели

В Севлиево имаме магазин при това около 2000 квадратни метра. Относно конкуренцията мисля, че мога да предложа по добри качество и цена. Все пак "ОНЛАЙН ВИНАГИ ЩЕ БЪДЕ ПО ЛЕСНО" особено за хората с динамично ежедневие и без време за обикаляне. :p
 
фабрика за производство на мебели търси бизнес партньори в страната. Собствена уникална продуктова гама на мека и корпусна мебел с модели наложени с над 10 години на пазара. Мебелите са наложени на пазара с гарантирани най-добри цени и уникалност на цветове и модели продукти, с които да се отличават от останалите. Предлагаме добри партньорски условия, гъвкавост при доставки и актуални рекламни каталози и брошури, както и възможност за развитие и бонуси за най-активните търговци по райони. Съдействие при нови търговци, консултациии, присъствие на адрес в сайта и насочване на клиенти към партньорския обект. За стартиращи и наложили се търговци на мебели, за бизнеси желаещи да разширят своята дейност ние от Мебелна фабрика Дискрет търсим предприемчиви и мотивирани търговци на стоки за дома и обзавеждането им с мебели произведени в България на топ цени за пазара. Вижте повече за нас тук: Производство на мебели - дивани, кухни, спални, дневни, детски, антрета, маси и столове, бюра и офис обзавеждане
 
фабрика за производство на мебели търси бизнес партньори в страната. Собствена уникална продуктова гама на мека и корпусна мебел с модели наложени с над 10 години на пазара. Мебелите са наложени на пазара с гарантирани най-добри цени и уникалност на цветове и модели продукти, с които да се отличават от останалите. Предлагаме добри партньорски условия, гъвкавост при доставки и актуални рекламни каталози и брошури, както и възможност за развитие и бонуси за най-активните търговци по райони. Съдействие при нови търговци, консултациии, присъствие на адрес в сайта и насочване на клиенти към партньорския обект. За стартиращи и наложили се търговци на мебели, за бизнеси желаещи да разширят своята дейност ние от Мебелна фабрика Дискрет търсим предприемчиви и мотивирани търговци на стоки за дома и обзавеждането им с мебели произведени в България на топ цени за пазара. Вижте повече за нас тук: Производство на мебели - дивани, кухни, спални, дневни, детски, антрета, маси и столове, бюра и офис обзавеждане
Здравейте,
Разгледах сайта Ви, продуктите които предлагате много ми допаднаха и съм убеден че можем да си бъдем полезни взаимно. Моля свържете се с мен на 0878 249 527 - Петър Андонов или на [email protected] или ми пишете как аз да се свържа с Вас.
 
фабрика за производство на мебели търси бизнес партньори в страната. Собствена уникална продуктова гама на мека и корпусна мебел с модели наложени с над 10 години на пазара. Мебелите са наложени на пазара с гарантирани най-добри цени и уникалност на цветове и модели продукти, с които да се отличават от останалите. Предлагаме добри партньорски условия, гъвкавост при доставки и актуални рекламни каталози и брошури, както и възможност за развитие и бонуси за най-активните търговци по райони. Съдействие при нови търговци, консултациии, присъствие на адрес в сайта и насочване на клиенти към партньорския обект. За стартиращи и наложили се търговци на мебели, за бизнеси желаещи да разширят своята дейност ние от Мебелна фабрика Дискрет търсим предприемчиви и мотивирани търговци на стоки за дома и обзавеждането им с мебели произведени в България на топ цени за пазара. Вижте повече за нас тук: Производство на мебели - дивани, кухни, спални, дневни, детски, антрета, маси и столове, бюра и офис обзавеждане
Здравейте,
Разгледах сайта Ви, продуктите които предлагате много ми допаднаха и съм убеден че можем да си бъдем полезни взаимно. Моля свържете се с мен на 0878 249 527 - Петър Андонов или на [email protected] или ми пишете как аз да се свържа с Вас.
 

Горе