Оптимизация за Търсачки 2018 г. SEO-то в Днешно Време

Dafa Web

Active Member
Съдържание и пак съдържание, аз скоро започнах един проект За Нея . Следвам 3 прости правила:

1. Съдържание
2. Само релевантни линкове
3. Скорост на зареждане.
Малее, дано не влизат малки момиченца до 18 годишна възраст да четат за грубия секс, че лошо.......

bobby2w

Member
Уникално съдържание, оптимизирани заглавия, подзаглавия и Url, малко но качествени линкове от външни сайтове с висок авторитет и релевантност за нишата. Не мисля, че формулата се е променила чак толкова много, специално ако говорим за White Hat оптимизация. Неща като респонсивнес и скорост трябва да са задължителни и даже няма нужда да се коментират.

bgtifo

Well-Known Member
Уникалното и полезно съдържание в сайта е винаги добро за SEO, но по мои наблюдения, освен качествен контент, взимат превес quality links и социалните сигнали. Много хора смятат, че постовете в социалните мрежи не са окей, защото са nofollow, но това не е вярно, тъй като търсачките и в частност Google ги индексира добре и спомага за ранкинга. Това поне са моите наблюдения от опита ми, който имам до този момент със сео оптимизацията.

Разбира се, че фактори като скорост на зареждане и добра визия за мобилните устройства са сред приоритетите при оптимизация на сайтове за Google и други платформи. Има и някои трикове при създаването на съдържание, които са дъвкани много по разни конференции и семинари, така че няма да ги повтарям, а ще оставя на потребителите сами да си ги намерят.

web_i_reklama

Active Member
А можеш ли да вечеряш в 5-звезден ресторант, без да си платиш?

Dafa Web

Active Member
Могат ли да се вземат качествени линкове от авторитетни сайтво, без да се плаща ?
Ako собственика на сайта го позволи, иначе как ще стане не виждам :D Може би с извънземни или хакер :D

cuam4o

Member
Уникалното и полезно съдържание в сайта е винаги добро за SEO, но по мои наблюдения, освен качествен контент, взимат превес quality links и социалните сигнали. Много хора смятат, че постовете в социалните мрежи не са окей, защото са nofollow, но това не е вярно, тъй като търсачките и в частност Google ги индексира добре и спомага за ранкинга. Това поне са моите наблюдения от опита ми, който имам до този момент със сео оптимизацията.

Разбира се, че фактори като скорост на зареждане и добра визия за мобилните устройства са сред приоритетите при оптимизация на сайтове за Google и други платформи. Има и някои трикове при създаването на съдържание, които са дъвкани много по разни конференции и семинари, така че няма да ги повтарям, а ще оставя на потребителите сами да си ги намерят.
Всъщност Гугъл не е сигурно колко изобщо crawl-ва социалните мрежи, защото със сигурност не индексира съдържанието на групите например..

Мобилната четимост на текстовете е много важен фактор! Също така и Schema обогатените снипети

Dafa Web

Active Member
Мобилната четимост на текстовете е много важен фактор! Също така и Schema обогатените снипети
Мобилната ВЕРСИЯ на сайта е важна, текста си е ....текст... Може да се вижда с големи букви на мобилната ти версия, но ако сайта ти зарежда 5 минути, няма никаква полза.... Не казвам конкретно за твоя сайт, твоя е добре оптимизиран по скорост до колкото виждам.
Второ като заговори за schema, а твоите къде са ?! Виждам opengraph data, но не и schema на нито един от сайтовете ти ;)

web_i_reklama

Active Member
По клиентите, с които работим - над 2/3 от продажбите идват от мобилни устройства.

vzamwrati

New Member
Мобилната верси е изключително важна при положение че 90 % от хората са се зомбирали пред телефоните!

Последно редактирано от модератор:

Esen

New Member
Аз отдавна ползвам и предпочитам гласово търсене и съм сигурен, че не съм единствен.
Предимства колкото щеш.

waldes

Well-Known Member
Ако всички линкове към дадена страница (която се бута в серпа по ключовите си думи) са анкори на кейвордите, то това би ли застрашило оптимизацията на сайта? Става на въпрос за българския серп и ниша с ниска до средна конкуренция.

bgtifo

Well-Known Member
@waldes

да не е препоръчително всички линкове да са с екзакт мач кийуърди... препоръчително е да преобладават тези с url адрес http://saita.com.

В линковия профил трябва да има различни линкове с url-а на сайта, с бранда, ключовата дума + бранда, ключовата дума + сайта, екзакт мач ключовата дума и т.н.

Горе