Относно задаващата се Световна Криза и Пандемията от COVID-19

Статус
Not open for further replies.
Тука едно клипче от световен авторитет. Не е фейк. - https://de.wikipedia.org/wiki/Sucharit_Bhakdi , https://www.goldegg-verlag.com/beteiligte/bhakdi-sucharit/

Още един чичо, на който много харесах обясненията и доводите.... докато не стигна до замърсяването на въздуха в Китай и Италия като фактор. Тогаз вече булшит детекторът удари камбанката.

Странно беше щото не се връзваше с научната осбоснованост на останалото.

И по едно време се сетих че левите (либерали, социалисти и пр.) използват всяка възможност да си пробутват идеите и пропагандата, една от които е глобалното затопляне и климатичните промени. Като отчетеш и че става дума за Германия, където тая паплач са особено бесни и се сглобява картинката.

ПП: Погледнете снимки от Бергамо да видите за какво замърсяване става дума.
 
Вече го написах, ама ще го напиша пак. В България средната продължителност на живота е 69 г. Не като в Италия 79 г. Та, искам да кажа, че нашите потенциални жертви вече са изтрепани от един друг вирус....


Да внесем малко яснота по случая:


Оказва се, че в Италия масово умират възрастни хора над 70г.. Възраст в която организма е отслабнал и обикновено човек има една камара хронични болести! По-младите вероятно също са със хронични здравословни проблеми. Така че... не спазвайте ограниченията, за да спасим околните и не се впрягайте толкова, ще преживеем и тая гад мръсна! ;)
 
Да, тая тъпотия за въздуха излиза доста често вече, ама едното не отхвърля другото. Най-малкото мнението му се покрива с абсолютно всички други като него, без да имат нещо общо помежду си. Примерно Мангъров не ми мяза на най-голямия фен на Грета :)

Още един чичо, на който много харесах обясненията и доводите.... докато не стигна до замърсяването на въздуха в Китай и Италия като фактор. Тогаз вече булшит детекторът удари камбанката.

Странно беше щото не се връзваше с научната осбоснованост на останалото.

И по едно време се сетих че левите (либерали, социалисти и пр.) използват всяка възможност да си пробутват идеите и пропагандата, една от които е глобалното затопляне и климатичните промени. Като отчетеш и че става дума за Германия, където тая паплач са особено бесни и се сглобява картинката.

ПП: Погледнете снимки от Бергамо да видите за какво замърсяване става дума.
 
Там е въпросът, шарлатанди, че отговаряш на обидите, а на тезите и всичко против твоята веган-дендротерапевтична вяра - не. ;)
За това си несъстоятелно тролче и ще се налага да поемаш обиди от форумни и извънфорумни "тъпчовци" - ежедневно. :hankey: Естествен подбор срещу глупците, които си мислят, че са интересни, като казват на черното бяло и винаги са в опозиция, понеже така е мУдернУ.

ПС: И гледам вече се позоваваш на този толкова омразен за теб сайт, сиреч на статистики, та да не го прави Ванга вместо теб, калкулирай какъв е шансът всички 15-тина човека, които не са на твоето мнение и ти го доказват с факти да са сбъркали, а шарлатандито да е право винаги... :hankey:
В природата на жените е да се фокусират върху взаимоотношенията, характера, диалозите и други такива "хуманитарни" дисциплини.

Науката е мъжка територия.

Една жена, дори да се намира на научна конференция, ще обръща внимание основно на личността и харизмата на лектора. Ще приеме всичко, стига да идва от някой, който звучи уверено, убедително и т.н.
 
Сега ми просветна! Тук явно имаме няколко жени, които са омаяни от харизмата на лектора, без да обръщат внимание на научно обоснованите факти и авторитетите в областта :D Аз си мислех, че нанди е единствената жена тъдява :)



В природата на жените е да се фокусират върху взаимоотношенията, характера, диалозите и други такива "хуманитарни" дисциплини.

Науката е мъжка територия.

Една жена, дори да се намира на научна конференция, ще обръща внимание основно на личността и харизмата на лектора. Ще приеме всичко, стига да идва от някой, който звучи уверено, убедително и т.н.
 
Така се презентира статистика. Вие по цял ден броите заразени/мъртви, но излекуваните не ги броите, щото става по-оптимистична картинката, нали?

597.607 случая глобално/ 27,371 мъртви/ 133. 377 излекувани - излекуваните са мнооого повече от мъртвите!!!

От активните 436.859 в тежко състояние са 23.559 (5%). Останалите 413.300 (95%) го карат леко.

Не си обяснявам тази посока на разсъждение, че излекуваните били повече от мъртвите? Това повод за радост ли е?
Ако се фокусираме само в тези цифри, означава че има смъртност 16%(даже почти 17, но ако те затруднява как стигнах до 16% ще обясня).
Което на груби сметки означава, че ако всички го прекарат в България ще има 1 милион смъртни случаи, а в световен мащаб 1 милиард и 250 милиона.
Т.е. да разбираме, че това е повод за радост? Това ли е оптимистичната картинка, за която говориш?
 
Ако излекуваните (те са оздравели, а не излекувани) не бяха повече от мъртвите, то щяхме да имаме над 50% смъртност. Такива "положителни" доводи могат да изтъкват само хора с отрицателно IQ!
 
Къде отиде "аргумента", че има повече смъртни от грип, отколкото от вируса?

Worldwide, these annual epidemics are estimated to result in about 3 to 5 million cases of severe illness, and about 290 000 to 650 000 respiratory deaths.
Когато смъртните случаи надминат няколко стотици хиляди, тогава може да започнем да го сравняваме с коронавируса. Щото тези дето сега умират вече са били таргет на другите инфекции преди да се появи новия войн с короната. Докато върлува коронавируса, другите по-вероятно си почиват.

Експоненциалната крива няма да е вечна, знае се че в един момент просто така приключва. Да видим кой ще е този момент. В италия кривата на новите случаи вече е линейна и според мен скоро ще се поздравяват за добре свършената работа.

А проблема със заетостта на болниците е създаден от паниката - през всеки сезон ако искаш да затвориш всички грипави в болница, пак щеше да се препълни за отрицателно време.

Ето едно интересно видео + сайт в описанието, където представят числата по по-различен начин:
 
Сега ми просветна! Тук явно имаме няколко жени, които са омаяни от харизмата на лектора, без да обръщат внимание на научно обоснованите факти и авторитетите в областта :D Аз си мислех, че нанди е единствената жена тъдява :)
Може да не е единствената жена, ама 100 % е най-дразнещата :D върти суче, от 10 кладенеца вода носи само и само тя да е права - като и на децата им е ясно, че тезата дето защиваше в началото е грешна.
 
А проблема със заетостта на болниците е създаден от паниката - през всеки сезон ако искаш да затвориш всички грипави в болница, пак щеше да се препълни за отрицателно време.
Не затварят всички болни в болници. В болница отиват тия дето вече берат душа и са с усложнения. Тия дето са диагностицирани но без симптоми - просто ги слагат под карантина домашна и ги следят. И въпреки това болниците пак са препълнени.
 
То не е нещо ново, и аз съм спорил с нея, ама не ми е идвало и на ум да я наричам с епитетите дето я наричат другите жени тук. Има си теза и я защитава, какъв е проблема!? Споровете се водят с аргументи, като почнеш с обидите, значи аргументите са свършили.


Може да не е единствената жена, ама 100 % е най-дразнещата :D върти суче, от 10 кладенеца вода носи само и само тя да е права - като и на децата им е ясно, че тезата дето защиваше в началото е грешна.
 

Когато смъртните случаи надминат няколко стотици хиляди, тогава може да започнем да го сравняваме с коронавируса. Щото тези дето сега умират вече са били таргет на другите инфекции преди да се появи новия войн с короната. Докато върлува коронавируса, другите по-вероятно си почиват.

Експоненциалната крива няма да е вечна, знае се че в един момент просто така приключва. Да видим кой ще е този момент. В италия кривата на новите случаи вече е линейна и според мен скоро ще се поздравяват за добре свършената работа.

А проблема със заетостта на болниците е създаден от паниката - през всеки сезон ако искаш да затвориш всички грипави в болница, пак щеше да се препълни за отрицателно време.

Ето едно интересно видео + сайт в описанието, където представят числата по по-различен начин:
Преди 1-2 страници дадох статистика за смъртността от грип в Италия на годишна база. Тази от вируса почти в достига, а е само на два месеца. За това говорех аз.
Във втората страница имам мнение защо вируса е по-опасен от грипа, писна ми да цитирам едни и същи данни. Кажи го на италианците колко е медиен този вирус и как сега болниците им са задръстени и хората с други, по принцип лечими заболявания, сега също страдат.
даже да път по-точен ми писна да пиша, щото се повтаря едно и също нещо от две седмици, ама нандито е специална порода и е много забавна


@manuel смъртността е по-малка от 16%, защото не всички заразени са тествани. Доста малък процент всъщност са тестваните.
 
Последно редактирано:
According to the study, a total of 68 000 deaths were attributable to flu epidemics in the winter months between 2013 and 2017.

по 17000 на сезон
 
@Blinky тъй като тук стана бгмама, следвайки правилата е време да се заключи темата на 50 страница и да се отвори нова :eek:
 
Това което е факт и пряко ни касае е, че хората тук масово са болни. Все по-рядко се среща човек без хронични заболявания над 50-55г.! Ето това налага мерките да са по-сериозни, ако искаме да се измъкнем. Но според мен това е малко грешна тактика. Може би най-правилното в тази ситуация е да пуснат младите здрави хора от изолацията! Нека се изолират хората над 50 и тези със заболявания тип ракови, астми, сърдечни, диабет и т.н., които са най-рискови, както и членовете на техните семейства с които съжителстват, за да ги предпазят от зараза. Останалите, които са здрави и нямат в домакинството си рискови членове може съвсем спокойно да си щъкат. Те ще се заразят, но ще го изкарат на крак и с много леки усложнения, който няма да претоварят здравната система и така вълната ще премине по-леко и по-бързо, а икономиката няма да е така задъхана и обезкървена!
 
@Blinky тъй като тук стана бгмама, следвайки правилата е време да се заключи темата на 50 страница и да се отвори нова :eek:
Не е лоша идея. И започна да генерира много рипорти. Да не говорим, че тона и обидите минават границите на нормалното. ;)
 
според мен скоро ще се поздравяват за добре свършената работа
Със сигурност вече даже вдигат тостове, че поддържат между 6-7К открити заразени, а смъртните им случаи всеки ден бележат рекорди. Достойно за един банкет, поне.

Някой по-назад даде цифри за Италия - 1800 човека на ден умират от всякакви болести + естествена смърт, срещу 920 човека (в момента) само от усложнения след коронавирус.

Споровете се водят с аргументи, като почнеш с обидите, значи аргументите са свършили.
Нали това писах по-горе. Когато аргументите ѝ приключиха, почна се с едно мазнеене, тъпчо, глупчо и тн., проследи дискусията.

Иначе начинът, по който се опитвате да балансьорничите е интересен. :D
 
Според мен не трябваше да се създава този медицински съвет. Със щаба са на противоположни мнения което е абсурдно. Това създава ненужно объркване сред населението.

Той атакува и стратегията, че 70% от населението трябва да преболедува Covid-19, за да се изгради колективен имунитет, която също се подкрепя от Мангъров.
"Включително наши колеги предлагаха по медиите, че трябва да преболедуват 70%. Но 70% смятали ли сте колко е от българското население? Над 5 млн. души. От тях 20% са в тежко състояние - 1.1 млн. - тежки състояня. От тях половината на апаратна вентилация – това са 500 хил. души. 500 хил. дихателни апарата няма в Европа. Разбирате ли смисълът на това, което правим? И колко е важно да популяризирате това, което правим, за да не умират хората по улиците. За да можем да им помогнем", каза Мутафчийски.


По думите му според математическите модеи се движим в правилната посока.
"Математическият модел допуска, че откриваме двама души от 11 заразени. И въпреки това анализът показва, включително след консултация в Атланта, Джорджия, че мерките ни ще дадат резултат"каза Мутафчийски.

 
According to the study, a total of 68 000 deaths were attributable to flu epidemics in the winter months between 2013 and 2017.

по 17000 на сезон
Преди 1-2 страници постнах същото, само че с разбивка по години. Не всички години са еднакви - при едната е 7к, другата 25к

А ограниченията за този вирус са зверски и пак достигнаха 7к, ще станат 12-13, докато отшуми, което е за половината от времето на грипа.
 
Може би най-правилното в тази ситуация е да пуснат младите здрави хора от изолацията!


Данните от много страни сочат, че голям процент от пациентите, които имат нужда от хоспитализация, са хора под 50-годишна възраст. Днес имам послание към младите хора: Вие не сте неуязвими пред вируса - той може да ви вкара в болница за седмици и дори да ви убие. Дори и да не се разболеете, изборът къде да отидете може да се окаже въпрос на живот и смърт за някой друг", ръководителят на СЗО Тедрос Аданом Гебрейесус.

"Най-засегнатата група у нас е между 40 и 49 години, общо до 60-годишна възраст са 80% от заразените", допълни ген. Мутафчийски.
 
Последно редактирано:
Статус
Not open for further replies.

Горе