Отностно Software University в София

От: Отностно Software University в София

@Blinky избий си тази простотия от главата. Алгоритмите не са обвързани с език!
Алгоритъм е термин от математиката, информатиката, лингвистиката и други области, с който се означава крайна поредица от инструкции или изрично описание на постъпкова процедура за решаване на даден проблем, често свързан с изчисление или обработка на данни.
Ако си бил на курс където са ти казали, че има специфични алгоритми късай документа, който са ти издали и отивай на друго място.
Ако можеш да мислиш ще знаеш какво да търсиш като "забиеш" - дали в търсачки, дали чрез обсъждане с колеги не е от значение ;).

Преди две години бе нужен човек с PHP за изграждане на един проект... в крайна сметка се нае програмист с опит със C++. След 1-2 седмици вече чекваше Мануел преди да седне да си напише каквото му е нужно(sort, mb_* и т.н.).
Виж ако скочиш на пролог е малко по-друго, но пак е въпрос на време ;).
 
Ок, щом казваш. :) Ще скъсам и на преподавателя и на всички там. :) Но няма как да се съглася, че без основни неща и само с логическо мислене ще ти се получи. ;)

Нещо трябва да минеш през него, за да си наясно защо дава грешка, къде да ровиш и какво се случва. Да и в случай, че не си ги срещал, ще се справиш, но в първия случай се пести време и главоблъсканици.

Иначе и аз знам случай, който един C# програмист за 2-3 седмици седнал и понаучил php, защото било нужно да направи нещо на него.
 
От: Отностно Software University в София

Не става само с логика. Ако не седнеш да учиш езика няма как логиката да те направи програмист. Дори програмистите учат, защото бранша се развива много бързо и няма как да се развиваш без да трупаш нови знания. Също така логиката се развива и в последствие, едва ли всеки начинаещ програмист е имал супер добра логика. Вече е различно, ако се прекфалифицираш от един език на друг. Повечето езици си приличат, разбира се има и изключения. Със специфични алгоритни, сигурно се има в предвид това, че се преписват готови алгоритми на определен език - например алгоритъма на Петкан за еди какво и т.н.
 
От: Отностно Software University в София

Ако имаш логиката на програмист и знаеш някои език за програмиране - то друг език за програмиране вече се учи лесно. Няма 1-2 седмици и спокойно може да минеш за профи с втория език.
 
Re: От: Отностно Software University в София

Ако имаш логиката на програмист и знаеш някои език за програмиране - то друг език за програмиране вече се учи лесно. Няма 1-2 седмици и спокойно може да минеш за профи с втория език.

С това съм съгласен. ;) Така е и гледайки другите програмисти, доста добре се оправят с други езици, ако са овладели един, в който и специализират. ;)
 
От: Отностно Software University в София

@Lub0o а защо ти е въобще курс? Пробвал ли си досега да направиш нещо или ?
Аз съм тотално на 0-лево ниво,затова се записах на тези курсове.
А отностно как да се направи всяко четно число положително и вскяко отрицателно с минус,това го имахме в домашното преди време(прави се с един for-цикъл),ако имахте предвид точно това де.След като видях 1-вото и 2-рото добашно си виках ааа то не е чак толкова трудно.
Сега незнам къде съм :),самото убучение така скоростно върви,че е нужно още преди да са ти предали дадена лекция ти вече да си наясно с лекцията.Той дори и Наков каза,че от лекциите които ги водят човек няма да се научи така,трябва и самоподготовка и в интернет.
Аз лично гледам лекции от Телерик(там самите лектори са на по-горно ниво от лектори на Наков)понеже Наков се разраства и му трябват хора и тези хора още не са на ниво.
 
Последно редактирано:
For ли? Няма смисъл от този цикъл, просто се прави с if else най-добре ще е:

if((x%2)==0)

else

Иначе, определено няколко курса и практика, няма да имаш никакъв проблем както с намирането на работа, така и със самите задачи в нея. Ако питаш мен Наков си е Ок, но нещо не се изказаха Ок за него на всичките курсове, на които съм бил, а хората там са си лидери в областта. Но това са си техни някакви лични неща, може би, знам ли.

Ще успееш, важното е да имаш желание и страст. Аз също се уча в момента, и то имам още много, но знам че го искам и в момента се насочвам към проекти, които имат много от това, което съм усвоил на курсовете. Така, че почни да се ровиш, аз изгледах доста видеа, преди да се навия да отида на курс, а преди това някакво бейсик си ми бяха знанията.
 
От: Отностно Software University в София

Отнастно Наков,аз лично не съм виждал и чувал такива изказвания от друг освен него.Той оплюва всички и си говори реалните неща както са (аз на такива хора шапка свалям).
Неговата цел е да изкара българина от заобикалящата го матрица,той просто дава пример на много хора.
 
Re: От: Отностно Software University в София

Отнастно Наков,аз лично не съм виждал и чувал такива изказвания от друг освен него.Той оплюва всички и си говори реалните неща както са (аз на такива хора шапка свалям).
Неговата цел е да изкара българина от заобикалящата го матрица,той просто дава пример на много хора.

Това са си некви техни войни, слабо ме интересува. :)
 
От: Re: От: Отностно Software University в София

Това са си некви техни войни, слабо ме интересува. :)
Изкаш да кажеш,че образователната система в техническия е на ниво - не съм съгласен.
Пак ще минем границата.........
Нека се придържаме към темата.
 
Re: От: Re: От: Отностно Software University в София

Изкаш да кажеш,че образователната система в техническия е на ниво - не съм съгласен.
Пак ще минем границата.........
Нека се придържаме към темата.

Не, не съм казал такова нещо. :) И наистина в техническия е зле та зле там. Говоря за войните между преподавателите. Не е нужно да да от техническия или другаде. ;)
 
От: Отностно Software University в София

Никой курс, университет или друго учреждение няма как да ти набият знания, а и практическата мисъл. Едно е като го четеш на книга, друго е като почнеш практиката. Доста се разминават уменията.
 
Re: От: Отностно Software University в София

Никой курс, университет или друго учреждение няма как да ти набият знания, а и практическата мисъл. Едно е като го четеш на книга, друго е като почнеш практиката. Доста се разминават уменията.

Много истина има в това и е точно така. ;)

Аз за това не се кефя на тия теоритици по университетите, които ти излизва нещо, но в реална среда нещата са съвсем различни. :) Тук сега с това викаш това, после дефинираш това, наследяваш това и ново като клас, и се получава. Да, ама на практика все нещо ще има, което теорията не е предвидила в повечето случаи. Да, много неща са 1:1 като казаното, но не седнеш ли да го направиш, все едно някакви думи са се излели в пространството.
 
От: Re: От: Отностно Software University в София

Много истина има в това и е точно така. ;)

Аз за това не се кефя на тия теоритици по университетите, които ти излизва нещо, но в реална среда нещата са съвсем различни. :) Тук сега с това викаш това, после дефинираш това, наследяваш това и ново като клас, и се получава. Да, ама на практика все нещо ще има, което теорията не е предвидила в повечето случаи. Да, много неща са 1:1 като казаното, но не седнеш ли да го направиш, все едно някакви думи са се излели в пространството.

Те повечето не са практикували изобщо, а да не говорим, че не са способни на нови технологии. Всичко е морално и времеви остаряло. А със заплати от 500 лв. трудно тези хора ще бъдат мотивирани да се развиват, за да могат да са по-пълноценни. От тази гледна точка, академии като на Наков са по-добър вариант. Но там е толкова кратко, че ... няма формула.

Преди години моята беше университът. Завърших го. През това време учих каквото ми трябваше. Гледах уроци на Телерик. И се развивам.
 
Re: От: Re: От: Отностно Software University в София

Те повечето не са практикували изобщо, а да не говорим, че не са способни на нови технологии. Всичко е морално и времеви остаряло. А със заплати от 500 лв. трудно тези хора ще бъдат мотивирани да се развиват, за да могат да са по-пълноценни. От тази гледна точка, академии като на Наков са по-добър вариант. Но там е толкова кратко, че ... няма формула.

Преди години моята беше университът. Завърших го. През това време учих каквото ми трябваше. Гледах уроци на Телерик. И се развивам.

Лесно може да се прецени какво е нивото. Влизаш, виждаш базата, слушаш преподаватели и веднага ти светва дали си на правилното място. В техническия това направо ме втрещи. Дори не бях сигурен, че тази специалност заслужава да има Информатика след като ни сложиха на някакви щайги с Win 95, които едвам палеха, и ни караха да набиваме Pascal. :) Направо се разочаровах от живота тогава. :) Да беше отдавна, но ще се повторя - в НБУ учеха C++, дори и в КСТ имаха С. :) Нещо, с което е по-лесно да почнеш в някоя фирма работа. ;)
 
От: Отностно Software University в София

@Blinky съгласявай се с каквото искаш - демокрация е :). Страно че после се съгласяваш с друг потребител, който казва същото. А това за грешката е просто като някой който си мисли, че като бичи HTML на Notepad е супер-убер-мега мастър :D. За тая работа си има IDE-та.

Pascal е език за обучение. Всеки който види код писан на него го разбира. Дали е добре да се ползва в днешно време... кой знае. Искаш да кажеш, че в ТУ не се учи C? Лол, тука вече изби рибата, яко си предубеден от някакви легенди. Ако учиш C/C++ в който и да е български университет няма да ти е по лесно след това да почнеш работа. Трябва да си се занимаваш и отделно.
 
Малко различни неща написахте с човека, с който се съгласявам. Той също спомена, че няма как само с логично мислене да минеш на някое и да е интервю ... да речем за C++ или който и да е друг език.

Колкото до това какво се учи в Техническия - аз лично учих Pascal, сега чувам, че учат дори и Java, C#, което не мисля, че е така във всички специалности, а само в профилираните компютърни. ;) Няма митове, няма легенди, от първо лице го знам. Но както написах, това засягаше само моята специалност. В КСТ или другите компютърни мисля, че вече са си по-сериозни неща. Но не съм виждал жажда за програмисти на Pascal, ако е така, сори за невежеството, но по-скоро фирмите си търсят нещо, което не е умряло с динозаврите. :)
 
От: Re: Отностно Software University в София

Малко различни неща написахте с човека, с който се съгласявам. Той също спомена, че няма как само с логично мислене да минеш на някое и да е интервю ... да речем за C++ или който и да е друг език.

Колкото до това какво се учи в Техническия - аз лично учих Pascal, сега чувам, че учат дори и Java, C#, което не мисля, че е така във всички специалности, а само в профилираните компютърни. ;) Няма митове, няма легенди, от първо лице го знам. Но както написах, това засягаше само моята специалност. В КСТ или другите компютърни мисля, че вече са си по-сериозни неща. Но не съм виждал жажда за програмисти на Pascal, ако е така, сори за невежеството, но по-скоро фирмите си търсят нещо, което не е умряло с динозаврите. :)

Е, кога си завършил и какво, че не е имало C ?

То въпросът не е дали го има, ами че е толкова нормирано обучението, че няма как да постигнеш някакви добри умения. А времето лети... набиват ти още 8812 езика... и накрая от цялото това "от всичко по малко" не знаеш нищо. И затова трябва да изчистиш очакванията и сам да почнеш да учиш и практикуваш, защото друг вариант няма.

Паскал? В БГ май изобщо няма търсене. КАто гледам тук се търси PHP, .NET, Java и C... Нещо такова.
 
От: Re: Отностно Software University в София

Само, че на интервюто нямащ нет да чекеш отговора ;)
For ли? Няма смисъл от този цикъл, просто се прави с if else най-добре ще е:
 

Горе