Относно избор на куриерска фирма за онлайн магазин

От: От: От: Относно избор на куриерска фирма за онлайн магазин

Как да рабяота с някоя малка куриерска фирма каот ще доставят пратката до клинета евентулано след седмица?. Еконт отдавна дадоха на онлайн магазините 30% отстъпка. И дори при 20% 5 лв да ти докарат поръчката под носа за по малко от 24 часа е перфектна цена
не мога да се съглася с теб, дори и 30% са малко при еконт, но щом на теб ти харесва да работиш с тях прави го. Предполагам че клиентите пшлащат доставката и затова казваш че е идеално.
малките фирми имат договори с големи и не бавят пратките, цената им е по-добра и се стараят. разбира се всичко си има изключения,
Да еконт е най-лесния вариант, но не е най-изгодния.

и как ще ти докарат пратка до 2 килограма за 5 лева с отстъпката за 24 часа?

Днес примерно трябва да изпратя нещюо по еконт и ми искат над 20 лева до офис, което с друга фирма ще е 15 до адрес.

но това са си мои виждания де, не ви обвързвам с тях и си ползвайте който куриер искате, аз няма да спечеля нито да загубя от това :)
 
От: Относно избор на куриерска фирма за онлайн магазин

Да ти кажа и когато аз купувам нещо държа да го получвам с еконт. Мерси за икономичната доставка на Спиди. Последния пример от тази седмица. Поръчвам нещо миналия вторник и го получих вчера. Доставката беше 8-9 лв.

А за доставките имам различни схеми. Имам фиксирана доставка на 3 лв до където и да е. Има изцяло за моя сметка, има и за сметка на клиента.
 
От: Относно избор на куриерска фирма за онлайн магазин

Можем да спорим с дни, всеки си има предпочитания.
НА 4 метра от мен е вратата на еконт, защо тогава не ползвам тях, като дори един вид аз им нося пратките в офиса и ще получа по добра цена?
Затова и има много фирми и всеки може да си избира с коя да прати.
За мен еконт са не изгодни, може би защото аз плащам доставката и тя е безплатна за клиентите.
иначе м ие най-лесно да засилвам за тяхна сметка и да се оправят.
Когато някой много държи на еконт, му казвам че доставката е за негова сметка, аз няма договор с тях и като калкулирам виждам че винаги има разлика от поне 30% в моя полза, ако не ползвам тях.
Иначе пак казвам, няма нищо против да работя с тях стига да не ми бъркат в джоба.

Дай да сравним, може аз да съм в грешка. В момента плащам 5 лева +- стотинки според наложения платеж до 100 лева за пратка от килограм и половина
експресна услуга днес за утре, колко ще ми струва това ако съм с еконт и с отстъпка за голям оборот?

и не съм казал че спиди са по евтини, но ги разбирам идеално, като им върви бизнеса защо да намалят цени :)
работил съм с тях две години, не мога да се оплача и бих предпочел пак тях пред еконт

мериш с два аршина, смяташ на Спиди доставка без отстъпка, случайна
а на еконт си с договор, ако си на договор и към спиди, цената е конкурентна със еконт .

Да ти кажа и когато аз купувам нещо държа да го получвам с еконт. Мерси за икономичната доставка на Спиди. Последния пример от тази седмица. Поръчвам нещо миналия вторник и го получих вчера. Доставката беше 8-9 лв.

А за доставките имам различни схеми. Имам фиксирана доставка на 3 лв до където и да е. Има изцяло за моя сметка, има и за сметка на клиента.

Аз като поръчам нещо, държа да го получа възможно най-евтино и бързо и не ми пука какъв цвят е буса който ще ми го докара :)
А този спор левски- ЦСКА няма смисъл да го водим, аз няма полза ако убедя някого да не ползва еконт ти също нямаш предполагам :)
 
От: Относно избор на куриерска фирма за онлайн магазин

7.49 до врата, 4.99 до офис. На Спиди с отстъпката ще 1 - 1.50 по-малко. Да не говорим, че трябва да има платя пъроя и преди да си видя пратката. И ако реша да я върна няма такъв цирк.

Опитах да направя догов със Спиди но при условие, че пратките ми са по 200-500 грама с наложен средно 15-20 лв цена от 2.95 до 3.30 не можаха да ми дадат каквато имам при еконт
 
От: Относно избор на куриерска фирма за онлайн магазин

7.49 до врата... това е с отстъпката с включени такси гориво?

Аз давам 5,50 за пратка до два килограма от врата до врата с наложен платеж.
за 2-3 години няма проблеми, една две счупени пратки, покрити от застраховката.
Спиди едно врем трошаха многооо като луди...
 
От: Относно избор на куриерска фирма за онлайн магазин

А Спиди сега са ги натиснали, много държат на опаковката. По някаква евро директива пратката трябва да издържа на падане от 60 см. височина иначе не важала застраховката. Та сега много гледат за опаковката и нещат да я взимат ако е калпава.
 
От: Относно избор на куриерска фирма за онлайн магазин

А Спиди сега са ги натиснали, много държат на опаковката. По някаква евро директива пратката трябва да издържа на падане от 60 см. височина иначе не важала застраховката. Та сега много гледат за опаковката и нещат да я взимат ако е калпава.

от две години са така спиди, имат си някаква програм за да намалят браковете и успяха, по рано трошаха като малоумни куриерите, но ги натиснагха да внимават иначе режат заплати.
 
От: Относно избор на куриерска фирма за онлайн магазин

Абе баш по нова година ме издъниха те. И то точно пратката до колегата Крумов ;)

Сметай! :lol:

Ама то така винаги става - колкото повече се постараеш всичко да е 6, толкова по-голям шанс да се прецака всичко :)
 
От: Относно избор на куриерска фирма за онлайн магазин

Абе баш по нова година ме издъниха те. И то точно пратката до колегата Крумов ;)


Ей верно бях забравил. Ама понеже още ми е прясно със вчерашната доставка от Спиди. Варна - Котел - 7 дена
 
От: Относно избор на куриерска фирма за онлайн магазин

Условията, които предлагат Еконт в момента са 20% отстъпка. 5% комисиона, когато ти поемаш транспорните разходи и 8%, когато получателя ги поема.

Какви са им условията, за да дадат 30% отстъпка, някой знае ли?

Благодаря ви!
 
От: Относно избор на куриерска фирма за онлайн магазин

Най-добре е с ЕКОНТ и СПИДИ.Те са най-разпространени в страната и хората са свикнали с тях:)
 
От: Относно избор на куриерска фирма за онлайн магазин

20% могат да се ползват както за Еконт така и за Спиди, Еконта са по удобни откъм попълване на товарителници, отделно имат и бонус точки с които лично аз си плащам пратките и спестявам 50-100 лева на месец
 
От: Относно избор на куриерска фирма за онлайн магазин

Хората имат навик да работят с Еконт. Много трудно ще работиш с друг куриер, тъй като малките куриери не разнасят навсякъде, спиди няма офиси в малките градове, а Еконт носят навсякъде и мрежата от офиси е много добра. Има и мобилни офиси. ;-) вече бачкам 5 години с тях, и съм минал през няколко.
 
От: Относно избор на куриерска фирма за онлайн магазин

ОК няма да споря, аз понеже съм дебил и не ползвам 5 години еконт, съм спестил хиляди левове от доставка, но както виждам вие ги разбирате нещата добре, така че е излишно аз да ви споделям икзпириънз :)

Разликата между еконт и фирма която аз ползвам е над 30%, а това на месец са 600-1000 лева разлика... така че... бал съм ви у разбирачите, на мен ми е добре да спестявам една заплата.
 
От: Относно избор на куриерска фирма за онлайн магазин

Е, сподели кой куриер използваш.
 
От: Относно избор на куриерска фирма за онлайн магазин

А какво им е на "Български пощи" или "Сити експрес"?

СПИДИ "сакс". Не искам да знам, че съществуват! Майка ми от Испания ми изпрати коледна пратка. Повече от осем месеца, почти година не успяха да ми я доставят, защото се оказа, че имало проблем с камиона... беше някаква ужасна драма, нерви и непрекъснато разкарване до офиса им, където малоумни кифли ме гледаха, повдигаха рамене и грам не направиха "умствено" усилие, за да помогнат или разрешат случая.
От Еконт съм много доволна както и от Диейч Ел (има ли още такова? защото беше преди години- до Англия пращах мартеници- всички останали куриерски фирми почивни дни, само те ми изпратиха мартеничките) 8)
 
От: От: Относно избор на куриерска фирма за онлайн магазин

Целия панаир е без збначение, ние не избираме според изгодата а според лични предпочитания, понякога оказва влияние и цввета на бусовете, външния вид на куриерите и малоумието им също.
Това че някоя фирма се е изложила прри някого, не е гаранция че е скапана, всяка фирма се излага с даден клиент а друг е супер доволен, това е нормално. ако ще и да ходите в градски кенеф, на някои ще им допадне тлъстата мангалака която раздава салфетки, на друг не.
Важен е момента, настроението и колкоти да не ви се вярва- носталгията :)

така че всеки да си ползва това което му доставя радост и дотам,

Причината да не харесвам Еконт за мен е същата поради която не харесвам САмсунг и Адидас :) - чувствам се част от стадото, на мен ми харесва винаги да завия по някоя неугледна пътечка встрани от пътя, вместо да се блъскам с тълпшата по булеварда:) - Съм таймс слюн съм таймс уин - фифти фифти...


Ползвам DHL защото не ми се занимава да търся други, иначе са най-малоумната куриерска фирма на света....

А какво им е на "Български пощи" или "Сити експрес"?

СПИДИ "сакс". Не искам да знам, че съществуват! Майка ми от Испания ми изпрати коледна пратка. Повече от осем месеца, почти година не успяха да ми я доставят, защото се оказа, че имало проблем с камиона... беше някаква ужасна драма, нерви и непрекъснато разкарване до офиса им, където малоумни кифли ме гледаха, повдигаха рамене и грам не направиха "умствено" усилие, за да помогнат или разрешат случая.
От Еконт съм много доволна както и от Диейч Ел (има ли още такова? защото беше преди години- до Англия пращах мартеници- всички останали куриерски фирми почивни дни, само те ми изпратиха мартеничките) 8)
 
От: От: От: Относно избор на куриерска фирма за онлайн магазин

Целия панаир е без збначение, ние не избираме според изгодата а според лични предпочитания, понякога оказва влияние и цввета на бусовете, външния вид на куриерите и малоумието им също.
Това че някоя фирма се е изложила прри някого, не е гаранция че е скапана, всяка фирма се излага с даден клиент а друг е супер доволен, това е нормално. ако ще и да ходите в градски кенеф, на някои ще им допадне тлъстата мангалака която раздава салфетки, на друг не.
Важен е момента, настроението и колкоти да не ви се вярва- носталгията :)

така че всеки да си ползва това което му доставя радост и дотам,

Причината да не харесвам Еконт за мен е същата поради която не харесвам САмсунг и Адидас :) - чувствам се част от стадото, на мен ми харесва винаги да завия по някоя неугледна пътечка встрани от пътя, вместо да се блъскам с тълпшата по булеварда:) - Съм таймс слюн съм таймс уин - фифти фифти...


Ползвам DHL защото не ми се занимава да търся други, иначе са най-малоумната куриерска фирма на света....

Не, не, ти си прав за "изгодата". Чисто практично и от икономическа гледна точка, вероятно си прав и имаш опит. Аз исках само да разбера, защо не някои от другите?
Защото лично на мен не ми се е налагало да избирам за "партньор" куриерска фирма, т.е. да сключвам договор с тях и да ми е изгодно, но на няколко места, където съм работила, чрез обществена поръчка на едното си избираха D&D, а на другото "Български пощи"- уж като най-изгодни.

Това накрая ми хареса- и аз не харесвам "Адидас"- от малка съм фен на "Пума"- имах един такъв анцунг (за форумната среща може да се пробвам с такъв да дойда, щом това ще е дрескода :))- който не мръдна сума ти време, след пранета и носене... но не и за Самсунг, а за Нокия ;)
Така че може да се каже, че принципно сме на една позиция :)

:|
 
От: От: От: От: Относно избор на куриерска фирма за онлайн магазин

Така че може да се каже, че принципно сме на една позиция :)

:|


Ако и за сексуални експерименти се съгласяваш толкова лесно, колкото и при форумнио спорове... направо да те водя на кебапчета :-o
 

Горе