Отностно Software University в София

От: Отностно Software University в София

@Blinky започни да четеш чуждите мнения, а не да слагаш твои думи от тяхно име. Когато се търси програмист не се канят на интервю дизайнери! Така че това че се иска логика за да можеш да си решиш проблема как изключва човека да е програмист след като за това кандидаства?

Правилния начин за съхранение на файлове е според случая, няма точно написано правило иска мислене.
 
От: Отностно Software University в София

По принцип като говорим за информационна технологии, то се разбира софтуер и хардуер. Не е да имаме само програмиране. Така че на принципа според който имам "Софтуерен университет", то трябва да има съответно и "Хардуерен университет".
 
От: Отностно Software University в София

Lub0o, ако все още караш курсовете, какви са актуалните ти впечатления от институцията и като цяло от "реалността", ако си/не си започнал работа?
 
Re: От: Отностно Software University в София

@Blinky започни да четеш чуждите мнения, а не да слагаш твои думи от тяхно име. Когато се търси програмист не се канят на интервю дизайнери! Така че това че се иска логика за да можеш да си решиш проблема как изключва човека да е програмист след като за това кандидаства?

Правилния начин за съхранение на файлове е според случая, няма точно написано правило иска мислене.

Почти не познавам програмист, който да не е сядал да си "донаглася" някои неща сам, говоря такива, който са вече в компетенцията на дизайнера. Да, няма да прави лога или някакви супер яки хедъри, но поне бейсик да се оправя. Ето ти реален случай - флаш банери нямат кликтаг...просто някой е проспал този момент или силно се е надявал програмиста да се справи с това и си е казал "майната му" и така стават. :)

Няма да го питата на интервюто примерно как да направи транспарента една картинка, но в практиката му и работата ще му се наложи. За това и тук за пореден път можем да се убедим, че практиката и това, което е на теория не са едно и също. :)
 
От: Отностно Software University в София

Да ти кажа, според моите наблюдения от работата ми с програмисти, същите не са в състояние да:
- оразмерят правилно картинка;
- да пишат css;
- да пишат html - дори таблиците ги затрудняват понякога.

За по-сложни неща не може и да се говори. И това са специалисти, работещи от 5 години и нагоре като програмисти, награждавани и за служители на тримесечие/година.
Работя с няколко отдела с такива хубавци, общия им брой възлиза на към 50 човека.
Правят си каквото са си научили от университета и прочели някъде, не искат и не смятат да си разширяват мирогледа.

Не отричам, че има и фрийлансърчета, на които това им е страст и обичат да научават повече и различни неща, най-малкото с цел да са по-полезни. Но сред офис кълвачите явно рядко се срещат такива люде.
 
От: Отностно Software University в София

Не ми харесва този университет като цяло не е замислен никак добре.Не се преподава правилно и не се насърчават хората да учат а завършат ли няма какво да правят след това - лично мое мнение.Даже като се пробвах да кандидатствам не ме приеха при положение че 100% се справих много по-добре от повечето кандидати.Просто всичко е предварително решено и се знае кой ще участва и кой не.
 
Re: От: Отностно Software University в София

Да ти кажа, според моите наблюдения от работата ми с програмисти, същите не са в състояние да:
- оразмерят правилно картинка;
- да пишат css;
- да пишат html - дори таблиците ги затрудняват понякога.

За по-сложни неща не може и да се говори. И това са специалисти, работещи от 5 години и нагоре като програмисти, награждавани и за служители на тримесечие/година.
Работя с няколко отдела с такива хубавци, общия им брой възлиза на към 50 човека.
Правят си каквото са си научили от университета и прочели някъде, не искат и не смятат да си разширяват мирогледа.

Не отричам, че има и фрийлансърчета, на които това им е страст и обичат да научават повече и различни неща, най-малкото с цел да са по-полезни. Но сред офис кълвачите явно рядко се срещат такива люде.

Има го и този момент. Но за това си има програмисти на даден език и фронт-ендъри. Но честно казано, не е толкова трудно да хванеш и да видиш какво реално става за уеб. А и програмистите не е нужно да ги знаят html-а и css-а, особено ако пишат декстоп приложения. :)

Реално, ако си php, някак не върви да не ги знаеш тия неща. Но ако си да речем .... phyton, java и си яко десктоп, май много много няма какво да правиш в html и css< но виж js, там ще ти се наложи поне малко. :)
 
От: Отностно Software University в София

Lub0o, ако все още караш курсовете, какви са актуалните ти впечатления от институцията и като цяло от "реалността", ако си/не си започнал работа?
Приеха ме и след това започнах да оправям двора и къщата - като мислех да съчетая и двете - еми не става,сега след като завърша всичко се отдавам изцяло на това.

Не ми харесва този университет като цяло не е замислен никак добре.Не се преподава правилно и не се насърчават хората да учат а завършат ли няма какво да правят след това - лично мое мнение.Даже като се пробвах да кандидатствам не ме приеха при положение че 100% се справих много по-добре от повечето кандидати.Просто всичко е предварително решено и се знае кой ще участва и кой не.
Този отговор няма с какво да го коментирам - странно как си се справил на 100% и не са те взели :D,софтуерната индустрия е толкова голяма и има голям недостиг на кадри - за какво да си избират хора,та нали от теб ще печелят пари - защо да не те вземат :D
Когато аз ходих на лекции имаше минуси тогава за преподаването,това е така понеже набира скорост Наков и няма как за толкова малко време да се обучат хората да ги водят(а едно е да можеш да решаваш задачи а съвсем друго е да ги обесняваш на глас)
От малкото време там поддържам връзка с 2-ма и двамата след изкарано 2-ро ниво са си започнали работа - 1ния е на 36г. другия на 23г.
Наков показва как се прави на цяла България и все ще се намери някой да го оплюва - нормално е това.
Евала на Светлин Наков,един ден ще набере сила колкото другите университети - тогава всеки ще знае кой е той.
 
От: Отностно Software University в София

Може ли някой да даде актуално (и по възможност обективно) мнение за въпросния "СофтУни"? Заслужава ли си да се записвам там или да търся други варианти за обучение в тази сфера?
 
От: Отностно Software University в София

Може ли някой да даде актуално (и по възможност обективно) мнение за въпросния "СофтУни"? Заслужава ли си да се записвам там или да търся други варианти за обучение в тази сфера?

Какво точно искаш да изучаваш? Може да получиш за определена дисциплина / език и т.н. мнения. Интересно е наистина да се събере в друга тема коя академия в кои езици е силна, така де, в кои езици и дисциплини имат силни лектори.

Имам двама приятели, които ходят в СофтУни, но и двамата са с различни мнения. Единият го намира за супер полезен, а другия смята, че си губи времето, защото иска нещо конкретно, а те го минават по всеки език и т.н. Ако някой сподели, ще ми е наистина и на мен интересно.
 

Горе